Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Indonésie Pura Ulun Danu Beratan

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Nabízím vám několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se indonéského chrámu Pura Ulun Danu Beratan:

1. Co je Pura Ulun Danu Beratan?

Pura Ulun Danu Beratan je hinduistický chrám nacházející se na břehu jezera Beratan na indonéském ostrově Bali.

2. Kde se nachází Pura Ulun Danu Beratan?

Chrám se nachází asi 50 kilometrů severozápadně od hlavního města Bali - Denpasar, poblíž města Bedugul.

3. Jak se dostat do Pura Ulun Danu Beratan?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do chrámu je autobusem, kterým můžete jet z města Denpasar až do Bedugulu, odkud vás bude čekat kratší zhruba 15 minutová jízda taxíkem.

4. Kdy je nejlepší navštívit Pura Ulun Danu Beratan?

Nejvhodnější dobou k návštěvě chrámu je v období od dubna do října, kdy je nejméně pravděpodobné, že vás zaskočí deštivé počasí.

5. Jaké jsou vstupné poplatky do Pura Ulun Danu Beratan?

Vstup do chrámu je za poplatek 20 tisíc indonéských rupií (cca 12,50 Kč), případně můžete zakoupit i celodenní vstup do mnoha dalších turistických atrakcí v oblasti za 80 tisíc rupií (cca 50 Kč). Pro místní obyvatele a stálé rezidenty je vstup do chrámu zdarma.

6. Co je nejvýznamnější v Pura Ulun Danu Beratan?

Nejvýznamnějším prvkem chrámu jsou jeho fabulózně krásné a nezapomenutelně působivé chrámové věže či alegorické sochy božstev.

7. Jak dlouho trvá návštěva Pura Ulun Danu Beratan?

Celá návštěva chrámu včetně prohlídky a fotoaparátem zcela bez pochybností trvá zhruba dvě hodiny.

8. Je nutné dodržovat nějaká pravidla při návštěvě Pura Ulun Danu Beratan?

Při návštěvě chrámu je nutné dodržovat určitá pravidla jako např. vzdálenost od modlitebních míst, oblečení s krytými rameny a věnovat úctu božstvům. Mohou zde být i další pravidla, které vám určí průvodce.


Letenka Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Pura Ulun Danu Beratan - Nádherný chrám uprostřed jezera

Pura Ulun Danu Beratan je chrámový komplex nacházející se na břehu jezera Beratan, v severní části ostrova Bali v Indonésii. Chrám je jedním z nejvíce fotografovaných a návštěvou nejvyhledávanějších míst na Bali. Pura Ulun Danu Beratan je dedikován bohyni vod a zavlažování, Dewi Danu, ale slouží také jako místo modliteb a obřadů pro místní obyvatele.

Jak se dostat k Pura Ulun Danu Beratan

Nejbližším letištěm je letiště v Denpasaru, asi 50 kilometrů vzdálené od Pura Ulun Danu Beratan. To znamená, že můžete využít dopravu taxíkem nebo pronajatým vozidlem, ale turisté, kteří chtějí užít krásy Bali, si raději půjčují motorky nebo řídí auta.

Popis Pura Ulun Danu Beratan

Hlavní chrám v Pura Ulun Danu Beratan je umístěn na malém poloostrově uprostřed jezera a je obklopen několika zvláštními chrámy a svatyněmi. Voda z jezera také přispívá k celkové atmosféře tohoto nádherného chrámového komplexu.

Samotný chrám je postaven v tradičním balickém stylu a je dominantou celého komplexu. Kromě hlavního chrámu v Pura Ulun Danu Beratan naleznete také velkou zahradu s orchidejemi, kde můžete relaxovat a užít si krásu přírody. Na místě se nachází také několik stánků a obchodů, kde si můžete zakoupit suvenýry a nejnovější módní trendy.

Kdy se vydat na Pura Ulun Danu Beratan

Od západu do poledne je vstup do Pura Ulun Danu Beratan přístupný pro turisty, ale během období, kdy je chrám používán pro modlitby, je vstup omezen. Proto se doporučuje přijít brzy ráno, aby si mohli turisté užít slunečný den a obdivovat krásu tohoto nádherného chrámového komplexu v plné kráse.

Jaký bude váš zážitek?

Pobyt v Pura Ulun Danu Beratan je zážitkem, který se nedá popsat slovy. Krása a stejnoměrná kvalita fotografií, které si můžete pořídit, jsou něco, co si rozhodně pamatujete na celý život. Po návštěvě tohoto chrámu jistě budete chtít vidět další indonéská místa s podobným znamením. Tento chrámový komplex je jedním ze symbolů Indonésie a vyniká svou krásou a dokonalostí. Připlouváte na jeho břeh nebo máte letenku do okolí a chcete tuhle krásu poznat osobně? Určitě nečekejte a vydejte se na cestu.


Dovolená Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Dovolená v Indonésii je pro mnoho lidí snem, plný exotiky a nových zážitků. Mezi nejkrásnější místa, která byste v Indonésii měli navštívit, patří určitě chrám Pura Ulun Danu Beratan, který se nachází na ostrově Bali.

Pura Ulun Danu Beratan je jedním z nejvýznamnějších chrámů na Bali, který byl postaven již v roce 1633. Chrám se nachází přímo u břehu jezera Bratan, asi 1200 m nad mořem a při pohledu z celého chrámu se vám naskytnou krásné výhledy na jezero a okolní horstvo.

Celý chrám je postaven v unikátním stylu architektury a je zasvěcen bohyni řek, jezer a lesů Dewi Danu. Hlavní chodby chrámu a bohatá výzdoba z nádherné dřevěné architektury vás okouzlí svojí tichou krásou a budete se cítit jako ve středověku. Chrám má také mnoho malých kaplí a svatyní, kde můžete vidět sochy různých bohů.

Jezero Bratan, u kterého se chrám nachází, je dalším důvodem, proč byste měli navštívit Pura Ulun Danu Beratan. Jezero je obklopeno hustým deštným lesem, který byl vyhlášen velmi důležitou oblastí pro celou Bali. Můžete si zde pronajmout loďku nebo projít po okolních stezkách v lese a vychutnat si harmonii přírody.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Bali, pak byste měli navštívit i Pura Ulun Danu Beratan. Tento chrám a jezero se stane jedním z nezapomenutelných zážitků vaší cesty. Bali a Indonésie jsou plné krás a nezapomenutelných zážitků a tato oblast vám nabídne mnoho možností, jak si užít dovolenou tak, aby se stala nezapomenutelným zážitkem vašeho života.


Ubytování Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Pura Ulun Danu Beratan je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických atrakcí v Indonésii. Je to chrám, který se nachází na břehu jezera Beratan, na Bali. Pura Ulun Danu Beratan je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších chrámů v oblasti a je považován za symbol Bali.

Chrám byl postaven v roce 1633 a je zasvěcen bohyni vody a rybolovu, Dewi Danu. Pura Ulun Danu Beratan je velmi populární turistickou atrakcí pro svou krásu a zvláštní místo, kde se nachází. Turisté mohou vidět krásné výhledy na jezero Beratan, okolní hory a přilehlé rýžové políčka.

Pokud plánujete navštívit Pura Ulun Danu Beratan, máte několik možností ubytování. V okolí chrámu je k dispozici mnoho hotelů a resortů pro různé typy turistů. Tyto hotely nabízejí různé typy ubytování, od levných pokojů až po luxusní apartmány.

K dispozici jsou také tradiční ubytovací jednotky, jako jsou bambusové chatky, které jsou populární mezi turisty, kteří chtějí zažít autentický pobyt v Indonésii. Tyto chatky jsou k dispozici v okolí chrámu a nabízejí útulné a pohodlné ubytování s krásným výhledem na jezero.

Pokud hledáte něco luxusního, v okolí Pura Ulun Danu Beratan jsou k dispozici některé z nejluxusnějších hotelů a resortů v Indonésii. Tyto hotely nabízejí přepychové pokoje, nádherné soukromé pláže a mnoho zábavních aktivit pro celou rodinu.

Většina hotelů a resortů v okolí Pura Ulun Danu Beratan nabízí také různé balíčky pro turisty, které zahrnují výlety, stravování a další výhody. Tyto balíčky jsou ideální pro turisty, kteří chtějí získat maximální zážitek ze svého pobytu v Bali.

Celkově lze říci, že Pura Ulun Danu Beratan je jedním z nejvíce fascinujících a krásných míst v Indonésii. Pokud plánujete navštívit toto místo, máte mnoho možností ubytování. Nezáleží na tom, zda hledáte levné nebo luxusní ubytování, v okolí chrámu najdete takřka vše, co potřebujete, abyste si užili svůj pobyt v Indonésii.


Počasí Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Indonésie je známá svými nádhernými plážemi, palmami a exotickými zvuky, ale také počasím, které se může výrazně měnit v závislosti na období roku a lokaci. Jedna z nejvýznamnějších památek v Indonésii, Pura Ulun Danu Beratan, je naštěstí během většiny roku obklopena příjemným a stabilním počasím.

Pura Ulun Danu Beratan je chrám na břehu jezera Beratan, nacházející se na ostrově Bali. Jezero s okolní krajinou je skutečnou oázou klidu a krásy, ale co se týče počasí, je zde třeba počítat s výrazným vlivem nadmořské výšky. V průběhu roku se teploty pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia, nicméně v závislosti na ročním období a denní době se může výrazně měnit úroveň vlhkosti, teplota vzduchu, teplota vody a mnoho dalšího.

V období od června do srpna je oblast kolem jezera Beratan obklopena suchým a teplým počasím, což je ideální pro ty, kdo hledají slunce a teplo. Voda v jezeře se může v této době ohřát na příjemných 25 stupňů Celsia, což je skutečně příjemná teplota na koupání a další vodní aktivity.

Na druhou stranu, v období od listopadu do února se v této oblasti často vyskytuje oblačné a deštivé počasí. V tomto období se voda v jezeře ochlazuje na 20 stupňů Celsia a teplota vzduchu se může pohybovat mezi 20-25 stupni Celsia. Pokud tedy plánujete návštěvu Pura Ulun Danu Beratan v této době, mějte připravené nepromokavé outfity a připravte se na všechny překvapení, které s sebou může deštivé počasí přinést.

Kromě toho se také mohou vyskytnout sezónní větry, které mohou mít výrazný vliv na počasí a vody kolem jezera. Proto je dobré sledovat předpovědi počasí a konzultovat s místními o tom, jaké aktivit v danou chvíli budou vhodné.

Pura Ulun Danu Beratan je jedinečným a krásným místem, které mnoho lidí přitahuje ze všech koutů světa. Pokud máte v plánu navštívit toto místo, mějte na paměti, že počasí se může výrazně lišit v závislosti na ročním období a denní době, takže se připravte na to, co Vás může čekat a užijte si dokonalé a neopakovatelné zážitky, které Bali nabízí.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky