Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Table Mountain

Letenka Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika se pyšní množstvím nádherných přírodních krás a Table Mountain je jednou z nejvýznamnějších z nich. Tato hora, která se nachází v Kapském městě, vypadá jako stůl, což jí dodalo její nezaměnitelný název. Je celá obklopená nekonečným australským a místním lesostepím, která z ní dělá jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Letenka do Jihoafrické republiky může být trochu dražší než jiné lety, ale stojí to za to. Když dorazíte do Kapského města a vyjdete z letiště, pohled na Table Mountain Vás prostě uchvátí. Hora může být vidět z mnoha částí města a není nic úžasnějšího, než sedět u moře a pozorovat její majestátnost.

Přestože Table Mountain může být velmi náročná pro horskou výpravu, pro tuto výpravu vám není nutná žádná špeciální připrava a kondice. K výstupu na vrchol je možné použít kabinovou lanovku, která nabízí neuvěřitelné výhledy na město a jeho okolí. Nikdy nezapomenete, jak se budete vznášet nad městem a tuto pozoruhodnou horu sledovat z pohledu ptáků.

Vzhledem k obrovskému množství rostlin, které rostou v tomto unikátním klimatu na vrcholu Table Mountain, je vhodné vyzkoušet zdejší zahradu botanickou. Tato zahrada nabízí nejen pohled na různé druhy rostlin, ale také zajímavé informace o životě zdejších rostlin a živočichů.

Pokud hledáte letenky do Jihoafrické republiky, neváhejte a navštivte Kapské Město. Návštěva Table Mountain Vás neklame a určitě bude nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Table Mountain


1. Jak se dostat na Table Mountain?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Table Mountain, je lanovkou, která funguje v přibližně dvouhodinových intervalech.

2. Kolik stojí vstupenka na Table Mountain?
- Vstupenka na Table Mountain stojí v přepočtu asi 400 Kč pro dospělého a asi 200 Kč pro dítě do 17 let.

3. Jaké jsou nejlepší časy, kdy navštívit Table Mountain?
- Pokud chcete vidět Table Mountain v nejlepším světle a bez davu turistů, doporučujeme se vydat na vrchol brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Většinou jsou otevření o den kratší v zimě, a tak se informujte o přesných otevíracích hodinách před tím, než se vypravíte na výlet.

4. Jaký je nejlepší způsob, jak si užít Table Mountain?
- Nejlépe si Table Mountain užijete s průvodcem, který bude mít zkušenosti a znalosti o tomto místě. Jinak si můžete také připravit piknik, uspořádat si grilování nebo prostě jen relaxovat a vychutnat si krásný výhled.

5. Můžu se v Table Mountain také ubytovat?
- Bohužel, není možné se na Table Mountain ubytovat. Nicméně můžete se ubytovat v blízkosti a používat Table Mountain jako jednu z atrakcí při vašem pobytu.


Počasí Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika je známá svým krásným a různorodým klimatem. Mezi mnoha atrakcemi, které toto krásné africké království nabízí, je i horský masiv Table Mountain, který je nejenom jedním z nejvýznamnějších symbolů Jihoafrické republiky, ale také jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v této oblasti.

Table Mountain leží v blízkosti přístavního města Cape Town na jihozápadě Jihoafrické republiky. Jedná se o impozantní skalní masiv, který se vypíná do výšky téměř kilometru nad úrovní moře. Skály masivu jsou velice staré, a první známky lidského osídlení jeho okolí sahají až do předstihové doby.

V létě bývají teploty na Table Mountain naprosto příjemné. Místní léto vydrží od prosince do února, v této době se průměrné teploty pohybují mezi 25 a 30°C. V noci se pak ochlazuje na velmi příjemných 18-20°C. To z Table Mountain dělá ideální místo pro milovníky letních sportů, jako je turistika nebo paragliding.

V zimě ale teploty klesají poměrně značně a mohou se dostat až na 5°C. V zimě je na Table Mountain častým jevem nárazový vítr, který může být velmi nepříjemný. Proto se doporučuje mít na sobě dostatečné oblečení a připravit se na změnu klimatických podmínek.

Něco, co je na Table Mountain vždy zajímavé, je stín, který masiv vytváří. Když se na masivu vytvoří stín, může se teplota v okolí snížit až o 10°C. To je důvod, proč se na Table Mountain v průběhu dne mění klimatické podmínky tak rychle.

Celkově tedy platí, že Table Mountain má rozmanité podnebí, které se mění podle ročního období a počasí. Lidé, kteří tuto oblast navštěvují, by měli být na změnu klimatických podmínek připraveni.

Navzdory tomu jsou výhledy z vrcholu Table Mountain nádherné. Když počasí dovolí, můžete se na vrchol dostat kabinovou lanovkou, která jezdí po celý rok. Z vrcholu masivu pak budete mít krásný výhled na celé okolí až do vzdálenosti 40 kilometrů.

Pokud tedy plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte Table Mountain zařadit mezi své cíle. Jedná se o úchvatné místo, které nabídne skvělé zážitky pro každého, kdo se sem vydá.


Dovolená Jihoafrická republika Table Mountain


Table Mountain je nejikoničtější horou Jihoafrické republiky a jedno z největších turistických lákadel Cape Townu. Tato hora se nachází v západní části Cape Peninsula a je obklopena rozmanitou flórou a faunou, která ji dělá jedinečným cílem pro všechny, kteří chtějí zažít nevšední dovolenou.

Hlavním turistickým lákadlem Table Mountainu je skvělý výhled, který lze získat z vrcholku. Zde můžete pozorovat přírodní krásy Cape Townu, například břehovou čáru Atlantiku na západě a Cape Point na východě. Z vrcholu hory, která měří 1086 metrů, se můžete vydat po velkolepé vláčkové dráze, která vás zaveze na samotný vrchol, kde se nachází řada turistických tras. Kromě toho, zde máte možnost potkávat různé druhy zvířat, jako například kapský dikdik, klínuší a nilské koně.

Úchvatná přírodní krása Table Mountain se ale netýká jen samotné hory, ale také její okolí. Cape Peninsula nabízí návštěvníkům krásné pláže, úchvatné scenérie, stezky na pěší túry, návštěva nejstaršího botanického zahrady v Jihoafrické republice, Kirstenbosch National Botanical Garden. Navíc, Table Mountain je také známý jako velmi dobré místo na slavnostní dovolenou, kdy se návštěvníci mohou těšit na tradiční africkou hudební zábavu.

Jihoafrická republika se nachází na jižním cípu Afriky a je země bohatá na přírodní krásy, způsob života a kulturu, která na turisty působí nevšedními zážitky. Když přemýšlíte o dovolené v Jihoafrické republice, nezapomeňte navštívit Table Mountain a okolí, což vám nabídne nezapomenutelný zážitek a nechá vás ochromit krásou této horské oblasti.


Ubytování Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika je země, která se může pochlubit mnoha známými turistickými atrakcemi. Jednou z nejvýznamnějších z nich je bezpochyby Table Mountain. Tato kupa tvoří dominantní část panoramatu města Kapského Města a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celé Jihoafrické republice. Pokud plánujete navštívit Table Mountain a pobyt v okolí, v následujících řádcích vám přinášíme informace o ubytování v této oblasti.

Nejprve si přiblížíme samotný Table Mountain. Jde o horský masiv, který se nachází v Kapském Městě. Vrchol je vysoký 1 086 metrů nad mořem a nabízí pohled na město, zátoky a pobřeží. Table Mountain je nejznámější výletní destinací v Kapském Městě a navštěvují ho desítky tisíc turistů každý rok.

Pokud se rozhodnete strávit nějakou dobu v této oblasti, máte na výběr z řady ubytování. Mnoho turistů si volí hotely v centru města, což je velmi vhodné vzhledem k blízkosti k Table Mountain i k dalším atrakcí. Mezi nejoblíbenější hotely v této oblasti patří například Table Bay Hotel, The Westin Cape Town, One&Only Cape Town, Taj Cape Town nebo Belmond Mount Nelson Hotel.

Pokud vám hotely nevyhovují, máte samozřejmě možnost využít také jiné formy ubytování. V Kapském Městě najdete řadu Airbnb bytů a apartmánů, kde se můžete ubytovat za velmi přijatelné ceny. Pokud je vám bližší tradičnější formy ubytování, můžete si také pronajmout pokoj v penzionu nebo hostel.

V neposlední řadě nechceme opomenout možnosti návštěvy okolních oblastí Kapského Města, kde najdete další zajímavá místa ke strávení volného času. Pokud vás láká vodní sporty, můžete vyrazit na plachtu, windsurfing, potápění nebo kajak. Pokud preferujete pozemní turistiku, můžete absolvovat některou z turistických stezek a poznat tak okolí Kapského Města.

Doufáme, že vám naše článek poskytl užitečné informace o ubytování v oblasti Table Mountain a okolí. Přejeme vám příjemný pobyt v Jihoafrické republice a řadu nezapomenutelných zážitků.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky