Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Malta The Three Cities (Vittoriose, Cospicua, Senglea)

Dovolená Malta The Three Cities (Vittoriose, Cospicua, Senglea)


Malta je neuvěřitelně krásný ostrov, který poskytuje prostor pro nekonečné dobrodružství. Pokud toužíte po dovolené plné historie, kultury, nádherných výhledů a krásných památek, pak byste se měli podívat do Three Cities, tedy Vittoriose, Cospicua a Senglea, které jsou známé svou bohatou historií.

Vittoriosa, dříve známá jako Birgu, je první město a nachází se na jihovýchodním pobřeží Malty. Stalo se legendárním mahonským přístavem a důležitým strážcem přístupu na Maltu. Zříceniny vytvářejí malou středověkou labirintovou síť uliček a náměstí, kde si turisté mohou prohlédnout různé památky a muzea. Navštívit lze například archeologické muzeum, řád sv. Jana nebo Muzeum kosmického letectví. Vittoriosa je také ideálním místem pro to, aby si lidé užívali výhled na přístav.

Cospicua, známá také jako Bormla, je druhé největší město tří měst a nachází se na druhém břehu přístavu. Toto město je známé nejen svými historickými památkami, ale i svými úchvatnými výhledy na průliv, nedaleký město Vittoriosa a další okolní oblasti. Návštěvníci by měli navštívit kostel sv. Heleny a Margarety, kde se nachází několik kuriózních skulptur a malby.

Senglea, známá také jako Isla, je nejmenším městem ze tří a leží podél Maltského přístavu. Tyto uličky, které se vinou podél pobřeží, nabízí krásné výhledy na Vallettu a další přístavy. Nejznámější památkou Sengle je pestrobarevný kostel sv. Filipa Neriho. Tento kostel byl postaven v roce 1724 a byl podroben mnoha rekonstrukčním pracem v průběhu let. V Sengle je také možné vidět několik španělských věží, které jsou pozůstatkem dalšího z mnoha překvapení, které na vás čekají během vaší návštěvy na ostrově Malta.

Tři města jsou nejen historickými ikonami, ale zároveň jsou svědky dlouhodobého vývoje Maltského archipelagu. Pro nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružstvý a zážitků navštivte Malta a tři města, které vám budou nabízet mnoho vyjímečných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta The Three Cities (Vittoriose, Cospicua, Senglea)


1. Jak se dostanu do Tří měst (Vittoriose, Cospicua, Senglea) z Valletty?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Tří měst, je trajektem z Valletty nebo autobusem. Trajekt jede přibližně každých pět až deset minut a trvá asi deset minut. Autobusové spojení je k dispozici každých 30 až 45 minut.

2. Jaké jsou vstupné poplatky pro návštěvu Tří měst?
Odpověď: Návštěva Tří měst je zdarma a můžete si prohlédnout mnoho historických památek a zajímavostí.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Třech městech?
Odpověď: V Třech městech je mnoho historických památek, kostelů a fortů, jako např. Fort St. Angelo, Kostel sv. Vavřince a Kostel sv. Filipa. Procházkou po úzkých uličkách a návštěvou místních trhů můžete také objevit výjimečnou atmosféru tohoto historického místa.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace a bary v Třech městech?
Odpověď: V Třech městech najdete mnoho restaurací a barů, kde se můžete posilnit. Doporučujeme např. restauraci Don Berto v Sengleji nebo restauraci Tal-Petut v Cospicui.

5. Kdy jsou otevřeny Tři města?
Odpověď: Tři města jsou otevřena každý den, ale některé atrakce a památky mohou mít různé otevírací doby. Doporučujeme zkontrolovat informace na oficiálních webových stránkách měst.


Letenka Malta The Three Cities (Vittoriose, Cospicua, Senglea)


Tři města Malta - Vittoriose, Cospicua a Senglea - jsou méně známá turistická destinace, ale určitě stojí za návštěvu. Nacházejí se na jižním pobřeží Malty, jen pár kilometrů od hlavního města Valletty.

Tato města mají bohatou historii a kulturní dědictví, které se datuje až do 16. století. Jsou známa také jako tzv. "Three Cities" kvůli své blízkosti a vzájemnému propojení.

Vittoriose je nejstarším z těchto tří měst a zanechal svou stopu maltské historii kvůli svému strategickému umístění. Navštivte Fort St. Angelo, který se nachází v centru města a byl postaven řádem sv. Jana v roce 1530. Vittoriose také hostí největší přístav na Maltě, což dává místní kuchyni tří měst rybí nádech.

Senglea, druhé město v řadě, se nachází na polovině ostrova a je důležitým námořním centrem. Má nádherné úzké uličky a náměstí, které nabízejí nádherné výhledy na přístav. Navštivte Fort St. Michael, který stojí na pobřeží a nabízí nejlepší výhled na celou třetí město - Cospicua.

Cospicua, poslední město v řadě, je nejmenší a nejtišší ze tří měst, ale jako jediné město bylo postaveno na plochém území. Má různé historické stavby pocházející z různých období a zaslouží si návštěvu. Navštivte kostel Panny Marie, který stojí na nejvyšším bodě města a nabízí úžasný výhled na celé Three Cities.

Tři města Malta jsou ideální destinací pro lidi, kteří rádi cestují do menších měst, aby objevili nové kultury a zajímavosti. Tyto tři města nabízejí nejen krásné a historické památky, ale také skvělou místní kuchyni, typickou pro oblasti s přístavy.

Výlet do Three Cities se snadno vejde do vašeho plánu, pokud jste na Maltě, a může být ideálním způsobem, jak se trochu oddálit od hlavního města a objevit další krásy ostrova. Stačí si najít levné letenky a plánovat svou cestu.


Počasí Malta The Three Cities (Vittoriose, Cospicua, Senglea)


Malta je ostrov v Středozemním moři, který je známý svými krásnými plážemi a slunečným počasím po většinu roku. Na Maltě se nachází mnoho zajímavých měst a obcí, které pro turisty nabízejí mnoho atrakcí. Jedním z těchto měst jsou The Three Cities, což je soubor tří měst - Vittoriose, Cospicua a Senglea.

The Three Cities se nacházejí na východním pobřeží Malty a jsou přístavní města s bohatou historií. Vittoriosa (Birgu) je nejstarším městem z těchto tří a bylo založeno v roce 1530. Cospicua (Bormla) je největším městem z těchto tří a má rozsáhlé přístavní doky. Senglea (Isla) se nachází na nejužším místě ostrova a má panoramatický výhled na přístav.

Oblast The Three Cities je spojena s historickými událostmi a každé město má svou unikátní atmosféru. Vittoriosa je nejzachovalejším z těchto měst a nabízí mnoho historických památek, jako například Fort Saint Angelo, které bylo postaveno rytíři ze sv. Jana v 16. století. Cospicua ukazuje stopy barokní architektury a je považována za nejindustriálnější z těchto tří měst. Město má také svůj vlastní karneval a průvod na koních, který se koná každoročně. Senglea je nejmenší z těchto tří měst a nabízí nádherné výhledy na přístav a Vallettu, hlavní město Malty.

Pokud byste chtěli navštívit The Three Cities, nejlepší období k návštěvě by bylo brzy na jaře nebo pozdním podzimem, kdy není takové horko jako v létě. Průměrná teplota v těchto obdobích se pohybuje mezi 18 a 25 stupni Celsia a můžete si plně užít atmosféru těchto tří historických měst. V létě mohou být teploty velmi vysoké a mohou vám bránit v prohlídce měst a návštěvě památek.

V zimě by měl být váš pobyt na Maltě v The Three Cities více plánovaný, protože počasí může být nevyzpytatelné a deštivé. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 13-17 stupňů Celsia, ale může být i chladnější.

Celkově vzato, návštěva The Three Cities na Maltě je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo má rád historii a architekturu. Tato tři města nabízí mnoho zajímavých památek a měla by být součástí vaší cesty na Maltu. Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu, nezapomeňte na návštěvu tohoto úchvatného místa.


Ubytování Malta The Three Cities (Vittoriose, Cospicua, Senglea)


Malta je svým způsobem kouzelným místem, které láká návštěvníky na své pláže, historická a kulturní centra. Mezi těmito centry patří i The Three Cities – Vittoriose, Cospicua a Senglea.

Tyto historické města se staly oblíbenými turistickými destinacemi na Maltě a získaly si sympatie návštěvníků díky svému krásnému odkazu. Vittoriose, Cospicua a Senglea jsou starobylá města, která byla postavena na poloostrově, který vyplňuje přirozenou zátoku Grand Harbour. Tyto města jsou plná historických pokladů a každé z těchto měst má svůj vlastní charakter, což návštěvníkům poskytuje široké spektrum zážitků.

Vittoriose, nejmenší a nejstarší z tří měst, je obzvláště populární díky svým památkám a historii. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí je přístav Marina Grande, který je plný marin a rybářských lodí. Blízko přístavu najdete také několik muzeí a galerií, včetně Money Museum, kde můžete vidět vývoj místní měny od antiky až po současnost.

Cospicua, druhé největší z tří měst, je rovněž plné historie a malebné atmosféry. Stejně jako Vittoriose, Cospicua má malebné náměstí a malé uličky plné krásných tradičních domů. Kromě toho, že je pro turisty ideální procházet se po starobylých ulicích, můžete si také užít pohled na staré pevnosti a obranné zdi, které obklopují město.

Senglea, největší z tří měst, je známá pro svůj výhled na přístav a na staré město Valletta. Senglea byla postavena na kopci, což poskytuje obdivovatelům nádherný výhled na okolní krajinu. V Senglea si můžete užít procházku na boulevardu Gardjola Gardens nebo se projít známými ulicemi Collachio, Cordina a Penza, kde můžete ochutnat místní kuchyni a získat prvotřídní zážitek maltské kultury.

Pokud hledáte ubytování v The Three Cities, máte mnoho možností. V městech najdete mnoho hotelů a apartmánů, které jsou vhodné pro každý rozpočet a vkus. S ubytováním si to můžete uzpůsobit tak, aby odpovídalo vašim potřebám a preferencím.

Mnoho turistů se rozhodne pobyt v The Three Cities spojit s návštěvou ostatních míst na Maltě. Například v okolí The Three Cities najdete město Čatámom, kde se nachází archeologické naleziště, nebo Staré město Valletta.

The Three Cities jsou jedním z nejtipičtějších příkladů krásné historické Malty. Je to ideální místo pro ty, kteří rádi objevují nové a zajímavé místa. V těchto třech historických městech naleznete mnoho malebných ulic, náměstí a klenutých dveří, což vám pomůže získat hlubší představu o životě Malťanů. Navštivte The Three Cities a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v krásném prostředí.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky