Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Švýcarsko Davos

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Davos


1. Jak se dostat z letiště do Davosu?
Resp: Existují různé možnosti, včetně vlaku, autobusu, taxi nebo pronájmu auta. Doporučujeme si vyhledat konkrétní trasu na webových stránkách dopravců.

2. Jaké jsou nejlepší ubytování v Davosu?
Resp: V Davosu lze najít mnoho různých ubytování, včetně luxusních hotelů, apartmánů a penzionů. Mezi nejlepší patří například InterContinental Davos, Waldhotel Davos nebo Hotel Seehof.

3. Kdy se koná Světové ekonomické fórum?
Resp: Světové ekonomické fórum se koná každoročně v lednu v Davosu.

4. Jak mohu získat vstupenky na Světové ekonomické fórum?
Resp: Vstupenky na Světové ekonomické fórum jsou k dispozici pouze pro přizvané účastníky. Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách fóra a zkusit požádat o pozvání.

5. Jaké jsou nejlepší lyžařské tratě v Davosu?
Resp: V Davosu a okolí se nachází mnoho lyžařských areálů s různými tratěmi pro různé úrovně lyžování. Mezi nejlepší patří například Parsenn, Jakobshorn nebo Rinerhorn.

6. Jaký je nejlepší čas navštívit Davos?
Resp: Davos nabízí aktivity a atrakce po celý rok. Nejvhodnější období pro lyžování je od prosince do března, pro turistiku a outdoorové aktivity je nejlepší čas od května do října.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak si prohlédnout město Davos?
Resp: Nejlepší způsob, jak si prohlédnout Davos je pěšky nebo na kole. Město má dobře značené turistické trasy a cyklostezky.

8. Jaká je místní kuchyně v Davosu?
Resp: Místní kuchyně v Davosu je ovlivněna švýcarskou, rakouskou a italskou kuchyní. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří těstoviny s houbami, rösti (bramborová placka), fondue a raclette.

9. Jaké jsou nejlepší atrakce v Davosu?
Resp: Mezi nejlepší atrakce v Davosu patří muzea (Muzeum umění Graubünden, Muzeum Kirchner), přírodní krása (jezero Davos, ledovce Sertig, horské vrcholy), lyžařské areály a turistické trasy.

10. Jaké jsou nejbližší letiště k Davosu?
Resp: Nejbližší letiště k Davosu jsou letiště v Curychu nebo v Curychu-Klotenu.


Letenka Švýcarsko Davos


Letenky do Švýcarska jsou volbou mnoha milovníků zimních aktivit, ale také lidí, kteří chtějí objevovat krásy této evropské země. Jedním ze skvostů Švýcarska je město Davos, které leží východně od Švýcarských Alp. Zde se setkáte s špičkovými lyžařskými středisky, ale i s klidnými procházkami, proslulými termálními lázněmi a úžasnou přírodou. Podíváme se na to, jak se dostat do Davosu a kde hledat levné letenky.

Letenky z České republiky do Švýcarska jsou dostupné zejména z Prahy a Brna. Pokud hledáte nejlevnější letenky, můžete se obrátit na nízkonákladové aerolinky, jako jsou Ryanair a Wizz Air. Ty nabízejí lety do Švýcarska od 25 € za jednu cestu z letiště v Bergamu, což je asi hodinu jízdy autem od Milána. Z větších letišť lze pak nalézt ceny letenek od 100 € za jednu cestu.

Další možností je letět do Curychu, který je od Davosu vzdálený asi 150 km. Do Curychu létají přímé lety z Prahy, Brna a dalších měst v Česku a na Slovensku. Od Curychu se pak dostanete do Davosu vlakem, což trvá asi 3 hodiny, a nebo můžete využít autobusovou dopravu.

Davos má celoroční turistický ruch, takže ideální období na návštěvu tohoto města závisí na vašich plánech. Pokud chcete lyžovat, nejlepší čas pro návštěvu je od prosince do března, kdy jsou ideální podmínky pro zimní sporty. Pokud rádi objevujete krásy přírody, jaro a podzim jsou nejlepším obdobím pro procházky, cyklistiku a další aktivity. V létě zase najdete v Davosu mnoho sportovních akcí a kulturních festivalů.

Pokud hledáte levnou letenku do Švýcarska, doporučujeme využít porovnávač cen letenek. Ty nabízejí rychlý přehled nad cenami letenek od různých leteckých společností a umožňují vám najít nejlepší nabídky. Důležité při hledání levné letenky je také sledování slev a nabídek, které letové společnosti nabízejí. Pokud máte možnost cestovat mimo sezónu, můžete najít letenky za velmi výhodné ceny.

V Davosu najdete mnoho krásných a luxusních hotelů, ale i levnější možnosti ubytování, jako jsou hostely nebo apartmány. Vše záleží na vašich finančních možnostech a představách o dovolené. Pokud hledáte ideální místo pro horskou dovolenou, kde se vám nabídnou špičkové lyžařské střediska, ale i klid a relaxace, město Davos je tím správným místem pro vás. Stačí si jen najít nejlepší letenku a vyrazit na dovolenou snů.


Ubytování Švýcarsko Davos


Švýcarsko, země jedné z nejmalebnějších přírodních scenérií na světě, je synonymem pro luxus, honos, a samozřejmě pro vysoké ceny. Tento nádherný kousek země nabízí mnoho možností pro dokonalou dovolenou, a ubytování v Davosu nabízí nejlepší zážitek, jaký si můžete přát.

Davos je jedno z nejznámějších lyžařských letovisek na světě, a může se pochlubit velmi dobrou kvalitou služeb a vybavenosti pro všechny návštěvníky. Ubytování v Davosu je variovat od luxusních hotelů až po více ekonomické možnosti, takže každý si může najít ubytování, které vyhovuje jeho potřebám i cenovému rozpočtu.

Jeden z nejvýznamnějších hotelů v Davosu je Hotel Belvedere, který se nachází v centru města a nabízí luxusní pokoje a apartmány s prvotřídními zařízeními. Tento hotel nabízí také řadu služeb a aktivit, včetně spa, bazénu, sauny, a dalších atrakcí.

Další možností je Hotel Eden, který se nachází v blízkosti lyžařských vleků a nabízí kvalitní služby a ubytování s výhledem na okolní hory. Hotel Eden je ideální pro ty, kteří chtějí strávit většinu dne na svazích, a chtějí mít ubytování poblíž.

Pokud hledáte více ekonomické ubytování, můžete se rozhodnout pro Hotel Adler, který se nachází v těsné blízkosti náměstí v Davosu. Tento hotel nabízí pohodlné a čisté pokoje za dostupnou cenu, a je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování a raději si užívají atmosféru města.

Pokud hledáte více privátní ubytování, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo chaty v Davosu. Tyto možnosti vám umožní mít víc soukromí a zároveň vychutnat si všechny aktivity, které město nabízí.

V každém případě, ubytování v Davosu je velmi kvalitní a může nabídnout dokonalý zážitek pro všechny návštěvníky. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, levnější alternativu nebo privátní možnost, budete mít jedinečnou zkušenost v krásném švýcarském koutě.


Počasí Švýcarsko Davos


Švýcarsko je země, která je známa svou úchvatnou přírodou, a právě v Davosu se můžete pokochat krásou hor i během nejdrsnějších zimních měsíců. Město leží v nadmořské výšce 1,560 metrů v oblasti Graubündenu, což je největší kanton Švýcarska, a tvoří tak důležitý bod na mapě lyžařských středisek.

Počasí v Davosu je ovlivněno horami, které obklopují město a mají tak vliv na zimní podmínky. Davos má podnebí kontinentální s mírnou zimou, což znamená, že teploty jsou velmi nízké a sněhu bývá mnoho. Nejteplejším měsícem v roce v Davosu je srpen, kdy se teploty pohybují mezi 15-20 °C. V zimě jsou teploty mnohem nižší a během nejchladnějších měsíců jsou zaznamenávány teploty až -15 °C.

Jako jedno z nejvýše položených měst v Evropě, má Davos zimu velmi dlouhou. První sníh obvykle přijde již v listopadu a sníh zůstává na zemi takřka až do konce dubna. Tento fakt je však pro lyžaře, kteří se v Davosu scházejí ze celého světa, jedním z hlavních důvodů k návštěvě.

V Davosu existují čtyři hlavní lyžařská střediska, která nabízejí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding. Jedním z nejoblíbenějších míst je středisko Parsenn, které je největší v Davosu a nabízí 108 kilometrů sjezdovek. Dalšími populárními středisky jsou Jakobshorn, Madrisa a Rinerhorn, které poskytují řadu sjezdovek pro začátečníky i pokročilé lyžaře.

V zimě však není v Davosu pouze lyžování. Město je známé také díky Světovému ekonomickému fóru, které se zde koná každý lednový týden. Během této události se setkávají hlavní osobnosti z oblasti ekonomie a politiky z celého světa.

Celkově vzato, když se řekne Davos, většina z nás si představí zasněžená krajina a dokonalé podmínky pro lyžování. Jen málokdo se může dostat na takové malé místo a užít si krásné podzimní nebo jarní výhledy, ale to je jiný příběh. Pokud jste lyžař nebo chcete zažít krásy zimy, Davos by měl být na vašem seznamu přání.


Dovolená Švýcarsko Davos


Davos v Švýcarsku je místem, které by nemělo chybět na seznamu každého cestovatele. Toto malebné město je nejen známé svým hostováním Světového ekonomického fóra každý rok, ale nabízí také mnoho aktivit pro turisty, ať už jste zde v zimě nebo v létě.

Zimní aktivity

Díky své příhodné poloze v horách nabízí Davos množství lyžařských tratí, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé lyžaře. Nejlepší lyžařská centra jsou Parsenn a Jakobshorn, kde najdete řadu různých tratí. Dále tu najdete také 5 km dlouhou bobovou dráhu, kde se můžete projet rychlostí přes 100 km/h.

Není-li lyžování to, co by vás na dovolené chtělo, můžete si zahrát na jednom z několika kluzišť, vyzkoušet si snowboarding, hokej na ledě a mnoho dalšího.

Letní aktivita

V letních měsících můžete v Davosu podniknout pěší výlety v přírodě, procházky vysoko v horách a vyzkoušet si cyklistické trasy pro horská koloběžka. Pokud hledáte adrenalinový zážitek, můžete si zajet na lanovce nebo vyzkoušet si paragliding a nadrozměrný vůz zavážející do vznášedla, který vám umožní letět až do 400 metrů vysokých hor.

Pro krásné letní dny tu jsou také 18jamkové golfové hřiště s nádherným výhledem na hory.

Kulturní zážitky

Davos není jen o sportovních aktivitách, ale můžete si tu také užít kulturní zážitky. Například byste si měli prohlédnout místní muzea, jako je Muzeum rundovníkových hodin nebo Kirchner Museum Davos, které se zaměřují na umění a historii města.

Pro ty, kteří milují moderní architekturu, je tu také plno atrakcí. Například Convention Centre Davos nebo Kirchner Museum Davos, jsou skvělými příklady moderní architektury.

Závěr

Davos v Švýcarsku nabízí celou řadu možností k relaxaci a adrenalinovému zážitku pro každého sportovce i pro ty, kteří se na dovolené chtějí pouze odpočinout. Od lyžování po muzea, Davos má co nabídnout. Proto si toto malebné město určitě zaslouží vaši návštěvu.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky