Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Švýcarsko Willisau

Dovolená Švýcarsko Willisau


Dovolená ve Švýcarsku, konkrétně v malebném městečku Willisau, se rozhodně vyplatí. Těšit se můžete na čistou přírodu, krásné historické budovy a nezapomenutelné zážitky.

Willisau je malebné městečko, které se nachází ve středu Švýcarska, v kantonu Lucern. Město je obklopené kopcemi a zavěšené na úbočích, což z něj dělá ideální místo pro turisty, kteří rádi objevují přírodu a krásnou krajinu.

Historické centrum města je největším lákadlem pro turisty. Budovy z 16. a 17. století s typickými dřevěnými frontami okořeněné hospodářskými a řemeslnými domy vytváří kouzelnou atmosféru. Procházkou po městě se tak můžete cítit jako při návratu do minulosti. Ve městě se nacházejí i dvě kostely, kostel St. Peter a kostel St. Nikolaus, které jsou dokonalým způsobem, jak prozkoumat architekturu a dějiny města.

Pokud rádi trávíte čas v přírodě, Willisau nabízí mnoho možností pro turisty. Procházky v okolí města nejenže nabízí fyzickou aktivitu, ale také krásné krajiny a výhledy na švýcarskou přírodu. Vzdušnou čarou pouze několik kilometrů od města se nachází přehrada Glaubenbielen, která je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě.

Willisau se může pyšnit i svou bohatou kulturou. Každoročně v červenci se ve městě koná dvoutýdenní festival jazzové hudby, který přitahuje mnoho turistů z celého světa. Festival nabízí nejen jazzovou hudbu, ale také mnoho dalších kulturních a společenských aktivit.

Willisau je tedy ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a relaxační dovolené v přírodě, stejně jako pro ty, kteří hledají kulturní a společenské zážitky. Malebné městečko se dokonale hodí pro rodiny s dětmi, milovníky přírody, historie a kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Willisau


1. Jak se dostat do Willisau z letiště?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Willisau z letiště, je vlakem. Z letiště v Curychu existuje přímá linka do stanice Willisau, která trvá asi 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Willisau?

Willisau je známé svým folklórem a tradičními slavnostmi. Navštivte muzeum hudby a folklóru v centru města. Existuje také mnoho turistických tras, krásných parků a zahrad a mnoho sportovních zařízení.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Willisau?

Nejlepší čas na návštěvu Willisau je v létě, kdy můžete zažít mnoho slavností a kulturních aktivit. V zimě se pak můžete vydat na lyže nebo snowboard do nedalekých hor.

4. Jaké jsou nejlepší hotely v Willisau?

V Willisau se nachází několik skvělých hotelů, které nabízejí komfortní ubytování a výborné služby. Mezi nejlepší patří Hotel Mohren, Hotel Sonne a Hotel Bareiss.

5. Co mohu ochutnat v Willisau?

Willisau je známé svým tradičním sýrem Schafchäs, který se vyrábí z ovčího mléka. Kromě toho můžete ochutnat také místní vína a pivní speciality.


Ubytování Švýcarsko Willisau


Willisau je malebné město v kantonu Lucern, v srdci Švýcarska. Její blízkost k mnoha turistickým atrakcím a přírodním zázrakům činí z Willisau oblíbené turistické místo. A pokud hledáte perfektní ubytování pro svou dovolenou, Willisau má pro vás mnoho možností.

Mnoho hotelů a penzionů v Willisau nabízí tradiční švýcarskou pohostinnost a dokonalou kombinaci moderního a rustikálního stylu. Návštěvníci mohou vybírat z široké škály možností ubytování, které splní všechny potřeby a přání.

Jeden z nejznámějších hotelů v Willisau je Hotel Mohren. Byl postaven v roce 1500 a dodnes nabízí svým hostům špičkové služby a pohodlí. Hotel se nachází v srdci města a nabízí pohodlné pokoje s výhledem na úchvatné šviýcarské krajiny. Hosté si mohou vychutnat skvělou švýcarskou kuchyni v restauraci hotelu.

Dalším skvělým ubytováním v Willisau je Rainhofscheune. Hotel je perfektní pro rodiny a grupy, kteří hledají velký prostor a pohodlí. Rainhofscheune nabízí jednoduché a moderní zařízení a výtah, což je ideální pro osoby s omezenou mobilitou. Hosté si mohou sami vařit v plně vybavené kuchyni.

Alternativou k hotelům jsou samozřejmě penziony. Penzion Willisauerhof je oblíbené místo k pobytu v Willisau a je ideální pro ty, kteří hledají skromnější variantu ubytování. Snídaně a večeře se podávají každý den v restauraci hotelu a hosté si mohou vychutnat švýcarské pokrmy, které jsou připraveny s použitím místních surovin.

Dalším populárním penzionem je Garden's Bed & Breakfast. Penzion se nachází v klidné části města a je obklopen nádhernými zahrady. Hosté si užijí soukromí bez rušivých vlivů města a mohou se vyzkoušet v tradičním švýcarském kvartýru. Penzion je blízko do mnoha turisticky zajímavých míst a může být skvělým výchozím bodem na výlety po okolí.

V souhrnu, Willisau je malebné město, které nabízí skvělé možnosti ubytování pro turisty a návštěvníky. Každá nabídka ubytování má něco speciálního a tým vždy udělá maximum, aby se hosté cítili pohodlně a jako doma. Pokud tedy zvažujete cestu do Švýcarska, rozhodně neváhejte navštívit Willisau a využít bohatou nabídku ubytování, kterou vám město nabízí.


Počasí Švýcarsko Willisau


Švýcarské město Willisau se nachází v kantonu Lucern a leží v nadmořské výšce 585 metrů. Willisau se nachází v centru Švýcarska a má umístění, které ho chrání před extrémními povětrnostními podmínkami, což znamená, že počasí v Willisau je převážně mírné.

Průměrná teplota v Willisau se pohybuje mezi 0 a 12 stupni Celsia, přičemž průměrná teplota v zimě je přibližně -1 až 3 stupně Celsia a průměrná teplota v létě je mezi 14 a 22 stupni Celsia. Willisau má vlhké podnebí, což znamená, že srážky jsou obvykle rozloženy po celý rok a jsou poměrně rovnoměrné. Průměrná roční srážková míra se pohybuje mezi 1200 až 1400 milimetry.

Během zimy se v Willisau vyskytuje velmi málo sněhu. I když sněhové srážky jsou pravidelné, sníh se neudržuje na zemi po dlouhou dobu kvůli mírné teplotě. V průměru spadne v zimě asi 40 centimetrů sněhu.

Jaro a podzim jsou v Willisau mírné a podnebí je příjemné. V těchto měsících se mírný déšť vyskytuje s průměrnou srážkovou mírou kolem 100 milimetrů za měsíc. Léto je nejteplejším obdobím v Willisau, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Léto je také obdobím největší srážkové aktivity, přičemž průměrná srážková míra se pohybuje kolem 190 milimetrů za měsíc.

V Willisau panuje převážně oblakové počasí, což znamená, že slunce lze vidět jen zřídka. Na největší počet slunečních dnů můžeme očekávat v létě.

Celkově lze říci, že počasí v Willisau je převážně mírné a stabilní, což znamená, že je ideální pro turisty, kteří hledají komfortní prostředí k prozkoumání města a jeho okolí. Nejlepší období pro návštěvu Willisau je mezi květnem a zářím, kdy teploty jsou stále příjemné a srážky jsou mírné.


Letenka Švýcarsko Willisau


Letenky do Švýcarska jsou velmi oblíbené, a to zejména pro turistické účely. Pokud patříte mezi fanoušky přírody a zároveň kultury, pak byste měli navštívit malé městečko Willisau. Leží v kantonu Luzern v centrální části Švýcarska.

Willisau je město s bohatou historií a nabízí mnoho kulturních zážitků. Toto město má velmi zachovanou historickou část, která je jedním z největších a nejkrásnějších středověkých měst v celém Švýcarsku. Rovněž stojí za návštěvu budova radnice, která je postavena v gotickém stylu a je jedním z nejlépe zachovaných středověkých objektů v zemi.

Pro turisty, kteří mají zájem o kulturní zážitky, je Wilhelm Tell Open-Air Theater ve městě něco, co by neměli minout. Tento čtyřhodinový představení je inspirováno slavným švýcarským hrdinou Wilhelmem Tellem a jeho bojem proti tyranii rakouských vládců.

Multifunkční kulturní centrum HGW Schüür je rovněž velmi populárním místem, kde se konají koncerty, divadelní představení a mnoho dalšího. Pro turisty, kteří se zajímají o moderní umění, je muzeum Hergiswil v Luzernu velmi zajímavé místo. Toto muzeum v sobě spojuje výstavu současného umění a zároveň nabízí velmi pěkný výhled na Lucernské jezero a okolní přírodu.

Jako každé švýcarské město, tak i Willisau má vybudovanou dobře připravenou síť turistických stezek, cyklistických tras a pěších tras. Nejkrásnější místo v okolí města je ale nepochybně národní park Jungfrau-Aletsch, který je několik kilometrů vzdálený. Tento národní park nabízí nádherné výhledy na alpskou krajinu, ledovce a horské vodopády.

Při návštěvě města Willisau si nenechte ujít ani místní kuchyni. Švýcarská kuchyně je známá svými sýry, čokoládou a raclettem, což je speciální jídlo z topeného sýra. Restaurace v Willisau nabízejí tyto tradiční pokrmy, ale rovněž i moderní kuchyni.

Návštěva čistého a krásného Švýcarska je pro turisty nezapomenutelný zážitek a letenky do Willisau jsou rychlým a pohodlným způsobem, jak toto malebné město a jeho okolí objevit a naplno si užít.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky