Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Slovensko Košice

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Košice


1) Co je nejlepší dopravní způsob, jak se dostat do Košic?

Nejlepší dopravní způsob závisí na vašich potřebách a preferencech. Můžete využít leteckou dopravu, vlak nebo autobus, v závislosti na tom, odkud přijíždíte a jakou cenovou hladinu preferujete. V případě letecké dopravy lze využít letiště Košice, které má přímá spojení s mnoha evropskými městy.

2) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Košicích?

Nejlepší turistické atrakce v Košicích zahrnují Staré Město s katedrálou Sv. Alžběty, Státní divadlo Košice, košický zámek, Muzeum Východního Slovenska a řadu dalších historických a kulturních památek. Také stojí za návštěvu místní botanická zahrada, ZOO nebo adrenalinový park.

3) Kde si mohu koupit suvenýry v Košicích?

Suvenýry a další turistické předměty si můžete koupit v řadě obchodů a stánků v centru města. Také existuje několik specializovaných obchodů, jako například Trpaslík, který nabízí tradiční slovenské suvenýry, nebo Petra Luboša, který prodává různé druhy kvalitního šperku.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v Košicích?

Nejlepší restaurace v Košicích zahrnují například restauraci Golden Anchor, která se specializuje na mořské plody a ryby, restauraci Reštauracia Vino & Tapas, která nabízí široký výběr vína a tradiční slovenskou kuchyni, nebo restauraci Zelený dvor, jejíž specialitou jsou čerstvé a sezónní pokrmy z místních surovin.

5) Kde se dá ubytovat v Košicích?

Košice nabízí řadu možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů. Některé z nejlepších ubytovacích možností jsou například Hotel Bristol, Hotel Yasmin, Penzión Hradbová a Hostel Slovakia. Výběr závisí na vašich představách a cenové hladině.


Letenka Slovensko Košice


Letenka Slovensko Košice je úžasným způsobem, jak se dostat do druhého největšího města v zemi. Košice jsou plné historie, kultury a krásných památek. Z tohoto důvodu jsou čím dál tím více vyhledávanou destinací evropských turistů.

Pokud si chcete koupit letenku Slovensko Košice, máte na výběr z mnoha leteckých společností, jako jsou například Ryanair, Wizz Air a CSA. Některé z těchto leteckých společností létají přímo z Prahy, ale existují i lety ze Spojených států amerických a z Asie.

Letenky Slovensko Košice rozhodně stojí za to. Košice nabízejí nejen krásné historické památky, jako je světoznámý kostel sv. Alžběty, ale také unikátní kulturní zážitky. Košice jsou totiž městem hudby, tance a divadla. Navštivte například divadelní festival, který se každoročně v Košicích koná.

Kromě kulturních a historických památek má Košice co nabídnout i milovníkům sportu. Hokejový tým HC Košice se řadí mezi nejslavnější a nejúspěšnější týmy vůbec. Pokud se na stadion dostanete v době, kdy se hraje Zimní univerziáda, můžete se těšit na skvělou sportovní atmosféru.

Dalším důvodem návštěvy Košic může být i gastronomie. Košice jsou totiž známé svými unikátními místními pokrmy. Určitě ochutnejte "gulášovou polievku", "halušky" nebo "tvarohové halušky".

V oblasti Slovenska je Košice jedním z nejnavštěvovanějších turistických centrem. A co víc, město se pyšní i skvělým dopravním spojením, což znamená, že se k němu snadno dostanete. Proto se vyplatí využít letenek Slovensko Košice a vyrazit vstříc turistickým zážitkům ve městě, kde kombinace kultury, historie a zábavy má jedinečnou atmosféru.


Počasí Slovensko Košice


Slovenské mesto Košice sa nachádza na východe krajiny a je druhým najväčším mestom na Slovensku. Počasie v Košiciach býva podobné ako v iných častiach strednej Európy. Rozdelenie ročných období je charakteristické a podieľa sa na rôznych aktivitách, ktoré sa v meste organizujú.

Leto v Košiciach začína v júni a končí sa v septembri. Počas tohto obdobia dosahuje teplota vysoké hodnoty a dosahuje až 30 stupňov Celzia. Najväčšie množstvo zrážok spadne v mesiaci júl. V tomto období môžu byť dni dosť skúšaním pre rôzne vonkajšie aktivity, ktoré sa v Košiciach organizujú. Mestská pláž, kúpaliská, festivaly alebo rôzne koncerty sú častými aktivitami.

Podzim v Košiciach ovládajú mierne teploty a početné zmene počasia. Zo začiatku podzimu sa stávajú dni chladnejší, môže začínať mrholiť alebo pršať a v noci teplota klesá až na 0 stupňov. Práve v tomto období, množstvo UV lúčov slnka klesá a to môže mať dôsledky na psychiku človeka. V Košiciach sa v tomto období organizujú rôzne turistické akcie a vážne gastro podujatia.

Zima v Košiciach je zvyčajne chladná a suchá. Teploty sa začínajú pohybovať nad nulou, ale na druhej strane môže byť niekedy veľmi zima a dosahovať -10 stupňov alebo menej. Najčastejšie zrážky v týchto mesiacoch sú snehové. V Košiciach sa v zime organizujú lyžiarske a turistické trasy ale aj zimné atrakcie pre deti, ako napríklad korčuľovanie alebo sáňkovanie.

Jarné obdobie v Košiciach sa vyznačuje opäť mierne teploty a skôr suchým počasím. V jarných mesiacoch sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. V tomto období sa v meste koná množstvo rôznych aktivít, koncertov ale aj rôznych športových podujatí.

V Košiciach sa môžete zažiť všetky ročné obdobia v ich kráse a živosti. Poznajúc počasie a zaujímavé aktivity, môžete si z mestom maximálne vychutnať a zistiť, aké všetko ponúka.


Ubytování Slovensko Košice


Slovensko je krásná země s množstvím turistických atrakcí a Košice jsou jedno z nejvýznamnějších měst této země. Pokud plánujete návštěvu Košic, rozhodně si musíte vybrat vhodné ubytování. V tomto článku vám přinášíme užitečné informace o možnostech ubytování v Košicích.

1. Hotely

V Košicích najdete několik luxusních hotelů, které nabízejí hostům prvotřídní ubytování a širokou řadu služeb. Tyto hotely jsou vybaveny moderním vybavením, jako jsou klimatizace, TV, minibar a Wi-Fi.

Mezi nejznámější hotely patří DoubleTree by Hilton Košice, kde si můžete užít pohodlí a relaxaci. Dále zde najdete ajtanka design hotel,. který nabízí stylové pokoje s moderními prostředky. Pokud hledáte ubytování s wellness akcemi, pak si můžete zarezervovat pokoje v Hotel Yasmin.

2. Apartmány

Pokud preferujete soukromí, pak můžete zvážit pronájem apartmánu. V Košicích je mnoho apartmánů, které nabízejí pohodlné a prostorné pokoje. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro skupiny přátel.

Mezi nejpopulárnější apartmány patří Downtown Apartments, které se nachází v blízkosti mnoha turistických atrakcí. Dále je zde Apartmán Lux Embassy, který se nachází jen pár minut od historického centra města.

3. Penziony

Košice nabízí také řadu penzionů, kde si můžete užít útulné a příjemné ubytování. Tyto penziony jsou ideální pro turisty, kteří hledají ekonomické ubytování s přívětivou atmosférou.

Mezi oblíbené penziony patří Penzion Slovakia, který se nachází v centru města. Je zde také Penzion Set, který nabízí jednoduché pokoje za dostupné ceny.

4. Hostely

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou v Košicích k dispozici hostely. Tyto hostely nabízejí jednoduché pokoje a sdílené zázemí, včetně kuchyňských zařízení a společenských místností.

Mezi oblíbené hostely patří Hostel Color, který se nachází v blízkosti historického centra a je ideální pro mladé cestovatele. Je zde také Hostel Barno, který je populární pro rodiny s dětmi.

Závěr:

Košice jsou skvělým místem k návštěvě a nabízí mnoho různých možností ubytování. Ať už hledáte luxusní hotel nebo budgetový hostel, v Košicích najdete to nejlepší pro sebe. Vyberte si ubytování, které vám nejvíce vyhovuje a užijte si svou návštěvu této nádherné části Slovenska.


Dovolená Slovensko Košice


Dovolená na Slovensku se může zdát jako nezajímavá volba, ale Košice vám určitě dokáží opak. Tento druhý největší slovenský město leží na východě země, který se může pyšnit bohatou historií a kulturním dědictvím.

Začněme tím, že Košice mají jeden z nejdelších historických středů na Slovensku, který se dá snadno projít pěšky. Můžete tu najít řadu památek, jako například Dómu sv. Alžběty, který je součástí největšího sakrálního objektu v zemi. V nedaleké radnici naleznete krásnou gotickou sín – historický sál, který byl přestavěný v domě radnice.

Pokračujeme dál a naše kroky vedou do Státního divadla Košice, což je velkolepá budova z 19. století, kterou navrhl maďarský architekt. Můžete se tady těšit na skvělé představení a opery. Pokud se obdivujete uměním, tak okraj historického centra najdete Východoslovenskou galerii. Má bohaté sbírky moderního i staršího umění z regionu a pořádají tu současné výstavy.

Košické muzeum je také velká turistická atrakce a ukrývá v sobě fascinující příběhy města od pravěku až po současnost. Kdo má rád boty, půjčte si audioprůvodce a navštivte muzeum bot Východních Karpat.

Košice nabízí i aktivní turistiku. Blízké hory Slovak Paradise a Štiavnica mají mnoho atrakcí. Můžete si vybrat, co se vám líbí, např. tůru na Hornádě, koupání v přírodních koupalištích, chození po skalách, stěnách a lanových parků atd. Pokud máte rádi vodu, asi 50 km od Košic můžete navštívit Aquapark Aquacity Poprad.

A co se týká ubytování? Proč si nezvolit hotel Yasmin, který stojí pouhých 100 metrů od historického centra a nabízí moderní a pohodlné pokoje. Pokud máte rádi více kouzla, můžete si pronajmout apartmán v historickém domě, který byl postaven v roce 1904 a poskytuje nádherný výhled na Dóm sv. Alžběty.

Košice jsou perfektním místem pro dovolenou plnou kultury, sportu a krásné přírody. Tak proč si nezkusit během svého týdne či víkendu pobyt v tomto unikátním a krásném městě?


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky