Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve

Dovolená Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve


Mongolsko je země rozmanitých přírodních krás a pozoruhodné kultury. Mezi zajímavá místa, která byste při návštěvě Mongolska neměli vynechat, patří také přírodní rezervace Gun-Galuut. Tento nádherný kout světa leží přibližně 130 kilometrů od hlavního města Ulanbátaru a je jedním z nejkrásnějších přírodních rezervací v Mongolsku.

Rezervace Gun-Galuut se rozkládá na ploše 66 000 hektarů s nadmořskou výškou od 1300 do 2800 metrů nad mořem. Patří k nejvýznamnějším oblastem Mongolska, kde je umístěn poslední početně velký chov divokých koní, který je chráněn Mongolskou vládou. V této oblasti také žijí ohrožené druhy, jako třeba levharti, vlci, argali a další zvířata. Gun-Galuut je známý také pro pásové pávy, kteří v oblasti hnízdí a vyskytují se zde v hojném množství.

Ať už jste milovníci přírody nebo jen hledáte místo k odpočinku, Gun-Galuut má zájem pro každého. Mezi nejpopulárnější aktivity patří jízda na koni, turistika nebo rybolov. Oblast Gun-Galuut je také velmi vhodná pro cyklistiku, běh, nebo pro milovníky fotografování. V této malebné lokalitě si můžete užít klidu a čistého vzduchu, což je pro většinu lidí na dovolené ideální.

Velkou součástí přírodní rezervace je také řeka Kherlen, což je nejdelší řeka v Mongolsku s průtokem o délce více než 1100 kilometrů. Řeka protíná celou oblast Gun-Galuut. Pokud se rádi koupete, řeka je ideálním místem k odpočinku nebo k pikniku. Navíc, pokud máte štěstí, můžete zde vidět ježíšky s bílými křídly, vodní rorýse a velké množství dalších zvířat žijících v oblasti.

Po návratu z výletu můžete okusit domácí jídlo připravené z místních surovin. Mongolská kuchyně je založena na jednoduchosti, ale nikdy nezůstane ochudobněna o tradiční chuť. Můžete si vyzkoušet slavné mongolské jídlo Khorkhog, což je jarní kůže podobné jahodě a jitrocelu, které můžete kombinovat s jehněčím masem a zeleninou. Kromě toho můžete zkusit další mongolské speciality, jako jsou pečené knedlíky a jídla připravena jako pastýřské tašky.

Na závěr lze konstatovat, že rezervace Gun-Galuut je opravdu úžasné a unikátní místo. Je to fascinující povaha Mongolska, která vám nabídne mnoho nezapomenutelných zážitků. Zasněte se do místní krajiny, zvažte návštěvu této oblasti a poznávejte jedinečnost neuvěřitelné Mongolské krajiny.


Ubytování Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve


Mongolsko je zemí, která je pro svou nádhernou a nezkrocenou přírodu známá po celém světě. Jedním z nejnádhernějších míst v Mongolsku je výjimečné přírodní rezervace Gun-Galuut Nature Reserve, která se nachází asi 130 km východně od Ulanbátaru.

Gun-Galuut Nature Reserve byla založena v roce 2003 a má rozlohu přibližně 200 kilometrů čtverečních. Zahrnuje přírodní zóny, jezera, řeky a pastviny, které jsou domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou kopytníci, medvědi, vlci, rysy a různé druhy ptáků.

K dispozici jsou zde různé možnosti ubytování včetně tradičních mongolských jurt, které jsou k dispozici pro návštěvníky celý rok. Zahrnují veškeré základní zázemí pro pohodlný pobyt, včetně domácího teplého jídla a sprchových zařízení.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodují ubytovat právě v této oblasti, je možnost vstoupit do nezbytného styku s místní kulturou a zemědělstvím. Místní obyvatelé většinou tento způsob života vedou a jsou velmi šťastní, že je mohou s návštěvníky sdílet.

Existují různé způsoby, jak si zde strávit volný čas. Například můžete navštívit “Ongot” vesnici, navštěvovat místní různé kulturní akce návštěvou tradiční mongolské termy nebo projíždět okolí na koni. Zvláště vynikající aktivitou je pozorování divokých koní Przewalski, které se u Gun-Galuut Nature Reserve vyskytují. Toto plemeno koně je považováno za kriticky ohrožené, a tak se zde uskutečňuje program pro jeho ochranu.

Ročně zde navštíví tisíce turistů z celého světa a je to ideální místo pro ty, kteří hledají únik od moderního světa a chtějí zažít něco naprosto jiného. Pokud plánujete svou cestu do Mongolska, určitě zvažte návštěvu této nádherné přírodní rezervace a využijte možnosti ubytování v jurtách, které jsou v této oblasti k dispozici.


Počasí Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve


Mongolsko je známé nejenom svou rozmanitou kulturou, ale také svou přírodou. Jedním z největších a nejznámějších přírodních rezervací v zemi je Gun-Galuut Nature Reserve. Toto území je plné nádherné přírody, neuvěřitelných kopců a hřbetů hor, které se vyznačují mimořádnou krásou.

Jedním z prvořadých faktorů ovlivňujících přírodu v této oblasti je počasí. Mongolsko je velmi rozmanitou zemí, kde se může vyskytnout několik druhů klimatu. V oblasti Gun-Galuut Nature Reserve převažuje kontinentální podnebí, které znamená chladné zimy a horká léta s nízkou vlhkostí.

V létě se teploty v oblasti pohybují kolem 27°C, ale mohou dosáhnout až 30°C. V noci se pak teploty snižují na příjemných 10-15°C. Léto je obdobím, kdy mohou návštěvníci pozorovat mnoho druhů ptáků, které se zde rozmnožují a hledají si zde své potravní zdroje. Mezi nejznámější ptáky, kteří zde hnízdí patří například čápi bílí, rybáci nebo chřástal menší.

Na podzim klesá teplota a průměrná teplota v říjnu dosahuje okolo 10°C. Září a říjen jsou obdobím, kdy se sem vrací krokodýli Goby, kteří přezimují v písčitých pobřežích. Tuto dobu také využívají domorodí lidé k lovům zvěře, jako jsou například divoké kopytníci.

V zimě klesne teplota k −20 °C a tuto dobu nazývají domorodci "havak". V této době se v oblasti daří především vlkům, liškám a jiným dravcům. Zimní krajina rezervace je plná ledových řek, sněžících kopců a zmrzlývh strání.

Jaro je obdobím nejnižších srážek v roce, proto je v této oblasti velmi suché, ale i tak je to krásné období. Během jara se oblast stanoví jedním z nejkrásnějších míst v Mongolsku, kdy burácející řeky zpěněné ledovým tajícím ledu oživují krajinu.

Všechna roční období doprovází neuvěřitelná fauna a flóra v této oblasti. Návštěvníci se mohou těšit na vidění vzácných druhů rostlin a zvířat, jako jsou například stepní zebráci, bílé orly nebo velryba Goby.

Gun-Galuut Nature Reserve se může pyšnit velkým množstvím rostlin a zvířat, kteří se adaptují podle aktuálního počasí v oblasti. Ať už je to vlhké a teplé léto, chladná zima nebo suché jaro, tato oblast je neuvěřitelně krásná po celý rok.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve


Q: Jak se dostanu do Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do rezervace Gun-Galuut, je najmout si soukromého řidiče nebo průvodce, kteří mohou poskytnout dopravu z Ulánbátaru. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

Q: Jaké aktivity jsou k dispozici v Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve?
A: V rezervaci Gun-Galuut je možné provádět různé aktivity, jako jsou turistika, ježdění na koni, jízda na člunu a pozorování ptáků. Je také možné si prohlédnout lokální kulturu a zvyky tradičních mongolských gaučů.

Q: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve?
A: Nejlepší období pro návštěvu Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve je od června do září, kdy je počasí teplejší a sušší.

Q: Jaké jsou ubytovací možnosti v Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve?
A: V rezervaci Gun-Galuut jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, jako jsou gauče a turistické kempy. V gaučích je obvykle k dispozici společný prostor pro spaní, vaření a posezení, zatímco v kempech jsou k dispozici stany nebo yurty.

Q: Jaké jsou vstupní poplatky pro návštěvu Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve?
A: Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na sezóně a typu aktivity. Pokud si najmete průvodce nebo turistickou agenturu, obvykle jsou poplatky zahrnuty do ceny služby. Je však vhodné se informovat předem o poplatcích na místě.


Letenka Mongolsko Gun-Galuut Nature Reserve


Mongolsko je fascinující destinací pro milovníky přírody a zvířat. Jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších přírodních rezervací v zemi je Gun-Galuut Nature Reserve. Tento národní park, který se nachází v středním Mongolsku, je domovem mnoha zvířat, jako jsou rysy, vlci, losi, divocí koně a mnoho dalších živočichů.

Pokud jste nadšenci do cestování a nevíte, kam se vydat, pak byste měli zvážit cestu do Mongolska a navštívit národní park Gun-Galuut Nature Reserve. K tomu budete potřebovat letenku, případně i vízum, a máte se na co těšit.

Pokud si chcete naplánovat výlet do této oblasti, doporučujeme vám zakoupit letenku na letiště v Ulánbátaru, což je hlavní město Mongolska. Po příletu do Ulánbátaru si můžete pronajmout auto nebo si najmout místního průvodce a vydat se na cestu k Gun-Galuut Nature Reserve. Cesta vás nezklame a nabídne vám nádherné výhledy na krajinu a horské oblasti.

V Gun-Galuut Nature Reserve se můžete těšit na adrenalinové aktivity, jako jsou divoké vodácké výpravy, jízda na koni a mnoho dalších zážitků. Stezky v rezervaci jsou ideálním místem pro turistiku a obdivování krásných výhledů. Navštivte divoké koně, kteří zde obývají tyto nekonečné stepi a pozorujte obří kance.

Pokud máte rádi zvířata, zaručeně si přijdete na své. Rezervace je proslulá mnoha druhy zvířat, jako jsou rys, vlk, bílí supi, losi a mnoho dalších vzácných druhů. Navštivte Yol Valley, což je údolí v blízkosti národního parku, a pozorujte opeřence, jako jsou orli stepní a sokolík bělovousý.

Národní park Gun-Galuut Nature Reserve nabízí krásnou a rozmanitou přírodu, nezapomenutelné zážitky a dokonce i tradiční návštěvu místních pastevců. Pokud hledáte zážitky, které vám změní život, pak si nechte své zavazadla a jednoho dne odjeďte do Mongolska. Tato destinace je ideální pro všechny, kteří mají rádi přírodu a chtějí se setkat s místními kulturami. Zajistěte si letenku a připravte se na jedinečnou dovolenou v Gun-Galuut Nature Reserve.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky