Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kambodža Choeung Ek Genocidal Center

Ubytování Kambodža Choeung Ek Genocidal Center


Kambodža je země s bohatou historií a kulturou. Nicméně, v nedávné minulosti Kambodža prošla jedním z nejtemnějších období své historie během vlády Khmerského rudého kříže. V roce 1975 převzali komunističtí představitelé kambodžskou vládu a začali provádět masové deportace a popravy. Choeung Ek Genocidal Center je místem, kde si můžete prohlédnout pozůstatky tohoto temného období.

Choeung Ek Genocidal Center se nachází asi 17 kilometrů jihovýchodně od centra Phnom Penhu a je jedním z nejvýznamnějších památníků období Khmerského rudého kříže v Kambodži. Toto místo je jedním z mnoha míst, kde byli tisíce lidí popraveny a zahrabány v hromadných hrobech.

Vstup do Choeung Ek Genocidal Center stojí 6 dolarů. Návštěvníci procházejí celým areálem, kde se nacházejí nápisy, fotografie a artefakty, které vám ukáží hrůzy, které se zde odehrávaly. Návštěvníci si mohou prohlédnout hrobky, ve kterých byly pozůstatky obětí nalezeny, stejně jako způsob, jakým byly tyto oběti mučeny a popravovány. Je to skutečně působivé místo fundamentalismu, které vás naplní hroznou osobitostí a emocemi.

Hlavní památník Choeung Ek Genocidal Center je stélou, která je vysoká téměř 20 metrů. Na vrcholku je kamenný panevue se zlatou korunou, který symbolizuje pozůstatky lidí, kteří zde byli mácháni na smrt. Pod tímto panevue je glazovaná spodní část reliéfní sochy, která znázorňuje zneužívání a vraždu. Tento vrcholový reliéf je náhrobkem plné misericórdie a slouží jako pomník pro oběti.

Choeung Ek Genocidal Center je tedy zřejmě nejvýznamnější památkou, která připomíná hrůzy režimu Khmerského rudého kříže. Toto místo má neuvěřitelnou možnost prohlédnout si historii Kambodži zblízka a ukázat na to, jak dalece může lidský mozek expandovat, až se dostane dál lidstvu. Nicméně, navšštěvníci by měli být připraveni na emotivní ztotožnění s oběťmi tohoto temného období v historii Kambodže.


Počasí Kambodža Choeung Ek Genocidal Center


Kambodža je krásná země bohatá na historii a kulturu. Bohužel však také nese temnou minulost spojenou s genocidou. Choeung Ek Genocidal Center je jedním z nejstrašnějších a nejznámějších míst, které připomíná hrůzy, které se v zemi vyskytly v minulosti.

Choeung Ek Genocidal Center se nachází asi 17 km jihozápadně od Kambodžského hlavního města Phnom Penh. Zde se nachází hluboké jámy a památník, který připomíná více než 17 000 lidí, kteří byli zavražděni v tomto místě během vlády Rudých Khmerů.

Rudí Khmérové, kteří v této oblasti vládli od roku 1975 do roku 1979, se snažili získat absolutní moc a kontrolovat každý aspekt života. Jejich režim byl označen za nejkrutější v moderní historii. Vyznamenávali se brutálními praktikami, jako byla nucená práce, mučení, vraždy a genocide. Lidé byli zavražděni jen proto, že patřili do určité skupiny nebo společenské třídy. Mezi hlavní oběti patřili intelektuálové, etničtí Vietnamci, Číňané a mnoho dalších.

Choeung Ek byl jedním z mnoha míst, kde byli lidé odváděni k mučení a vraždění. Zde byli lidé zabíjeni různými způsoby, včetně utonutí, umlácení nebo zabití zbraní. Těla byla následně odvážena do hromadných hrobů.

Dnešní památník Choeung Ek je výsledkem úsilí, aby se tato nevýslovná hrůza připomněla a aby se uctily oběti. Místo je v současné době klidné a pokojné, poseté stromy a květinami. Návštěvníci si mohou prohlédnout řadu památníků a památky, které připomínají nesčetné oběti, ale také jsou zde k dispozici audiovizuální prezentace s příběhy lidí, kteří zde byli mučeni a zabití.

Návštěva Choeung Ek Genocidal Center může být velmi emotivní zážitek, který poskytuje možnost uvědomit si význam mírového soužití a uctit památku obětí genocidy. Toto místo je důležitým připomínáním tragédie, která se odehrála v nedávné minulosti, ale také přispívá ke zvyšování povědomí o toleranci a lidských právech.

Kambodža se v současnosti snaží vyrovnat s následky Rudých Khmerů a přijít s novým, lepším začátkem. Věříme, že tato země se v budoucnosti bude moci pozdvihnout a dosáhnout míru a prosperity pro své obyvatelstvo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Choeung Ek Genocidal Center


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Kambodža Choeng Ek Genocidal Center:

1. Co je Kambodža Choeng Ek Genocidal Center?
Kambodža Choeng Ek Genocidal Center je památník, který se nachází v Kambodži a připomíná hrůzy, které se zde odehrály během režimu Rudejch Khmerů. Byl vytvořen z mnoha masových hrobů, které obsahovaly těla obětí, které byly zavražděny během této doby.

2. Co se zde stalo během režimu Rudejch Khmerů?
Během režimu Rudejch Khmerů bylo zavražděno více než 1,7 milionů lidí, což tvořilo asi 25% populace Kambodže. V Choeng Ek bylo zavražděno několik tisíc lidí, kteří byli odvezeni sem z blízkého vězení S-21, aby byli popraveni.

3. Kdy byl Kambodža Choeng Ek Genocidal Center založen?
Památník byl založen v roce 1988, kdy byla Kambodže pod správou OSN, aby byly zachovány a chráněny hroby obětí a památka na to, co se zde stalo.

4. Je zde něco k vidění?
Ano, návštěvníci si mohou prohlédnout několik míst, jako jsou masové hroby, muzeum, chrám a chráněnou zónu. V muzeu jsou vystaveny fotografie a další předměty, které připomínají hrůzy a utrpení, kterým byli lidé vystaveni během režimu Khmerů.

5. Je zde nějaký vstupné?
Ano, vstupné je přibližně $6 a platí se místní měnou (riel) nebo v amerických dolarech.

6. Kdy jsou otevřeny otevírací hodiny?
Památník je otevřen denně od 7:30 do 17:30 hodin.

7. Je zde služba průvodce?
Ano, je zde možnost si najmout průvodce, který vám poskytne více informací o historii a kultuře Kambodže a Rudejch Khmerů.

8. Jak se sem dostanu?
Památník se nachází asi 15 kilometrů jižně od Phnompenhu a lze se sem dostat taxi, mototaxi nebo tuk-tukem.


Letenka Kambodža Choeung Ek Genocidal Center


Pokud hledáte zážitek, který Vás přivede blíže k historii a kulturnímu dědictví Kambodže, návštěva Choeung Ek Genocidal Center by mohla být tou správnou volbou. Tento komplex se nachází nedaleko hlavního města Phnom Penh a je místem, kde se nacházela nejznámější vražedná působiště Khmérských rudých khmerů.

Historie Choeung Ek Genocidal Center je temná a nesouvisející se žádnou pozitivní částí kambodžské historie. Během vlády Khmérských rudých khmerů v 70. letech minulého století bylo celé území Kambodže středem zhroucení, kdy byli tisíce lidí násilně deportováni do koncentračních táborů a nuceně pracovali na stavbě různých infrastruktur. V rámci šíření své sociální a politické doktríny zavraždili Khmérští rudí khmerové přes dva miliony obyvatel Kambodže a na nesčetných místech po celém území byli masově pochováni.

Choeung Ek Genocidal Center bylo jedno z největších míst, kde se tito lidé stali obětí. Tento komplex byl v minulosti opuštěným poldrem, který byl během středověku využíván pro hospodářské účely. Na začátku 20. století byl přeměněn na hřbitov. Až v roce 1975 se v Choeung Ek stala základna Khmérských rudých khmerů na mučení a vraždění. Mnoho obyvatel města Phnom Penh bylo deportováno do tohoto tábora, kde byli násilím a brutálním způsobem zavražděni. V letech, kdy bylo Choeung Ek využíváno jako koncentrační tábor, zde bylo zavražděno více než 17 000 obyvatel Kambodže.

Dnes je Choeung Ek Genocidal Center památníkem, který slouží k připomenutí hrůz Khmérských rudých khmerů a k uctění obětí. V centru jsou k vidění různé památníky, popisující tento velice temný čas v dějinách Kambodže, a hrůzné pozůstatky mrtvých obětí. V centru je také muzeum, které se věnuje převážně tomuto období dějin Kambodže.

Choeung Ek Genocidal Center je místem, které by měl navštívit každý návštěvník Kambodže, který má zájem o poznejme tamní historii a kulturu. Je to místo, které si připomíná temné období Kambodže, a zároveň slouží jako připomínka lidí, kteří se stali oběťmi této brutalitou. Při návštěvě Choeung Ek se návštěvníkům nabízí možnost seznámit se s tím, jak tvrdě člověk dokáže zasáhnout do osudu jiných lidí, a zároveň si připomenout, že se taková hrůza nikdy nesmí opakovat.


Dovolená Kambodža Choeung Ek Genocidal Center


Kambodža, země ležící v Asii, je pro mnoho lidí dosud poněkud neznámým a neobjeveným klenotem. Tato země, ovšem, má rozhodně co nabídnout. Mimo jiné turisté mohou navštívit Choeung Ek Genocidal Center, místo, kde se nachází masové hroby obětí tzv. Kyjevského režimu, který byl nastolen v roce 1975 poté, co byl Kambodžou dobyt Khmerskými rudými kmotry.

Pro mnoho Kambodžanů je toto místo velmi zvláštní. Choeung Ek Genocidal Center se nachází pouze 17 km jižně od hlavního města Phnom Penh a je jedním ze tří velkých masových hrobů, které jsou v této zemi nejznámější. Tato památka slouží jako připomínka tragických událostí, které se zde odehrály v průběhu Kyjevského režimu.

Kyjevský režim, který byl zahájen v roce 1975, přinesl Kambodži kruté diktátorské opatření a začal právě zde na Choeung Ek. Tisíce lidí byly přivedeny do tohoto genocidálního centra, kde byly brutálně mučeny a popravovány. Dnes zde můžete vidět muzeum, které je postaveno na místě, kde se tyto hrůzné události odehrávaly.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit toto místo, si mohou prohlédnout důležité části tohoto muzea. V expozici jsou zahrnuty fotografie a popisy, které podrobně popisují historii tohoto centra a důsledky Kyjevského režimu. Kromě toho zde najdete i několik monumentů, které připomínají oběti této tragédie.

Pro mnoho lidí je návštěva centra Choeung Ek velmi emotivní zážitek. Tento památník dokonale dokumentuje temné stránky historie Kambodže, z nichž je důležité se učit a nesmějí být nikdy zapomenuty. Navštívit toto místo znamená nejen prohlédnout si historii, ale také uctít památku obětí vražd a pečlivě přemýšlet o tom, jak tyto události mohou pomoci budovat lepší budoucnost.

Zajímavostí je, že zde také najdete restauraci a suvenýrový obchod. Tyto zařízení mohou být pro turisty velmi přínosná, zejména pokud se rozhodnou zůstat delší dobu na tomto místě.

Celkově lze říci, že návštěva Choeung Ek Genocidal Center může být pro turisty velmi užitečná a obohacující. Navštívit tento památník je zážitek, který vás navždy poznamená a zapíše se vám do paměti na celý život.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky