Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Slovinsko Bohinjské jezero

Ubytování Slovinsko Bohinjské jezero


Bohinjské jezero patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Slovinsku a nabízí mnoho krásných a přírodních scenérií v oblasti Triglavského národního parku. Tato oblast je vhodná pro turisty, kteří touží po aktivní dovolené i pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout v klidu.

Kde se ubytovat

V této oblasti je k dispozici mnoho hotelů, ubytování v soukromí a apartmánů. Pokud hledáte luxusní ubytování, doporučujeme Hotel Bohinj ECO, který nabízí velké a prostorné pokoje, krásný výhled na jezero a exkluzivní relaxační zónu s vířivkou a saunou. Pro rodiny s dětmi je ideální ubytování v apartmánech přímo u jezera, které nabízejí plně vybavené kuchyně a prostorné pokoje. Pro ty, kteří si chtějí užít klid a přírodu v plné míře, jsou k dispozici i chaty a chalupy. Pokud nechcete utrácet mnoho peněz za ubytování, můžete si vybrat z mnoha levnějších apartmánů a hotelů v okolních obcích.

Co navštívit

Bohinjské jezero je krásné každou roční dobu a nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky. Pro ty, kteří chtějí poznat více o místní historii, doporučujeme návštěvu místního muzea, které se nachází v obci Ribčev Laz. Turisté mohou také podniknout pěší výlet k vodopádu Savica, který je přímo v národním parku Triglav. Pro zájemce o lyžování a snowboarding je v okolí mnoho sjezdovek, stezek na běžky a snowboardových parků. V létě si turisté mohou půjčit kolo, lodě a veslice.

Jak se dostat

Bohinjské jezero je vzdálené zhruba 80 km od hlavního města Lublaně. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autem. Cesta z Lublaně trvá zhruba hodinu a půl. Pokud nechcete řídit, můžete využít místní autobusové spoje z Lublaně a dalších měst. Bohinjsko jezero je také jednou z hlavních zastávek na trase vlaků, které jezdí z Jesenice do Nového města nad Váhom.

Závěr

Bohinjské jezero je ideálním místem pro turisty, kteří hledají přírodu, klid a relaxaci. Dostatek ubytování nabízí různé možnosti, aby každý návštěvník našel to své. Krásné okolí nabízí mnoho zábavy a aktivit pro turisty všech věkových kategorií. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, nezapomeňte si přinést kameru, protože zde naleznete mnoho úchvatných přírodních scenérií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Bohinjské jezero


Dotazy a odpovědi týkající se Slovinska a Bohinjského jezera jsou následující:

1. Jaké jsou hlavní atrakce v okolí Bohinjského jezera?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v okolí Bohinjského jezera patří horské túry, cykloturistika, rybaření, vodní sporty a návštěva okolních vesnic a měst, jako je Bled.

2. Jak se dostat do Bohinjského jezera?
Odpověď: Nejbližším velkým letištěm je letiště v Lublani, které je asi hodinu jízdy autem od Bohinjského jezera. K dispozici je také přímý autobusový spoj z Lublaně do oblasti Bohinjského jezera.

3. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Bohinjského jezera?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Bohinjského jezera je od června do září, kdy teploty jsou příjemné a počasí je většinou slunečné.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v okolí Bohinjského jezera?
Odpověď: V okolí Bohinjského jezera jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, privátních apartmánů a kempů.

5. Jaké jsou náklady na dovolenou v Bohinjském jezeře?
Odpověď: Náklady na dovolenou v Bohinjském jezeře se liší v závislosti na typu ubytování a pohodlí. Obecně lze říci, že cena se pohybuje od 50 EUR až po 200 EUR za noc. Ceny jídla a nápojů jsou podobné jako v ostatních evropských zemích. Jízdné na místní autobusy začíná na 1,50 EUR na jednu jízdu.


Počasí Slovinsko Bohinjské jezero


Slovinsko je země, která se pyšní krásnou přírodou a množstvím krásných míst, která můžete navštívit. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je určitě Bohinjské jezero. Toto jezero se nachází v hornaté oblasti Kamnicko-Savinjské Alpy a je druhým největším jezerem v zemi. Pokud tedy uvažujete o návštěvě této krásné destinace, měli byste vědět, jaké tam panují počasí.

Bohinjské jezero se nachází ve výšce 526 metrů nad mořem, což znamená, že zdejší klima je mírné. V létě se zde během dne teploty pohybují kolem 25 °C, ale v noci klesají na příjemných 15 °C. Na jaře a na podzim je zde chladněji a teploty mohou být okolo 10-15 °C. V zimě je zde chladno a sněží, teploty se pohybují okolo -5 až -10 °C.

Pokud tedy chcete navštívit Bohinjské jezero, nejlepší dobou jsou letní měsíce, kdy se zde budete moci koupat, potápět a využívat vodní sporty. V zimě je zde možnost lyžování, běžkování a dalších zimních aktivit. Je důležité mít na paměti, že v létě může být v oblasti mnoho turistů, takže se spíše vyhněte hlavním prázdninovým termínům.

Během návštěvy Bohinjského jezera byste se měli připravit na různé povětrnostní podmínky. Může se zde vyskytnout deštivé počasí i bouřky, takže se vybavte vhodným oblečením a obuví. V létě se také můžete setkat s nízkou oblačností, která dokáže zakrýt okolní hory a celkově přenáší pocit chladu.

Celkově je však počasí v Bohinjském jezeře velmi příjemné a krásné. Pokud tedy plánujete návštěvu tohoto krásného místa, můžete se těšit na příjemné počasí a množství aktivit, které vám tato oblast nabízí.


Letenka Slovinsko Bohinjské jezero


Slovinsko je malá středoevropská země, která se pyšní množstvím překrásných jezer a přírodních krás. Jedním z nejmalebnějších a nejrozmanitějších jezer je Bohinjské jezero, které leží v severozápadním Slovinsku a je obklopené národním parkem Triglav. Pokud máte plány navštívit tuto krásnou oblast, nabízí se možnost zakoupit letenku do Slovinska a užít si přírodu na vlastní kůži.

Bohinjské jezero má rozlohu přibližně 3,3 km² a je výše položené než slavnější Bledské jezero. V létě je jezero oblíbeným místem pro koupání, windsurfing, rybolov a turistiku. Okolní hory pak nabízejí vynikající příležitosti pro horolezectví a horskou turistiku.

Za zmínku stojí také městečko Bohinjska Bistrica, které se nachází poblíž jezera. Kromě toho, že je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních hor a na jezero, můžete zde navštívit také zimní stadion s dráhou pro rychlobruslení a celoroční koupaliště s vodními atrakcemi.

Kromě přírodních krás stojí rozhodně za to navštívit i okolní historická města jako je například Radovljica, kde se nachází muzeum pečení medovníků, nebo ajdovščina, kde můžete obdivovat staré římské památky.

Letenky do Slovinska se prodávají celoročně a jsou relativně dostupné. Pokud se rozhodnete navštívit Bohinjské jezero, můžete si zvolit mezi několika různými druhy ubytování od hotelů až po privátní apartmány či kempy.

Zkrátka, Slovinsko je země s množstvím přírodních a historických památek a Bohinjské jezero zaujme svou krásou i ty nejnáročnější turisty. Proto neváhejte a pořiďte si letenku do této krásné země již dnes!


Dovolená Slovinsko Bohinjské jezero


Slovinsko je jednou z nejkrásnějších zemí ve střední Evropě a je ideálním cílem pro ty, kteří hledají dovolenou spojenou s nádhernou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Bohinjské jezero, přírodní krása, která se pyšní krásným okolím, malebnými vesničkami a množstvím aktivit pro všechny druhy návštěvníků.

Bohinjské jezero se nachází v severozápadním Slovinsku, na úpatí Alp ve výšce 526 metrů nad mořem. Jezero má výměru přes 320 hektarů a je druhým největším jezerem v zemi. Vzhledem k tomu, že se nachází v srdci přírodního parku Triglav, je Bohinjské jezero obklopené krásnou krajinou plnou lesů, luk, horských masivů a vodopádů.

Pro aktivní turisty je Bohinjské jezero ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku, horolezectví a vodní sporty. Kolem jezera vede 12 kilometrů dlouhá stezka vhodná pro pěší turistiku, běh a jízdu na kole. K dispozici jsou turistické trasy různých délek a náročnosti, a to jak pro začátečníky, tak i pro zkušené horolezce. Milovníci vodních sportů se mohou vydat na kanoistiku, windsurfing, rybaření nebo plavání v čisté vodě jezera.

V oblasti Bohinjského jezera najdete také mnoho turistických atrakcí, jako jsou Muzeum bohinjské historie a kultury, skalní most Črna prava a jeskyně pod Babji zob, kde se mohou návštěvníci podívat na krásné podzemní jezírko s opravdu křišťálově čistou vodou.

Na konci léta se v oblasti koná tradiční festival, který zahrnuje trh, vystoupení místních umělců a folkovou hudbu. Součástí festivalu je také Trenžnakov den, kdy mohou návštěvníci ochutnat místní speciality, jako je klobása a rakija.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Bohinjském jezeře, existuje mnoho možností ubytování, od hotelů a penzionů po soukromé apartmány. Mnoho ubytování má nádherný výhled na jezero, takže si můžete užít ráno za šumění vody v klidu.

Bohinjské jezero nabízí mnoho adrenalinových zážitků i klidného prostředí, kde si můžete odpočinout od každodenního shonu a užít si krásnou přírodu. Užijte si dovolenou plnou zážitků a také úžasných výhledů v srdci Slovinska.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky