Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Slovensko Spišský hrad

Dovolená Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad patří k největším a nejhezčím hradům ve střední Evropě. Nachází se na severovýchodě Slovenska, v oblasti Spiše, nedaleko od města Levoča. Hrad byl založen v 12. století a postupně se rozšiřoval a přestavoval až do 17. století. Od roku 1993 je Spišský hrad zapsán na seznamu UNESCO.

Spišský hrad má obrovskou historickou hodnotu a při návštěvě můžete spatřit mnoho zajímavostí. Na hradě najdete například kapli sv. Alžběty z 13. století, hradní palác, cisternu na vodu, bašty, zdi a brány. Výhled ze zdi na okolní krajinu je naprosto úchvatný.

Hrad je obklopen nádhernou přírodou, takže pokud rádi chodíte po horách, určitě si v blízkém okolí najdete nějakou zajímavou trasu. V okolí hradu také najdete mnoho dalších historických památek, jako například město Levoča s největším gotickým kostelem na Slovensku, Spišské podhradí s kostelem sv. Jiří a řadou renesančních a barokních památek, Slovenský ráj s mnoha turistickými trasami a skalními útvary a mnoho dalších.

Pokud se rozhodnete trávit dovolenou na Slovensku a plánujete navštívit Spišský hrad, určitě si naplánujte dostatečně času. Hrad je velký a prohlídka zabere několik hodin. Hradní prohlídku si můžete objednat předem online, nebo si lístek zakoupit na místě. Prohlídka s průvodcem stojí přibližně 10 eur za dospělého.

Slovensko nabízí mnoho krásných míst k návštěvě, ale Spišský hrad se jistě řadí mezi tu největší a nejkrásnější historickou památku. Určitě stojí za to se tam podívat, pokud plánujete dovolenou na Slovensku.


Počasí Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad je jednou z největších a nejznámějších hradních stavbou na Slovensku. Nachází se na okraji Starého města Spisska a patří mezi unikátní historicke památky v této oblasti. A jaké je počasí v oblasti Spišského hradu?

Spišský hrad je umístěn ve střední části Slovenska, v blízkosti Tater a pohraničních hor. To znamená, že zde vládne kontinentální podnebí s výraznými rozdíly mezi zimou a létem. Zima je chladná, s teplotami klesajícími pod bod mrazu. Sníh zůstává na zemi v období od listopadu do března. Léto je slunečné a teplé, s průměrnou teplotou kolem 25 stupňů Celsia.

V průměru se v regionu Spiš vyskytuje více dešťových dnů než sněhových dnů. Nejvíce srážek na Slovensku spadne od září do října, ale i další měsíce mohou být deštivé. Proto se doporučuje mít při návštěvě Spišského hradu s sebou vhodné oblečení a obuv.

Zvláštní podmínky panují v nejvyšších polohách Tater, které se nacházejí blízko Spišského hradu. Zde je sníh na zemi v období od listopadu do května a mohou zde být velké výkyvy teplot. Proto se doporučuje cestu do oblasti Tater plánovat s ohledem na předpověď počasí a vhodné vybavení.

Celkově lze říci, že návštěva Spišského hradu může být krásným zážitkem v jakémkoliv ročním období. V zimě si návštěvníci mohou užít pohádkovou atmosféru zasněženého hradu a okolní krajiny. V létě zase krásné výhledy z hradu na okolí a slunečné počasí. Samozřejmě se ale vždy doporučuje sledovat aktuální předpověď počasí a vhodně se na návštěvu připravit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Spišský hrad


1) Jak se dostat na Spišský hrad?
Spišský hrad se nachází na východním Slovensku v okrese Spišská Nová Ves. Z Bratislavy se na hrad dostanete po dálnici D1 směrem na Košice a poté pokračujete po silnici E50 směrem na Poprad. Z Popradu se pak po silnici č. 67 dostanete do obce Žehra, kde se nachází parkoviště u hradu.

2) Jaké jsou otevírací hodiny Spišského hradu?
Spišský hrad je otevřený každý den v týdnu s výjimkou pondělí. Otevírací doba se může v průběhu roku lišit, ale obvykle se hrad otevírá v dubnu od 9:00 do 16:00, v květnu až srpnu od 9:00 do 17:00, v září od 9:00 do 16:00 a v říjnu od 9:00 do 15:00.

3) Jaká je cena vstupenek na Spišský hrad?
Cena vstupného na Spišský hrad se může lišit v závislosti na sezóně a věku návštěvníků. V roce 2021 je cena vstupného pro dospělého 10 euro, pro studenta 7 euro a pro dítě 5 euro. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Spišského hradu?
Délka prohlídky Spišského hradu závisí na tom, kolik si chcete prohlédnout. Prohlídka základního okruhu trvá přibližně jednu hodinu a na prohlídku rozšířeného okruhu budete potřebovat asi dvě hodiny.

5) Lze se Spišskému hradu dostat autobusem nebo vlakem?
Ano, Spišský hrad je dostupný také veřejnou dopravou. Vlakové nádraží v obci Spišská Nová Ves je vzdáleno přibližně 10 km od hradu. Z nádraží je možné jet autobusem, který vás dovede až k hradu. Autobusová zastávka je kousek od parkoviště u hradu. Přesné spoje a jízdní řády najdete na webu dopravce.

6) Je nutné si prohlídku Spišského hradu předem rezervovat?
Rezervace prohlídky Spišského hradu předem není nutná, ale v době velké návštěvnosti se doporučuje přijít s dostatečným předstihem, aby se předešlo frontám. Pro rezervaci prohlídky v angličtině, francouzštině nebo němčině kontaktujte správu hradu.

7) Mohu se Spišského hradu fotit?
Ano, fotografování na Spišském hradě je povoleno za předpokladu, že neporušujete žádná pravidla ochrany památek. Professionální fotografování a filmování vyžadují speciální povolení.

8) Jaké jsou restaurace a občerstvení na Spišském hradě?
V areálu hradu se nachází restaurace, která nabízí tradiční slovenská jídla i mezinárodní kuchyni. Kromě restaurace se na hradě nachází také kavárna a stánky s občerstvením.

9) Jsou na Spišském hradě nějaké akce a festivaly?
Ano, během roku se na Spišském hradě konají různé kulturní akce, jako jsou rytířské turnaje, historické slavnosti, koncerty a divadelní představení. Přesné termíny a program najdete na webové stránce hradu.

10) Jaké jsou další zajímavosti v okolí Spišského hradu?
V okolí Spišského hradu najdete mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou například Spišská Kapitula, Spišské Podhradie, Levoča s unikátním náměstím, Národný park Slovenský raj s kaňonem Prielom Hornádu, či Vysoké Tatry s nádhernými výhledy a turistickými trasami.


Ubytování Slovensko Spišský hrad


Slovensko je známé pro své krásné zámky a hrady, a jeden z nejvýznamnějších z nich je Spišský hrad. Je to jeden z největších hradů v Evropě a je zapsán na seznamu UNESCO. Nachází se v prekrásné krajině na úpatí Vysokých Tater a je velmi oblíbeným turistickým cílem.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Spišského hradu, existuje mnoho možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, tradičními penziony nebo si zarezervovat pobyt v kempu.

Jeden z nejlepších hotelů v blízkosti hradu je Hotel Stela. Nachází se jen pár minut chůze od hradu a nabízí pohodlné a moderní pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční slovenské pokrmy.

Další možností ubytování je Penzion Anna Maria, rodinný penzion situovaný v malebné vesnici a asi 5 km od hradu. Penzion má útulné pokoje s tradičním nábytkem a nadupanými snídaňovými talíři.

Pokud hledáte více neformální místo k pobytu, Kemping Zachovalý park Tatra-Landia je skvělou volbou. Nachází se jen pár minut jízdy od hradu, a kemp má nabízí autentické zážitky, jako je přespání v viktoriánském vagónu nebo v partikuilární lesní chatě.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete, určitě si užijete krásné scenérie a historického duchu Spišského hradu. Bude to ideální místo pro báječné fotografové, milovníky historické architektury a turistiku.


Letenka Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad je jedním z největších hradů ve střední Evropě a nachází se na Slovensku v blízkosti města Spišská Nová Ves. Pokud plánujete navštívit tuto neuvěřitelnou historickou památku, můžete si zakoupit letenku na Slovensko a během krátké chvíle se ocitnout u vstupu do této úchvatné stavby.

Spišský hrad, který byl postaven na vrcholu kopce ve 12. století, si zachoval své impozantní opevnění a architekturu. V současné době je tento hrad - spolu se Spišským podhradím a Spišskou Kapitulou - na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je velmi populární destinačí pro turisty z celého světa a každoročně přitahuje tisíce návštěvníků.

Spišský hrad je charakteristický především svými monumentálními hradbami, zbytky věží a klenutých bran, které sloužily jako obrana proti nepřátelům. Na vrcholu kopce se nachází největší hradní nádvoří ve střední Evropě. Zde si můžete prohlédnout mnoho historických objektů, jako například zbrojnice, kaple, katedrálu a mnoho dalších.

Díky letenkám na Slovensko můžete navštívit Spišský hrad téměř kdykoliv během roku. Město Spišská Nová Ves se nachází v blízkosti hradu a nabízí turistické vybavení, jako jsou ubytovací zařízení, restaurace a hospody, kde si můžete vychutnat tradiční slovenskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete navštívit Spišský hrad, nezapomeňte si vzít fotoaparát. Výhled na okolní krajinu z vrcholu hradu je nádherný a určitě Vás okouzlí. Hrad a jeho okolí jsou nádhernými místy pro turisty, kteří chtějí strávit čas obdivováním krásné architektury a historických památek.

Věříme, že Vás tento článek inspiroval k opuštění Vašich každodenních aktivit a vyrazíte na dobrodružství k Spišskému hradu. Pokud si chcete zakoupit letenky na Slovensko, stačí si vybrat jednu z mnoha dostupných nabídek a začít plánovat svou cestu. Pokud se rozhodnete pro Navštívit hrad, nezapomeňte si vzít pohodlné boty, abyste si mohli užít celý den plný pohledů do krásného okolí Spišského hradu.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky