Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)

Ubytování Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


The Kimberley je překrásná oblast na Západní Austrálii, s mnoha turistickými atrakcemi a neuvěřitelnou divočinou. Vzhledem k tomu, že leží v jedné z nejvzdálenějších oblastí světa, je ubytování zde méně dostupné než v některých jiných částech Austrálie. Avšak i přesto se zde najde množství možností, jak si užít pobyt v The Kimberley pohodlně a s obdivem pro krásy této oblasti.

První možností pro ubytování v oblasti The Kimberley jsou kempy. Ty nabízejí příležitost pro ty, kteří chtějí strávit noc v divočině. V oblasti najdete řadu kempů, které jsou rozmístěny po celé oblasti a nabízejí návštěvníkům neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Ty lepší kempy nabízejí také různé služby, například sprchy, toalety a mnoho dalšího.

Další možností pro pobyt v oblasti The Kimberley je ubytování v odlehlých luxusních lodgech. Tyto luxusní hotely nabízejí komfortní a vysoce kvalitní ubytování v nádherném prostředí. Vzhledem ke své poloze jsou však tyto hotely poměrně drahé a často jsou dostupné pouze pro ty nejbohatší návštěvníky.

Za alternativu k předchozím možnostem ubytování v The Kimberley by mohlo sloužit také ubytování v menších městech v regionu. Tyto města nabízejí návštěvníkům různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, motely, apartmány a hotely. Vzhledem k vzdálenosti od měst jsou však tyto možnosti ubytování často daleko od hlavních turistických atrakcí, takže mohou být poněkud nepraktické pro ty, kteří chtějí strávit více času prozkoumáváním oblasti.

Nakonec byste také mohli uvažovat o možnosti přenosného ubytování jako jsou campervany, které nabízejí oba světy. S transportem můžete cestovat po celé oblasti The Kimberley a současně mít přístup k útulnému ubytování. Campervany nabízejí širokou škálu různých velikostí a typů, takže si můžete vybrat ten nejvhodnější pro sebe.

Skrze různé možnosti hledání ubytování pro návštěvu oblasti The Kimberley můžete vyrazit na dobrodružnou cestu, za neuvěřitelnými zážitky a nádhernými scenériemi. Navštivte toto jedinečné místo a prozkoumejte krásy, které nabízí Austrálie.


Dovolená Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


Dovolená v oblasti Kimberley na Západním pobřeží Austrálie patří mezi nezapomenutelné zážitky. Tato oblast se rozkládá především na severozápadě země a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodní krásu.

Jednou z největších atrakcí této oblasti jsou nejspíše Bungle Bungle Ranges. Jedná se o oblast žulových skal, které jsou erodovány vítr a vodou a díky tomu vytvořily unikátní pískovcové formace. Tyto skalní útvary jsou národním parkem a patří mezi nejvíce fotografovaná místa v Austrálii.

Další atrakcí v oblasti Kimberley jsou Katherine Gorge. Tyto kaňony, které vytvořila řeka Katherine, jsou obzvláště krásné během vysokého vodního proudu, který nabízí plavby lodí a kajaků. Navíc je zde možné také vidět obyvatele této oblasti, jakými jsou například solární dravci a krokodýli.

Přestože jsou Bungle Bungle Ranges a Katherine Gorge největšími atrakcemi Kimberley, je zde mnoho dalších věcí, které stojí za návštěvu. Patří sem například pobřeží, obviněný z nádherných pláží a obzvláště rybářských míst. Tato oblast má také velkou historickou hodnotu pro Austrálii, díky oblasti bohatej na archeologické nálezy a zástupy domorodých obyvatel.

Dovolená v Kimberley může být na Rýchlokurzovém turné, kdy kromě zmiňovaných míst navštívíte i mnoho dalších krás.

Bez ohledu na to, jaký druh dovolené si vyberete, je v oblasti Kimberley tolik krásných míst, že se určitě nikdy nebudete nudit. Austrálie jistě nemusí jen uznávat hřejivé pláže a vřelé moře, nabízí mnohem víc.


Počasí Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


The Kimberley je nejen krásné, ale také fascinující místo, když mluvíme o počasí v Austrálii. Oblast leží v západní Austrálii, v oblasti mezi Broome a Wyndham. Je známá svými neuvěřitelnými skalními útvary, uprostřed také probíhá řeka Fitzroy řeka, která je nejdelší řekou v celém západním Austrálii. Pro turisty a cestovatele je to neuvěřitelné místo a něco, co se rozhodně vyplatí navštívit.

Pokud se chystáte navštívit The Kimberley, musíte si být vědomi, že jde o oblast, která má velmi odlišný klimatický charakter od toho, co většina lidí předpokládá o Austrálii. Počasí je zde velmi extrémní a drsné, s maximálními teplotami v létě a s velmi suchými zimami. Letní teploty se mohou vystoupat až na 40 stupňů Celsia, zatímco v zimě teploty ráno mohou klesnout pod 5 stupňů Celsia.

Nejde ale jen o teploty, ale také o srážky, které jsou v oblasti výrazně ovlivněny místními monzunovými větry. V období mezi říjnem a dubnem mohou být deště intenzivní a souvislé, což může způsobit problémy při dorozumívání a cestování. V létě naopak téměř neprší a oblast bývá velmi suchá.

Hlavním typem vegetace v oblasti The Kimberley jsou savany s četnými endemickými druhy rostlin a zvířat. Zvířecí faunu tvoří mnoho druhů plazů, hadů a žab, spolu s několika druhy krokodýlů. Také zde můžeme nalézt velké populace kengurů, hýždí a dalších vrstevnatých zvířat.

The Kimberley je pro návštěvníky rozzářené slunce, extrémní teploty, úžasnou faunu a flóru a impozantní skalní útvary, které připomínají starověké civilizace. Pokud chcete navštívit jedno z nejkrásnějších míst v Austrálii, vyzkoušejte The Kimberley, ale nezapomeňte se obuvat do pohodlných bot a vzít si s sebou spoustu vody a potravin, abyste se mohli občerstvit kdykoliv to budete potřebovat.


Letenka Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


The Kimberley – jedinečná oblast na Západním pobřeží Austrálie – láká návštěvníky z celého světa svou přírodní krásou a jedinečnou kulturou. Pro cestovatele, kteří si chtějí prohlédnout tento klenot Západní Austrálie, existuje mnoho letových společností, které nabízejí letenky do The Kimberley.

The Kimberley oblast se skládá z národních parků, divočiny a mayských hor, které se rozprostírají na ploše přibližně 420 000 kilometrů čtverečních. Zahrnuje také několik místních komunit a vesnic, v nichž se setkáte s Aboriginci, domorodými obyvateli, kteří zde žijí tisíce let. Toto spojení s Aboriginci z The Kimberley z kultury by mohlo být pozoruhodné zážitkem pro turisty.

Pro ty, kdo se rozhodnou navštívit The Kimberley, nabízí se mnoho aktivit, jako je turistika po divokých místech, kanoistika po řekách, průzkum kaňonů, vodopádů a jeskyní a pozorování místního živočišného světa, jako jsou klokani, emuové, ještěři a sloni. Kromě toho se v této oblasti nachází také mnoho archeologických nalezišť a uměleckých děl Aboriginců.

Jednou z nejlepších cest, jak se dostat do The Kimberley, je letecky. Mnoho leteckých společností nabízí letenky z Perthu nebo Darwinu. Ceny se však často mohou lišit a návštěvníci by měli hledat nejlepší nabídky a zvážit, zda chtějí vybrat přímý let nebo s mezipřistáním.

Při letu do The Kimberley máte z letadla úžasný výhled na oblast a rozlehlou Austrálii. Po příletu do Broome, hlavního města The Kimberley, se můžete vydat do národního parku Cable Beach, kde návštěvníci mohou užít si pláže obklopené modrými vodami Indického oceánu.

Pokud se rozhodnete navštívit The Kimberley na podzim nebo v zimě, můžete zažít nádherný jev, který se nazývá západ slunce na pláži Gantheaume Point. Tento jev vytváří optický klam, kdy se slunce zdá být mnohem větší a pomalejší než obvykle.

The Kimberley je jedním z nejkrásnějších míst na světě a nabízí cestovatelům nekonečné možnosti k průzkumu. Ubytování je k dispozici v místních resortech, lodgech a kempovacích místech nebo si můžete pronajmout vlastní stan a kamion. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete v The Kimberley strávit svůj čas, budete určitě mít nezapomenutelný zážitek.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jedinečnou oblast, byste si měli být vědomi toho, že ceny mohou být v některých oblastech trochu vyšší a že je vždy lepší být dobře vybaveni, když se vydáte v divočině na dobrodružství.

Pro ty, kteří chtějí zažít jedinečný kousek Austrálie, The Kimberley je tou správnou volbou. Ať už se rozhodnete pro turistiku, kanoistiku nebo průzkum archeologických nalezišť, budete mít nezapomenutelný zážitek a pocity. A s mnoha letovými společnostmi, které nabízejí letenky do této oblasti, budete mít snadný přístup k jednomu z nejkrásnějších koutů Austrálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


Několik často kladených otázek a možné odpovědi o oblasti Kimberley v Západní Austrálii:

1. Co je Kimberley?

Kimberley je oblast ve západní části Austrálie, která se rozkládá na ploše přibližně 420 000 kilometrů čtverečních. Je to velmi odlehlá a neobydlená oblast, o které se říká, že je jednou z posledních divočin na světě.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kimberley?

Nejlepší doba na návštěvu Kimberley je v období sucha, které trvá od května do října. V této době je méně srážek a teploty jsou příjemné. V jiných měsících je oblast náchylná k povodním a teploty se mohou pohybovat vysoko nad 30°C.

3. Jak se tam dostat?

Nejlépe se tam dostat letecky, ale existují také silnice, po kterých je možné cestovat autem.

4. Co je v Kimberley k vidění?

V oblasti Kimberley je mnoho přírodních atrakcí, včetně hory Bungle Bungle Range, soutěsky El Questro a Katherine, skalních malbách v Napier Range, zpívajících důleků v Derby a mnoha dalších. Je také možné sledovat místní faunu, jako jsou krokodýli, wallabyové a koaly.

5. Je v Kimberley bezpečno?

Jako všude v divočině, i v Kimberley je třeba být obezřetný. Zvláště je třeba dávat pozor na krokodýly a hady, kteří se v oblasti vyskytují. Je vždy lepší mít průvodce a informovat se o bezpečnostních pokynech před cestou.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky