Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Filipíny Manila (hlavní město)

Ubytování Filipíny Manila (hlavní město)


Manila, hlavní město Filipín, je obvykle prvním místem, které turisté navštíví v této zemi. A protože jde o velké a živé město, má také mnoho možností ubytování.

V centru města Manila stojí mnoho prestižních hotelů, jako například špičkový hotel Mandarin Oriental. Tento luxusní hotel nabízí prvotřídní služby, včetně vysoce kvalitní rekreace, wellness služeb a gastronomického zážitku.

V této oblasti je také široká škála cenově dostupného ubytování pro ty, kteří hledají možnosti pro cestování s menším rozpočtem. Například Hotel 99 Caloocan, který se nachází po celé metru od centra města, nabízí pohodlné pokoje a bezplatnou snídani.

Jinou možností v centru města je Airbnb, což je populární možnost mezi turisty. Airbnb nabízí mnoho možností výběru ubytování, jako například celá byt nebo jednolůžkový pokoj.

Pokud turisté chtějí pobyt u vody, mohou se rozhodnout pro ubytování v oblasti Pasay City. Tato oblast je známá svými luxusními hotely a kasiny, ale nabízí také řadu menších ubytovacích možností, jako jsou pensiony a turistické hostely.

Cestovatelé, kteří by chtěli pobýt v blízkosti kulturních památek, se mohou rozhodnout pro ubytování poblíž centra města Intramuros. V této oblasti znají turisté mnoho historických památek, jako například bolševickou pevnost Fort Santiago.

V neposlední řadě, turisté, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou, mohou cestovat na okraj města do oblasti Tagaytay. Tato oblast se nachází přibližně 2 hodiny jízdy od centra města Manila a nabízí možnosti ubytování v krásných a klidných rekreačních resortech.

V celkovém souhrnu, Manila nabízí širokou škálu možností ubytování, ať už na základě ceny nebo místní polohy. Bez ohledu na to, na jaký typ ubytování se turisté rozhodnou, určitě budou mít nezapomenutelný zážitek ze své návštěvy Filipín.


Počasí Filipíny Manila (hlavní město)


Manila, hlavní město Filipíny, se nachází na západním pobřeží ostrova Luzon. Město má tropické klima s teplotami, které se pohybují mezi 25 až 33 °C po celý rok. V dubnu a květnu bývají teploty nejvyšší, kdy se může teplota vyšplhat až nad 35 °C.

Léta v Manile jsou obvykle velmi vlhká a deštivá, na rozdíl od suchých a mírnějších zim. Monzunové deště zasahují město od června do září a bývají doprovázeny silnými větry a bouřemi. Tyto deště mohou způsobit vysoké povodně, které jsou pro Manila typické.

Zdejší obyvatelé jsou na toto počasí zvyklí a dokážou se přizpůsobit. Často používají impremeabilní kabáty a sandály, aby si udrželi suchou nohu. Během deštivých dnů jsou ulice zaplavené a mnozí zdejší obyvatelé využívají pro přepravu bárky a lodě.

Vzhledem k moři, které obklopuje Manila, jsou zde poměrně silné větry. Ty mohou být nebezpečné pro rybáře a lodě.

Přestože Manila má poměrně nevyzpytatelné počasí, mnozí turisté navštěvují město, aby zde zažili jedinečné zážitky a turistické atrakce. Manila je plná historických památek a vynikajících možností nakupování.

Celkově lze říci, že počasí v Manile je typické pro tropickou oblast s vysokou vlhkostí a sezónními dešti. Je třeba zvážit tuto skutečnost při plánování cest do města. Nicméně, Manila zůstává jeden z nejpopulárnějších turistických míst na Filipínách, protože nabízí mnoho zábavy a kulturních zážitků po celý rok.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Manila (hlavní město)


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Manily?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Manily, je taxi, Grab nebo Uber. Existují také různé autobusové linky a vlakové spoje, které vás přivedou do centra města.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší místa ke koupání a odpočinku na pláži v Manile?
Odpověď: Manila nemá vlastní pláž, ale v okolí města existují mnohá krásná místa, jako například pláže v okolí města Batangas, Subic nebo Puerto Galera.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Manile?
Odpověď: V Manile jsou mnohá zajímavá místa k návštěvě, jako například Fort Santiago, Intramuros, Divoký západ, Muzeum Ayala, Rizal Park nebo nákupní centrum Mall of Asia.

Dotaz: Je bezpečné cestovat do Manily?
Odpověď: Manila je obecně bezpečné místo, ale jako v každém velkém městě je třeba být opatrný při nočním chůzi, zejména v místech, kde je mnoho turistů. Doporučuje se také být opatrný při používání veřejné dopravy a neztrácet zavazadla nebo osobní předměty.


Dovolená Filipíny Manila (hlavní město)


Filipíny jsou krásným ostrovním státem, který je pro své neuvěřitelné pláže a přírodní scenérie oblíbeným turistickým cílem. Mezi mnoho destinací v této zemi patří i hlavní město Manila, které nabízí mnoho zážitků pro návštěvníky.

Manila se nachází na ostrově Luzon a je jedním z největších měst na Filipínách. Kromě své industriální a obchodní činnosti, nabízí též mnoho historických památek a kulturních akcí. Navštivte mnoho kostelů a katedrál, které představují architekturu z dob koloniálních vládců, nebo se projděte v tradičním čínském čtvrti Binondo. Tato oblast je nejstarší částí Manila a nabízí mnoho zahraničních obchodních domů, tržnic a restaurací. Ponořte se do tradiční kuchyně a vyzkoušejte například famózní čínský krokodýlí steak.

Pokud jste sportovní nadšenci, navštivte sportovní areály. Football Stadium na Rizal Memorial Sports Complex je obvykle plný fanoušků, kteří podporují tamní fotbalové kluby. Hrají se zde také basketbalové zápasy a boxování.

Další turistickou atrakcí je městský park Rizal Park, který se nachází v blízkosti zátoky Manila Bay. Najdete zde bohatou vegetaci, fontány, jezírka a sochy. Mimo to můžete najít také mnoho muzeí, jako například Muzeum filipínského umění a Muzeum přírodní historie.

Manila se nachází v blízkosti mnoha dalších krásných ostrovů, což znamená, že zde můžete strávit několik dnů, ale také se vydat na plavbu jinými ostrovy. Můžete navštívit například pláže Boracay, Palawan nebo Cebu.

Pobyt na Filipínách je skvělou příležitostí pro poznání místních tradic, kultury a zvyků. Manila, jako centrum Filipínského archipelagu, nabízí spoustu zábavy, ale také příležitosti prohlédnout si historické památky a samozřejmě pojmout krásu celého ostrovního státu do celého pohledu.


Letenka Filipíny Manila (hlavní město)


Filipíny jsou exotickou zemí, kterou každý turista musí alespoň jednou v životě navštívit. Když se řekne Filipíny, nejvíce vám pravděpodobně přijde na mysl bílé pláže, křišťálově čisté vody a palmové stromy. To vše uvidíte, když se vydáte na ostrovy, kde jsou tyto záznamy snímků každodenní realitou. Avšak, aby jste se mohli těšit z těchto krás, musíte nejprve dostat do hlavního města Filipín - Manily.

Manila, je to jedno z nejvíce exotických měst na světě a zároveň i hlavní město Filipín. Mnoho turistů se rozhoduje pro první zastávku právě tady. Na první pohled se vám Manila může zdát chaotická, ale nenechte se odradit. Pokud se rozhodnete pro letenku na Filipíny a přistanete v Manile, určitě nebudete litovat.

Jak se dostat do Manily?

Je to snadné, ať už letíte z Evropy nebo z jakékoli jiné části světa, letenka na Filipíny není vůbec drahá. Na Filipíny létá mnoho leteckých společností jako jsou například Emirates, Qatar Airways, Singapore Airlines nebo Turkish Airlines a další. Tyto společnosti nabízejí lety se zastávkou nebo bez. Pokud hledáte letenky na Filipíny, můžete se podívat třeba na stránce Skyscanner nebo na webu letecké společnosti. Samozřejmě, mezi nejlepší cesty k hledání letenek patří porovnávače letenek, kde můžete najít levné lety jak přímo do Manily, tak i na letiště na nejbližších ostrovech.

Co dělat v Manile?

Manila nabízí spoustu aktivit pro turisty. Pokud trochu překonáte svoji zmatečnost z množství lidí, tady se vám bude líbit. Manila je městem plným kontrastů, a tak zde najdete hned několik neobvyklých zajímavostí. Určitě nevynechejte návštěvu starého města - Intramuros, kde se nachází nádherné římskokatolické kostely a několik překrásných muzeí. V blízkosti Manily se také nachází národní park Rizal, kde si můžete užít velké množství zeleně a výhledu na město.

Kromě toho budete mít na výběr z mnoha dalších aktivit. Můžete se např. projet na dobytčím voze, navštívit hudební kulturní centrum nebo se projet člunem po hlavní řece Pasig.

Jak je to s jídlem?

Filipínská kuchyně je velice kořeněná a plná chuti, a tak si každý najde něco podle svého gusta. Určitě ochutnejte jejich nejpopulárnější pokrm - adobo, což je marinované maso s rýží a zeleninou. Můžete si také dopřát několik druhů grilovaného masa, kořeněných ryb nebo mikrovlnné palačinky s kokosovou smetanou.

Manila je nejpřátelštější městem na Filipínách, a tak se ujistěte, že tuto zastávku nevynecháte. Přímé lety na Filipíny jsou cenově dostupné a tak si můžete během několika hodin užít tropickou exotiku a krásné pláže. Ať už plánujete prožít jen několik dní nebo několik týdnů, Manila a Filidíny vás jistě nadchnou a nabídnou mnoho nezapomenutelných zážitků.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky