Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Namibie Okavango River

Letenka Namibie Okavango River


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Africe, letenka do Namibie a plavba po Okavango řece jsou neuvěřitelným zážitkem. Namibie, obklopená Černým mořem a nekonečnými pouštěmi, je zemí kontrastů. Je to země, která nabízí nádherné scenérie a obrovskou rozmanitost přírody.

Pokud se chystáte na dovolenou v Namibii, určitě nezapomeňte navštívit Okavango řeku, která je největším vnitrozemským delta na světě. Plavba po této řece je jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat přírodu v Namibii a vidět neopakovatelnou přírodní scenérii.

Okavango řeka vzniká v horách v Angole a protéká přes Namibii, Botswanu a nakonec se vlévá do pouštních plání Kalahari. Řeka je obklopena hustou vegetací a je plná exotických zvířat, jako jsou například hroši, sloni, levharti, antilopy, nebo krokodýli.

Plavba na Okavango řece má co nabídnout i pro turisty, kteří preferují klidné a relaxační prožitky. Můžete si užívat krásných západů slunce a poslouchat zvuky přírody. Pokud hledáte adrenalinové zážitky, můžete si zajezdit na kanoe na řece nebo se vydát na safari, kde budete mít příležitost vidět ty největší zvířata Afriky.

Namibie nabízí také mnoho dalších zajímavostí, jako jsou různé kulturní památky, národní parky či krásné pláže. Například můžete navštívit Sossusvlei, kde najdete nejvyšší písečné duny na světě, nebo můžete navštívit národní park Etosha, kde se můžete prohlédnout některou z mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších.

Letenky do Namibie jsou relativně dostupné, stejně jako ubytování nebo zájezdy na Okavango řeku. Pro ty, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou, je Namibie a Okavango řeka ideální volbou. Přírodní krása, neuvěřitelné zážitky, kulturní bohatství a spousta dalších možností čekají na vás. Tak neváhejte a odjeďte na nezapomenutelnou dovolenou v Namibii.


Dovolená Namibie Okavango River


Namibie a Okavango River jsou dvě krásná místa v Africe, která lákají turisty z celého světa. Namibie je země plná kontrastů, kde se setkáte s pouštěmi, kaňony, plážemi a překrásnou divokou přírodou. Okavango River je řeka, která protéká Botswanou a Namibií, a nabízí nezapomenutelné zážitky na vodě i na březích.

Namibie je země, kde se setkáte s rozmanitostí přírody. Největší atrakcí je oblast Sossusvlei, kde se nachází nejvyšší písečné duny na světě. Zde můžete zažít nezapomenutelný východ slunce a pozorovat, jak se barva písku mění podle světelného spektra. Východně od Sossusvlei, v oblasti Fish River Canyon, se nachází jeden z největších kaňonů na světě. Botswanou protéká řeka Okavango, která vytváří rozmanitou fauna a flóru v celé oblasti. Na břehu řeky se nacházejí mnohé safari a lodní projížďky, kdy můžete pozorovat slony, lvy, gepardy, nosorožce, žirafy, krokodýly a mnoho dalších zvířat.

Nezapomenutelný zážitek v Namibii zahrnuje i návštěvu Národního parku Etosha, který je domovem více než 100 druhů savců a 340 druhů ptáků. Tento park nabízí jedinečné příležitosti k pozorování divokých zvířat při jejich životních aktivitách.

Dalším turistickým cílem je Swakopmund, přístav na západním pobřeží Namibie, kde se můžete kochat plážemi Atlantského oceánu a vysokými písečnými dunami. V Swakopmundu najdete mnoho aktivit jako jsou windsurfing, kitesurfing, jízda na velbloudech a mnoho dalších.

Okavango River je jednou z nejkrásnějších řek v Africe a poskytuje nezapomenutelné zážitky. V oblasti řeky se nacházejí mnohé přírodní rezervace a parky, které sontamuje bohatou faunu a flóru. Lodní projížďky a plavby jsou nejlepším způsobem, jak si vychutnat krásy Okavango River. Na břehu řeky můžete pozorovat velké množství divokých zvířat, včetně slonů, krokodýlů a mnoho dalšího.

Pokud plánujete dovolenou v Namibii a Okavango River, měli byste si s sebou vzít dostatečné množství vody a ochranných pomůcek proti slunci. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a zůstanete ohromeni jedinečnou kulturou a tradicemi.

Celkově vzato, Namibie a Okavango River jsou nezapomenutelnými místy v Africe, které nabízejí neopakovatelné zážitky a krásy přírody. Ať už jste milovníkem zvířat, nebo se snažíte najít klid a oddych, tyto místa jsou pro vás ideální volbou a zůstanou vám v paměti navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Okavango River


1) Jaký je nejlepší čas k návštěvě Okavanga?
Nejlepší čas je od července do října, kdy je suché období a řeka je snížená, což umožňuje letní safari na koních nebo výlety lodí. Nicméně, pokud hledáte zážitek při plavbě člunem a pozorování zvířat v období rozmnožování, březostí a narození, pak je nejlepší čas od listopadu do března.

2) Kde se nachází Okavango River?
Okavango River se nachází v jihozápadní Africe, převážně v Botswaně, ale také protéká i částí Namibie a Angoly.

3) Jaké zvířata můžu u Okavanga pozorovat?
Na Okavango River můžete pozorovat mnoho druhů zvířat, například slony, bílé nosorožce, gepardy, lvy, hrochy, krokodýly, hýždě a mnoho dalších.

4) Existují nějaké zvláštní nebezpečí, které bych měl/a při návštěvě Okavanga brát v úvahu?
Ano, je důležité si uvědomit, že některá zvířata mohou být velmi nebezpečná, a proto je dobré se držet bezpečnostních doporučení jako například nerůstat na nohy v případě setkání s krokodýlem, nepřibližovat se příliš k nilským koním nebo nepodceňovat slony.

5) Mám-li se rozhodnout mezi plavbou na člunu či safari na koních, co byste doporučili?
To závisí na vašich zájmech a prioritách. Plavba člunem umožňuje pozorování zvířat až z vodní hladiny, což je velmi unikátní a zajímavý zážitek. Na druhou stranu, jízda na koni umožňuje pružnost v pohybu a blízkost k zvířatům. Můžete si vybrat podle toho, co by vás více zajímalo.


Počasí Namibie Okavango River


Namibie je země rozmanitého a fascinujícího počasí, které je ovlivněno velkou částí pouště Namib a přítomností řeky Okavango River.

Poušť Namib, která se rozkládá na délce 2000 kilometrů, zahrnuje většinu Namibie a je jednou z nejstarších a nejsuchejších pouští na světě. V průměru zde prší méně než 100 mm za rok a teploty mohou dosahovat 40°C během dne a klesat až na -5°C v noci.

Na druhé straně země, v severním Namibii, se nachází řeka Okavango River. Tato řeka vzniká v Angole a teče přes severní Namibii, kde se vlévá do zátoky Caprivi na hranici s Botswanou. Okavango River přináší do Namibie životodárnou vodu a podporuje zdejší fauna a flóru.

Během období dešťů, které probíhá v Namibii od listopadu do března, může řeka Okavango nabrat velmi vysoké vodní hladiny a zaplavit okolní krajinu. Tato období jsou často doprovázena silnými bouřkami a záplavami.

V létě zdejší krajinu ovlivňuje horké a vlhké podnebí, kdy teploty mohou dosahovat až 45°C a vlhkost vzduchu může být vysoká. V této době může být krajina velmi suchá a pouštní, ale i přesto se najdou zelené oázy, které jsou zdrojem života pro divokou zvěř, jako jsou sloni, lvi, nosorožci, leopardi a mnoho dalšího.

Celkově lze říci, že počasí v Namibii je velmi různorodé a zahrnuje extrémní podmínky, jako jsou vysoké teploty, suché období, záplavy a bouřky. Nicméně díky řece Okavango zde najdeme také oázy, které jsou zdrojem života pro divokou zvěř a zhruba tisíc druhů rostlin. Namibie je tak jedinečná země, která nabízí mnoho zážitků pro turisty, kteří chtějí poznat krásy africké krajiny a okusit atmosféru nejdivočejšího kontinentu na světě.


Ubytování Namibie Okavango River


Namibie Okavango River je krásným místem, kde můžete zažít úžasnou dovolenou a užít si přírodu v plné kráse. Pokud se rozhodnete pro cestu do této oblasti, určitě se budete chtít ubytovat na místě, které vám nabídne pohodlí a komfort. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších možností ubytování v Namibie Okavango River.

Camp Hukuntsi

Camp Hukuntsi je krásným a klidným kempem, který se nachází na břehu řeky Okavango. Tento kemp nabízí různé možnosti ubytování, včetně stanů, chat a kempen. Pro ty, kteří rádi tráví čas na vodě, je k dispozici kanoistika a rybaření. Tento kemp je ideální pro ty, kteří chtějí zažít přírodu v plné kráse.

Nhoma Camp

Nhoma Camp je luxusní tábornický kemp, který se nachází na okraji Národního parku Bwabwata. Tento kemp je ideální pro ty, kteří chtějí zažít safari v Namibii. Nabízí komfortní ubytování v soukromých chatách s výhledem na okolní krajinu. Tento kemp také nabízí různé aktivity, včetně safari a procházek po divoké přírodě.

Mahangu Safari Lodge

Mahangu Safari Lodge je nádherné ubytování, které se nachází uprostřed národního parku Mahango. Tento luxusní kemp nabízí velké a prostorné chaty s privátní terasou. Hosté mají možnost vychutnat si nádherný výhled na řeku Okavango, kde mohou pozorovat zvířata nebo si vychutnat krásnou krajinu.

Popa Falls Resort

Popa Falls Resort je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko vodopádů Popa Falls. Tento hotel nabízí příjemné ubytování v prostorných chatách s výhledem na řeku Okavango. Hosté mohou využívat různé aktivity, včetně rybaření a kanoistiku.

Jak můžete vidět, Namibie Okavango River nabízí různé možnosti ubytování pro ty, kteří chtějí zažít přírodu v plné kráse. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít výhled na nádhernou krajinu a nezapomenutelný zážitek z cesty do Namibie Okavango River.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky