Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Francie Tours

Počasí Francie Tours


Tours je město nacházející se v centru Francie a je hlavním městem regionu Centre-Val de Loire. Díky své poloze uprostřed Francie se zde kombinuje ovlivnění kontinentálního a oceánského podnebí, což má vliv na počasí po celý rok.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou v Tours obvykle velmi teplé a slunné s průměrnými teplotami okolo 25 stupňů Celsia. Koncem srpna a začátkem září se mohou vyskytnout bouřky. Podobné podmínky lze očekávat i na podzim, kdy teploty stále dosahují až 20 stupňů a den je často slunečný.

V zimě (prosinec až února) bývá v Tours chladněji, s teplotami klesajícími k průměru okolo 5 stupňů Celsia. V noci se teploty mohou snadno dostat pod nulu. Občas se vyskytují i sněhové bouře. Nicméně zimní krajina má v Tours svoje kouzlo.

Jaro v Tours bývá obvykle příjemné a slunečné, s průměrnými teplotami okolo 15 stupňů Celsia v březnu až květnu. Během jara však mohou být rána a večery stále poměrně chladné.

Kromě povětrnostních podmínek se počasí v Tours ovlivňuje i polohou města a jeho blízkostí k Loiře. Ta totiž aspoň částečně brání proudění chladných větrů do města a také vytváří místní vlhkost, čemuž může napomoci vzniku mlhy.

Celkově lze ale říci, že počasí v Tours mohou být poměrně velmi příjemné v jakémkoliv ročním období. Protože se však jedná o kombinaci různých klimatických typů, rozhodující slovo má více-méně jen sama příroda a tak nelze zaručit délku slunečných období. Přestože se v Tours můžete setkat s nečekanými změnami počasí, určitě Vám to město dopřeje krásné pohledy a zážitky.


Ubytování Francie Tours


Francie Tours je krásné město v centru Francie a je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí objevit francouzskou kulturu a historii. Pokud hledáte ubytování, Tours nabízí řadu možností pro každý rozpočet a vkus.

Nejčastěji navštěvovanými lokalitami v Tours jsou historická centra a památky, které leží v blízkosti náměstí Place Plumereau. Pro romanticky založené turisty jsou v centru města k dispozici spousty hotelů s výhledem na úžasná historická zákoutí a malebné uličky.

Stratégicky položené hotely ve středu města, jakými jsou například Best Western Plus Hotel L'Artist, Hotel Univers a Citotel Criden, nabízí turistům pohodlnou a dostupnou lokuaci pro prohlídku města. Tyto hotely jsou obvykle v bezprostřední blízkosti historických lokalit a památek, ale také všech obchodů, obchodních ulic a nákupních center.

Pro turisty, kteří tíhnou k více soukromí a odpočinku, je to ale jinak. V Tours jsou oblíbené také apartmány a menší rodinné hotely. Tyto alternativy jsou velmi populární mezi tradičními cestovateli a také rodinami s dětmi, protože klidnější prostředí a individuální pozornost má pro ně velkou přitažlivost.

V centru města se také nacházejí několik butikových hotelů, jako je například Le Grand Hotel Tours, snadno dostupné turisty, kteří chtějí být v centru dění. Tyto hotely jsou typicky zařízeny v evropském stylu a nabízejí krásné výhledy na okolí.

Pokud máte rozpočet jako student nebo cestovatel, který upřednostňuje spartánské ubytování, město Tours vám nabízí možnost levných hostels jako například Hotel Vendôme, které jsou ideální pro ty, kteří hledají jednoduché a bezproblémové ubytování v centru města.

Výběr ubytování ve Francii Tours je opravdu náročný díky velmi pestré nabídce. Rozdíl v cenách je poměrně značný, ale cestovatelé si mohou být jisti tím, že tu najdou přiměřené a kvalitní ubytování pro každý rozpočet. Francie Tours je skvělým místem pro dovolenou plnou kultury a čarovné atmosféry, kde si každý najde to své.


Letenka Francie Tours


Letenka Francie Tours je vstupenkou do jednoho z nejoblíbenějších turistických cílů v západní Evropě. Tours je hlavní město departementu Indre-et-Loire v regionu Centre-Val de Loire, které se nachází v centru Francie. Jeho slavné historické centrum je plné památek z doby středověku a renesance, které exhalují atmosféru minulosti a uchvátí srdce každého milovníka umění a kultury.

Pravděpodobně nejvýznamnějším prvkem Tours je síť uliček a náměstí, které jsou součástí středověkého centra města. Uprostřed tohoto labyrintu se nachází basilika svatého Martina. Tato stavba je jedním z nejvýznamnějších poutních míst ve Francii, kde se konají každoroční festivaly a průvody. V blízkosti baziliky se nachází nejstarší domy v Tours a také muzeum, které vám nabídne hlubší vhled do historie města.

Kromě toho jsou zde další pamětihodnosti města, jako například katedrála svatého Gatienu, zvonice Charlemagne Tower a hrad Tours. Tyto budovy jsou dokonalými příklady architektury renesance, které stojí za pozornost.

Pokud máte radi kulturu a umění, Tours je pro vás nejlepší. Zdejší muzea nabídnu nevšední zážitky pro všechny návštěvníky. Muzeum plaket nabízí sbírku starých plaket a medailí, zatímco muzeum výtvarných umění nabízí nejnovější umělecké díla od umělců z Tours a z celé země.

Takže proč si nekoupit letenky a nejít na prohlídku Tours? Prohlédnout si krásné památky, užít si umění a chuť vynikajícího francouzského jídla a vína. Tours je ideálním místem k relaxaci a zároveň ideálním místem k objevování nových zážitků. A s levnými letenkami to všechno bude možné!


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Tours


Seznamujeme Vás s nejčastějšími dotazy ohledně cestování s Francie Tours a odpověďmi na ně:

1. Jak rezervovat svůj pobyt?

Můžete si rezervovat pobyt online přes naše webové stránky nebo nás kontaktovat e-mailem na booking@francietours.com nebo telefonicky na čísle +33 (0) 1 84 25 24 84.

2. Jaké jsou platby?

Můžete platit pomocí kreditní karty (Visa, MasterCard, American Express, Maestro, Discover), bankovním převodem či PayPal.

3. Jak mohu zrušit svoji rezervaci?

Můžete nás kontaktovat e-mailem na booking@francietours.com a my Vám poskytneme veškeré informace ohledně zrušení rezervace.

4. Jaké jsou podmínky storna?

Podmínky storna jsou stanoveny v našich obchodních podmínkách, které naleznete na našich webových stránkách.

5. Jaký je lístek do Disneylandu?

Lístek do Disneylandu můžete zakoupit na našich webových stránkách. Cena závisí na počtu osob a délce pobytu. Lístky jsou platné v předem stanovených termínech.

6. Jaké jsou předpisy ohledně přepravy zvířat v dopravě společnosti Francie Tours?

Zvířata nejsou povolena v dopravě společnosti Francie Tours.

7. Jaké jsou možnosti dopravy od letiště do Vašeho hotelu?

Můžete si zarezervovat transfer od letiště buď taxi nebo transfer autobusem, které naleznete na našich webových stránkách.

8. Jaké jsou podmínky pro skupiny?

Pro skupiny nad 20 osob platí speciální ceny a podmínky, které najdete na našich webových stránkách.

9. Jaké jsou podmínky pro děti?

Pro děti jsou stanoveny speciální ceny a podmínky, které najdete na našich webových stránkách.

10. Jak mohu získat další informace?

Pro další informace nás můžete kontaktovat e-mailem na info@francietours.com nebo telefonicky na čísle +33 (0) 1 84 25 24 84.


Dovolená Francie Tours


Pokud hledáte destinaci v Evropě, která se vám nabídne nejen jako ideální místo k relaxaci a odpočinku, ale i k objevování nových koutů s nádhernou historií, kulturou a kulturními památkami, potom je pro vás jako stvořená dovolená ve francouzském městě Tours.

Tours je město, které se nachází v srdci francouzské historické oblasti Loire. Je to město s bohatou historií a bohatou kulturou, která se datuje už do doby, kdy zde byla římská colónie. Tours má bohaté kulturní dědictví a proto byla v roce 2000 dána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Jedním z hlavních cílů vaší dovolené v Tours bude bezesporu návštěva hradů a zámků, které jsou umístěné v této oblasti. Nejvíce navštěvované z nich patří zámek Chambord, zámek Chenonceau, zámek Azay-le-Rideau a zámek Blois, které jsou umístěné v okolí Tours.

Dalšími zajímavými místy, která rozhodně stojí za návštěvu, jsou katedrála Saint-Gatien a starobylá centra města. Katedrála je nejen krásná, ale má také mnoho historických odkazů. Starobylá centra města jsou plná uliček, které navštívíte, abyste objevili krásy tohoto místa. Navíc jsou plné skvělých restaurací, barů, obchodů a dalších zajímavých míst k návštěvě.

Pokud byste chtěli strávit dovolenou mimo město, tak si můžete vyzkoušet návštěvu okolních vesnic, které jsou mnohdy poklidnější a klidnější. Když projdete okolní vesnice, budete moci ochutnat mistrovská díla francouzské kuchyně, jako jsou sýry, vína, pečivo a další skvělé speciality.

Spojení s Tours je vynikající způsob dopravy je vlakem. Vlaky z Paříže trvají asi hodinu a půl. Pokud letíte do Francie, na letiště Charles de Gaulle se nejlepším způsobem dostanete vlakem.

Toto je krátce o dovolené ve francouzském městě Tours. Pokud se rozhodnete pro návštěvu, určitě nebudete zklamáni. Ať už jste milovníky historie, kultury nebo si užíváte krásné architektury, Tours vám nabídne dokonalou dovolenou.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky