Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Ulaanbaatar (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Ulaanbaatar (hlavní město)


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Ulaanbaataru?

Nejlepší možností je letadlem. Mezinárodní letiště Chinggis Khaan se nachází asi 18 kilometrů jihozápadně od centra města. Alternativou jsou autobusy z různých regionů Mongolska.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Ulaanbaataru?

Mezi nejpopulárnější v Ulaanbaataru patří chrám Choijin Lama, Muzeum přírodní historie, Narodní muzeum Mongolska, State Department Store a chrám Gandan. Oblíbené jsou také výlety do přilehlých národních parků či pouště Gobi.

3. Jaké jsou doporučení pro cestování po Mongolsku?

Je vhodné mít dostatek hotovosti s sebou, protože ne všude se dá platit kartou. Pokud se chystáte do horských oblastí, je dobré mít s sebou vhodné outfity a boty. Je také důležité dodržovat tradice místní kultury a zvyklosti.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Mongolska a Ulaanbaataru?

Nejlepší čas na návštěvu Mongolska je v létě mezi červencem a srpnem. V této době jsou teploty příjemné a příroda krásná. V zimě je dobré se dostatečně vybavit oblečením a partiemi. Na webu ministerstva zahraničních věcí najdete aktuální informace a rady pro cestování.


Počasí Mongolsko Ulaanbaatar (hlavní město)


Mongolsko je země krásných hor, rozlehlých stepí a úchvatných divokých zvířat. Hlavním městem je Ulaanbaatar, což je město kolem 1,4 milionů lidí, které se nachází v centru země. Počasí v Ulaanbaataru je značně ovlivněno tím, že je v nadmořské výšce téměř 1 400 metrů nad mořem. To znamená, že město má výrazné suché zimy a mírně tepelné léto.

Ulaanbaatar je podobné jako jiná města, která se nacházejí na sibiřských pláních, s velkými rozdíly v teplotě a suchem. Zima v Ulaanbaataru je velmi tvrdá a trvá od listopadu do března. Průměrná teplota v lednu, v nejchladnějším měsíci, je kolem -25 °C. Když fouká poryv větru, může se cítit ještě chladněji. Zimní měsíce jsou obvykle suché, ale občas se mohou vyskytnout i sněhové bouře.

Na konci března se většinou začůrkují první známky léta. V dubnu se sníží četnost sněhových srážek a průměrná teplota stoupne na 0 °C. V květnu se teploty zvyšují a připravuje se na léto. Léto bývá vlhké, ale teploty jsou příjemné, průměrná teplota v červenci je kolem 18 °C při dnešních čistých teploměrech. Na konci srpna se počasí opět ochlazuje a je obvykle větrnější. V září se teploty rychle snižují a začíná podzim.

Celkově se dá říci, že počasí v Ulaanbaataru je velmi extrémní, ale krásné. Pokud se chystáte tam na návštěvu, berte do úvahy extrémní podmínky, a to zejména v zimních měsících. Zimní oděv je nutný, pokud se plánuje cestování v této době. Léto je nejlepší čas na návštěvu, průměrné teploty jsou příjemné a město nabízí spoustu zajímavých turistických atrakcí.


Letenka Mongolsko Ulaanbaatar (hlavní město)


Pokud se chystáte na cestu do asijského srdce, neváhejte se podívat do Mongolska. Hlavním městem je Ulaanbaatar, které láká návštěvníky svou bohatou historií, kulturou a překrásnou přírodou. Pokud nemáte přehled o letenkách z vašeho města do této exotické destinace, podívejme se na některé nejlepší nabídky.

Prvním krokem k vaší cestě bude zvolit si leteckou společnost. Asijské aerolinky jsou často preferovány pro svou dostupnost a ceny, avšak pro pohodovější a příjemnější zážitek můžete zvolit některé z evropských nebo amerických dopravců. Avšak výčet aerolinek se vám může lišit dle vaší geografické polohy. Často se doporučuje shlédnout si nabídky a výhodné nabídky na srovnávačích letenek, které vám najdou nejlevnější možnost.

Ceny letenek do Ulaanbaataru se většinou pohybují v rozmezí od 800 až 1300 dolarů podle sezóny a dne odletu. Není tedy zdaleka tak drahé, jak by někteří lidé mohli očekávat.

Let z Evropy do Ulaanbaataru obvykle trvá kolem 10 až 15 hodin s jedním až dvěma přestupy. Z Ameriky je to o něco delší cesta, avšak mnohdy lze dostat přímé lety. Z České republiky nelze nalézt přímé lety, ale lze najít levné letenky s jedním přestupem v Moskvě, Pekingu či Istanbulu.

Mnoho turistů považuje Ulaanbaatar za cíl své cesty a pak se vydávají na výlety do překrásné mongolské divočiny. A právě tato nezbytná výprava dostává velký rozsah díky několika společnostem, které nabízejí výlety do přírodních parků, vesniček a koníčkování s mongolskými lidmi.

Pokud hledáte originální zážitek, ujistěte se, že zvolíte některou z letenek do Ulaanbaataru a navštívíte tuto neobvyklou destinaci. Nekonečné stepi, kovbojské vesnice, ohromující jezera a domorodý člověk, sbírající med, jsou jen malým výčtem z toho, co tento koutek světa nabízí. Zvýšit si svou dovolenou na další level můžete například koupí jízdenky do luksusního vozu Trans-Mongolian. Tento vlak projíždí celým Mongolskem a nabízí nezaměnitelnou zkušenost, kterou jen těžko zažijete s jiným druhem dopravy.

Při plánování své cesty do Mongolska a jejího hlavního města Ulaanbaataru se ujistěte, že si najdete ty nejlepší letenky a přípravy. Máte-li rádi dobrodružství, užijete si v Mongolsku to nejlepší – od sytých barev tradičních kostýmů po nekonečné stepní pláně.


Dovolená Mongolsko Ulaanbaatar (hlavní město)


Mongolsko se nachází v centru Asie a je jednou z nejexotičtějších zemí světa. Tato země nabízí svým návštěvníkům nádhernou přírodu a záhadnou historii. Pro mnoho cestovatelů se stává snem navštívit tento kus země a poznat jeho kulturu. Mezi nejznámější místa v Mongolsku patří jeho hlavní město Ulaanbaatar.

Ulaanbaatar se nachází v centrální oblasti Mongolska a je jeho největším městem. S více než milionem obyvatel je to významné hospodářské a kulturní centrum země. Cestovatelé sem přijíždějí nejen proto, aby poznali místní kulturu a tradice, ale také proto, že je to ideální výchozí bod pro cestování do dalších oblastí Mongolska.

Pokud plánujete cestu do Ulaanbaataru, můžete si být jistí, že se zde nepotkáte jen s moderním městem, ale také s nádhernými a rušnými trhy, kde se prodávají místní zboží, a s fantastickou místní kuchyní. Navštívit můžete například trh Naran Tuul, na kterém se prodávají výrobky z kožešin, šperky, místní potraviny a suvenýry.

Dalšími zajímavými místy jsou Muzeum Mongolska, kde se můžete dozvědět mnoho informací o historii země a její kultuře, a chrám Gandan, který je největším buddhistickým chrámem v Mongolsku. Zkuste navštívit i nákupní centrum Galleria, které nabízí řadu značkových obchodů a restaurací. Zajímavým místem je také senát, kde se konají schůze parlamentu Mongolska.

Výlety do přírody jsou také oblíbenou aktivitou návštěvníků. Mezi nejkrásnější místa patří pohoří Gorkhi-Terelj, které je vzdálené pouhých 50 kilometrů od Ulaanbaataru. Tento region nabízí krásné krajiny, horské potoky, údolí a hluboké lesy. V této oblasti se také nachází chrámy a kláštery, které mohou turisté navštívit.

Na závěr, při návštěvě Mongolska a Ulaanbaataru, se budete divit, jak silné kořeny má tato země a jak pevnou identitu si zachovává. Bude to unikátní zážitek pro každého, kdo se rozhodne tuto exotic vstoupit.


Ubytování Mongolsko Ulaanbaatar (hlavní město)


Mongolsko je země, která se nachází v Asii a její hlavní město se jmenuje Ulaanbaatar. Toto město je známé svými historickými památkami, vynikajícím jídlem a úchvatnou přírodou, a proto přitahuje mnoho turistů z celého světa. V následujícím článku se zaměříme na ubytování v téměř milionovém městě Ulaanbaatar.

V Ulaanbaataru najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po ubytovny. Záleží tedy pouze na vás, jakou variantu si zvolíte.

S nejvyšší pravděpodobností si turisté zvolí ubytování v hotelu, a proto se na něj zaměříme první. V ulicích města najdete několik luxusních hotelů, které nabízejí veškeré pohodlí, které si můžete přát. V těchto hotelech najdete například klimatizaci, trezor, koupelnu se sprchou nebo vanou, vysoušeč vlasů, TV a minibar. Pokud si vyberete hotel s vyšší kategorií, můžete si zaručit i různé doplňkové služby, jako jsou masáže, sauny, fitness centra nebo nejrůznější restaurace.

I když je v Ulaanbaataru mnoho hotelů, ty nejlepší se nachází blízko centra města, což oceníte při plánování výletů do okolí. Zároveň je z centra města poměrně snadné se dostat na letiště nebo na nádraží.

Na druhou stranu, pokud máte o něco menší rozpočet, můžete si zvolit levnější ubytování - ubytovnu. Tyto ubytovny najdete také v téměř celém městě a nabízejí prostorné pokoje, kde najednou pobývá několik lidí. Pokoje jsou vybaveny větrákem, což oceníte v letních měsících, ale obvykle nemají vlastní koupelnu. Koupelna a WC jsou společné a umístěné na chodbě.

Tyto ubytovny najdete již za několik set korun ať už za jednu noc nebo třeba i na týden. Pokud reálně nepotřebujete velmi komfortní a luxusní ubytování, může být tato varianta naprosto dostačující.

Celkově lze říci, že ubytování v Ulaanbaataru je poměrně levné v porovnání s ostatními hlavními městy světa. Místo na spaní tedy určitě najdete v podobě levných ubytoven nebo luxusních hotelů. Co se týče mise vás jako turisty, určitě zvolte ubytování blízko centra města, protože tak budete mít všechny zajímavá místa dobře dostupná.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky