Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Švédsko Kalmar

Ubytování Švédsko Kalmar


Švédsko je nádherná země plná překrásných míst, která byste si neměli nechat ujít. Jedním z míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je Kalmar – město ležící na jihovýchodě Švédska. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, je důležité mít zajištěno ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v Kalmaru.

Hotel Slottshotellet

Jednou z nejlepších možností ubytování v Kalmaru je Hotel Slottshotellet. Hotel se nachází v historické budově přímo v centru města, na kopci s nádherným výhledem na Kalmarův hrad. Hotel nabízí moderní a pohodlné pokoje, ale s respektem k tradičnímu vzhledu hotelu. Součástí hotelu je také skvělá restaurace s místními specialitami a s výborným výběrem vína.

STF Vandrarhem Kalmar

STF Vandrarhem Kalmar je ideální volbou pro ty, kteří hledají ekonomičtější možnosti ubytování. Hostel se nachází v centru města, poblíž hradu Kalmar. Nabízí ubytování v pokojích pro jednotlivce či skupiny. Hostel spolupracuje s místními turistickými atrakcemi a nabízí vám dokonce i slevy na některé z nich.

Best Western Plus Kalmarsund Hotell

Best Western Plus Kalmarsund Hotell je luxusní hotel, který se nachází v blízkosti centra města. Hotel nabízí moderní a pohodlné ubytování a součástí hotelu je také vynikající restaurace. Jednou z největších výhod ubytování v tomto hotelu je jeho poloha – hotel se nachází přímo u moře, takže si zde budete moci užít skvělou atmosféru přímo nad vodou.

Calmar Stadshotell

Calmar Stadshotell je hotel, který se nachází jen pár kroků od centra města. Hotel nabízí prostorné pokoje a apartmány s moderním zařízením a dřevěnými podlahami. Součástí hotelu je také restaurace s vynikajícími jídly a pitím. Pokud si chcete užít příjemného posezení s kávou, můžete navštívit také kavárnu s výbornou kávou.

Ubytování v Kalmaru je různorodé, takže si můžete vybrat to, které bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo ubytování levnější, v Kalmaru se určitě najde něco pro každého. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost ubytování, přejeme vám krásný pobyt v tomto fantastickém městě.


Letenka Švédsko Kalmar


Letenky na trasu Švédsko Kalmar nabízejí možnost navštívit jedno z nejhezčích měst v jižním Švédsku. Kalmar se nachází na pobřeží Baltského moře a je znám svými gotickými stavbami, krásnými parky a přilehlými lesy.

V Kalmaru se nachází řada památek, jako je například hrad Kalmar, který se datuje až do 12. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes je hrad otevřen pro návštěvníky a nabízí výhledy na celé město. Dalšími památkami jsou Katedrála Sv. Mikuláše, zámek Kalmar, muzeum umění a mnoho dalších.

Mimo památky Kalmar nabízí také krásné přírodní scenérie. V blízkosti města se nachází Kalmar slottys, kde se můžete projít po přilehlých lesích, nebo se vydat na výlet k jezeru Helgasjön. Pro milovníky golfu jsou v okolí k dispozici hřiště zahrnující 18 jamek.

Cesta do Kalmaru je velmi pohodlná, díky množství leteckých společností poskytujících lety na této trase. Mezi největší letiště v okolí patří Kalmar Airport, který se nachází pouhých 5 km od centra města.

Letenky do Kalmaru jsou dostupné z mnoha destinací, například z Prahy, Ostravy nebo Vídně. Cenová hladina se pohybuje i v nižších tarifech, dle sezóny a dlouhodobosti rezervace a lze narazit na výhodné nabídky a akce pro ty, kteří si letenky objednají v předstihu.

Návštěva Kalmaru je velmi oblíbeným místem pro turisty v létě, kdy se konají mnohé kulturní akce a festivaly. Město je však krásné jak v létě, tak i v zimě. Těšit se můžete na romantické procházky po ulicích města a na výhledy na krásnou okolní přírodu.

Nakupování, vaření, nebo jen lenošení u moře. Co všechno domov poskytuje. Přesto se ale odvážíme vyrážet na cestu a každý rok se snažíme objevit nová a zajímavá místa. Pokud se snažíte naplnit svůj kalendář cestováním a hledáte okouzlující destinaci, zvažte Kalmar. Nabízí to mnoho příležitostí k objevování a odpočinku.


Dovolená Švédsko Kalmar


Švédsko je krásná země s mnoha rozmanitými regiony, které nabízejí atraktivní kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Kalmar, město přibližně v polovině cesty mezi Stockholmem a Malmö, je jedním z míst, které Střední Švédsko návštěvníkům nabízí. Město, které leží na břehu Baltu, je známé jako brána k ostrovům Öland a Blå Jungfrun. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, Kalmar by mělo být nezapomenutelným zastávkou na vaší cestě.

Historie

Město Kalmar má rozsáhlou historii, sahající až do středověku. Zadní část města, která byla několikrát přestavěna, byla postavena z kamene, což vytvořilo pevnost, která měla ochránit hlavní městské části před útoky pirátů. Hrad a pevnost byly v historii významným politickým centrem, zejména během 16. století, kdy se zde konala několik významných sezení švédských stavy.

Co vidět a dělat

Nejtěžší rozhodnutí pro každého, kdo navštíví Kalmar, bude, jak prozkoumat toto město. V létě doporučujeme projít si krásné město s jeho kamennými a dřevěnými domy přes most Skansbron, od kterého se nabízí nádherný výhled na záliv Kalmarsund. Hrad a jeho zahrada nabízejí důkladnější pohled do historie města a můžete si prohlédnout královské apartmány, švédský stůl a historické zbraně a zbroj, které uspokojí každého milovníka historie. Pokud rádi trávíte čas venku, Kalmar nabízí množství zábavy, jako je například návštěva pláže Kalmarsunds o jednom z nejkrásnějších břehů v zemi.

Ostrov Öland

Ostrov Öland, který se nachází asi 30 kilometrů od Kalmaru, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších ostrovů Švédska. Region je známý díky množství slavných míst, jako je například zámek Borgholm a zátoka Ekerum. Na druhé straně, pro ty, kteří hledají klid a pohodu, jsou tu nádherné pláže a báječná příroda. Ostrov Öland patří k nejlepším oblastem pro cyklisty.

Kalmar jako zimní dovolená

Ačkoli je Kalmar v létě nejoblíbenější destinací, je zde mnoho věcí, které stojí za to vidět během zimní sezóny. Jezero dike na ostrově Öland se proměňuje v kluziště, a můžete tak poznat zimní krásu této oblasti i při svých zimních dovolených. Další vítanou změnou jsou trhy se čerstvými potravinami, které nabízejí ty nejšťavnatější ovoce a zeleninu, jako je jablka, mrkev a řepa.

Výběr zábavy

Kalmar je město s množstvím kulis a aktivit, které lze navštívit a užít si tím, jak chcete. Rádi bychom vám doporučili navštívit divadelní představení nebo se zhostit některé z in-line tratí ven v přírodě. Hlavním hlavním místem pro koncerty je kultovní klub Korrö, který se nachází asi půl hodiny jízdy od Kalmaru.

Dovolená v Kalmaru je skvělou příležitostí poznat krásy nádherně zachovaného středověkého města, s pevností a klášterem, jako hlavními místy pro turisty. Město má také dobrou polohu pro návštěvu nedalekého ostrova Öland nebo pro navštívení některého z mnoha koncertů, které se konají v létě. Kalmar nabízí také mnoho aktivit v zimním období, jako jsou řemeslné trhy a hory sněhu na ostrově Öland, a proto stojí za to navštívit ho kdykoliv v roce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Kalmar


O: Jak se nejlépe dostat z letiště do města Kalmar?

Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště do města Kalmar, je autobusem. Autobusy odjíždějí před hlavním terminálem letiště a přijíždějí na nádraží Kalmar nebo na autobusové nádraží.

O: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kalmaru?

Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Kalmaru patří Kalmarův hrad, katedrála Kalmar, Muzeum umění Kalmar a Muzeum lidové kultury Kalmar. Dále si můžete užít nádhernou přírodu a pláže na pobřeží.

O: Kam se vydat za jídlem v Kalmaru?

Odpověď: V Kalmaru najdete spousty skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality a švédskou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace v Kalmaru patří restaurace Trattoria Toscana, Söderport Café & Bar, ThaiHouse Kalmar, a Kitchen & Table Kalmar.

O: Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Kalmaru?

Odpověď: V Kalmaru najdete spousty možností ubytování, od luxusních hotelů po hostely. Mezi nejlepší hotely v Kalmaru patří Best Western Plus Kalmarsund Hotell, Slottshotellet Kalmar a First Hotel Witt. Hostely v Kalmaru zahrnují STF Vandrarhem Kalmar Svinhult, STF Vandrarhem Kalmar Ekelundsgatan a STF Vandrarhem Kalmar Soedra.


Počasí Švédsko Kalmar


Švédsko je známé pro své studené zimy a slunná léta, avšak počasí se může v jednotlivých regionech značně lišit. V případě Kalmaru, což je město nacházející se na jihovýchodě Švédska, můžeme očekávat poměrně mírné počasí s vysokou vlhkostí vzduchu.

V letních měsících, od června do srpna, bývají průměrné denní teploty okolo 20°C se světlými nocemi. Kalmar je přímořské město, což znamená, že v létě je mnoho lidí přitahuje k pobřeží. Díky místní přírodní rezervaci Kalmar Sund a moři si můžete vychutnat turistické aktivity, jako jsou rybaření, plachtění a opalování.

Podzim od září do listopadu přináší mírné a vlhké počasí, což znamená, že se můžete těšit na krásnou barevnou paletu a méně turistů. Průměrné teploty jsou 8°C a v noci teploty klesají na 3°C. Během tohoto období na vás může čekat i několik slunečných dnů.

Začátek zimy od prosince do února bývá chladný a místy zasněžený. Průměrná teplota bývá okolo -1°C a v noci může teplota klesnout až na -5°C. V takových podmínkách se můžete těšit na vánoční atmosféru, jako je tradiční adventní trh nebo jízda na koni saní. Pokud se chcete těšit na turistické aktivity, jako jsou výlety na lyžích nebo sáňkování, určitě si nezapomeňte přivézt teplé oblečení.

Jaro, které trvá od března do května, také přináší mírné počasí. Průměrná teplota bývá okolo 6°C, avšak v pozdních dubnových měsících a v květnu se teploty rychle zvyšují a mohou dosáhnout až 18°C. V tomto období se můžete těšit na zelenou krajinu a na záplavu květin na přírodních rezervacích.

Celkově lze říci, že počasí v Kalmaru bývá mírné po celý rok, s vyšší vlhkostí během letního období. Připravte si tedy pohodlné oblečení a užijte si svůj pobyt!


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky