Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Itálie Parma

Letenka Itálie Parma


Letenka do italského města Parmy je jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do této malebné části Itálie. Parmu si zamilují především ti, kteří hledají klid a pohodu v romantickém prostředí s bogatou historií.

Abychom však mohli začít plánovat svůj výlet do Parmy, je třeba si zjistit, jak se do tohoto města dostat. Letenky jsou standardně nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak cestovat z České republiky do Itálie. Do Parmy se můžete dostat přes národní letiště v Parmě, nebo přes letiště v blízkých městech, například v Miláně, kde je k dispozici mnoho leteckých spojení.

Ceny letenek se liší podle sezóny, můžete tedy narazit na dostupné letenky za nízké ceny, nebo naopak za přemrštěné peníze. Doporučujeme využít vyhledávače letenek jako Skyscanner, Kiwi.com nebo Google Flights, které Vám pomohou najít nejlevnější letenky do Parmy.

Po příletu na letiště v Parmě se můžete nechat unést krásnou atmosférou tohoto středověkého města. Parma nabízí nejenom plno kulturních památek, ale také půjčovny aut, což umožní výlety po okolí. Hojně vyhledávány jsou například návštěvy největších italských měst, jako jsou Řím, Florencie, Milán, Benátky či Bologna.

V Parmě si ale rozhodně najdete co dělat i mimo město. Pokud jste milovníci vín, určitě neváhejte navštívit vinice v blízkém okolí, ve kterých se sklízí nejlepší vína v oblasti. Pro milovníky přírody je potom perfektní volbou návštěva národního parku Appenino Tosco-Emiliano nebo NP del Delta del Po, které leží na samotné hranici Kypru.

Není tak těžké si jako cestovatel nechat líbit nádherné prostředí a osobitý styl tohoto malého vesnička. Využijte letenky do Parmy a užijte si nevšední dovolenou, kterou nebudete nikdy chtít zapomenout!


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Parma


1. Jaké jsou nejlepší památky v Parmě?
Odpověď: Parmu lze navštívit především kvůli svému kulturnímu dědictví, jako jsou např. dóm, baptisterium, kostel sv. Jana Nepomuckého nebo Teatro Regio.

2. Jak se dostat z letiště v Parmě do centra města?
Odpověď: Nejsnáze se dostanete do centra města buď taxíkem nebo autobusem, který spojuje letiště s městkým centrem.

3. Jaké jsou regionální speciality Parmy?
Odpověď: Parmezán, parmská šunka, tortelli, ristotto, lasagne, gnocchi a mnoho dalších specialit. Nezapomeňte také ochutnat místní vína.

4. Existuje v Parmě nějaký festival?
Odpověď: Ano, v Parmě se koná několik slavností a festivalů během celého roku. Mezi nejznámější patří např. Festival Verdiho či Festival Parmigiano Reggiano.

5. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání Parmy?
Odpověď: Parmu můžete objevovat pěšky nebo na kole či na místním veřejném dopravním systému. Existuje také možnost účasti na organizovaných prohlídkách města.


Dovolená Itálie Parma


Itálie je bezesporu jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Nabízí návštěvníkům nespočet míst, které stojí za prozkoumání. Jedním z nejkrásnějších měst v Itálii je Parma, kterou si můžete užít na dovolené.

Parma je město, které se nachází v severní Itálii a leží v nádherném kraji Emilia-Romagna. V Parmském kraji se dají okusit nejlepší italské delikatesy - parmazán, parmští šunkové klobásky a další. Proto se můžete těšit na to, že vaše chuťové buňky budou během pobytu velmi spokojené.

Parmu obklopují hory a kopce, které vás okouzlí svou krásou. Navíc nabízí mnoho kulturních památek, které stojí za prozkoumání. Mezi ty nejznámější patří místní katedrála, která obdržela ocenění UNESCO, nebo královská opera Teatro Regio.

Pro milovníky umění je určitě zajímavé navštívit také Galleria Nazionale di Parma, kde najdete mimo jiné světoznámé malby od Correggia a Parmigiana.

Místo, které také stojí za návštěvu, je místní hrad - Castello dei Burattini. Je to památník živého divadla místních umělců. Toto místo je obklopeno hustým lesem a je to ideální místo na piknik s rodinou nebo přáteli.

Itálie je známá svými nádhernými plážemi a ty najdete i v Parmě. Lido di Parma patří k nejkrásnějším plážím v Itálii. Vybavení je zde ideální pro rodiny s dětmi a v blízkosti pláže najdete mnoho barů a restaurací.

Pokud máte zájem o více aktivit, můžete se vydat na nedalekou turistickou trasu a vychutnat si kouzelné výhledy na město a okolní krajinu.

Pokud hledáte místo na dovolenou, kde se můžete nejen hezky najíst, ale také si užít čas s rodinou a přáteli, pak je Parma tou pravou volbou.

Nabízí rozmanité aktivity, ať už jde o kulturní zážitky, procházky přírodou, nebo odpočinek u moře. Proto neváhejte a vydejte se na dovolenou do Itálie a navštivte krásnou Parmu.


Ubytování Itálie Parma


Parma, město v severní Itálii, je pro turisty stále ještě neodhaleným klenotem. Jeho středověké uličky plné historie, po celých století sedící v centru obklopeného venkovem, dělají z Parmy ideální místo k odpočinku a prozkoumání. Protože Parma rozhodně není turistická past, výběr ubytování v Parmě nepostrádá kvalitu ani pohodlí.

Začněme s luxusní variantou. Zcela nově otevřený hotel Palazzo Dalla Rosa Prati je situovaný přímo na Piazza del Duomo, s výhledem na katedrálu a baptisterium. Tyto monumentální historické budovy byly pečlivě rekonstruovány a slouží nyní jako luxusní apartmány a pokoje. Designové prvky harmonicky splývají s architektonickou strukturou, což vytváří vzácný pocit přepychu a vzácnosti. Pokud chcete zažít historickou atmosféru Parmy s nejvyšším komfortem, jsou apartmány Palazzo Dalla Rosa Prati vaší volbou.

Druhou, cenově dostupnou možností je B&B Le Cupole. Ten se nachází jen kousek od centra města a nabízí pokoje se základními vybaveními v historické budově. Majitelé tohoto Bed & Breakfast jsou velmi přátelští a ochotní, pro návštěvníky rádi připraví snídani s tradičními místními produkty, jako jsou sýry, šunky a slanáci.

Pokud preferujete klidnější atmosféru a cestujete s rodinou, je možná privátní apartmán lepší variantou. Navzdory brzkému okolí, chcete-li se ve městě ubytovat za rozumnou cenu, najdete několik perfektních soukromých bytů přímo v centru města. Jeden z nich je například Art Gallery Apartment - byt plný umění zpřístupňujícího osobitý pohled na místní uměleckou scénu. Byt je obklopen galeriemi i malými obchůdky se suvenýry, takže můžete prozkoumat město i při návratu do vašeho "domova" pro dobytek.

Poslední tip pro ubytování v Parmě se týká šetření. K dispozici jsou nejrůznější hostely v Parmě, jak pro individuální cestování, tak pro skupiny. Hostel Antico Borgo je takový malý útulný hostel, nacházející se na klidnějším místě v centru města. Hostel nabízí několik druhů pokojů, takže každý bude mít co potřebuje. Hostel je kvalitně vybavený a má veškeré potřebné zázemí, takže návštěva Parmy už nemusí být tak drahá.

Vzhledem k tomu, že centrum města je pěší zóna, Parma je také městem pro pěší. A to znamená, že všechny výše zmíněné možnosti jsou dostupné pěšky, takže opravdu můžete zakusit italskou atmosféru. Co se týče výběru ubytování v Parmě, výběr závisí na vašem rozpočtu, potřebách a chuťovkách. Město skutečně nabízí nabídku, která pokrývá všechny druhy cestování a odpočinku!


Počasí Itálie Parma


Italské město Parma se nachází v severní části země, v regionu Emilia-Romagna. Město je známé nejen svou bohatou historií, ale také svým příjemným klimatem, které je typické pro středozemní oblast.

Parma má kontinentální klima s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v létě většinou přesahuje 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě klesá pod nulu. Průměrná roční teplota je kolem 13 stupňů Celsia.

Nejvíce srážek v Parmském regionu spadne v průběhu podzimu, konkrétně v září a říjnu. Zimní měsíce jsou obvykle suché s minimem srážek, zatímco jarní měsíce jsou obvykle mírně vlhké. V létě je obvykle slunečno a s minimem srážek.

V Parmském regionu se vyskytuje mírný větrný systém, což znamená, že se zde často objevuje mírný vánek, který přináší osvěžení v horkých letních dnech.

Při plánování návštěvy Parmy by měl být brán ohled na aktuální srážky a teplotu, protože to může ovlivnit povahu volnočasových aktivit a taktéž na to, co si vzít sebou na cestu.

Celkově je klima Parmy velmi příjemné a může nabídnout ideální podmínky pro dlouhé procházky po městě, návštěva muzeí a dalších kulturních atrakcí. Pokud hledáte krásné a přátelské město pro svou další dovolenou nebo výlet, nenechte si ujít město Parma a jeho jedinečné klima.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky