Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Island Glymur

Letenka Island Glymur


Letenka Island Glymur: Objevte krásy Islandu

Island je krásná země, kterou si jistě zamilujete. Čisté vody, krásné hory, sopky a ledovce, to všechno je Island. Pokud si chcete užít co nejvíce z Islandu, letět do Gylmu je něco, co by vám mělo být velmi blízké. Island Glymur je nádherné letiště, které se nachází na jihozápadě Islandu. Nabízí velmi krásné výhledy na oblast a má mnoho zajímavých turistických atrakcí.

Letiště lze snadno dosáhnout z hlavního města Reykjaviku, kde se nachází mezinárodní letiště Keflavik. Je to asi 40 minut jízdy autem a poté kousek cestovat trajektem. Když dorazíte, můžete si vychutnat jedinečnou krajinnou scenérii Islandu, která se táhne všemi směry.

Island Glymur nabízí mnoho různých druhů turistických aktivit. Můžete se vydat na horskou túru, zahrnout návštěvy pláže a pobřeží, projít se po útesech či zkusit něco z aktivit spojenou s vodou. Pokud si přejete se nadechnout čerstvého vzduchu a prohlédnout krásy Islandu z výšky, můžete si zarezervovat panoramatický let vrtulníkem.

Island je orámem čilé činnosti, obdivuhodné krásy a atrakcí, které vás nikdy neomrzí. Zůstat můžete v mnoha kvalitních hotelích poblíž letiště, které vám poskytnou teplé ubytování a další služby, takže můžete prožít svůj pobyt naplno. Co víc si můžete přát pro ideální dovolenou?

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek z Islandu, neváhejte a zarezervujte si letenku do Island Glymur hned teď. Když přijdete, můžete se toulat po krásných krajinách a vyplnit svůj seznam požadovaných aktivit, skúste něco nového a objevujte nové způsoby, jak si užívat Island v jeho naprosté kráse. Vydejte se na cestu naplno v Islandu Glymur - budete na to myslet ještě dlouho po tom, co se vrátíte domů.


Počasí Island Glymur


Island se pyšní velmi zajímavým a měnícím se klimatem. Na ostrově je možné pocítit mnoho druhů počasí, které se často mění v průběhu dne. I když je průměrná teplota na Islandu poměrně nízká po celý rok, počet turistů navštěvujících ostrov roste a největším lákadlem jsou ohromující přírodní scenérie, které se v různých ročních obdobích mohou jevit velmi odlišně. Jednou z nejznámějších přírodních krás na Islandu je vodopád Glymur a právě toto místo bude naším tématem.

Vodopád Glymur se nachází na západním pobřeží Islandu, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je to nejvyšší vodopád na ostrově, s výškou přesahující 196 metrů. Právě tato výška vytváří velmi silný proud vody, který vytváří úchvatnou a ještě překrásnější scenérii. Od příjezdového parkoviště k vodopádu musí turisté projít přes údolí, přes řeku a pak se dostanou na skalní plošinu přímo nad vodopádem, kde se mohou obdivovat krásný výhled.

Počasí na ostrově Island se může lišit a v zimě je velmi důležité se na návštěvu pobřeží dobře připravit. V zimě jsou na ostrově velmi silné větry a někdy může napadnout i velké množství sněhu, což může mít za následek uzavření silnic, včetně té, vedoucí k vodopádu Glymur. V zimě je tedy velmi nutné sledovat dopravní zpravodajství a situaci na silnicích.

Na jaře a v létě je na Islandu možné zažít krásnější počasí, ale občas i přesto zde probíhají bouřky. Během léta je také možné zde zažít polární noc, kdy slunce nezapadá a naopak v zimě polární den, kdy slunce nevychází.

Pro návštěvu vodopádu Glymur doporučujeme návštěvu v létě, kdy je počasí mnohem příznivější a není třeba se příliš obávat o silnice. Návštěvníci si tak mohou užít krásný pohled na vodopád Glymur v plné nádheře. Nice one!


Ubytování Island Glymur


Island Glymur je nově zrekonstruované ubytování na jižním pobřeží Islandu, které nabízí během vašeho pobytu na ostrově maxiumum pohodlí a relaxace.

Tento nádherný hotel se nachází pouhých 45 minut jízdy od Reykjavíku a nabízí neuvěřitelné výhledy na fjordy a hory v okolí. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené a všechny mají velká okna, díky nimž máte výhled přímo z vaší postele.

Jedním z největších lákadel a featured této luxusní destinace je úžasný wellness center. Tento relaxační center nabízí bazén s vodou z termálních pramenů, saunu, vířivku a fitness centrum. Po celodenním ciťování po Islandu je tento wellness center skvělým místem k odpočinku a nabrání energie.

Island Glymur také nabízí vynikající restauraci, kde si můžete vychutnat špičkovou gastronomii. Restaurace je inspirována islandskými kořeny a nabízí mnoho sezónních jídel a ochutnávek místních specialit.

Pokud hledáte nádherné místo k relaxaci na Islandu, Island Glymur je tou správnou volbou. S nádhernými výhledy, skvělým wellness centrem a vynikající restaurací, budete mít možnost si užít jeden z nejlepších pobytů v této části světa. Rezervujte si pobyt v Islandu Glymur a zažijte nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Glymur


1. Jak se dostat k vodopádu Glymur?
Odpověď: K vodopádu se můžete dostat autem až k parkovišti a poté pěšky po značené turistické stezce.

2. Jak dlouhá je trasa k vodopádu Glymur?
Odpověď: Trasa k vodopádu je dlouhá zhruba 8 km (tam a zpět).

3. Jaká je obtížnost trasy k vodopádu Glymur?
Odpověď: Trasa má střední obtížnost, ale je potřeba mít dobrou fyzickou kondici, protože vede převážně do kopců a je třeba překonat několik prudkých stoupání.

4. Kolik trvá výstup k vodopádu Glymur?
Odpověď: Výstup k vodopádu může trvat zhruba 3-4 hodiny, v závislosti na vaší fyzické kondici.

5. Kdy je nejlepší návštěva vodopádu Glymur?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu vodopádu je v létě, kdy jsou dlouhé dny a počasí je vhodné k turistice.

6. Může se k vodopádu dostat s kočárkem nebo výletním vozíkem?
Odpověď: Není to možné, protože trasa vede převážně po skalnatém terénu s mnoha prudkými stoupáními.

7. Je potřeba kvůli vodopádu zaplatit vstupné?
Odpověď: Ne, není potřeba platit žádné vstupné k vodopádu Glymur.

8. Je možné se k vodopádu koupat?
Odpověď: Ne, koupání v řece u vodopádu Glymur je zakázáno a nebezpečné.


Dovolená Island Glymur


Island Glymur, patřící k největším a nejkrásnějším zemím Evropy, je nádhernou destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se na severu Atlantského oceánu, odkud láká turisty svými sopečnými krajiny, termálními prameny a velkolepými vodopády. V tomto článku se podíváme na jedno z nejpopulárnějších míst - vodopád Glymur.

Glymur se nachází v oblasti Hvalfjörður a je považován za nejvyšší vodopád na Islandu, dosahující výšky 198 metrů. Přístup k němu je značený a jednoduchý, ale přesto je třeba počítat s tím, že se jedná o trochu náročnější turistickou trasu, která stoupá po skalách a překonává řeku.

Pokud se rozhodnete navštívit Glymur, měli byste si na cestu obléci pohodlné a pevné boty, dále také doporučujeme mít sebou něco k jídlu a pití, protože celá trasa trvá asi 3-4 hodiny.

Po výstupu na vrchol odměnou vám bude nádherný výhled na okolní hory, fjordy a přírodu. U vodopádu samotného se ocitnete většinou zcela sami, což je překvapivé, když si uvědomíte, kolik turistů navštěvuje Island každý rok.

Pokud hledáte ideální dovolenou plnou přírodních krás a neuvěřitelného dobrodružství, Island a vodopád Glymur jsou pro vás to nejlepší místo. Připravte se na náročnou, ale krásnou turistickou trať, která vám poskytne nezapomenutelné zážitky a zaručeně vás nadchne.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky