sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Dobré uskladnění dřeva si žádá dřevník

27.2.2018

Uskladnění palivového dřeva je docela oříškem. Každý totiž neumí polena na zimu správně uložit. Vlhkost koupeného dřeva je příliš vysoká, proto je nutné ho uskladnit a nechat vysušit. K tomu potřebujete dřevník.

Číst dál...

Nevejde se vám dřevník? Stačí i stojan na dřevo

5.2.2018

Uskladnit dřevo na topení mnohdy není snadné. Někdo třeba nemá dostatek prostor na velký dřevník, nebo nechce investovat tolik peněz. Ukážeme si ale, že mnohdy stačí i stojan na dřevo.

Číst dál...

Kdy využít přístřešek na dřevo, kdy dřevník a stojan?

dřevník

28.12.2017

Kam a jak uložit dřevo? Možná se to zdá na první pohled snadné, ale když se nad tím trochu zamyslíte, už to tak jednoduché není. Prostě naskládám dřevo někam do kůlny, řeknete si nejspíš. Jenže takový přístup by se vám také mohl nepříjemně vymstít. Nejde totiž o to dřevo někam jen bez ladu a skladu a bez rozmyslu někam naházet.

Číst dál...

Pořídili jste si krb? Budete potřebovat také dřevník

dřevník

30.10.2017

Pokud jste se rozhodli si do svého domu instalovat krb, nebo jiné topidlo na dřevo? V takovém případě se budete muset dostatečně zásobit i dřevem. Jakkoli se to zdá na první pohled úplně jednoduché, opak pravdou. Sušení dřeva se musíte věnovat, chcete-li aby krb topil bez problémů.

Číst dál...

Na zásoby dřeva si pořiďte kvalitní dřevník

12.10.2017

Podzim už je dávno v plném proudu, a pokud ještě nemáte prostor, kam umístit zásoby dřeva, je nejvyšší čas si ho pořídit. Ideální je poohlížet se po dřevníku už v létě, ale pokud se vám to nepovedlo, nebo jste neměli čas, není důvod panikařit. Pořád se do toho ještě můžete pustit. Nejlepší ovšem samozřejmě je, když si nejdříve pořídíte dřevník a teprve potom dřevo.

Číst dál...

Ve dřevníku bez podkladu bude vaše dřevo hnít

23.9.2017

Když si pořídíte dřevník, byť by šlo o sebenádhernější stavbu, nebude-li mít pod sebou kvalitní podklad, svoje uskladněné dřevo neochráníte. Nebude vám krásně schnout, ale spíše chytat hnilobu a plíseň. Vy pak, jak se říká, spláčete nad výdělkem. Naštěstí protiopatření v podobě přípravy pod dřevník mohou podobnému jevu zabránit.

Číst dál...

Máte kamna na dřevo? Věnujte pozornost přípravě topiva

7.9.2017

Pořídili jste si kamna na dřevo? Jestliže ano, musíte věnovat velkou pozornost i přípravě výchozí suroviny na topení, tedy dřeva. Ono se řekne, připravte dřevo na topení. Není to ale tak jednoduché, jak se zdá. Nechcete-li aby vám kamna kouřila a výhřevnost byla minimální, musíte věnovat dřevu pozornost.

Číst dál...

Nároky na hotové dřevníky: Jak sušit a skladovat?

16.8.2017
 
Koupili jste si dřevník a rádi byste věděli, jak vůbec správně sušit dřevo? Na první pohled se to možná nezdá, ale i sušení dřeva má svá přesně daná pravidla. Protože vlhkost je u dřeva alfou a omegou, jednou z vůbec nejdůležitějších vlastností dřeva. Právě na ní závisí, zda a jak je možné dřevo zpracovat. Platí to samozřejmě i o palivovém dřevu. 
 

Číst dál...

Nemáte kam dát dřevo? Pořiďte si dřevník

8.8.2017
 
Zima se vás zeptá, co jste dělali v létě. Máte-li kamna na dřevo, už v létě nastává nejvyšší čas věnovat se přípravě dřeva na zimu. Jestli prošvihnete správnou dobu, klidně se vám může stát, že už nebude co uskladňovat. Zájem o dřevo je totiž samozřejmě veliký a dřeva jenom omezené množství, proto rozhodně nezaspěte. Na úvod si hlavně připravte dřevník.
 

Číst dál...

Jak má vypadat správná konstrukce dřevníku?

2.8.2017
 
Kdo nechce mít mokré a shnilé dřevo, ale krásně prosušené dřevo vhodné rovnou do kamen, měl by věnovat dostatečnou pozornost jeho sušení. Velmi důležité je mít kvalitní dřevník schopný zajistit odpovídající podmínky sušení.  Jinak sušení ztrácí smysl, protože dřevo je ohrožené a náklady na topení tím pádem budou stoupat.
 

Číst dál...

Jak skladovat dřevo?

25.7.2017
 
I když je o skladování dřeva opravdu hodně informací, mnozí lidé si s ním přesto moc nevědí rady. Váhají, jak správně dřevo skladovat. Přitom jádro správného topení tkví právě v dobrém skladování. Když umíte dřevo skladovat a máte pro to dobré podmínky, které zahrnují například i dobrý dřevník.
 

Číst dál...

Při skladování přesušeného dřeva hrozí nebezpečí samovznícení

19.7.2017
 
I v dnešní době stále platí, že dřevo je velmi levným materiálem na topení. Musíte ale vždy brát v úvahu, že dřevo jako materiál průběžně pracuje v závislosti na podmínkách, v nichž je skladováno. Co se s ním děje? Bobtná a sesychá, mění tvar a rozměr. Změny jsou závislé i na tom, v jakých dřevnících je skladováno.
 

Číst dál...

Jak dobrý dřevník podporuje sušení dřeva?

13.7.2017

Když  budete posuzovat dřevo na topení, musíte si uvědomit, co obsahuje. Je to hořlavina a balast. Zatímco hořlavinu, tedy uhlík a vodík ve dřevě samozřejmě chceme, protože čím více hořlaviny, tím kvalitnější dřevo, bez balastu se docela dobře obejdeme. Jak je to s vlhkostí a výhřevností dřeva? K dosažení dobré výhřevnosti pomůže i kvalitní dřevník.
 

Číst dál...

Kdy je dřevo na topení vysušené? Pomůže malý test

6.7.2017
 
Chystáte se topit dřívím? Objednáváte si dřevo, nebo si ho dokonce sami z lesa svážíte? Pokud ano, přivezte si dřevo raději dříve, aby pořádně proschlo. Naprostou nezbytností pro vás bude pořídit si kvalitní dřevník a také naučit se zásady správného skladování dřeva. Tedy, jak si poradit se dřevem?

Číst dál...

Jaké druhy dřeva jsou nejlepší pro vytápění?

29.6.2017
 
Chcete začít topit dřevem, ale nejste si jisti, jaké dřeviny si zajistit, abyste vytápěli co nejvýhodněji? Náš krátký přehled vám pomůže se zorientovat a rozhodnout se. 
 

Číst dál...

Kůlna na dřeva nemusí být finančně nákladnou stavbou

22.6.2017
 
Sušení palivového dřeva je tak trochu věda. Pokud chcete mít opravdu kvalitní dřevo na topení, základem je správné sušení. Neobejdete se bez dobrého dřevníku, který zachovává optimální podmínky k sušení dřeva. Proto rozhodně nepodceňujte výběr kvalitního dřevníku. Jaké parametry by měl splňovat?

Číst dál...

Nepotřebujete velký dřevník, stačí i menší stojan na dřevo

21.6.2017
 
Potřebujete někam uskladnit dřevo a nechcete volit velké nákladné přístřešky, kůlny či dřevníky třeba proto, že pracujete s menším množstvím dřeva a nevyplatí se vám pořizovat velký dřevník? I v takovém případě se naštěstí najde vhodné řešení, například stojany na dřevo

Číst dál...

Potřebujete přesouvat dřevo? Pořiďte si transportní vozík

20.6.2017
 
Manipulace s palivovým dřevem je poměrně náročnou disciplínou. Vyžaduje silné ruce, minimálně slušnou fyzickou kondici. Bez nadsázky jde o tak trochu kulturistickou disciplínu, protože nosit velké špalky dřeva z kůlny či dřevníku domů v rukou je dost náročný trénink, který nezvládne každý. Proto je důležité pořídit si pomůcky, které vám práci ulehčí.
 

Číst dál...

Správným skladování dřeva v dřevníku ušetříte náklady na topení

19.6.2017
 
Někdy se stává, že potřebujete skladovat dřevo a není ho příliš velké množství. Například máte velký sklad dřeva, ze kterého průběžně odebíráte menší množství a přesouváte do dřevníku, který funguje jako pohotovostní zásoba dřeva pro váš dům nebo chalupu. Z toho vyplývá, že dřevník nemusí být nijak objemný.

Číst dál...

V našem dřevníku schnou polínka až dvakrát rychleji

16.6.2017
 
Dřevníky mohou mít mnoho podob. Nemusí jít zrovna o dřevěnou „boudičku“ či kůlnu, jakou znáte od svých rodičů či prarodičů z vesnice, nebo jakou máte na chatě či chalupě. Moderní dřevník může vypadat i úplně jinak a přitom bude bez potíží splňovat všechny potřebné parametry.  
 

Číst dál...

Jako dřevník pro větší množství otopu poslouží i plechová garáž

15.6.2017
 
Chcete se najednou zásobit dřevem na celou zimu a vaše současné dřevníky na to nestačí? Nebo třeba potřebujete zajistit zásobování firmy dřevem a stávající prostory a sklady dřeva vám k tomu nestačí? Naštěstí není problém poradit si s větším množstvím dřeva k uskladnění. 

Číst dál...

Dřevníky pro vás: Ochranu před nepřízní počasí si zaslouží i palivo

14.6.2017
 
U vašeho rodinného domu je spousta věcí, které si žádají svoji ochranu před nepřízní počasí. V první řadě je to samozřejmě váš vůz, který by rozhodně neměl trpět na dešti, slunečních paprscích a větru. Dále třeba zahradní technika, která si rovněž říká o úkryt. Ovšem to není zdaleka všechno. I palivové dřevo musíte dobře uschovat. 
 

Číst dál...

Zapomeňte na dřevník po dědečkovi, pořiďte si nový bezúdržbový

13.6.2017
 
Udělejte jednou provždy konec nevzhledným přístřeškům na dřevo, které pamatují ještě vašeho dědečka. Možná jste na chatě nebo chalupě zdědili i nepříliš povedený doma dělaný dřevník, který je jakousi improvizací. Nevyhovuje už vašim současným požadavkům, ale vám je tak nějak líto ho vyhodit. Nebuďte ale sentimentální. Nastává čas koupit hotový dřevník.

Číst dál...

Hliníkové pergoly využívají předností lehkého kovu

12.6.2017

Stříbřitě bílý kov, velmi lehký a také lesklý, takový je hliník. Z tohoto kovu se zhotovuje široká paleta výrobků včetně hliníkových pergol. Jaké vlastnosti hliník propůjčuje svým výrobkům? Je jich celá škála. Zhruba 8% světové produkce hliníku spadá do oblasti stavebnictví – tedy i na zmiňované pergoly. 

Číst dál...

Jak co topit dřevem co nejvýhodněji?

 
24.5.2017
 
Topení dřevem je velmi rozšířené zejména v rodinných domech na venkově, v rekreačních objektech, chatách, chalupách a podobně. Spousta lidí, kteří dřevem topí, však dělá chyby, kterými zbytečně snižují účinnost vytápění a přicházejí tak o peníze, zatěžují životní prostředí nebo snižují životnost topného zařízení. 

Číst dál...

Jak vybrat krbová kamna?

23.5.2017
 
Chcete doma vytápět nebo třeba jen příležitostně přitápět dřevem a uvažujete o pořízení krbových kamen? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor, abyste získali to, co skutečně potřebujete. 
 

Číst dál...

Vyberte si, který způsob vytápění pro vás bude ideální

22.5.2017
 
Vytápění domů a domácností je téma velice často probírané a také poměrně komplikované – vhodnost a výhodnost způsobu vytápění je totiž závislá na bezpočtu faktorů a polemiky o této záležitosti proto zřejmě nikdy nepřinesou jednoznačný výsledek. 
 

Číst dál...

Pravidla pro topení dřevem

19.5.2017
 
Topení dřevem může být výhodné, ale vyžaduje dodržování několika základních pravidel, z nichž mnohé jsou stále často porušovány. V důsledku toho dochází k zbytečným rizikům a vznikům požárů nebo při nejmenším se topení dřevem prodražuje a zatěžuje životní prostředí mnohem víc, než by muselo.
 

Číst dál...

Jak vyčistit dvířka krbových kamen či krbové vložky?

18.5.2017

 
Ať už vytápíte dřevem celý dům, nebo si dřevem pouze přitápíte během hlavní sezóny, měly by vaše krbová kamna šlapat na sto procent. V opačném případě totiž dochází k finančním ztrátám, snižuje se životnost topného zařízení a více trpí také životní prostředí. 
 

Číst dál...

Zásady a bezpečnost při topení dřevem

17.5.2017
 
Topení dřevem sice může být výhodné, ale zároveň jsou s ním spojeny větší starosti a také víc práce než v případě topení například plynem, elektřinou a podobně. Při topení dřevem je nutné používat správné topivo, mít kvalitní topné zařízení a také zajistit bezpečnost při vytápění. 
 

Číst dál...

Skladování dřeva v interiéru vs. ve dřevníku

16.5.2017

Pokud chcete vytápět dům pouze dřevem, budete potřebovat poměrně rozsáhlé skladovací prostory. Dřevo na topení přitom nemůžete skladovat jen tak ledaskde, je potřeba, aby proschnulo na cca 20 % vlhkosti a k tomu je zapotřebí mu zajistit optimální podmínky. 
 

Číst dál...

Kdy a kde je výhodné vytápět dřevem?

12.5.2017

Topení dřevem patří i dnes k nejvyužívanějším způsobům vytápění a rozhodně není na ústupu, ba spíš na opak se zdá, že jej potkala jistá renesance. Topení dřevem může být za jistých okolností výhodné, ale jindy se zas vyplatí jiná metoda. Jak se tedy rozhodnout?
 

Číst dál...

Jak zvolit způsob vytápění rodinného domu?

11.5.2017

Přemýšlíte, jaký způsob vytápění by byl ideální pro váš dům? Možností je samozřejmě celá řada a volba není snadná, zohlednit je nutné spoustu faktorů a každý způsob má své výhody i nevýhody.
 

Číst dál...

Nejdůležitější fakta týkající se topení dřevem

10.5.2017
 
Topení dřevem je jednou z vyhledávaných alternativ zejména na venkově, v rodinných domech, chatách, chalupách a podobně. Co je nutné vědět, než začnete na vytápění dřevo používat?
 

Číst dál...

Výhody a nevýhody vytápění dřevem

 
9.5.2017
 
Topení dřevem patří k nejvyhledávanějším zejména v rodinných domcích na venkově, v chatách, chalupách a podobně. Vytápění nebo přitápění touto surovinou má řadu výhod, ale samozřejmě také četné nevýhody. 
 

Číst dál...

Jak vybrat dobrou sekeru na štípání?

5.5.2017

Rozhodli jste se, že budete topit dřevem? Pak potřebujete kvalitní a efektivní kamna nebo kotel, dostatečně velký a dobře větraný dřevník nebo přístřešek na dřevo a taky odhodlání trochu se nadřít a při vytápění se zahřát hned několikrát. 

Číst dál...

Jak vyřešit přístřešek na dřevo?

4.5.2017
 
Přemýšlíte, jakým způsobem vyřešit prostory pro skladování dřeva na topení? Možností je mnoho, je však třeba pamatovat na to, že přístřešek na dřevo či dřevník musí splňovat některé neopomenutelné podmínky. 
 

Číst dál...

Jaký je rozdíl mezi krbem a krbovými kamny a kterou variantu zvolit?

3.5.2017
 
Rozdíl mezi krbem a krbovými kamny je jasný a na první pohled patrný. Zatímco krb poskytuje otevřený výhled na šlehající plameny, v případě krbových kamen je oheň „uvězněn“ za skleněnými dveřmi. Při rozhodování, kterou variantu zvolit, však musíme vzít v potaz víc faktorů než jen pěkný výhled. 
 

Číst dál...

Kovové dřevníky mohou vyřešit problém s uskladněním topiva

2.5.2017

Přitápění nebo vytápění dřevem je cenově výhodné a šetrné i k životnímu prostředí – jednou z nevýhod využívání tohoto paliva je však náročnost na skladovací prostory.

Číst dál...

Jakým dřevem vytápět?

28.4.2017

Pokud jste se rozhodli vytápět dřevem, budete potřebovat dvě základní věci – a to samozřejmě kvalitní kotel či kamna s vysokou efektivitou a vhodné dřevo, které do nich přiložíme. A jaké dřevo by to mělo být?
 

Číst dál...

Štípaná polena a transportní vozíky aneb usnadněte si topení dřevem

27.4.2017

Topení dřevem patří k nejlevnějším způsobům vytápění – tedy alespoň za předpokladu, že máte kvalitní kotel či kamna a dostatečně prosušené palivo. Dřevo je nejen ekonomickým, ale také ekologickým zdrojem tepla. Značnou nevýhodou topení touto surovinou je však pracnost. 
 

Číst dál...

Topení dřevem z ekonomického i ekologického hlediska

26.4.2017
 
Přestože ceny dřeva už léta pozvolna stoupají, stále se jedná o ekonomicky velice výhodný způsob vytápění, který je využívaný zejména v rodinných domcích, chalupách, chatách a podobně. 
 

Číst dál...

Je vhodné skladovat dřevo na topení v interiéru domu?

25.4.2017

Pokud topíte dřevem, dost možná řešíte nerudovskou otázku: „Kam s ním?“ – tedy kam se zásobou topiva, abyste o něj nezakopávali na každém kousku pozemku. Pokud se vám nechce stavět venkovní dřevník nebo na něj nemáte místo, zřejmě přemýšlíte, že byste ke skladování využili prostor domu. Toto řešení je však poněkud problematické. 
 

Číst dál...

Jaké palivo můžeme používat v krbu nebo krbových kamnech?

24.4.2017

Topení dřevem v kamnech či krbu je na vzestupu, jelikož se – v případě, že máte kvalitní kamna a používáte správné topivo – jedná o ekonomicky výhodné řešení, které je navíc poměrně šetrné k životnímu prostředí (dřevo je obnovitelný zdroj a produkuje minimum škodlivin oproti jiným tuhým palivům.)
 

Číst dál...

Topení dřevem v otázkách a odpovědích

21.4.2017

Topení dřevem se vrací do módy a má to jistě své opodstatnění. Pokud také uvažujete, že začnete k topení využívat tuto přírodní surovinu, možná se vám honí hlavou spousta otázek. Pokusíme se zde stručně odpovědět alespoň ty nejzákladnější.
 

Číst dál...

Na co si dát pozor při nakupování palivového dřeva?

20.4.2017
 
Rozhodli jste se topit dřevem kvůli finanční výhodnosti a šetrnosti vůči životnímu prostředí, ale nemáte vlastní zdroje dřeva? Potom budete zřejmě odkázáni na prodejce – při nákupu dřeva je však důležité vědět, co skutečně potřebujete a ujistit se, že kupujete právě to.
 

Číst dál...

Jaké jsou výhody a nevýhody krbových vložek proti otevřenému krbu?

19.4.2017

Otevřený krb je nádherný doplněk a vytváří díky přímému pohledu na oheň nenapodobitelnou atmosféru. Pokud však chcete krbem vytápět větší prostor – a to i během hlavní sezóny, setkáte se s mnoha překážkami. Ty však může vyřešit krbová vložka.
 

Číst dál...

Příčiny znečišťování krbu a krbových kamen a jejich čištění a údržba

18.4.2017
 
Pokud chceme topit v krbu nebo krbových kamnech úsporně a efektivně, musíme věnovat jisté úsilí údržbě a péči o topné zařízení. Zanesená kamna či komín způsobují při topení finanční ztráty a usazeniny v komíně mohou být dokonce příčinou požáru. 
 

Číst dál...

Výhody a nevýhody různých způsobů vytápění a topiv

14.4.2017
 
Levné vytápění je něco, po čem touží každá domácnost. Úsporné vytápění je zaklínadlo, které v posledních dobách slýcháme ze všech stran, a snahy o snížení finančních nákladů právě na tomto místě bývají v mnohých rodinách předmětem každodenních úvah a debat. Pojďme se tedy ve zkratce podívat, jaké přednosti a nevýhody mají jednotlivá paliva a způsoby vytápění.
 

Číst dál...

Bezpečnost při topení dřevem

13.4.2017
 
Topení dřevem představuje ekonomicky zajímavou variantu, ke které se vrací stále více lidí. Tento způsob vytápění však také vyžaduje jistou obezřetnost a dodržování zásad bezpečnosti, které minimalizují riziko požáru.
 

Číst dál...

Jak správně zatopit v krbových kamnech?

12.4.2017
 
Rozdělat oheň v krbu zvládne jistě každý správný chatař a s pomocí pevného nebo tekutého podpalovače pravděpodobně i člověk, který předtím otevřený oheň viděl jenom v televizi. Jak však zatopit v krbových kamnech čistě, rychle a efektivně?
 

Číst dál...

V jaké formě je možné nakupovat dřevo na topení?

 
11.4.2017
 
Rozhodli jste se, že začnete vytápět dům dřevem? Proč ne. Jedná se o ekonomicky i ekologicky výhodné řešení. Pokud však nemáte k dispozici vlastní zdroje dřeva, budete muset zásoby na topení nakupovat. Je přitom několik možností, v jaké formě dřevo pořídit. 
 

Číst dál...

Jak skladovat dřevo na topení?

10.4.2017

 
Topení dřevem je hitem současné doby a spousta lidí se k tomuto tradičnímu způsobu vrací. Není divu – je to ekologické i finančně výhodné. Nevýhodou však může být potřeba často i značně rozměrných skladovacích prostor. Dřevo je přitom nutné skladovat ve vhodných podmínkách. Jak je zajistit?
 

Číst dál...

Chcete začít topit dřevem? Poradíme vám jak na to

7.4.2017
 
Topení dřevem může mít mnoho výhod. Mezi ty, které bývají hlavním důvodem pro volbu tohoto řešení, patří nízké náklady, čistější manipulace a topení (např. oproti uhlí), malé množství odpadu a ekologičnost. 
 

Číst dál...

Jak zpracovávat palivové dříví?

6.4.2017
 
Topení dřevem může být velice finančně výhodné, pokud dodržíme správné skladování dřeva a máme k dispozici dostatečně kvalitní kamna nebo kotel, který je schopen dřevo efektivně zužitkovat. Nevýhodou topení dřevem však může být náročnost zpracování tohoto paliva. 
 

Číst dál...

Chcete sušit a skladovat dřevo v optimálních podmínkách? Vyberte si dřevník podle vlastních potřeb a možností

5.4.2017

Skladování dřeva může být někdy problém, zejména pokud jde o vaše primární palivo a potřebujete jej velké množství. Problém však může poměrně jednoduše vyřešit pořízení speciálního přístřešku na dřevo. Variant dřevníků existuje velké množství. Podíváme se tedy na základní možnosti. 
 

Číst dál...

Jak topit dřevem ekonomicky a ekologicky, abychom šetřili životní prostředí i naše peněženky?

 4.4.2017
 
Vytápíte celý dům především dřevem? Spotřeba pro jeden rodinný dům za sezónu může být i několik desítek kubíků. Pokud se však budete řídit několika pravidly efektivního vytápění, můžete své náklady omezit v některých případech i o desítky procent oproti topení neekonomickému.
 

Číst dál...

Postavit si vlastní dřevník nemusí být nic složitého!

Vytápíte dřevem celou domácnost nebo si jen tak přitápíte v krbu, protože se rádi díváte do ohně a posloucháte praskání polen? Tak jako tak potřebujete dřevo vhodně uskladnit, aby dobře prosychalo, a tudíž neprodukovalo při spalování zbytečný odpad a nesnižovala se jeho výhřevnost.
 

Číst dál...

Rady pro efektivní topení dřevem

 
Topení dřevem je sice náročné na práci a skladovací prostory, ale při správném způsobu vytápění může být velice cenově výhodné, a navíc má v sobě jistě nenahraditelné kouzlo. Jak však topit, abychom neprodělávali? Zde je několik rad. 
 

Číst dál...

Čím a v čem topit, abyste co nejvíce ušetřili?

Otázka vytápění je ve spoustě domácností jedním z ústředních témat, jelikož se jedná o významnou složku rodinného rozpočtu – dohady o tom, které palivo je nejvýhodnější přitom neustávají. Při výběru topiva je však důležité zohlednit mnoho faktorů. 
 

Číst dál...

Rozdělení skladovacích kontejnerů podle různých hledisek

Díky nízkým pořizovacím nákladům, snadné manipulovatelnosti, malým prostorovým nárokům a vysoké odolnosti jsou mobilní skladové kontejnery jedním z nejvýhodnějších a nejčastěji užívaných řešení pro skladování a převážení materiálů, výrobků a podobně. Jaké typy kontejnerů existují?

Číst dál...

Topíte dřevem? Poradíme vám, jaké druhy dřeva jsou na vytápění ideální

 
Topení dřevem se stává opět velice oblíbenou záležitostí – a nutno říct, že oprávněně. Pokud máte k dispozici kvalitní kotel a dostatečně proschlé dřevo, může být vytápění tímto materiálem jedno z nejvýhodnějších. 
 

Číst dál...

Na co se zaměřit při pořizování krbových kamen?

Při výběru krbových kamen musíme samozřejmě vycházet především z toho, jakým způsobem je budeme používat. V následujících řádcích vám poradíme, na co se při výběru zaměřit především. 

Číst dál...

Topení dřevem může být jedním z nejlevnějších způsobů vytápění domu – pokud topíte správně

Topení dřevem skutečně zdaleka není nějakým přežitkem z dávných časů, ba naopak, v poslední době se dostává opět do kurzu. Z hlediska dlouhodobých investic se jedná o způsob vytápění domu, který je finančně mnohem výhodnější než topení plynem.
 

Číst dál...

Vhodný materiál pro konstrukci a krytinu přístřešků na dřevo, stání pro auta, pergoly a podobně

Chystáte se stavět na svém pozemku přístřešek na dřevo, stání pro vozidlo, pergolu či jinou podobnou jednoduchou a zastřešenou konstrukci, která by měla efektivně plnit svůj účel, dlouho vydržet a přitom vyjít pokud možno levně? Podíváme se na materiály, které jsou k tomuto účelu vhodné. 
 

Číst dál...

Optimální skladování dřeva vám může ušetřit i 40 % nákladů na vytápění

Správné skladování dřeva na topení bychom rozhodně neměli podceňovat – a to jak z důvodů ekonomických, tak i ekologických. Pořízení vhodného přístřešku na dřevo a zajištění ideálního proschnutí dřeva by pro nás mělo být tudíž prioritou. 
 

Číst dál...

Zemní a výkopové práce: jak na stavební jámu

 
Dříve, než se začne zasahovat do země, je potřeba seznámit se s přírodním prostředím v místě, kde bude rodinný dům stát. Můžete si je provést svépomocí nebo se raději obrátit na odborníky. 
 

Číst dál...

Problémy s prostorem pro skladování dřeva můžete vyřešit s levnými a praktickými přístřešky

Máte spoustu dřeva na topení, ale nemáte jej kam dát, aby na něj nepršelo, nevlhlo, nehnilo, nezaclánělo nebo se nestalo obětí zloděje? Řešením může být pořízení speciálního dřevníku. Možností máte přitom opravdu mnoho. 
 

Číst dál...

Sušte dřevo na topení rychleji se speciálními plachtovými sušárnami

 
Přístřešky na dřevo, které umožňují otop pohodlně skladovat a udržovat v bezpečí před vlhkostí a dalšími rozmary počasí, jsou v dnešní době stále oblíbenější. Jednou z možností je plachtová sušárna na dřevo, která je speciálně uzpůsobená tak, aby v ní dřevo rychleji a lépe prosychalo. 
 

Číst dál...

Uskladněte dřevo na topení v suchu a bezpečí díky levným přístřeškům

Najít vhodný prostor pro skladování palivového dřeva může být někdy skutečný oříšek. Někde je moc vlhko, jinde málo místa a podobně. Řešením však může být pořízení speciálního přístřešku, ve kterém své dřevo ochráníte před počasím i před krádeží.
 

Číst dál...

Plachtové a plechové dřevníky pro rychlé sušení a skladování dřeva

Hledáte místo pro dřevo? Co takhle zauvažovat o pořízení speciálního přístřešku, kde budete moci dřevo udržet v suchu a v bezpečí i před dalšími nástrahami? Pokud vás poněkud odrazují vysoké pořizovací náklady, nemusíte se bát – existují i varianty, které vaši peněženku příliš nezabolí. 
 

Číst dál...

Skladujte dřevo v bezpečí a suchu díky levným, ale praktickým přístřeškům

 
Máte strach, aby vaše dřevo na topení nepodlehlo vlhkosti, neshnilo, nebylo napadeno mechem či plísní nebo se nestalo obětí zlodějů? Levné skladování dřeva v plechových dřevnících může být výhodným řešením.
 

Číst dál...

Rychlé sušení palivového dřeva se speciálními přístřešky

Potřebujete uskladnit a vysušit větší objem palivového dřeva, ale máte problém najít vhodné místo, kam by nepronikala vlhkost, které by bylo chráněné a zároveň umožňovalo rychle prosychání? Suché palivové dřevo mohou zajistit speciální plachtové sušárny dřeva.
 

Číst dál...

Skladujte dřevo v suchu a bezpečí

 
Máte problém najít vhodné prostory pro skladování a sušení palivového dřeva? Výhodným řešením může být pořízení speciálního přístřešku na dřevo, který vaše potíže vyřeší jednou provždy.
 

Číst dál...

Sušte svoje dřevo na topení až dvakrát rychleji se speciálními přístřešky

 
Máte spousty dřeva na topení, ale nevíte, kam ho uskladnit, aby k němu nemohla vlhkost, hniloba a plíseň a aby nezůstalo napospas výkyvům počasí? 
 

Číst dál...

Levná řešení pro uskladnění dřeva na otop

 
Máte problém s uskladněním většího množství dřeva na topení? Potřebujete pro něj najít prostor, ve kterém bude chráněno před deštěm, sněhem, vlhkem a dalšími negativními vlivy? Existuje hned několik variant, které mohou váš problém rychle a efektivně využít a přitom vám neudělají zásadní díru do rozpočtu.
 

Číst dál...

Stojany na dřevo: jaké jsou možnosti?

Topíte doma dřevem a přemýšlíte nad způsobem, jak kulturně uskladnit jeho zásoby, aby se polena jen neválela podél domu? Kovové stojany na dřevo představují nejlevnější a přitom pro menší objemy dřeva dostačující variantu.
 

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Pozinkové garáže | Plechové garáže | Přístřešky | Hliníkové pergoly | Betonové opěrné prvky | Produkty One Trade | Montované kontejnery | Přístřešky | Mobilní domy | Zahradní domky | Nábytek | Stříšky | Dřevníky | Sezónní terasy | Alu pergoly | Dlažba pokládka | Pergoly

2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ