Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kambodža Phnom Santuk

Ubytování Kambodža Phnom Santuk


Kambodža, země ležící v jihovýchodní Asii, je pro turisty stále více oblíbenou destinací. Atraktivní jsou zdejší starobylé chrámy, národní parky a bohatá historie. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je i Phnom Santuk. A jaký druh ubytování zde můžete najít?

Phnom Santuk je zhruba 17km vzdálen od města Kampong Thom, k němuž patří v oblasti severní Kambodže. Nachází se zde celkem čtyři skály, na kterých jsou zajímavé ruiny, chrámy a pevnosti. Například na skále Phnom Santuk, která je 150m vysoká a nabízí nádherný výhled do okolí, můžete navštívit chrám Wat Santuk. Na Skále Polsen se pak nachází chrám s bohatou histórií a velmi pěknou výzdobou. A jaká ubytování jsou tu k dispozici?

V okolí Phnom Santuk najdete nejčastěji menší rodinné hotely a penziony se základními službami. Výhodou je, že ubytování není příliš drahé, nabízejí se zde ceny již od několika dolarů za noc, ovšem standard těchto zařízení není srovnatelný s tím, co jsme v Evropě zvyklí. Pokoje bývají spíše jednodušší, s menším množstvím vybavení, ale jsou čisté a postačí na přespání.

Výhodou mnoha ubytování do této oblasti jsou skvělé soukromé výhledy na okolní krajinu a pamětihodnosti, často s krytou verandou nebo balkónem. Někdy je tu k dispozici i bazén. Soukromí od ostatního hluku a rušení je zde také zaručeno.

Další možností je použít Airbnb, kde nabízí například pokoj v rodinném domě za 18 dolarů za noc, či celý dům pro 4 osoby za 38 dolarů za noc. Tyto možnosti vám umožní jednoduše si zařídit ubytování přes internet.

Další věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je stravování. Snídaně je v mnoha případech zahrnuta v ceně pokoje. Prohlédnout si tedy můžete místní trhy a obchody se svačinami, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Kombodžský turismus se velmi rychle rozvíjí, nicméně zařízení v těchto oblastech nejsou na západní úrovni. Kambodža však nabízí spoustu krásných a záhadných míst, jeden z nich je právě Phnom Santuk. Pokud toužíte po dobrodružství a nejste závislí na luxusu, můžete zde zažít naprosto úžasnou dovolenou.


Počasí Kambodža Phnom Santuk


Kambodža je země známá svou nádhernou přírodou a kulturním bohatstvím. Mezi mnoha turistickými atrakcemi, které tato země nabízí, se nachází i hora Phnom Santuk, která leží kousek od města Kampong Thom. Tato hora nabízí krásný pohled na okolní krajinu, ale také mimořádné kulturní památky.

Když se chystáte na výlet do Phnom Santuk, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat. Kambodža má tropické podnebí s výraznými změnami mezi suchými a deštivými obdobími. Suchá sezóna trvá zhruba od listopadu do března, kdy teploty stoupají a přináší suchý a slunný počasí.

V období od dubna do června se začíná připravovat na deštnou sezónu, během které dochází k pravidelným dešťovým srážkám. Tato sezóna kulminuje mezi červencem a zářím a může být pro turisty trochu obtížná, protože silné deště mohou způsobit problémy s dopravou a cestováním.

Když se chystáte na výlet na horu Phnom Santuk, nejběžnější a nejlepší čas na návštěvu je v období mezi prosincem a únorem, kdy je počasí nejlepší a teploty příjemné. Být v této oblasti v tuto dobu vám dává větší šanci na pozorování krásného panoramatu horského pohledu a přilehlých krajin.

Co se týče outfitu, doporučuje se nosit lehké a pohodlné oblečení, protože teploty se mohou dostat vysoko. V období dešťů byste měli vždy mít zavřenou pláštěnku nebo deštník, protože déšť může přijít kdykoliv.

Celkově lze říci, že nejlepší čas na návštěvu Phnom Santuk je v období sucha, které trvá od listopadu do března. Pokud však plánujete cestování v období dešťů, nebojte se - Kambodža má nádhernou krajinu i během deštivých období a turisticky atraktivní památky jsou otevřeny celoročně. Stačí jen být připraven na změnu počasí!


Dovolená Kambodža Phnom Santuk


Dovolená v Kambodži se může stát nezapomenutelným zážitkem, obzvláště pokud navštívíte zemi s otevřeným srdcem a se zájmem o průzkum kultury a historie. Jedno z mála míst, které to dokáže nabídnout, je Phnom Santuk.

Phnom Santuk je nádherná hory v provincii Kampong Thom. Je známá především díky svým pevnostem a chrámovým komplexům. Vydat se sem na výlet z hlavního města Phnom Penh lze během jednoho dne, ale pokud chcete projít všechny vrcholy, chrámy a zhlédnout nepřekonatelné výhledy, nejlépe zůstaňte několik nocí v okolních vesnicích.

Jeden z hlavních turistických bodů této oblasti je socha Buddhy, kterou vidíte již z dálky, když se k posvátnému místu blížíte. Socha je jednou z nejvelkolepějších, které jsou v Kambodži k vidění. Je vysoká asi 25 metrů, leží v poloze po boku a ukazuje směrem k horám, které se prudce zvedají za vámi.

Je tu ještě jeden vrch, zvaný Kurava Hill, a na něm rovněž najdete řadu chrámů z 9. století. Jejich zachovalost je velmi dobrá a jsou plné zvláštních kamenů a reliéfů, které popisují tradiční kambodžský život. Okolní podstatné neopakovatelné krajiny hor a zelených polí jsou velkou atrakcí samy o sobě - podíváte se na neobyčejně krásné scenérie.

V této oblasti se lze věnovat i dalším aktivitám. Můžete se projít po liduprázdných vesnicích, kde můžete přijímat pozvání od domácích na tradiční jídla, dýchat sázku atmosféry a poznat život běžných lidí. Můžete se projíždět na místních lodích po řece Stung Sen, kde zažijete množství výjimečných okamžiků a exotických scenérií.

Zkrátka, Phnom Santuk je velkolepou cestou, jak se seznámit s kambodžskou kulturou, folklórem a historií, a nabízí také úžasné přírodní zážitky. Zdejší okolí je opravdu krásné a pomalu se stává oblíbeným cílem cestovatelů, kteří o Kambodži slyšeli jen v souvislosti s Angkor Wat. Pokud hledáte místo mimo turisty západního stylu a máte rádi přírodu, přivítejte Phnom Santuk s otevřenou náručí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Santuk


1. Jak se dostat na Phnom Santuk?
- Nejbližší město je Kampong Thom, odkud lze jet taxíkem nebo motorkou na Phnom Santuk (vzdálenost zhruba 40 km).

2. Kolik stojí vstupné na Phnom Santuk?
- Vstupné na Phnom Santuk je bezplatné.

3. Jak dlouho trvá výstup na Phnom Santuk?
- Výstup na vrchol kopce trvá zhruba 30 minut.

4. Jsou na Phnom Santuk turistické zázemí a restaurace?
- Ano, na vrcholu kopce se nachází restaurace a turistické informační centrum.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Phnom Santuk?
- Nejlepší časy jsou od listopadu do března, kdy je počasí nejstabilnější.

6. Co je nejlepší nosit na návštěvu Phnom Santuk?
- Doporučuje se nosit pohodlné a lehké oblečení a obuv, protože bude potřeba vystoupit na vrchol kopce.

7. Mohu si na Phnom Santuk pronajmout průvodce?
- Ano, na místě je možné si pronajmout průvodce, který Vám ochotně ukáže okolí a odpoví na Vaše otázky.

8. Je na Phnom Santuk k dispozici ubytování?
- Ne, na vrcholu kopce se nenachází ubytování. Doporučuje se přenocovat v nedalekém městě Kampong Thom.

9. Je Phnom Santuk otevřeno celoročně?
- Ano, Phnom Santuk je otevřeno celoročně a plně funkční.

10. Jsou na Phnom Santuk nějaká omezení?
- Ano, návštěvníci by měli respektovat místní zvyklosti a tradice a nezanechávat žádné odpadky. Navíc se nedoporučuje vstupovat do náboženských oblastí s holými rameny a nohama.


Letenka Kambodža Phnom Santuk


Letenky na Phnom Santuk jsou nyní k dispozici. To je skvělá zpráva pro ty, kteří se pohybují do Kambodže a chtějí prozkoumat krásy tohoto krásného místa. Phnom Santuk se nachází v provincii Kampong Thom a je jedním z nejdůležitějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v této oblasti.

Phnom Santuk znamená „vrchol kopce Santuk“ a je domovem mnoha cenných náboženských památek, včetně chrámu Wat Santuk. Tato oblast je známá pro své skalní formace, džungle a vodopády, což z ní dělá jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Kambodži.

Z Phnom Penhu do provincie Kampong Thom lze letět s několika leteckými společnostmi, jako jsou Cambodia Angkor Air a Lanmei Airlines, které nabízejí jednosměrné letenky za relativně nízké ceny. Let trvá přibližně hodinu a půl a je příjemnou a komfortní cestou do této krásné oblasti Kambodže.

Kromě toho, že je let do Kampong Thomu rychlý a cenově dostupný, nabízí Phnom Santuk mnoho aktivit, které stojí za návštěvu. Můžete se vypravit na poutavou túru do okolní džungle, kde uvidíte mnoho zvířat a rostlin, nebo si můžete prohlédnout náboženské památky, jako je chrám Wat Santuk. Pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete si pronajmout kola a prozkoumat okolní krajinu kolem Phnom Santuk nebo si vyrazit na výlet lodí po řece Stung Sen.

Phnom Santuk je jedním z nejkrásnějších míst v Kambodži a určitě stojí za návštěvu. Pokud se chystáte cestovat do této oblasti, zvažte letenku do Kampong Thomu a užijte si této úchvatné destinace.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky