Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Spojené království Belfast

Počasí Spojené království Belfast


Spojené království je známé svým velmi proměnlivým počasím a Belfast, hlavní město Severního Irska, není výjimkou. I když jsou změny počasí pronikavé po celém území Spojeného království, Belfast má vyšší průměrnou roční teplotu než některé jiné oblasti, jako je Skotsko a Severní Anglie.

Belfast leží na východním pobřeží Severního Irska, což znamená, že je ovlivňován mořským proudem Golfského proudu. To má za následek, že počasí v Belfastu je mírné a vlhké po celý rok, s menším množstvím sněhu v zimě. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 10°C s maximální teplotou 25°C v letních měsících a minimální teplotou okolo 0°C v zimě.

Belfast zažívá deštivé počasí po celý rok, s měsíčními srážkami kolem 90-100 mm. Nejde o extrémně vysoké množství srážek, ale je to dostatek na udržení zelených luk a lesů, za něž je Belfas známý. Pravidelné srážky mohou být problematické pro turisty, kteří se dívají ven na pobřeží a konají venkovní aktivity.

Mimo toho však počasí v Belfastu poskytuje příležitosti k prohlídkám turistických atrakcí po celý rok. Belfast je dobře vybavený a nabízí řadu kulturních akcí, jako jsou galerie a muzea, stejně jako historické památky a restaurace. Když se podíváte na turistické letáky v Belfastu, uvidíte, že mnoho z nich poskytuje turistům možnosti útěchy při nepřízni počasí.

V létě můžete v Belfastu zažít teplejší počasí a slunce, což je ideální pro procházky po parku a projížďky na kole v okolí města. V sezóně také můžete ochutnat skvělé místní potraviny na značném množství festivalů a trhů.

Za deštivých dnů v zimě se vám nabízí návštěva nádherných nákupních center a trhů, které vám umožní prozkoumat místní kulturu a nakoupit nějaké předměty. Můžete se také rozhodnout pro prohlídku místních muzeí a historických památek a odhalit fascinující historii severského Irska.

Celkově řečeno, počasí v Belfastu je typické pro bretaosské podnebí s mírnými teplotami a množstvím srážek po celý rok. Nicméně, i když se počasí může zdát nepředvídatelné, je stále spousta možností, jak se v Belfastu zabavit a vypadat ze svého hotelu, i když nechodí ven na slunce.


Ubytování Spojené království Belfast


Pokud hledáte ubytování v Belfastu, Spojené království, máte na výběr mnoho možností, od luxusních hotelů až po levné hostely a apartmány. V následujícím článku jsme pro vás připravili přehled některých z nejlepších ubytovacích zařízení v této oblasti.

1) Grand Central Hotel Belfast - tento elegantní hotel se nachází v centru města a nabízí překrásný výhled na město. K dispozici jsou zde luxusní pokoje a suity s vysokými stropy, koupelnou a pohodlnou postelí. Hosté mohou využít také fitness centrum a restauraci, která se specializuje na tradiční irskou kuchyni.

2) Malmaison Belfast - hotel Malmaison si zachovává kouzlo historie, ale s moderním nádechem. Pokoje jsou zařízeny jedinečně a nabízí pohodlnou postel a vysokou kvalitu služeb. Hosté mohou také využít restauraci s krásným výhledem na řeku Lagan.

3) Titanic Hotel Belfast - tento stylový hotel leží poblíž přístavu Titanic Belfast a nabízí uvolňující výhled na řeku. Má moderní simlující charakter námořnického ubytování. Hosté mohou využít fitness centrum a restauraci, která se specializuje na místní produkty.

4) The Fitzwilliam Hotel Belfast - toto luxusní hotel se nachází na ulici Great Victoria Street a nabízí elegantní pokoje, které jsou zařízeny v moderním stylu. Hosté mohou využít také fitness centrum a restauraci, která naservíruje vynikající kuchyni.

5) The Flint Belfast - tento stylový apartmán se nachází v srdci města a nabízí pohodlné apartmány s předním vybavením. K dispozici jsou zde také dvoupokojové apartmány s kompletním zařízením, jako je kuchyně, obývací místnost a koupelna.

6) YHA Belfast - pro ty, kteří hledají levné ubytování, je zde YHA Belfast. Hosté si mohou zvolit mezi sdílenými pokoje, dvoulůžkovými pokoji a soukromými apartmány. Je zde restaurace, která nabízí levné a chutné jídlo, možnost provozování sportu a různých aktivit.

Celkově vzato, Belfast nabízí různé možnosti ubytování pro každého cestovatele z různých míst. Od přepychových hotelů až po levné hostely, v každé kategorii se lze ubytovat bez problémů a podle vlastních preferencí a požadavků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Belfast


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Belfastu v Spojeném království jsou:

1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Belfastu?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Belfastu patří návštěva Titanic Belfast, Crumlin Road Gaol, Botanic Gardens, Stormont Estate a mnoho dalších.

2. Jak se dostat do Belfastu?
Odpověď: Belfast má dva letiště, Belfast International Airport a George Best Belfast City Airport, které fungují jako brána do města. Dále je možné dojet do Belfastu vlakem nebo autobusem.

3. Kde bych měl v Belfastu zůstat?
Odpověď: V Belfastu je mnoho hotelů, ubytování a apartmánů. Nejlepší místa pro pobyt jsou v blízkosti centra města, jako je například Cathedral Quarter nebo Titanic Quarter.

4. Kde mohu najít nejlepší místa na nákupy v Belfastu?
Odpověď: Nejlepší místa na nákupy v Belfastu jsou v centru města v obchodních ulicích, jako je Donegall Place a Castle Place. Dále jsou tu také nákupní centra, jako je Victoria Square nebo CastleCourt.

5. Je bezpečné se v Belfastu pohybovat?
Odpověď: Belfast je relativně bezpečné město, ale jako v každém městě je nutné být opatrný a vyhýbat se místům, která jsou považována za nebezpečné.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se v Belfastu pohybovat?
Odpověď: V Belfastu se dá pohybovat pěšky, na kole, místním autobusem nebo taxi. Také existují organizované prohlídky města, které vám umožní vidět mnoho nejlepších turistických atrakcí.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Belfastu?
Odpověď: Belfast má mnoho skvělých restaurací s různými druhy kuchyní. Mezi nejlepší patří Ox, EIPIC, Deanes, The Muddlers Club a Ginger Bistro.

8. Kam bych se měl vypravit, pokud bych si chtěl užít noční život v Belfastu?
Odpověď: Nejlepší místa na noční život v Belfastu jsou v Cathedral Quarter, především v oblasti ulice Bradbury Place.

9. Jaké jsou nejlepší pláže v blízkosti Belfastu?
Odpověď: Nejlepší pláže v blízkosti Belfastu jsou Crawfordsburn Beach a Helen's Bay Beach.

10. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Belfastu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Belfastu je v létě, kdy jsou dny delší a počasí je příjemné. Město je ale zajímavé po celý rok, více či méně však závisí na Vašich preferencích a plánech.


Dovolená Spojené království Belfast


Pokud hledáte dovolenou na místě plném historie, kultury a scenérií, potom Spojené království, a zejména Belfast, je místem, které by vás mohlo zajímat. Belfast, hlavní město Severního Irska, nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí, které přilákají turisty z celého světa.

Jednou z nejikoničtějších památek je Titanic Belfast, muzeum věnované slavné lodi, která byla postavena v belfastských loděnicích a poté se potopila na své první plavbě. Budova, která připomíná okřídlenou loď, nabízí návštěvníkům příběh celého vývoje Titanicu, včetně jeho stavby, vzletu a pádu. Je to fascinující způsob, jak se dozvědět více o jedné z nejznámějších lodí v historii.

Další ikonickou památkou je Crumlin Road Gaol – vězení, které bylo v provozu až do roku 1996. Nyní muzeum nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost podívat se do zákulisí jednoho z nejžhavějších národů v nedávné historii Severního Irska.

Existují také mnohé přírodní krásy, jako například Botanická zahrada, která nabízí chvíle relaxace a klidu v centru města. Dalšími oblíbenými turistickými atrakcemi jsou Ratken Island Nature Reserve nebo Cave Hill Country Park, který je domovem pro mnoho působivých výhledů na město.

Mimo hlavní město, můžete také navštívit mnoho okolních měst a vesnic, jako například Lisburn nebo Antrim. Tyto krásné lokality nabízejí své jedinečné atrakce, jako jsou přírodní parky nebo historické památky.

Pro milovníky lázeňských pobytů jsou k dispozici mnohá lázeňská zařízení a wellness centra, které nabízejí širokou škálu odpočinkových a relaxačních aktivit.

Kolem města se nachází mnoho luxusních hotelů a restaurací, které nabízejí nezapomenutelnou zážitek během dovolené.

Pokud hledáte dovolenou plnou kultury, historie a přírodní krásy, Belfast a jeho okolí jsou ideální volbou. Připravte si své kufry a začněte plánovat svou vlastní nezapomenutelnou dovolenou v Severním Irsku.


Letenka Spojené království Belfast


Letenka Spojené království Belfast

Hledáte-li destinaci pro svou další dovolenou, určitě neváhejte nad Spojeným královstvím a jeho hlavním městem Belfastem. Belfast vyzdvihuje svou bohatou historii, mnoho památek, krásnou přírodu a volnočasové aktivity, které tu najdete pro všechny věkové kategorie.

S leteckou společností British Airways se můžete dostat do Belfastu přímo z Prahy. V letadle si můžete užívat výhledů na Britské ostrovy a představovat si, co vše zde uvidíte. Po přistání ve městě, můžete navštívit mnoho zajímavostí, prohlédnout si historické budovy nebo si dopřát procházku městem.

Belfast je proslulý svými muzei. Určitě stojí za návštěvu Titanikovo muzeum, které se zabývá historií této největší lodě na světě. Muzeum je interaktivní a nabízí velmi originální způsob výkladu historie. Důkladně se tu dozvíte o stavbě lodi, příbězích pasažérů a nakonec o neštěstí, které lodě postihlo.

Pokud máte rádi umění a architekturu, určitě si nenechte ujít návštěvu Ulsterské galerie, která zahrnuje více než 9000 uměleckých děl od evropských i místních umělců. Tím, že se galerie nachází v budově ze 19. století, dostane vaše návštěva velmi speciální atmosféru.

Rovněž stojí za to navštívit a vyfotit si vrcholky horského pásma Mourne, které je proslulé svými nádhernými krajinami. Národní park Mourne Mountains, s nejvyšší horou Slieve Donard, je ideální pro pěší turistiku a cyklistiku.

Pokud se vydáte na obchůzku, nevzdali byste se návštěvy řeky Lagan nebo zdi míru, kterou můžete projít a vidět všechny graffiti od místních umělců. Naproti tomu milovníci dobrého jídla si mohou vychutnat Belfastské speciality či moravskou zmrzlinu uznávanou v celé zemi.

Celkovou pestrost turistických a volnočasových aktivit, včetně výhodné zpáteční letenky Britských aerolinií, dělají z Belfastu možná ideální volbu pro vaší říjnovou dovolenou.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky