Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kanada Fundy National Park

Ubytování Kanada Fundy National Park


Kanada Fundy National Park leží v kanadské provincii Nové Skotsko na východě Kanady. Je to národní park s nádhernou divokou přírodou a mnoha možnostmi pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, kajak, a mořská plavba. Pokud hledáte ubytování v národním parku Fundy, máte na výběr z několika možností.

Kempování

Kempování je skvělý způsob, jak si užít přírodu národního parku Fundy. V parku je k dispozici několik kempů, které jsou vhodné pro různé druhy ubytování. Pokud milujete campingový průměr, můžete si pronajmout zděný kemp s elektřinou a vodou. Naopak, pokud jste příznivci staromódního a spontánního venkování, park nabízí camping bez rezervací a bez vybavení. Bez ohledu na typ kempu, zvolili jste, můžete být jisti, že se probudíte s krásným výhledem na divokou kanadskou přírodu.

Apartmány a Chatky

Pokud nechcete spát v kempu, v parku Fundy najdete také apartmány a chatky pro ubytování. Tyto typy ubytování nabízejí více pohodlí a soukromí, než kempování, ale zůstávají v centru národního parku s krásným výhledem a přístupem ke všem outdoorovým aktivitám. V apartmánech a chatkách najdete vše, co potřebujete, jako například plně vybavenou kuchyni, krb a Wi-Fi připojení.

Historické Hotely

Pokud plánujete romantický pobyt v parku Fundy, může historický hotel Algonquin být skvělou volbou pro vás. Hotel na břehu jezera Algonquin je klasicistním kamenickým obrem s pozoruhodnou architekturou secese a nabízí luxusní pokoje s výhledem na park a jezero. Hotel se pyšní 100 let trvající historií, která mu dodává predikáty nejikoničtějšího hotely v celé Kanadě.

Celkově řečeno, včetně ubytování má park Fundy National Park se svými 207 km² nabízí mnoho krásných přírodních rohů na celý den pobytový turistiku a outdoorové aktivity. Na výběr máte z široké nabídky ubytování od kempů a chat, an přes apartmány a historické hotely. Nechte se tedy inspirovat národním parkem Fundy a buďte trochu blíže k divoké kanadské přírodě.


Dovolená Kanada Fundy National Park


Dovolená v Kanadě je snem mnoha z nás a mnohdy se hledá místo, které není přeplněné turisty a přesto nabízí skvělou podívanou na krásy Kanady. Pokud patříte k těm, kteří hledají klidnou a přitom atraktivní dovolenou, nemůžeme vás nenechat zkoumat Fundy National Park.

Fundy National Park se nachází v kanadské provincii Nové Skotsko, na východním pobřeží Kanady. Park je známý svými přírodními scenériemi, jako jsou pláže s bílým pískem, jeskyně a skalní útesy nad zálivem Fundy, ve kterém se přílivy a odlivy pohybují o téměř 15 metrů. Fundy National Park je domovem více než 25 druhů savců, 260 druhů ptáků a mnoha druhů obojživelníků, plazů a ryb.

K odpočinku a relaxaci jsou k dispozici čtyři kempy v parku, které nabízejí ubytování pro stanování a karavany, ale také kajaky k pronájmu, turistické trasy nebo rybářské výlety v zálivu. Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, je zde také vodopád Dickson Falls a Goodwin Lake, na kterém se dá excelentně plachtit.

Zajímavostí parku je i historický cesta Dobšinského povstání a nejvyšší bod parku "Mount Sagamook", odkud je nádherný výhled na okolní krajinu.

Fundy National Park je ideální místo pro všechny milovníky přírody, kde se nudit nebudete ani na okamžik. Pokud hledáte místo pro relaxaci a prozkoumání krás přírody, tento park vás rozhodně nezklame.


Počasí Kanada Fundy National Park


Kanada Fundy National Park leží na východním pobřeží Kanady, v provincii Nové Skotsko a nabízí úchvatné scenérie pro milovníky přírody a turisty. Nejsou výjimkou ani milovníci počasí, kteří se rádi podívají na neobvyklé změny a extrémy. Toto místo je známé svými unikátními klimatickými podmínkami a extrémními rozdíly v teplotách a srážkách.

Kanada Fundy National Park se nachází v oblasti tzv. atlantských provincií, kdy se jeho klima ovlivňuje především prouděním vlhkého oceánského vzduchu. To má za následek velmi vysoké srážky. Ročně zde spadne až 3000 mm srážek a v průměru prší každý den. To způsobuje vznik řady vodopádů a potoků, které obklopují park.

Léto v Kanada Fundy National Park je krátké a mírně teplé. Průměrná teplota se v červenci a srpnu pohybuje kolem 20 a 25 stupňů Celsia. Nicméně, díky vlhkému podnebí, se tento mírný stav někdy může změnit a způsobit vznik oparů a mlh. Tyto podmínky mohou navíc vznikat a mizet velmi rychle, což vytváří krásné scenérie.

Podzim v Kanada Fundy National Park je období, kdy se začínají výrazně projevovat změny v počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 až 20 stupňů Celsia, ale dochází k větším fluktuacím. Deštivé dny se střídají s větrnými a slunečnými a barevné listí stromů obklopujících park je jedinečným zážitkem.

Zima v Kanada Fundy National Park je nejextrémnějším obdobím v roce, kdy průměrná teplota klesá až ke -5 stupňům Celsia. Mráz a sněhové bouře nejsou výjimkou a turisté obvykle navštěvují park kvůli zimním sportům nebo jedinečným zážitkům z této krajiny.

Jaro v Kanada Fundy National Park je krátké a chladné, ale přesto je ideální pro turisty, kteří chtějí vidět nové rostliny a květiny, které se objevují na jaře. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje mezi 5 až 10 stupni Celsia a park se rychle začíná probouzet k nové sezóně.

Celkově lze říci, že klima v Kanada Fundy National Park je velmi rozmanité a že každé období nabízí něco jiného. Navštívit park v létě nebo na podzim znamená vidět úchvatné barvy přírody, zatímco zima může ukázat tvrdé podmínky a jarní odhalí probouzející se krajinu nového dne. Pokud hledáte jedinečné a extrémní zážitky spojené s počasím, Kanada Fundy National Park je pro vás ideální destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Fundy National Park


1. Jaké aktivity jsou k dispozici v Parku Fundy National?

V parku Fundy National lze podnikat různé aktivity, včetně turistiky, kempování, jízdy na kole, rybolovu, plavání, kajakářství, pozorování ptáků a dalších.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Park Fundy National?

Nejlepší doba návštěvy parku je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a všechny aktivity jsou plně provozuschopné.

3. Jak se dostanu do parku Fundy National?

Park se nachází v provincii Nové Skotsko v Kanadě. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo autobusem.

4. Kam bych měl v parku jít?

Je mnoho výletů a turistických tratí, které můžete v parku podniknout. Některé z nich jsou Fundy Trail Parkway, Dickson Falls, Laverty Falls, a Coppermine Ridge. Pro více informací se obraťte na návštěvnické centrum parku.

5. Je povoleno táboření v parku Fundy National?

Ano, park nabízí řadu kempů pro turisty a turistické skupiny. Použití kempů může být za poplatek.

6. Existuje v parku Fundy National restaurace?

V parku se nachází několik restaurací, které nabízejí tradiční kanadské jídlo a pití. Je možné si však také zapéct jídlo na ohništi.

7. Existuje v parku možnost pozorování zvěře?

Ano, v parku se vyskytují různé druhy zvěře, jako jsou jeleni, losi, medvědi, vlci a další. Nezapomeňte však, že zvěř je divoká a může být nebezpečná, tak pozor na to!

8. Jaké jsou nejlepší místa k fotografování v parku Fundy National?

Jedním z nejlepších míst k fotografování je pláž Hopewell Rocks, která je známá svými unikátními kamennými věžemi, které se vytvářejí na pobřeží při odlivu. Další krásná místa jsou panoramatický výhled na zátoku Fundy a vodopády v parku.

9. Co dělat v parku Fundy National, pokud prší?

I když prší, stále je možné si v parku užít řadu aktivit. V parku jsou kryté nástřešky pro pikniky, muzea a centra pro návštěvníky, a také kryté turistické stezky.

10. Existují vstupné poplatky v parku?

Ano, vstupné poplatky se platí při vstupu do parku. Poplatky se mohou lišit v závislosti na ročním období a typu vstupu (pěší turista, cyklista, automobil atd.). Podrobné informace naleznete na webových stránkách parku Fundy National.


Letenka Kanada Fundy National Park


Kanada je krásná země se spoustou úžasných přírodních krás a přírodních parků, které stojí za návštěvu. Jedním z nejkrásnějších z nich je Fundy National Park, který se nachází v provincii New Brunswick.

Fundy National Park je parkem plným nádherných vodopádů, skalních útesů, malých jezírek a nádherných lesů. Je to zkrátka dokonalé místo pro ty, kteří hledají místo k odpočinku a relaxaci, a pro ty, kteří chtějí objevovat krásy kanadské přírody.

Jedním z největších lákadel parku jsou nádherné pláže a pobřeží, kde je možné vidět přílivy a odlivy. Navštivte pláž Alma, kde se nachází obrovské útesy, a nechte se unést krásou přírody.

Park se také může pochlubit řadou turistických tras, které se táhnou přes nádherné krajiny a přes mnoho vodopádů. Pro milovníky přírody a turistiky je zde mnoho kempů a ubytování.

Dalšími zajímavými místy, které stojí za návštěvu, jsou vodopády Dickson Falls, kde můžete vidět obrovskou skalní stěnu, a Waterfall swimming hole, kde se můžete vykoupat v krásně čisté vodě.

Pokud se chcete vydat na úžasnou cestu, zvažte návštěvu této krásné přírodní destinace. Protože park se nachází v New Brunswicku, je nejlepší letět do Saint Johnu v této provincii. Zde si můžete pronajmout auto a vydat se na cestu do parku.

Když plánujete svou návštěvu, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení a obuv, protože výlety mohou být náročné a příroda neúprosná. Ale je to všechno součástí úžasné podívané, kterou Fundy National Park nabízí.

Pokud máte rádi přírodou bohaté a krásné místo k odpočinku a relaxaci, je Fundy National Park nejlepší volbou pro vás. Nejlepší čas pro návštěvu je od května do září, přestože park je otevřen po celý rok.

Vezměte si svůj fotoaparát a vydávejte se na nejkrásnější cestu v Kanadě. Fundy National Park vás odmění obrovskou krásou a spoustou jedinečných zážitků.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky