Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Kilkenny

Počasí Irsko Kilkenny


Irsko je známé svým proměnlivým počasím. Tento trend je zvláště výrazný v místě jako Kilkenny, což je malebné město ležící v jihovýchodní části ostrova.

Průměrná teplota v Kilkenny činí od 5°C v lednu až po 20°C v červenci a srpnu. Nicméně, může být velmi chladno i v letních měsících, obzvláště v období nočních teplot. V zimních měsících jsou časté teploty pod bodem mrazu, ale sníh není tak častý jako v jiných částech Evropy.

Kilkenny je obklopeno pohořím a má vlivem oceánu vlhké podnebí s rovnoměrně rozloženými srážkami po celý rok. Průměrné srážky se pohybují kolem 800 mm za rok, ale za určitých okolností může být srážek mnohem více.

Dešťové srážky jsou nejvýraznější v průběhu podzimu a zimy, s největší aktivitou srážek v listopadu a prosinci. Nicméně, je zde stále několik slunečných dní, které jsou rozlitány během celého roku.

V létě jsou v Kilkenny časté bouřky, silný vítr a občas i krupobití, ale přesto se jedná o oblíbenou turistickou destinaci v létě. Chcete-li být dobře připraveni na pobyt v Kilkenny, je nutné si vzít oblečení na všechny příležitosti. V létě nezapomeňte na sluneční brýle a krém na opalování, přičemž v zimě si nezapomeňte na teplé oblečení a nepromokavou bundu.

Vzhledem k proměnlivému počasí můžete v Kilkenny zažít všechny roční období během pár dní, což nese s sebou i své kouzlo. Ponořte se do místní kultury a užijte si krásnou scenérii, kterou Kilkenny nabízí v průběhu celého roku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kilkenny


1. Jak se dostat do Kilkenny z letiště v Dublinu?
- Z letiště existuje autobusová doprava, která vás převeze do centra Dublinu. Odtud můžete jet autobusem nebo vlakem do Kilkenny.

2. Jak dlouho trvá cesta z Dublina do Kilkenny?
- Cesta z Dublina do Kilkenny trvá asi 2 hodiny.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Kilkenny?
- Kilkenny můžete nejlépe uchopit vlastním tempem a prozkoumat ho pěšky. V centru města vám nebude problém se orientovat.

4. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Kilkenny?
- Nejlepšími místy k návštěvě v Kilkenny jsou hrad Kilkenny, muzeum Smithwick's Brewery, Katedrála svatého Kánita a botanická zahrada.

5. Kde se mohu ubytovat v Kilkenny?
- Kilkenny nabízí širokou škálu ubytování včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Je Kilkenny vhodné pro rodiny s dětmi?
- Ano, Kilkenny je vhodné pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho dětských atrakcí, jako například zámek Kilkenny nebo středověké hry pro děti.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kilkenny?
- Nejlepší čas na návštěvu Kilkenny je v létě od června do srpna. V této době mohou návštěvníci využít venkovní aktivity a festivaly.


Dovolená Irsko Kilkenny


Irsko Kilkenny – klenot na jihu Irska

Irsko je země plná krásných přírodních scenérií, historických památek a malebných vesnic. Mezi mnoha turisty oblíbenými destinacemi je i město Kilkenny nacházející se na jihu země.

Kilkenny je malé město, ve kterém si ale každý najde své oblíbené místo. Toto historické město je známé svými čarokrásnými ulicemi, gotickou katedrálou a hradem Kilkenny Castle. Hrad byl postaven v 12. století a dodnes se nachází v naprostém perfektním stavu. Dozvíte se zde spoustu věcí o historii, nejdůležitějších postavách a rodinách, které v Kilkenny žily.

Další zajímavosti v Kilkenny jsou kostel svatého Kana, Katedrála Panny Marie a celá řada muzeí. Pro milovníky divadla a umění je připraveno divadlo Watergate Theatre s pestrou nabídkou představení. V centru města najdete mnoho malých krámů a obchůdků s suvenýry, v nichž si můžete zakoupit nějaké tradiční vyšívané batikované zboží.

V okolí města najdete i spoustu dalších památek a turistických atrakcí. Například ruiny hradu Dunmore Cave, které se nacházejí jen několik kilometrů od Kilkenny. Také je zde velmi půvabné staré město Kells, které je také rozhodně stojí za návštěvu.

Nechtějte zůstávat v městě celou dobu a raději vyrazte na výlet do kopců, kde můžete procházet úchvatnou přírodou Irského venkova. A pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat na vodopád Torc. Kilkenny je znám také svými keltskými obyvateli, a to zvláště na Slieve Bloom, kam si můžete zajít na pivo nebo na kávu do některého z hotelů v oblasti.

Ubytování v Kilkenny není příliš drahé a můžete si vybrat z mnoha různých ubytování. Pokud se rozhodnete zůstat v centru města, najdete tu četné hotely, ale i bed & breakfast propojující skvělou kvalitu ubytování s tradicí a krásou starého města.

Irsko Kilkenny je místo, které vám nabídne úchvatnou kombinaci historie, přírodních krás a hospodské kultury, kterou u nás najdeme jen zřídka. Kilkenny je skvělou destinací pro každého, kdo se chce prohnat starými uličkami, ochutnat irské pivo a dát si do pořádku duši na úchvatném venkově.


Ubytování Irsko Kilkenny


Irska Kilkenny je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat půvab Irského venkova a zároveň si užít atmosféru středověkého města. A aby bylo vaše putování po Kilkenny co nejlepší, musíte si zajistit vhodné ubytování.

V Kilkenny najdete celou řadu různých typů ubytování, které splňují různorodé potřeby a preference turistů.

Pro turisty, kteří chtějí zažít pohodlnou a pohodlnou dovolenou, jsou k dispozici hotely ve městě, které nabízejí moderní pokoje s klimatizací, Wi-Fi připojením a dalšími prvky pro zlepšení pohodlí hostů. Na druhé straně, pokud hledáte něco, co dokáže odrážet historický duch Kilkenny a Irsko jako celek, měli byste se rozhodnout pro některý z mnoha užitných rodinných hotelů, penzionů nebo B&B.

Jedním z nejklasičtějších druhů ubytování v Kilkenny jsou rodinné hotely, které se najdou po celém městě. Tyto hotely jsou ideální pro rodiny nebo větší skupiny turistů, kteří hledají vysokou kvalitu ubytování v blízkosti centra města. Mnoho z nich nabízí mnoho pokojů se společným sociálním zařízením, nebo pokoji s vlastní koupelnou. Tyto hotely jsou většinou odolné, pěstují charakter a jsou za rozumné ceny. Některé z nich, dokonce nabízejí výborné služby včetně snídaně a zajištění průvodcovských prohlídek po městě.

Majitelé penzionů a B&B jsou obvykle místními lidmi, kteří vám nabízejí dovolenou v srdci města Kilkenny. Tyto ubytovací zařízení jsou velmi populární pro turisty, kteří se chtějí podrobněji seznámit s místní kulturou a maličkostmi života na venkově. Penziony a B&B jsou obvykle menší, ale výstižně charakteristické. Většinou jsou ozdobeny pěknými květinovými zahradami a nabízejí pokoje s krásným výhledem na město. Některé z nich nabízejí i snídani (někdy i ve formě domácích vajíček a striktně místních produktů) a v jiných můžete vzít zeleninu z jejich vlastní zahrady.

A co se týče cen této varianty ubytování, vše závisí na stylu, který máte rádi a na vašem rozpočtu. Nicméně, všechny tyto možnosti nabízejí skvělou kvalitu za rozumné ceny a to vše v blízkosti centra města.

Když hledáte ubytování v Kilkenny, můžete začít prohlížet různé stránky na internetu, které nabízejí hodnocení a recenze různých druhů ubytování. Ale pozor - co funguje jednomu hostovi neznamená, že to bude korespondovat s vaším očekáváním. Proto doporučuji se poradit s vašimi přáteli, kteří už v Kilkenny byli a mohou vám poskytnout vision na míru. Vykročte tedy do Kilkenny a užijte si místní kouzlo v pěkných prostorách, které vám nabídnou oázu klidu a odpočinku.


Letenka Irsko Kilkenny


Irsko je země plná historie, kulturou a přátelskými lidmi. Pokud Vás lákají starobylá města plná historických památek, určitě si nenechte ujít navštívit město Kilkenny. Město se nachází v jihovýchodní části Irska a je jedno z nejnavštěvovanějších měst v této oblasti.

Pokud se chcete do Kilkenny dostat, můžete využít letenky z České republiky. Letenka do Irska bývá poměrně cenově dostupná a pokud máte štěstí, můžete ji sehnat i za velmi dobré ceny. Kilkenny si na Vás určitě poletu zaslouží a stojí za to si prohlédnout tamní krásy.

Kilkenny je město s bohatou historií. Jeho středu dominuje zámek Kilkenny Castle, který pochází z 12. století a slouží jako turistická atrakce. Pokud máte rádi umění, můžete si prohlédnout místní galerii Butler Gallery nebo se projít po místních ulicích s bohatou nabídkou umění.

V Kilkenny se také nachází kostel svatého Kolumbana, který je datovaný až do 13. století a jedná se o významnou historickou památku, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Místní ulice jsou plné kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Kilkenny je také oblíbeným turistickým místem pro příznivce sportu. Místní fotbalový tým je velmi populární a stadion, který se nachází nedaleko od centra města , je s kapacitou téměř 26 tisíc diváků jedním z největších v Irsku.

Letenka do Irska Kilkenny je tedy velmi dobrým způsobem, jak si vychutnat krásy irského města a prožít nezapomenutelný zážitek. V Irsku se cítíte jako doma, díky vstřícným lidem a jejich neuvěřitelně přátelskému postoji.

Pokud chcete vědět víc o letenky do Irska a další tipy na výlety po Irsku, určitě se podívejte na stránky cestovní kanceláře či odborného portálu, který vše stručně a přehledně shrne. Určitě to stojí za to a prožijete nezapomenutelný zážitek!


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky