Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Írán Ahvaz

Počasí Írán Ahvaz


Ahvaz je město ležící v jihozápadní části Íránu, poblíž ústí řeky Karun do Perského zálivu. Město má velmi horké a suché podnebí s minimálními srážkami během většiny roku.

Léto v Ahvazu začíná v květnu a trvá až do září. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 40 stupňů Celsia nebo dokonce více, a tak je tato část roku velmi horká a nevlídná. V červenci a srpnu může být teplota dokonce vyšší než 50 stupňů Celsia, což výrazně ovlivňuje život v městě.

Podzim a jaro jsou mnohem příjemnější, s teplotami mezi 20 a 30 stupni Celsia. V těchto obdobích mohou být teploty v noci poměrně chladné, takže je vhodné si vzít s sebou lehčí kabát. Zima v Ahvazu není příliš chladná, ale může být vlhká. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 12 stupňů Celsia, ale mohou se vyskytnout i chladné noci s teplotami pod nulou.

Co se srážek týče, Ahvaz je jedním z nejsušších měst na světě. Průměrné množství srážek je pouze 112 mm ročně, což znamená, že je zde velmi málo zeleně a vegetace. Nejvíce srážek padá v zimě a na jaře, ale jejich množství je stále velmi nízké.

Vzhledem k extrémním podmínkám je těžké pobývat v Ahvazu během horkých letních měsíců. Je třeba se chránit před sluncem, pít hodně vody a vzdát se nadměrné fyzické aktivity. Pokud hledáte příjemnější období pro návštěvu, doporučujeme zimní nebo jarrovní měsíce.


Dovolená Írán Ahvaz


Dovolená v Íránu? Proč ne! Největším lákadlem této země je nepochybně jeho neuvěřitelně pestrá kultura a historie, ale také krásné a rozmanité krajiny. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Ahvaz, které se nachází v jihozápadní části země a leží na břehu řeky Karún.

Ahvaz je považováno za kulturní a průmyslové centrum oblasti a jeho okolí je bohaté na ropné zdroje, což z něj činí i důležitou ekonomickou oblast. Přesto se zde najdou i zajímavá místa pro turisty. Například můžeš navštívit působivé historické památky nebo ochutnat tradiční perské jídlo.

Jedním z hlavních turistických cílů v Ahvazu je zámek Karim Khani, který pochází z 18. století a byl postaven za vlády dynastie Zandů. Je to nádherná ukázka tradiční perské architektury. V zámku najdeš mnoho krásných detailů jako jsou vysoká kamenná brána a zdobené fasády. Zámek má také velkou zahradu, kde můžeš relaxovat a užívat si výhledu na město.

Kromě zámku si můžeš prohlédnout i Mešitu Jafaru, typický příklad islámské architektury, která je významnou svatyní pro místní muslimy. Mešita je známá pro své velké sloupy a krásné mozaikové výzdoby.

Když zanecháš historii za sebou, můžeš se vydat na procházku ve veřejném parku Jangal-e Abrisham. Je to jedno z nejvýznamnějších zelených prostorů v Ahvazu, kde se můžeš projít a relaxovat. Park nabízí příjemné prostředí pro pikniky, sportovní aktivity, procházky a cyklistiku.

Nezapomeň ochutnat tradiční perské jídlo v místních restauracích. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří Gheimeh - hovězí maso s fazolkami a rajčaty, Khoresh-e Bademjan - hovězí maso s lilečem, vařeným v rajčatové omáčce, a Zereshk Polo - rýže s kousky kuřecího masa a sušenými borůvkami.

Dovolená v Íránu je určitě zábavná a plná překvapení. A Ahvaz je dokonalým místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou perskou kulturu a krásy. Vyzkoušejte to sami!


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Ahvaz


Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky v Ahvazu?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Ahvazu patří most Zayande Rud, starobylé město Tizhooshan, zahrady Golshan a řeka Karoun.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Ahvazu?
Odpověď: Nejlepšími aktivitami v Ahvazu jsou návštěva historických památek, projížďky po řece Karoun, návštěva tradičních bazarů, kulturní a gastronomické zážitky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace v Ahvazu?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Ahvazu patří Gole Sorkh Restaurant, Laleh Restaurant, Food Garden Restaurant a Darband Restaurant.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší hotely v Ahvazu?
Odpověď: Mezi nejlepší hotely v Ahvazu patří Pars International Hotel, Ahvaz Pars Hotel, Karoon Hotel Ahvaz a Kowsar Hotel Ahvaz.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Ahvazu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ahvazu, je letadlem na letiště Ahvaz International Airport, které se nachází ve vzdálenosti necelých 20 km od centra města. Alternativou je i cesta autobusem nebo vlakem ze sousedních měst.


Letenka Írán Ahvaz


Letenka Írán Ahvaz - Pojďte prozkoumat neuvěřitelné kulturní bohatství

Ahvaz, město ležící v jihozápadním Íránu, je kulturním srdcem regionu a nabízí návštěvníkům množství fascinujících zážitků. Od dýchajících muzeí po proslulé historické památky, Ahvaz je skvělým místem pro cestování a prozkoumávání.

Své letenky na Írán Ahvaz můžete získat online na některých z webů zaměřujících se na prodej letenek. Návštěvníkům Íránu Ahvaz nabízí své krásy prozkoumat zcela odlišný pohled na tento region a jeho historii.

Místní kulturní scéna je velmi bohatá, a proto se zde konají neustále kulturní akce a festivaly, které zahrnují tance, hudbu, divadlo a mnoho dalších uměleckých aktivit a událostí spojených s regionálními tradicemi a zvyky.

Za návštěvu určitě stojí i mnoho muzeí, které jsou umístěny v Ahvazu a okolí. Mezi nejproslulejší z nich patří Archeologické muzeum v Ahvazu, které nabízí bohatou sbírku archeologických objevů, zahrnujících artefakty z doby před naším letopočtem a dokumenty z 20. století.

Další zajímavé místo, které by nemělo na plánu návštěvníka chybět, je starověké město Susa, které je situováno v téměř mýtických krajinách Íránu a existuje téměř 7000 let. Ve starověkém městě se nacházejí mnohé historické památky, včetně paláce královny Šušaniky, zařízení z doby železné a mnohé další.

Kromě těchto kulturních a historických památek můžete v Ahvazu užít i mnohé další aktivity, včetně rybaření, jízdy na lodi a mnoho dalších. Město je také bohaté na kulturní zážitky, jako jsou taneční vystoupení nebo folklorní festivaly.

Letenky na Írán Ahvaz vám nabízejí možnost poznat jedinečné zákoutí části Íránu a prozkoumat tuto dosud téměř nepoznanou část Asie. Nedávejte tedy svou cestu na poslední chvíli a zájezd do Ahvazu zarezervujte co nejdříve a užijte si nevšední zážitky s místními obyvateli, kteří k vám nabídnou nezaměnitelnou pohostinnost a ochotně vás zavedou po nejrůznějších místech v okolí.


Ubytování Írán Ahvaz


Ahvaz je velké město v jihozápadním Íránu a má mnoho atrakcí. Pokud máte v plánu navštívit toto město, musíte řešit i otázku ubytování. Pokud hledáte pohodlné a cenově dostupné ubytování v Ahvazu, máte několik možností.

Jedna z možností ubytování v Ahvazu jsou hotely. Město nabízí mnoho hotelů v různých cenových kategoriích, kde naleznete vše potřebné pro pohodlný pobyt. Ceny hotelů jsou v celkovém srovnání s Evropou velmi nízké, takže si zde můžete užít pobyt za velmi příznivou cenu.

Další možností je ubytování v apartmánech. Tento typ ubytování je také cenově dostupnější než hotelové pokoje a nabízí větší soukromí. V Ahvazu máte na výběr z mnoha apartmánů, které jsou umístěny v centru města nebo poblíž turistických atrakcí.

Pokud si chcete užít tradičním stylem, můžete se rozhodnout pro ubytování v místních pensionech nebo hostelech. Tyto zařízení nabízejí nízké ceny a jednodušší standard ubytování, ale často jsou umístěny v tradičních budovách, což může být pro turisty pěkný zážitek.

Poslední možností pro ubytování v Ahvazu jsou soukromé apartmány a domy, které mohou být pronajaty přímo od místních obyvatel. Tato možnost může být pro turisty zajímavá, pokud chtějí poznat místní kulturu a zvyky.

Výběr správného typu ubytování v Ahvazu závisí na vašich preferencích a požadavcích na pohodlí a cenovou dostupnost. Jedno je však jisté, že v Ahvazu najdete ubytování, které bude vyhovovat všem vašim potřebám.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky