Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Namibie Cape Cross Seal Reserve

Letenka Namibie Cape Cross Seal Reserve


Letenka do Namibie a návštěva Cape Cross Seal Reserve

Namibie je africká země, která vás ohromí svou divokou krásou a neuvěřitelným bohatstvím přírody. Horské pohoří, rovnice, pouště a pláže vás zaručeně nadchnou a nabídnou nezapomenutelnou dovolenou. Mezi nejvýznamnější atrakce této země patří Cape Cross Seal Reserve, jedno z největších a nejvýznamnějších míst k vidění tuleňů na světě. Pokud chcete navštívit tuto úžasnou přírodní rezervaci, nabízí se vám možnost zakoupit si letenku do Namibie.

Cape Cross Seal Reserve

Cape Cross Seal Reserve je velmi významné místo v Namibii. Nachází se na severozápadním pobřeží země a rozkládá se na ploše přibližně 60 km v délce. Je domovem pro neuvěřitelné množství tuleňů – až 100 000, což je více než polovina počtu tuleňů na Namibijském pobřeží. Tuto oblast objevil toulavý námořník Diego Cao v roce 1486 a na místě nechal vybudovat kříž uctívající jeho příchod.

Pro turisty a cestovatele je Cape Cross Seal Reserve velice atraktivní a nabízí několik míst, která stojí za to navštívit. Kromě samotné rezervace s tuleňí kolonií si zde můžete prohlédnout i muzeum zřízené v roce 1957, které přibližuje historii tohoto místa. V muzeu leží i ostatky německých námořníků, kteří zde v roce 1915 zahynuli.

Letenka do Namibie

Pro návštěvu Cape Cross Seal Reserve je nejlepší využít letiště v hlavním městě Namibie - Windhoek. V současné době nabízí lety do Namibie řada společností, jako jsou Qatar Airways, Emirates a British Airways. Let z Evropy trvá kolem 10-12 hodin.

Cena letenky se liší v závislosti na sezóně a délce pobytu. V průměru se cena pohybuje kolem 20 000 Kč. Výhodou je, že ceny jsou poměrně stabilní a nekolísají příliš v závislosti na ročním období.

Jak se dostat k Cape Cross Seal Reserve

Po příletu do Namibie si můžete pronajmout auto a využít tak možnosti pronájmu auta na letišti. Doprava v Namibii je levná a autem se snadno dostanete kamkoliv. Z města Swakopmund vede na Cape Cross Seal Reserve silnice, která vede podél pobřeží a nabízí nezapomenutelné výhledy na celou oblast.

Další možností, jak se dostat k Cape Cross Seal Reserve, je využít taxi služby. Většina taxi společností nabízí možnost výletu na celý den, který vás vyjde zhruba na 3000 Kč a bude zahrnovat i návrat zpět na letiště.

Závěr

Cape Cross Seal Reserve je zcela zřejmě jedním z nejvýznamnějších míst, které by stálo za to navštívit při cestování do Namibie. K vidění zde můžete najít obrovskou kolonii tuleňů a procházet se po jedním z nejdivočejších míst na planetě. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, je nejlepší koupit si letenku do Namibie, a prohlédnout si tak i mnoho dalších míst a atrakcí, které tato krásná africká země nabízí.


Dovolená Namibie Cape Cross Seal Reserve


Namibie, země velkých savan, není jen domovem exotických zvířat, ale také zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Cape Cross Seal Reserve.

Toto rezervace se nachází na severozápadním pobřeží Namibie, asi 120 km od hlavního města Windhoeku. Je to jedno z největších míst na světě, kde žijí lachtani. V rezervaci obývá více než 200 tisíc těchto mořských zvířat, kteří tvoří neuvěřitelný zážitek pro milovníky přírody.

Lachtani se na pobřeží vyskytují po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je od října do prosince, kdy se koná hlavní sezóna rozmnožování a porodů. V tuto dobu si můžete prohlédnout tisíce lachtaních mláďat, které se snaží udržet v teple a chránit před predátory.

Kromě pozorování lachtanů nabízí rezervace také nádherné scenérie, jako jsou písečné duny a místní flóra. Pro fanoušky ornitologie je tu také možnost pozorovat zdejší ptactvo, jako jsou rybáci, rackové, kormoráni a další.

Cape Cross Seal Reserve je přístupné celoročně a vstup je možný pouze s průvodcem. Ti vám poskytnou mnoho zajímavých informací o lachtanech, místním ekosystému a historii rezervace. Vstupné je poměrně levné a návštěva tohoto místa je určitě nezapomenutelným zážitkem.

Pokud máte v plánu cestu do Namibie, nenechte si ujít návštěvu Cape Cross Seal Reserve. Toto místo je ideální pro ty, kteří mají rádi přírodu a život v divočině. A navíc si můžete odnést nádherné fotografie a vzpomínky na lachtaní kolonii, kterou nenajdete nikde jinde na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Cape Cross Seal Reserve


1) Jak se dostat do Namibie Cape Cross Seal Reserve?
Odpověď: Namibie Cape Cross Seal Reserve se nachází na severozápadě Namibie, asi 120 km severně od města Swakopmund. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je pronajmout si auto a jet po silnici B2 od Swakopmundu.

2) Jaké je vstupné do Namibie Cape Cross Seal Reserve?
Odpověď: Vstupné na 2021/2022 období stojí 100 NAD za dospělého a 60 NAD za dítě.

3) Kolik tulenů lze očekávat v Namibie Cape Cross Seal Reserve?
Odpověď: V Namibie Cape Cross Seal Reserve lze vidět až 250 000 tulenů.

4) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Namibie Cape Cross Seal Reserve?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Namibie Cape Cross Seal Reserve je od června do prosince, kdy je méně větrno a také méně zamrzlých tulenů.

5) Lze v Namibie Cape Cross Seal Reserve přenocovat?
Odpověď: Neexistují žádné ubytovací možnosti v Namibie Cape Cross Seal Reserve, ale v okolí jsou k dispozici kempy a hotely v Swakopmundu a Henties Bay.

6) Jaké jsou tipy pro návštěvu Namibie Cape Cross Seal Reserve?
Odpověď: Doporučuje se vzít si dostatek pitné vody, sluneční brýle, krém na opalování a foťák, aby byli zážitky z návštěvy Namibie Cape Cross Seal Reserve téměř dokonalé. Dále je nutné respektovat prostředí a zůstat na určených vyhlídkách, aby se zamezilo rušení tulenů.


Počasí Namibie Cape Cross Seal Reserve


Namibie Cape Cross Seal Reserve je pozoruhodným místem, které se nachází na západním pobřeží Namibie. Tuto oblast navštěvují turisté ze všech koutů světa, aby zde obdivovali nádhernou zvířecí populaci a krásnou krajinu, kterou tato lokalita nabízí. Avšak, cestovatelé by měli být obezřetní ohledně počasí, které zde panuje, aby si z jejich pobytu co nejvíce užili.

Namibie Cape Cross Seal Reserve je známým místem pro kolonii tulenů, kterých zde žije přibližně 210 000 jedinců. Nejlepší období pro návštěvu této oblasti je koncem října nebo začátkem listopadu, kdy se tuleni shromažďují na pobřeží, aby zde prožili období páření a následné rozmnožování. Tuto dobu, však charakterizuje velice silný vítr, který se oblastí hemží a přináší s sebou písek, kterým je návštěva oblasti poměrně nepříjemná.

Jako roční období, které se v Namibie Cape Cross Seal Reserve nejvíce vyplatí, lze označit období od prosince do února. Počasí v této době je teplejší a suché, což umožňuje lepší pozorování tulenů a prožití celkově příjemnějšího pobytu. Teploty se v této době pohybují okolo 25-30°C.

Dalším ročním obdobím, které má svůj půvab v této oblasti, je období větrného měsíce, což je březen. Tento měsíc je pro návštěvu Namibie Cape Cross Seal Reserve poměrně náročný, protože se tento měsíc vyznačuje velmi silným vírem, který zde často dosahuje rychlosti 50 km/h. Teploty se však pohybují okolo 25-30°C, což umožňuje návštěvníkům zážitek zvýšené dýchavičnosti při pozorování tulenů.

Celkově lze tedy říci, že Namibie Cape Cross Seal Reserve je krásným místem, který nabízí turistům mnoho nezapomenutelných zážitků. Nicméně, návštěvníci by měli být obezřetní ohledně počasí, které zde panuje, aby si z jejich pobytu co nejvíce užili. Doporučujeme vám připravit se na silný vítr v některých obdobích, ať už se rozhodnete návštěvu lokalit věnovat v době páření tulenů, v období větrného měsíce, nebo v jiné době roku.


Ubytování Namibie Cape Cross Seal Reserve


Namibie Cape Cross Seal Reserve je nádherný přírodní park, který se nachází na západním pobřeží Namibie. Je to jedno z nejznámějších míst pro pozorování tuleňů a nabízí návštěvníkům unikátní možnost vidět tisíce tuleňů v jejich přirozeném prostředí.

Abyste mohli co nejlépe užít svou návštěvu v Cape Cross Seal Reserve, doporučujeme vám zůstat přímo v parku a využít možnosti ubytování, které se zde nabízí. Existuje několik možností, jak se ubytovat v Cape Cross Seal Reserve, včetně kempů, chat, loďí a stanů.

Jeden z nejpopulárnějších způsobů, jak zůstat přímo v parku, je rezervace chat Cape Cross Lodge. Chaty jsou velmi prostorné a nabízejí spektakulární výhled na oceán a tuleňí kolonii. Chaty jsou plně vybaveny koupelnou, ložnicí, obývacím pokojem a kuchyní, což umožňuje hostům pohodlný pobyt s vlastním stravováním. Chaty jsou luxusně vybaveny a nabízejí nezapomenutelný zážitek.

Pokud nechcete utratit tolik peněz na ubytování a hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete si pronajmout kempovou plochu. Kempové plochy jsou velkorysé a umístěné v blízkosti tuleňí kolonie, což umožňuje hostům být v kontaktu s divokou přírodou.

K dispozici jsou také lodě, které nabízejí ubytování na palubě a umožňují hostům přibližovat se k tuleňí kolonii způsobem, jakým ještě nezažili. Tato možnost ubytování je velmi luxusní a nabízí hostům nezapomenutelný zážitek, který si budou pamatovat celý život.

Celkově lze říci, že ubytování v Cape Cross Seal Reserve je velmi různorodé a umožňuje hostům zažít tuleňí kolonii z mnoha různých zorných úhlů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování vyberete, určitě si užijete nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších a nejdivočejších míst Namibie.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky