Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Estonsko Tartu

Letenka Estonsko Tartu


Estonsko je krásná země, plná historie, krásných památek a přátelských lidí. Tartu je druhé největší město v Estonsku, které se nachází v srdci této země. Pokud zvažujete návštěvu Tartu a stále nevíte, jak se tam dostat, může být nejlepší volbou letenka.

V Tartu se nachází nejstarší univerzita v Estonsku, která byla založena v roce 1632. Univerzita je stále aktivní a pojmenována po K. U. Ülikooli. Toto město je také velmi důležité pro estonskou kulturu, a v posledních letech bylo město velmi včele. Proto se z Tartu stává příslib pro každého turistu, který hledá méně známé, ale krásné a autentické místo k navštívení.

Lety se z Prahy do Tartu uskutečňují především s leteckou společností Czech Airlines a to od konce října do konce března. To však neznamená, že se z Tamtamtamu tartu nedá dostat i jiným způsobem. Tartu má své letiště, Le Tartu Üiskond, které se nachází asi 10 kilometrů od středu města. Letiště obsluhuje spojení s některými evropskými destinacemi, včetně přímých letů do Helsinek, za jehož hranicemi se nachází finská metropole.

Letenky do Tartu lze zakoupit přímo na webu letecké společnosti nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Cena letenky v závislosti na termínu cestování a času zakoupení, ale obvykle začíná od 2 000 Kč. Hledáním a porovnáváním cen, můžete dokonce najít nabídky za nízké ceny.

Takže vyzkoušejte něco nového a navštivte Tartu. Estonsko je krásné místo plné přátelských lidí a zážitků. S letenkou do Tartu se můžete těšit na prohlídku univerzity, návštěvu muzeí a galerií, nebo jen procházku krásnými ulicemi tohoto krásného města. Nezapomeňte si užít tamní kuchyni a získat tak nové chuťové zážitky. Ať už cestujete jako turista nebo podnikatel, Tartu je skvělým místem, které byste neměli přehlédnout.


Počasí Estonsko Tartu


Estonsko je země, kterou ovlivňuje kontinentální podnebí, což znamená, že zde jsou velké teplotní rozdíly mezi létem a zimou. Tartu, druhé největší město Estonska, se nachází v jižní části země a má mírně teplejší počasí než severnější oblasti země.

Léto v Tartu je krátké a poměrně vlhké. Průměrná teplota v červenci je kolem 17°C, ale mohou nastat i teploty kolem 30°C. Srážky jsou běžné, ale v průměru nejsou příliš vysoké - v červenci je obvyklé asi 70 mm srážek.

Podzim v Tartu bývá mírný a poměrně suchý. Teploty se pohybují kolem 10°C a srážky jsou minimální. Říjen v Tartu je známý svými krásnými podzimními barvami a zahradami.

Zima v Tartu je tvrdá a dlouhá. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty mohou klesnout pod nulu a dostat se až k -20°C. Sněhové srážky jsou časté a mohou přinést až 40 cm sněhu.

Jaro v Tartu se začíná objevovat až v dubnu. Teploty se pomalu zvyšují a sníh se začíná tát. Květen bývá již mnohem teplejší, ale srážky se stávají běžnějšími.

Celkově lze říci, že počasí v Tartu je poměrně proměnlivé a nečekané. Je důležité být připraven na všechny typy počasí, ať už se jedná o horké léto nebo mrazivou zimu. Pokud vás zajímá Estonsko a jeho počasí, Tartu je ideálním místem, kde si tuto krásnou zemi můžete naplno užít.


Ubytování Estonsko Tartu


Estonsko je země plná krás a úžasných míst, mezi které bezesporu patří i hlavní město Tartu. Toto krásné a historicky bohaté místo přivítá každého návštěvníka svým kouzlem a nabízí mnoho způsobů, jak zde strávit příjemný čas. Pokud hledáte ubytování v Tartu, nejoblíbenějšími možnostmi jsou hotely, hostely a apartmány. Zde vám nabízíme přehled o těchto možnostech, abyste si mohli vybrat to, které vám nejlépe vyhovuje.

Hotely v Tartu

V Tartu najdete mnoho hotelů v různých cenových relacích. Pokud cestujete za obchodem nebo si chcete užít luxusního pobytu, můžete vyrazit do některého z nejlepších hotelů v městě, jako je např. Hotel Lydia, Antonius Hotel nebo Dorpat Hotel. Tyto hotely nabízejí všechny možné pohodlí, jako jsou wellbeing centra, fitness centra, nebo bezplatné Wi-Fi připojení. Pokud hledáte něco více ekonomického, můžete se rozhodnout pro hotely jako např. Barclay Hotel nebo Tartu Hotel. Tyto hotely nabízejí jednodušší, ale stále pohodlné pokoje a snídani také.

Hostely v Tartu

Hostely jsou ideální volbou pro cestovatele, kteří chtějí zůstat v Tartu levněji. Hostely nabízejí společné pokoje nebo soukromé pokoje za velmi přátelské ceny. Mezi nejznámější hostely v Tartu patří Hektor Design Hostel a Terviseks Hostel. V Hektor Hostelu se můžete ubytovat v krásně navržených pokojích, které nabízejí pohodlí jako bezplatné Wi-Fi a topení. Hektar Hostel má také kavárnu, která je otevřena po celý den. Terviseks Hostel se na druhé straně nachází v klidném prostředí a nabízí soukromé i sdílené pokoje. Hostel má také restauraci a wellness centrum.

Apartmány v Tartu

Pokud chcete mít více prostoru a soukromí, než nabízejí hostely nebo hotely, můžete si pronajmout apartmán. V Tartu najdete mnoho komfortních a stylových apartmánů. Mezi nejlepší patří City Inn Apartment nebo Central Apart Hotel. City Inn Apartment nabízí prostorné a plně vybavené apartmány v centru města. Pokoje mají samostatnou ložnici, obývací pokoj a plně vybavenou kuchyň. Central Apart Hotel nabízí také prostorné apartmány s klimatizací a bezplatným Wi-Fi připojením.

V Tartu máte tedy mnoho možností, když hledáte ubytování. Během svého pobytu se můžete těšit na krásné procházky ve starém městě Tartu a poznávání místních obyvatel. Buďte si jisti, že si najdete to nejlepší ubytování, které vám bude přinášet radost a pohodlí během vaší dovolené.


Dovolená Estonsko Tartu


Estonsko je krásná země s bohatou historií a kulturou, a pokud chcete strávit svou dovolenou aktivně, je Tartu nejlepší volbou. Tartu je druhé největší město Estonska a leží v centrální oblasti země. Můžete zde naleznout mnoho krásných budov, památek a zajímavých míst k návštěvě.

Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je staré město Tartu, kde se nachází mnoho historických budov, jako je Rathskeller a katedrála svatého Petra a Pavla. Pro milovníky vzdělání a vědy se doporučuje návštěva muzeí, jako je Tartu University Museum a Estonian National Museum.

Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit Tamme-Lauri oak, který je nejstarším dubem na Estonsku a stojí na vrcholu kopce v okolí města. Podobně si můžete zajít k návštěvě zhruba třicet minut jízdy od Tartu, kde se nachází Naturētuse přírodní park, kde můžete vidět mnoho vodopádů a krásnou přírodu.

V Tartu také najdete mnoho venkovních aktivit, jako například cyklistiku, pěší turistiku, vodní sporty a golf. Cyklistické stezky vedou ke krásným místům v okolí města a přibližují nejlepší kusy estonské krajiny.

Ale návštěva Tartu by nebyla úplná, pokud byste se nenaučili něco o místní kuchyni. Estonská kuchyně má vynikající kombinaci moderních prvků s tradičními estonskými recepty. Je dobré ochutnat pokrmy jako je Marineeritud angerjas - marinovaný losos, Põdrakarbonaad - jelení guláš, a Postipada - masová polévka. Můžete také dokonale zakončit svou návštěvu dekadentním malinovým koláčem, jehož velký význam pro estonskou kuchyni nemůže být podceňován.

V Tartu je dostatek ubytování, jako jsou hotely, pensiony a bezva Airbnb nabídky, takže snadno najdete to, co vám bude nejvíc vyhovovat. Nezapomeňte si také udělat nákupy v místních obchodech s řemeslnými výrobky, kde si můžete odnést některé z nejkrásnějších suvenýrů a připomenout si hezké chvíle strávené v Tartu.

Celkově lze říci, že Tartu je skvělým místem k návštěvě pro každého, kdo hledá kombinaci historie, kultury, krásné přírody a skvělých zážitků. Tak si určitě nechte Tartu uskutečnit jako vaši příští dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tartu


Dotaz: Jak se dostat do Tartu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Tartu, je letecky na letiště Tartu nebo vlakem z Tallinnu nebo Rigi.

Dotaz: Co je nejlepší čas pro návštěvu Tartu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Tartu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a méně deštivo.

Dotaz: Jaký je hlavní turistický atrakce v Tartu?
Odpověď: Hlavní turistickou atrakcí v Tartu je náměstí Raekoja plats, kde se nachází historická radnice a mnoho restaurací a kaváren.

Dotaz: Jaká je místní kuchyně v Tartu?
Odpověď: Místní kuchyně v Tartu zahrnuje tradiční estonská jídla, jako jsou ruské knedlíky, smažené sýry a šunkové karbanátky.

Dotaz: Jaká je průměrná cena ubytování v Tartu?
Odpověď: Průměrná cena ubytování v Tartu se pohybuje kolem 50-70 EUR za noc, v závislosti na typu a umístění hotelu.

Dotaz: Kde si mohu koupit suvenýry v Tartu?
Odpověď: Můžete si koupit suvenýry v centru města a na náměstí Raekoja plats, kde najdete mnoho obchodů s dárky a suvenýry.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky