Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Portugalsko Grutas de Mira de Aire

Letenka Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Pokud hledáte neobyčejné a krásné místo, kam se vydat na dovolenou, Portugalsko nabízí mnoho možností. Jedním z těchto míst jsou Grutas de Mira de Aire - jeskyně, které se nacházejí v oblasti Serra de Aire.

Grutas de Mira de Aire jsou největší jeskyně v Portugalsku a patří mezi nejzajímavější přírodní památky v zemi. Tyto podzemní skalní útvary byly objeveny v roce 1947 a od té doby se staly populárním cílem turistů z celého světa.

Jeskyně mají rozlohu přibližně 11 000 metrů čtverečních a při návštěvě vás zaujmou svými krásnými stříbrnými a růžovými krápníky. Tenké stalaktity a stalagmity vytváří nádherné kompozice, které vypadají jako přírodní sochy.

Vstupní hala jeskyně je obrovská a může pojmout až 500 lidí. Při prohlídce se projdete kolem mnoha velkých sálů, kde jsou různé druhy skulptur, ozdob a tvarů. Největší z sálů má výšku téměř 30 metrů a je znám jako Velká katedrála. Zde se nachází i vodopád, který je impozantním přírodním zjevem.

Jeskyně jsou celoročně přístupné a mají několik tematických prohlídek ve čtyřech různých jazycích. Prohlídka trvá přibližně hodinu a půl a vstupné je velmi přijatelné.

Pokud se rozhodnete, že se chcete vydat do Grutas de Mira de Aire, nejlépe to uděláte z letiště v Lisabonu, odkud jsou dostupné všechny druhy dopravy. Můžete cestovat vlakem, autobusem nebo pronajavat auto. Jeskyně jsou od Lisabonu vzdáleny přibližně 130 km a cesta sem vás zavede do krásné krajiny Portugalska.

Celkově jsou Grutas de Mira de Aire nádherným přírodním záznamem, který stojí za to vidět. Jeskyně je možné navštívit jako rodinnou, romantickou nebo dobrodružnou cestu a váš zážitek bude nezapomenutelný.


Ubytování Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi, které si zaslouží vaši pozornost během vašeho pobytu. Jednou z nejvíce fascinujících destinací v Portugalsku jsou Grutas de Mira de Aire – speleologický komplex, který stojí za návštěvu.

Grutas de Mira de Aire se nachází v centrální části Portugalska, v pohoří Serra de Aire. Tyto jeskyně jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO a slouží jako turistická atrakce, kterou navštíví tisíce lidí každý rok.

Komplex jeskyní se skládá z několika podzemních prostorů, kde jsou k vidění stalaktity, stalagmity, podzemní řeky a mnoho dalších krás podzemního světa. Návštěvníci si mohou vybrat mezi několika různými prohlídkovými trasami, které jsou k dispozici v závislosti na čase, který chtějí v jeskyních strávit.

Prohlídka trvá zhruba hodinu a návštěvníci se během ní procházejí podzemními chodbami a obdivují nádherné přírodní útvary, které se nacházejí v jeskyních. Průvodci jsou velmi ochotní a přátelští, což vám umožní objevit všechny tajemství jeskyní v plné parádě.

Jeskyně nabízejí několik doplňkových aktivit, jako jsou výstavy, obchody s suvenýry a restaurace. Pokud hledáte ubytování v Mira de Aire, mnoho možností je k dispozici v okolí. Jsou zde k dispozici hotely, penziony nebo apartmány, které vám nabídnou základní pohodlí pro váš pobyt.

Pokud jste turista, který hledá jedinečnou zkušenost v Portugalsku, Grutas de Mira de Aire nabízí něco pro každého. S přátelskými průvodci, nádhernými přírodními útvary a množstvím zajímavých aktivit, určitě stojí za to navštívit tuto fascinující destinaci. A protože ji lze navštívit během jednoho dne, neměli byste ji přehlédnout při cestě po Portugalsku.


Dovolená Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko se již dlouhodobě stalo oblíbenou destinací pro dovolené. Nabízí nejen krásné pláže, ale také historické památky, nádhernou přírodu a zajímavosti pro celou rodinu. Jedním z těchto míst jsou Grutas de Mira de Aire.

Grutas de Mira de Aire jsou krásné jeskyně, které se nacházejí v centrální oblasti Portugalska, přibližně 100 km od hlavního města Lisabonu. Tyto jeskyně byly objeveny v roce 1947 a jsou součástí systému jeskyní, který je dlouhý kolem 11 kilometrů.

Jeskyně se skládají z mnoha komor, v nichž se nacházejí krásné klenby a stěny, které jsou pokryty mnoha barevnými krystaly. K vidění jsou zde také podzemní formace jako stalaktity a stalagmity. Navštívit můžete také podzemní řeky a jezera, které se rozprostírají pod zemí.

Prohlídky jeskyní jsou vybaveny moderními technologiemi, které jsou přátelské k životnímu prostředí. Cesta trvá kolem 45 minut a během ní vám bude poskytnut podrobný popis historie a geologie jeskyní.

Kromě prohlídek jeskyní nabízí místo také mnoho aktivit pro celou rodinu. Můžete si zahrát adventure hry, projít se po přírodních cestách nebo si vyzkoušet lanové centrum. Pobyt v Grutas de Mira de Aire určitě ocení zejména milovníci přírody a historie.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Portugalsku a přemýšlíte o zajímavých místech na výlet, rozhodně nezapomeňte navštívit Grutas de Mira de Aire. Budete mít jedinečnou příležitost podívat se do podzemního světa a užít si zábavu s celou rodinou.


Počasí Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je známé svým teplým a slunečným počasím, avšak jako každý jiný region, také může trpět nečekanými změnami stavu počasí. Jednou z nejvíce efektivních možností, jak vědět, jaké počasí očekávat v Portugalsku je, sledovat předpověď počasí a být připraven na jakékoli změny.

Jedním z nejvíce výjimečných míst v Portugalsku jsou Grutas de Mira de Aire. Tyto jeskyně, které se nacházejí v oblasti Leiria, představují zajímavou kombinaci přírodních krás a tajemství, které potěší každého návštěvníka. Místo si získává popularitu kvůli neuvěřitelnému množství záhadných možností, které zahrnují podzemní řeky a jezera.

Jeskyně jsou stálou teplotou 17 stupňů Celzia, takže můžete očekávat příjemné a chladivé klima, což je skvělé pro ty, kteří chtějí utéct od venkovského horka. Pokud plánujete návštěvu Grutas de Mira de Aire, doporučujeme vám, abyste si vzali s sebou vrstvené oblečení, protože nevíte, jaké bude venkovské počasí, kdy opustíte jeskyně.

Co se týče klimatu v celém Portugalsku, obecně prevládá teplé a slunečné počasí během jara a léta s vysokými teplotami během léta a mírnými zimami. Na pobřeží Atlantiku se lze těšit na osvěžující vánek, který nepříjemnému horku pomáhá klesat. Vnitrozemí Portugalska se obvykle o něco více ohřívá během letních měsíců a chladí během zimy.

Celkově vzato, návštěva Grutas de Mira de Aire v Portugalsku je ideálním způsobem, jak se ochladit v chladivé klimatizaci během teplých letních dnů. Pokud vám na vaší návštěvě Portugalska záleží na podmínkách počasí, doporučujeme sledovat předpověď počasí a připravit se dobře, aby vaše cesta byla co nejúspěšnější.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Grutas de Mira de Aire


1. Jaké jsou otevírací hodiny Grutas de Mira de Aire?
Otevírací hodiny jsou závislé na sezóně. V období od dubna do června a v září a říjnu jsou jeskyně otevřeny od 10:00 do 18:00. V měsících července a srpna je otevírací doba prodloužena do 19:00 a v listopadu až březnu jsou otevírací hodiny kratší, končí v 17:00.

2. Jak dlouho trvá prohlídka Grutas de Mira de Aire?
Prohlídka trvá zhruba 45 minut.

3. Potřebuji na prohlídku Grutas de Mira de Aire rezervaci?
Rezervace není nutná, ale doporučuje se zejména v období hlavní sezóny.

4. Jsou Grutas de Mira de Aire vhodné pro malé děti a kočárky?
Jeskyně jsou přístupné i pro kočárky a prohlídka je vhodná i pro malé děti.

5. Je v jeskyních chladno?
Ano, v jeskyních je chladno, průměrná teplota se pohybuje mezi 16-18 stupni Celsia. Doporučuje se mít s sebou teplejší oblečení a pohodlné obuv.

6. Mohu fotografovat v jeskyních?
Ano, fotografování je povoleno, ale bez použití blesku.

7. Jsou Grutas de Mira de Aire přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Bohužel, kvůli vysokým schodům a strmým cestám nejsou jeskyně přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí.

8. Kde se nacházejí Grutas de Mira de Aire?
Jeskyně se nacházejí v oblasti Serra de Aire e Candeeiros, v Portugalsku.

9. Je možné vstoupit s domácím zvířetem do jeskyní?
Ne, vstup s domácím zvířetem do jeskyní není povolen.

10. Mohu si zakoupit vstupenky on-line?
Ano, vstupenky na Grutas de Mira de Aire je možné zakoupit on-line na oficiální stránce jeskyní.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky