Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Peru Ollantaytambo

Ubytování Peru Ollantaytambo


Ollantaytambo je malebné město v centrální části Peru, které se nachází v údolí řeky Urubamba. Město je ideálním výchozím bodem pro výlety do nedalekého Machu Picchu, jednoho z nejznámějších turistických cílů v jižní Americe. Kromě toho však Ollantaytambo nabízí také mnoho dalších zajímavých a turisticky atraktivních míst, což přispívá k místnímu turistickému průmyslu a způsobuje, že ubytování v tomto městě je velmi důležitým aspektem zážitku.

Ollantaytambo je známé pro své tradiční kamenné domy a úzké ulice, které se vine k prastarým ceremoniálním a obytným komplexům. V městě se nachází řada hotelů s prostornými a pohodlnými pokoji a apartmány, kde si můžete užít pohodlnou a příjemnou dovolenou. Většina hotelů nabízí venkovní terasu, zahradu nebo balkon s výhledem na rušné ulice města a okolní hory.

Jednou z oblíbených možností ubytování v Ollantaytambo je být hostem místních rodin. Tímto způsobem můžete zažít a prožít pravou peruskou kulturu a zvyky. Tyto domy jsou vybaveny základním zařízením, ale většinou mají také soukromé koupelny a velké ložnice s drátěnými postelemi, které poskytují komfort a pohodlí. Stravování v těchto domácnostech se podobá jídlu, které podávají místní tržiště a uličkaoví prodavači. Tuto možnost ubytování lze nalézt v mnoha místnostech města, většinou ale přes Airbnb nebo Booking.

Další možností ubytování jsou ušité si provezy ubytování, které kombinuje kempování s ubytováním. Tyto možnosti nabízejí stanové tábory, které většinou mají velmi dobrou poloho v blízkosti řeky, s výhledem na okolní hory, nebo i kompletně vybavené stany s interiérem a vlastním koupelním. Také tato možnost je k dostání v booking a AirBnb.

Je nutné si uvědomit, že se jedná o malé město, takže nenabízí tolik možností ubytování jako větší města. Proto je doporučená rezervace ubytování předem nebo minimálně týden před termínem pobytu, aby se zajistilo kvalitní ubytování za přijatelnou cenu. Zároveň je dobré se podívat na recenze ostatních návštěvníků a na vybavení a požadavcích, aby byl pobyt co nejpříjemnější.

Celkově lze říct, že Ollantaytambo poskytuje mnoho možností a typů ubytování - od tradičních domů a hotelů až po kempy s výhledem na řeku. Pohodlné a čisté pokoje s balkónem a terasou nabízejí turistům skvělý výhled na údolí a hory. Ať už se budete rozhodovat pro kteroukoliv z výše uvedených možností, můžete si být jistí, že si užijete příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou ve vnadném městečku Ollantaytambo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Ollantaytambo


1. Jak se dostat do města Ollantaytambo?
- Můžete se tam dostat přes Cusco autobusem nebo taxíkem, nebo můžete jet vlakem z Cusca do stanice Ollantaytambo.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Ollantaytambo?
- Mezi turistické atrakce v Ollantaytambo patří největší incká zřícenina v Peru, Incký sklad, Incké fontány a starobylé uličky města.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ollantaytambo?
- Nejlepší časy na návštěvu Ollantaytambo jsou během suché sezóny od května do října, kdy jsou dni slunečné a teploty jsou mírné.

4. Můžu v Ollantaytambo snadno najít ubytování?
- Ano, v Ollantaytambo najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po hostely.

5. Kolik trvá výlet na inckou zříceninu v Ollantaytambo?
- Pro prohlídku incké zříceniny v Ollantaytambo si vyhraďte asi 2-3 hodiny.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ollantaytambo?
- V Ollantaytambo jsou různé restaurace s různým jídlem, mezi nejlepší patří Blue Puppy, Hearts Café a Inka House.

7. Kolik stojí jízdenka na vlak z Cusca do Ollantaytambo?
- Cena jízdenky na vlak z Cusca do Ollantaytambo se liší podle třídy a sezóny, běžně se cena pohybuje mezi 50 až 130 USD.

8. Jaké jsou nejlepší turistické výlety v Ollantaytambo?
- Mezi nejlepší turistické výlety v Ollantaytambo patří návštěva Machu Picchu, Salineras de Maras a Moray nebo trek k jezeru Humantay.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Ollantaytambo?
- Rodiny s dětmi si mohou vychutnat návštěvu incké zříceniny, navštívit přírodní rezervaci Huilloc a vidět zvířata, nebo si vyzkoušet rafting na řece Urubamba.

10. Jaká je nejlepší cena za suvenýry v Ollantaytambo?
- Cena suvenýrů se může různit podle druhu a kvality produktů, obecně se procento nadhodnoty očekává, ale většinou nejlepší cena se dá vyjednat v marketech a různých prodejnách.


Počasí Peru Ollantaytambo


Peru Ollantaytambo je město, které se nachází v Andách v jihozápadní části Peru. Pokud se chystáte do Peru Ollantaytambo a zajímáte se o počasí, pak budete potřebovat vědět několik informací o tom, jaké počasí můžete očekávat.

Peru Ollantaytambo se nachází především v nadmořské výšce, což ovlivňuje klima. Během dne můžete očekávat teploty kolem 20 °C a v noci teploty klesají na 5 až 10 °C. Vzhledem k tomu, že se Peru Ollantaytambo nachází na hřebeni And, může být počasí velmi chladné, větrné a sněžit, zejména během zimních měsíců (červen - srpen).

Pokud navštívíte Peru Ollantaytambo v letních měsících (prosinec - březen), můžete očekávat slunečné počasí, avšak neberte si to jako samozřejmost. Může být dost velká změna počasí během dne, takže byste měli být připraveni na to, že vás může překvapit déšť nebo dokonce blesky a hromy.

Při plánování návštěvy Peru Ollantaytambo byste také měli být vědomi toho, že počasí může být velmi proměnlivé. Odpoledne může být slunce, zatímco v noci můžete očekávat chlad a zimu. Proto byste měli být připraveni na to, že se oblečete do několika vrstev, což vám umožní snadno se přizpůsobit různým teplotám.

Vzhledem k tomu, že Peru Ollantaytambo leží na hřebeni And, může být počasí velmi chladné, větrné a sněžit, zejména během zimních měsíců (červenec - srpen). Pokud se chystáte do Peru Ollantaytambo v této době, doporučujeme vám, abyste si s sebou vzali hřejivé oblečení, bundy a klobouky. Můžete také využít možnosti ochutnat místní tradiční peruánské jídlo, což je ideální pro chladné zimní večery.

Vzhledem k tomu, že Peru Ollantaytambo se nachází v nadmořské výšce, je také důležité udržovat hydrataci a přizpůsobit se nadmořské výšce, což může způsobovat některé zdravotní problémy. Doporučujeme, abyste si po příjezdu do Peru Ollantaytambo dali nějaký čas na aklimatizaci a konzumovali hodně tekutin, aby bylo vaše tělo hydratované.

V závěru lze říci, že počasí v Peru Ollantaytambo je velmi proměnlivé, takže byste měli být připraveni na různé teploty během dne. Několik vrstev oblečení bude ideální volbou. Mějte na paměti, že během zimy může být velmi chladno a větrno. Kromě toho může být v létě také déšť nebo dokonce blesky a hromy.

Nicméně, bez ohledu na počasí, Peru Ollantaytambo je úžasné místo, které si zaslouží vaši návštěvu. Zde najdete mnoho krásných historických památek, překrásnou přírodu a také úžasné jídlo, a proto se může stát vaší cestovatelskou destinací.


Letenka Peru Ollantaytambo


Peru je země, kterou stojí za to navštívit, nejen kvůli její krásné historii a kultuře, ale také kvůli úchvatné přírodní scenérii, kterou nabízí. Jedno z nejméně známých, ale přesto nádherných míst v Peru je Ollantaytambo. Pokud chcete navštívit tento úžasný kousek Peru, nezapomeňte na letenku Peru Ollantaytambo.

Ollantaytambo je malebné městečko na úpatí And a je domovem mnoha starobylých ruin a archeologických pozůstatků. Městečko samotné má kouzlo a kulturu Inckých obyvatel, což dělá vaši návštěvu tohoto místa naprosto nezapomenutelnou.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Ollantaytambo, je leteckou dopravou. Existuje několik možností, jak se tam dostat, ale letadlo je, co se týče rychlosti a pohodlí, nejlepší volbou.

Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Peru. Můžete si vybrat z rozsáhlé nabídky, ať už preferujete mezinárodní aerolinky nebo malé regionální letecké společnosti.

Po příletu na letiště v Limě, hlavním peruánském městě, můžete pokračovat dalším letem do Cusca, města, které se nachází poblíž Ollantaytambo. Zde můžete najmout auto a vyrazit do Ollantaytambo. Existuje také možnost využití autobusu, a to z Cusca nebo z dalších měst v okolí.

Ollantaytambo je nádherným místem, které vás okouzlí svou krásou a historií. Městečko je lemováno řekou Urubamba a je dokonale zachováno díky pečlivému zachování kulturní dědictví Inckých obyvatel. Mezi hlavní atrakce patří ruiny Inků, ale také jsou zde krásné starobylé uličky, tržiště s místními výrobky a mnoho dalšího.

Letenky do Peru Ollantaytambo jsou dobrým způsobem, jak se dostat na toto krásné místo. Pokud se chystáte na dovolenou nebo cestování do Peru, nezapomeňte si zarezervovat letenku, aby vám neuteklo jedno z nejúchvatnějších míst v této zemi.


Dovolená Peru Ollantaytambo


Pokud hledáte dovolenou plnou zážitků a nových zkušeností, neváhejte uvažovat o Peru a městečku Ollantaytambo jako vaší cílové destinaci.

Ollantaytambo se nachází ve střední Andách v údolí svatého řeky Urubamby a je obklopeno impozantními horami a úchvatnou přírodou. Město je starobylým místem plným historie a kultury. Jeho nejvýznamnější památkou je Inkovská pevnost, která byla kdysi strategickou obranou proti španělským dobyvatelům. Dnes se stala turistickou atrakcí a nabízí návštěvníkům krásné výhledy na celé údolí.

Co se týče ubytování, Ollantaytambo má mnoho nabídek pro každého cestovatele. Nachází se tu mnoho malých a útulných hostels, ale také luxusní hotely se spa a bazénem.

Jedním z největších zážitků, které si z Peru a Ollantaytambo můžete odvézt, je návštěva historického města Cusco, které bylo kdysi hlavním městem Inků. V Cuscu se nachází mnoho důležitých památek, muzeí, restaurací a obchodů se suvenýry, což z návštěvy města činí nezapomenutelný zážitek.

Další atrakcí, na kterou byste neměli zapomenout, je Machu Picchu, jedno z nejvýznamnějších Inkovských stanovišť na světě. Machu Picchu se nachází v malé vesnici Aguas Calientes, která se nachází pouhé 90 minut vlakem od Ollantaytambo. Když dorazíte na místo, budete ohromeni krásou tohoto místa a překvapeni jeho historií a kulturou.

Kromě historických památek a přírodních krás je Ollantaytambo také proslulé svým trhem, který se koná každou neděli. Na trhu se prodávají tradiční inkovské produkty, jako jsou ručně vyrobené koberce, keramika, stravovací produkty a mnoho dalšího.

Věřte, že z Ollantaytambo si odvezete nezapomenutelné zážitky a zároveň se dozvíte mnoho zajímavostí o jedné z nejstarších kultur v historii světa. Navštivte Peru a Ollantaytambo a zažijte něco úžasného.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky