Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Gobi Desert

Počasí Mongolsko Gobi Desert


Mongolsko Gobi Desert je jedním z nejextrémnějších míst na Zemi, kde se střetávají dva přírodní prvky - poušť a step. Vlivem svého polohy a geografických podmínek se zde vyskytují značné výkyvy počasí a návštěvníci se mohou setkat s extrémně vysokými teplotami, větry, písečnými bouřemi i sněžením.

V letních měsících jsou teploty v Gobi velmi vysoké a mohou dosahovat až přes 40 stupňů Celsia. V noci se mohou teploty propadnout až k nule. V tuto dobu se v poušti také vyskytují silné větry a písečné bouře, které mohou způsobit velké škody na majetku a ohrozit zdraví lidí.

V zimě jsou teploty nízké a mohou klesnout až pod -30 °C. Zima je také obdobím, kdy se v Gobi mohou objevit sněhové bouře. Sníh zde však leží pouze krátkou dobu a brzy se rozpouští.

Na jaře a na podzim jsou teploty v poušti příjemné, nejsou tak extrémní jako v létě a zimě. V tuto dobu jsou dny slunečné a suché, ale noci mohou být poměrně chladné.

Ve všech ročních obdobích je v poušti Gobi nízká vlhkost a vysoké sluneční záření. To znamená, že lidé, kteří se sem chystají, by měli být dobře připraveni na vysoké teploty a chránit se před sluncem (zejména na vrcholcích hor).

Celkově se v Gobi Desert setkáte s extrémně výraznými klimatickými podmínkami, takže je nutné, aby se turisté dobře připravili na různé druhy počasí, abyste mohli být v bezpečí a užili si svou návštěvu tohoto fascinujícího místa.


Dovolená Mongolsko Gobi Desert


Mongolsko je zemí překrásných krajů a bohaté historie. Jedno z nejvýznamnějších míst je Gobi Desert - poušť, která leží na pomezí Mongolska a Číny. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a odklonění od každodenního stereotypu, návštěva Gobi Desert je skvělou volbou.

Návštěva Gobi Desert nabízí návštěvníkům spoustu aktivit. Při procházení pouště si můžete vychutnat nádherný výhled na písečné duny, horské oblasti a čistý vzduch. Mezi další atrakce v oblasti patří návštěva slavného Flaming Cliffs, kde byli poprvé objeveni draví dinosauři a dalších archeologických nalezišť. Můžete si také projíždět kochali po Gobi na velbloudech nebo koních a okořenit svůj zážitek navštíváním menších pouštních vesnic a panenských zábělů.

Ke skvělým zážitkům z Gobi Desert samozřejmě patří také noční pobyt v kempu s prvotřídními východními službami. Mongolské kempy jsou vybaveny všemi potřebami pro pohodlný pobyt. Kromě klimatizovaných pokojů, koupelen a obývacího pokoje, který je ideální pro odpočinek a odklonění se od horka, nabízejí kempy návštěvou zábavních aktivit jako taneční představení, koncerty a sportovní soutěže.

Mongolsko je také domovem řady ohromujících zvířat, jako jsou krysy a jezevci pouštní, kulany a řada dalších. Rovněž můžete spatřit baktrosa, jednoho z největších ptáků na světě, který hnízdí na území Mongolska.

Nezapomeňte si přibalit několik věcí, takže nemusíte nic kupovat na místě: přenosné nabíječky, kapesní svítilnu, vhodné boty pro písečné duny a klobouk proti slunci. Mějte také na paměti, že poušť je místem extrémního sucha a horka, takže byste měli mít stále u sebe dostatek vody a hydratovat se průběžně.

Pokud se chystáte na dovolenou a hledáte něco ojedinělého, návštěva Gobi Desert může být naprosto dokonalou volbou. Záznamy z Gobi Desert jistě zanejdou navždy hluboko ve vaší mysli a vy si užijete nezapomenutelný zážitek, který vám zaručí dovolenou, kterou si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Mongolsko Gobi Desert


Mongolská poušť Gobi je zajímavým cílem pro každého cestovatele, který hledá nevšední a neopakovatelné zážitky. Pokud si chcete tuto oblast užít v klidu, bez ruchu měst a s možností obdivovat místní krásy přírody a kultury, určitě se budete zajímat o možnosti ubytování v této oblasti.

Základním typem ubytování v Gobi jsou jurtové tábory, které nabízí většina turistických agentur, které se specializují na cesty po Mongolsku. Ty jsou rozmístěny po celé poušti a jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají jedinečnou atmosféru a zážitek z tradičního způsobu života, který Mongolové v jurtách dlouhodobě praktikují.

Ubytování v jurtách je opravdu neopakovatelným zážitkem. Jurtu si můžete představit jako kruhovou stavbu pokrytou kožešinou, s kruhovými stěnami, které jsou vysoké několik metrů. Uprostřed jurtu je krb, kde se vaří jídlo a kde se také ohřívá celý prostor. V jurtě najdete pohodlná lůžka s teplými koženými dekami a pod zemi je pokrytí filcem, který udržuje teplo v místnosti.

Mnoho jurtových táborů nabízí prostorné sociální zařízení s teplou vodou a záchody. Některé tábory mají také venkovní sprchy, kde si můžete po náročném dni užít osvěžující sprchu pod širým nebem, zatímco sledujete tisíce hvězd na čistém mongolském nebi.

Pokud hledáte něco více luxusního a soukromého, v Gobi najdete několik malých hotelů a lodžií, které jsou navrženy tak, aby splňovaly nejvyšší standardy komfortu a pohodlí. Tyto hotely nabízejí vše, co byste očekávali v hotelu, včetně klimatizace, teplé vody, úklidových služeb a výborné mongolské kuchyně.

Je třeba si uvědomit, že všechna ubytování v Gobi jsou obklopena množstvím přírodních krás a že většina turistů se nezdráhá přenocovávat na místech, kde přírodní krásy jsou největší. Pokud se tedy rozhodnete pro jurtové ubytování, možná budete mít šanci pozorovat hvězdné noci nebo dokonce vidět blízkost divokého zvířectva jako koně a velbloudy.

Mongolsko Gobi Desert nabízí obrovskou škálu možností ubytování pro různé typy turistů. Od tradičních jurtových táborů až po luxusní hotely a lodžie, máte na výběr, který z nich vám nejvíce vyhovuje. Tak proč si v Gobi nevychutnat klid a atmosféru této pozoruhodné oblasti a nezůstat v některém z ubytování, které Gobi nabízí?


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gobi Desert


Q: Jaké jsou nejlepší města k návštěvě v poušti Gobi?
A: Nejoblíbenějšími městy pro návštěvu jsou Ulaanbaatar, Capital City, a také Dalanzadgad.

Q: Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Mongolska a pouště Gobi?
A: Nejlepší dobou pro návštěvu Mongolska a pouště Gobi je od května do září, protože jsou zde teplé a suché podmínky.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity, které se dají dělat v poušti Gobi?
A: Nejlepšími aktivitami v poušti Gobi jsou prohlídka dinosaurů, hledání kamenů a minerálů, kamenné a písečné jeskyně a prohlídka klášterů.

Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do pouště Gobi?
A: Nejlepším způsobem, jak se dostat do pouště Gobi, je zájezd s průvodcem nebo cestování na vlastní pěst. Většina návštěvníků si pronajímá auto nebo se účastní organizovaných zájezdů.

Q: Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v poušti Gobi?
A: Nejlepší ubytovací možnosti v poušti Gobi jsou ger kempy a tradiční mongolské yurty. Ubytování se může také nacházet ve vzdálených osadách a městech.


Letenka Mongolsko Gobi Desert


Mongolsko Gobi Desert je bezpochyby jedním z nejzajímavějších turistických cílů na světě. Rozkládá se na ploše více než 500 tisíc kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z přírodních a kulturních památek.

Pokud toužíte po poznání Mongolska a Gobi Desert, nejlépe se sem dostanete letadlem. Letenku získáte snadno online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Dohromady si můžete vytvořit plán vaší cesty a zahrnout do něj i další atrakce, které vás zajímají.

Po příletu do hlavního města Temple City Sián Kuan můžete začít plánovat svou cestu do destinace. Pokud máte rádi přírodu, pak si rozhodně užijete procházku nebo výlet po Gobi Desert. Toto rozsáhlé území nabízí návštěvníkům jedinečné scenérie sopek, písečné duny, a tichých skalních útesů, kde se můžete úplně oddat klidu.

Pro milovníky historie a kultury je Mongolsko rovněž ideálním cílem. Zajímavé jsou například úchvatné pozůstatky temuridovského hradu. Dále zde můžete navštívit památník Mongolska, „Věž“ Genghis Khana, který je považován za zakladatele mongolské říše. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o kultuře, tradicích a zvyklostech Mongolů, jsou zde muzea a kulturní centra, kde se můžete setkat s tamními lidmi.

Pokud se cítíte dobrodružně, můžete si pronajmout koně a vydávat se na výpravy za Hulun-Buyin jezery, kde se můžete vykoupat či sledovat proslulou vojenskou slavnost Nadaam. Navíc můžete vyzkoušet také značně populární kaktusovou smyslnou masáž nebo jen relaxovat v tradičních mongolských ubytováních, tzv. jurtách.

Mongolsko Gobi Desert je skvělým místem pro milovníky přírody, historie, kultury a dobrodružství. Přesto se jedná o místo, kde je třeba respektovat místní zvyky a tradice a dbát na základní zásady ekoturistiky a zachování prostředí. S tímto na mysli se nechte unášet krásou Mongolska a Gobi Desert a užijte si svou cestu na maximum!


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky