Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bhútán Trongsa Dzong

Dovolená Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán je malá země v oblasti Himálaje, která je často označována jako "zelené království". Tato země je známá pro své úchvatné scenérie, kulturní rozmanitost a jedinečnou filozofii, která se projevuje v konceptu Bruttonárodního štěstí.

Trongsa Dzong je památka, která se stala symbolem národní identity Bhútánu a místem, kde se odehrávaly klíčové momenty v historii země. Toto královské stavení se nachází v srdci Bhútánu a je snadno dostupné během cesty přes střední Bhútán. Toto místo je ideální pro turisty, kteří chtějí zažít místní kulturu a poznat tajemství této malebné lokalitě.

Trongsa Dzong nabízí turistům unikátní zážitek. Toto místo, které kdysi působilo jako pevnost, dnes slouží jako muzeum. Muzeum umožňuje turistům nahlédnout do života bhútánského královského dvora a jejich dějin, od období, kdy bylo Bhútán rozděleno na mnoho menších státních útvarů, až po současnost.

Trongsa Dzong je také místo, kde se konají společenské akce, a to jak pro místní obyvatele, tak pro turisty. Během festivalů v Trongse se můžete setkat s lidmi, kteří se z půlnočních vesnic přesouvali do města, aby si užili tradiční hudbu, tanec a jídlo. Tyto festivaly se konají obvykle v únoru a březnu.

Kromě toho, že je Trongsa Dzong místem prozkoumávání bhútánské kultury, je také oblastí s úchvatnou přírodou. Je to ideální destinace pro turisty, kteří chtějí prozkoumat himálajské hory, vodopády, lesy a řeky. Zdejší turistické trasy vedou převážně po zalesněných úbočích hor, kde se mohou turisté kochat krásou okolní krajiny, včetně obdivování mnoha druhů ptáků a další fauny.

Turisté by si měli také užít zdejší místní kuchyni, která je známá svými kořeněnými jídly a rýžovým vínem. Turisté si zde mohou zopakovat své energie po náročných výstupech, na mnoha místech nabízejících chutné místní jídlo.

Pokud byste měli zájem navštívit Bhútán a Trongsa Dzong, měli byste počítat s faktem, že je to turistická destinace, která není pro každého. Národní parky a trasy jsou často přístupné pouze lehkým vozidlem, protože silnice jsou velmi kamenité a strmé. Nicméně, kdo se rozhodne navštívit Bhútán, často hovoří o jejich zážitcích jako o jedinečných a nezapomenutelných.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Trongsa Dzong


1. Co je Bhútán Trongsa Dzong?

Bhútán Trongsa Dzong je historická pevnost a klášter nacházející se v centrální části Bhútánu.

2. Jak se dostat do Bhútán Trongsa Dzong?

K Bhútán Trongsa Dzong se nejlépe dostanete místním dopravním prostředkem nebo osobním vozidlem.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bhútán Trongsa Dzong?

Nejlepší čas na návštěvu Bhútán Trongsa Dzong je mezi březnem a květnem nebo od září do listopadu.

4. Musím si předem rezervovat vstupenky do Bhútán Trongsa Dzong?

Rezervace vstupenek není nutná, ale doporučujeme vám přijet co nejdříve ráno, aby nedošlo k velkému nárůstu návštěvnosti.

5. Jaké jsou vstupné poplatky do Bhútán Trongsa Dzong?

Vstupné do Bhútán Trongsa Dzong je obvykle zahrnuto v celkové ceně za návštěvu Bhútánu.

6. Co si vzít s sebou při návštěvě Bhútán Trongsa Dzong?

Při návštěvě Bhútán Trongsa Dzong doporučujeme si vzít vhodné oblečení a obuv, protože se jedná o historickou pevnost, která má strmé schody a kamenné chodníky. Také byste si měli vzít dostatek vody a jídla, protože v blízkosti Bhútán Trongsa Dzong není moc restaurací nebo obchodů.

7. Co je dobré vědět před návštěvou Bhútán Trongsa Dzong?

Před návštěvou Bhútán Trongsa Dzong byste měli mít na paměti, že se jedná o svaté místo pro buddhistické věřící, proto byste se měli chovat respektovatelně a dodržovat určitá pravidla chování.

8. Jaké jsou další turistické atrakce v okolí Bhútán Trongsa Dzong?

V okolí Bhútán Trongsa Dzong se nacházejí další turistické atrakce, jako například klášter Jakar, Norgey Temple nebo Bumthang Valley.


Počasí Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán je země, která se nachází na východě Himálají. Trongsa Dzong je historická pevnost a královský palác, který leží na kopci s výhledem na obec Trongsa v Bhútánu. Toto místo má vliv na počasí v okolí.

Bhútán má subtropické podnebí, což znamená, že léta jsou teplá a vlhká a zimy jsou mírné. Nicméně, vzhledem k nadmořské výšce, se průměrná teplota v Bhútánu snižuje s nadmořskou výškou. V Trongsa Dzong je průměrná teplota během letních měsíců od 20 do 25 stupňů Celsia a v zimě od 10 do 15 stupňů Celsia.

Dešťovým obdobím v Bhútánu je od května do září, kdy může padnout vysoké množství srážek. V Trongsa Dzong jsou srážky průměrně kolem 2000 mm ročně, což znamená, že toto místo patří mezi nejdeštivější oblasti v Bhútánu. V letních měsících může být déšť prudký, což někdy způsobuje povodně a sesuvy půdy.

I když jsou zimní měsíce v Bhútánu obvykle suché, v Trongsa Dzong může být v zimě poměrně vlhké. Tento fakt je způsoben polohou Trongsa Dzongu na kopci, kde se mohou vytvořit mlhy a mraky.

Celkově řečeno, Trongsa Dzong má mírnou a vlhkou změnu podnebí, která se výrazně liší od jiných regionů Bhútánu. Nezáleží však na počasí, Trongsa Dzong je stále považován za jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších historických míst v zemi.


Ubytování Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán, s nádherným a působivým Trongsa Dzong jako svým kulturním srdcem, láká turisty ze všech koutů světa. Zdejší úchvatné krajiny, okouzlující vesnice a živoucí kultura dotvářejí zážitkovou destinaci, kterou stojí za to navštívit. Pokud máte v plánu odpočinout si v Bhútánu a chtěli byste strávit noc v Trongsa Dzong, máme pro vás dobré zprávy – je to možné!

Trongsa Dzong, vznešený palácový komplex, se rozkládá na pahorku nad řekou Mangde Chu. Je to jeden z nejvýznamnějších a nejimpozantnějších historických staveb v Bhútánu, architektonický skvost, který se může pyšnit dlouhou a bohatou historií.

V purpurových dnech Bhútánského království sloužil Trongsa Dzong jako místní sídlo pro krále, kvestora a armádu. Dnes je Dzong stále aktivním buddhistickým klášterem a úřadem místní vlády. Jeho privilegované umístění, hluboko v srdci zelených horských lesů, ulehčuje návštěvníkům pocit, že se ocitli v ráji.

Ubytování v Trongsa Dzong je zážitek sám o sobě. Je to jako krok do různých dob – navíc se snadno dostanete k monumentálním dřevěným dveřím, vstupujícím do budovy, kdykoliv se vám zachce. Druh ubytování se v tomto poutavém místě nedá opomenout, protože přináší jedinečnou možnost pročítání se natolik fascinujícím architektonickým klenotem. Navíc, pro turisty se zájmem o bhútánskou kulturu a historii, je to jako vstoupit do samotného srdce země, kterou kráčí národ v upřímném úctě k tradici.

Během noci v Trongsa Dzong máte příležitost navštívit některou z místností, kde se setkáte s qvestory, kteří se o Dzong starají a drží své tradiční rituály a obřady, aby si udrželi víru a spiritualitu buddhismu živou. Můžete se také projít po rozlehlých zahradách kolem Dzongu, kde se nachází bazény a mnoho pozoruhodných glaciálních kamenných tvarů, kterými se Dzong také pyšní.

Ubytování v Trongsa Dzong přináší návštěvníkům skutečnou bhútánskou kulturu a historii a umožňuje vám vychutnat si úplné odpočinkové zážitky při cestování do této země. Jako turisté máte mnoho možností pro pohyb a prozkoumání přilehlých oblastí, kromě sbírání nezapomenutelných zážitků, když navštívíte jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších kulturních míst na světě. Není divu, že každoročně přiláká tisíce turistů z celého světa.


Letenka Bhútán Trongsa Dzong


Bhútán, země známá svou unikátní kulturou a nádhernou přírodou, láká návštěvníky z celého světa. Pokud cestování do této země plánujete, neváhejte navštívit město Trongsa, které je domovem majestátního Trongsanského dzongu.

Trongsanský dzong, jižně od města Trongsa, je jedním z nejmohutnějších a nejvýznamnějších budov Bhútánu. Stavba, která byla postavena v 17. století, byla navržena jako obranná pevnost a sídlo vlády pro Trongsa Penlop, guvernéra regionu. Dnes je Trongsanský dzong jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi a stojí za to ho zařadit do svého itineráře.

Pokud se chystáte navštívit Trongsanský dzong, možností dopravy je několik. Nejvíce doporučovanou variantou je letenka Bhútán Trongsa Dzong. Díky této letence můžete nejen ušetřit čas, ale také si užít krásné výhledy na překrásnou krajinu Bhútánu.

Bhútán, jako země, má jen málo mezinárodních letišť, která jsou propojena přímými lety. Nicméně letenka Bhútán Trongsa Dzong vám umožní využít místní leteckou službu, která létá mezi různými městy Bhútánu. Let z hlavního města Thimphu do Trongsy trvá asi 30 minut a během této krátké doby můžete pozorovat úchvatné výhledy na zasněžené vrcholy, zelené pastviny a mnoho dalších.

Pro lety v Bhútánu se používají malá letadla, která jsou schopná směsice kouzelné krajiny a turbulencí. Nicméně stačí si užít krátkou jízdu za nádhernými scenériemi, které jsou neuvěřitelné.

Jakmile přistanete na letišti Trongsa, je jen několik minut chůze k Trongsanskému dzongu. Můžete si užít výhled na zdánlivě nekonečné hory a údolí a prozkoumat jedinečné a fascinující kulture při prohlídce tohoto historického místa.

Letenka Bhútán Trongsa Dzong je velmi vyhledávaná mezi turisty, takže doporučujeme rezervovat ji co nejdříve. Je to rychlá a jednoduchá cesta, jak se podívat na jedno z nejkrásnějších míst v zemi. Tak se nebojte vyzkoušet tento způsob dopravy při plánování své cesty do Bhútánu, aby vám čas nestál za prožitky.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky