Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Syri i Kalter (Modré oko) Albánie

Dovolená Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Dovolená Syri i Kalter (Modré oko) Albánie

Albánie je stále více oblíbenou turistickou destinací a v posledních letech se stává čím dál tím více cestovaným místem. Zvlášť populární jsou oblasti Syri i Kalter a Modré oko. Pokud váháte, kam vyrazit na další dovolenou, přečtěte si náš článek o těchto místech, abyste se mohli těšit na úžasný pobyt.

Oblast Syri i Kalter

Syri i Kalter se nachází asi 20 km východně od města Saranda, v jihozápadní Albánii. Je to jedna z nejkrásnějších turistických atrakci v zemi a zároveň jedno z nejnavštěvovanějších míst. Název Syri i Kalter znamená modré oko a jde o krásnou a přírodní modrou jezírko obklopené horskými masivy. Voda jezírka působí velmi zvláštně – je krásně modrá a velice prosvětlená.

Cesta k Syri i Kalter je úzká a kamenitá a není vhodná pro větší auta, ale i tak stojí za to nim projet. V okolí se nachází mnoho malých a malebných vesnic, plných přírodní krásy a přátelských lidí. Oblast Syri i Kalter nabízí i další atrakce pro turisty, jako jsou kajakářské výlety, pěší túry a mnoho dalších.

Modré oko

Modré oko se nachází na úpatí jednoho z horských masivů v Albánii. Je to další turistická destinace, kterou si prostě nesmíte nechat ujít. Název Modré oko pochází z modrého odstínu vody, která je zdrojem tohoto jezírka. U jezírka se vám naskytne nádherný výhled na krajinu Albánie, včetně přírodních krás a malebných vesniček.

Modré oko je oblíbené mezi turisty, kteří rádi pěší, vycházkové a horské túry. Okolí nabízí mnoho možností pro poznávání přírody a krajiny a pro ty, kteří rádi fotí, to je ideální místo, kde si mohou pořídit nádherné fotografie.

Celkově, Albánie je krásnou zemí, kterou určitě stojí za to navštívit. Syri i Kalter a Modré oko jsou jen dvě z mnoha turistických atrakcí, které Albánie nabízí pro své návštěvníky. Přijďte a přesvědčte se sami – zaručeně užijete si nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Syri i Kalter (Modré oko) je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Albánie. Nachází se v blízkosti horské vesnice Voskopojë asi 18 km od města Përmet a 277 km od hlavního města Tirana. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Syri i Kalter, je možné si vybrat mezi několika ubytovacími možnostmi.

V okolí Syri i Kalter jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Pokud hledáte komfort, můžete se ubytovat v hotelu nebo v penzionu v nedaleké vesnici. Tyto ubytovací zařízení nabízejí standardní pokoje (od jednolůžkových po apartmány s výhledem na jezero) s vlastní koupelnou, teplou vodou a dalšími moderními vybaveními, jako jsou TV, klimatizace a wifi připojení. Vzhledem k tomu, že okolí Syri i Kalter je turisticky velmi populární, je nutné ubytování rezervovat v předstihu.

Pro turisty, kteří hledají něco více autentického, jsou k dispozici ubytování v tradičních albánských domech v horských vesničkách v okolí jezera. Tyto ubytovací zařízení jsou velmi doporučovaná pro ty, kteří hledají autentický pobyt v Albánii a chtějí zažít místní kulturu a zvyky. Tyto tradiční domy většinou nabízejí ubytování v krásně vyzdobených pokojích s pohodlnými postelemi, vlastní koupelnou a také tradiční albánskou snídani a večeři.

Další možností jsou tzv. hosťovské domy, kde se nabízí ubytování u místních rodin. Tyto domy jsou velmi oblíbené pro návštěvníky, kteří chtějí zažít místní kulturu a zvyky Albánců. Hostitelé nabízejí prostory ve svém domě, kde si mohou turisté zpříjemnit pobyt. Většinou jsou k dispozici soukromé pokoje a společné prostory (kuchyně, obývací pokoj atd.). Hosté dostanou tradiční albánskou snídani a večeři a můžou se zapojit do aktivit jako je například vaření tradičních albánských jídel.

K dispozici jsou také kempy v okolí Syri i Kalter, což je skvělá volba pro turisty, kteří chtějí být blízko přírody a ušetřit na ubytování. V kempu jsou k dispozici stanové plochy pro vlastní stany a ovšem také již připravené rodinné stany s postelema a výhledem na jezero. Kempy nabízejí také společné sociální zařízení a kuchyňky.

Všechny varianty ubytování v okolí Syri i Kalter mají své výhody a nevýhody. Záleží na preferencích a potřebách každého turisty, kterou z možností si zvolí. Nicméně všechny ubytovací zařízení v okolí Syri i Kalter jsou proslulé svou vstřícností a pohostinností, což rozhodně přispívá k nezapomenutelnému zážitku ze země Albánie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


N: "Jaké jsou největší atrakce Syri i Kalter?"
O: Největší atrakcí Syri i Kalter je pravděpodobně krásná modrá voda a přírodní jezírko, které se nachází v údolí řeky Bistrice. Turisté často navštěvují tuto oblast, aby se vykoupali nebo se procházeli po krásných horských stezkách.

N: "Kolik stojí vstup do Syri i Kalter?"
O: Vstup do Syri i Kalter je zdarma, protože se jedná o přírodní památku. Nicméně, turisté by měli být obezřetní, aby nedělali škody na okolním prostředí.

N: "Je možné kempovat v okolí Syri i Kalter?"
O: Ano, v okolí Syri i Kalter existuje několik možnosti, kde lze kempovat. Existují primitivní kempy se základními zařízeními nebo luxusní kempy s moderními vybaveními.

N: "Jak se dostat do Syri i Kalter autem?"
O: Syri i Kalter se nachází v jihozápadní Albánii a lze se k němu dostat po silnici z města Saranda. Cesta trvá asi 30 minut.

N: "Je nutné se s sebou do Syri i Kalter brát jídlo a pití?"
O: Ano, turisté by měli mít s sebou jídlo a pití, protože okolí neobsahuje mnoho obchodů nebo restaurací, které by mohly mít otevřeno. Doporučuje se také vzít si s sebou piknikovou deku a vychutnat si krásný výhled na okolní hory.


Počasí Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Zaměřme se na počasí oblasti Syri i Kalter, která se nachází v Albánii. Tento region se nachází v jihozápadní Albánii, v blízkosti řeky Vjosa a nedaleko od řeckých hranic.

Podnebí oblasti Syri i Kalter je typické pro středomořskou oblast. Průměrná teplota v létě dosahuje 30 ° C a v zimě se pohybuje kolem 10 ° C. Zimní období je mírné a vlhké, s obdobími dešťů a sněhových srážek. Letní měsíce jsou výrazně suché s malým množstvím srážek.

Vedle středomořského podnebí se počasí v tomto regionu ovlivňuje také přítomnost horského řetězce Prokletí, který území odděluje od albánské pobřežní oblasti. Tento horský řetězec výrazně ovlivňuje počasí v regionu a způsobuje velké množství srážek ve vyšších oblastech. V létě mohou být nejnižší polohy oblasti postiženy suchem, zatímco horské oblasti by mohly mít výraznější srážky.

Oblast Syri i Kalter je známá pro svůj krásný záliv a nádherné modré vody v jezeře uvnitř údolí. Počasí v této oblasti je tedy ideální pro plážové aktivity a vodní sporty. V létě se tato oblast stává populárním turistickým cílem a místem pro rekreaci a relaxaci.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Syri i Kalter je příjemné a vhodné pro turistické aktivity skoro po celý rok. Díky středomořskému podnebí se zde cítíte vždycky dobře a můžete si užít téměř nepřetržitého slunce a skvělého pocitu odpočinku u vody.


Letenka Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Syri i Kalter, také známé jako Modré oko, je přírodní krásou, která stojí za návštěvu a je považována za jednu z nejznámějších turistických atrakcí v Albánii. Modré oko je krásné modré jezírko, hloubky 50 metrů, které se nachází v národním parku Gijrokaster, v jižní části Albánie. Toto jezírko se stalo populárním turistickým cílem díky jeho pouštnímu vzhledu a unikátní křišťálově modré vodě.

Návštěvníci, kteří chtějí navštívit Syri i Kalter, musí nejprve letět do Albánie. K nejbližšímu letišti Kejsi v Gjorce Jakupica je nejlepší letet z Vídně nebo Zagrebu. Odtud je třeba pokračovat na jihu do města Saranda, které je jedním z nejbližších měst k Modrému oku. Nejlepším způsobem, jak se dostat od Sarandy k Modrému oku, je autobusem, který může být snadno zajištěn v čase cesty nebo dokonce si můžete pronajmout auto.

Jednou z největších předností návštěvy Modrého oka je, že je to zdarma, takže není potřeba platit žádné vstupné. Zanechte si cestu kolem jezírka a připravte se na nezapomenutelný zážitek. Kromě samotného Modrého oka místní obyvatelé nabízí turistům i mnoho dalších zajímavých aktivit, jako například historické prohlídky, cyklistické výlety, zájezdy kolem místních farem a mnoho dalšího.

Vzhledem k tomu, že Syri i Kalter leží v národním parku, je důležité si uvědomit, že zde platí přísná pravidla a zákony, které pomáhají chránit toto unikátní přírodní klenot. Turisté by měli dodržovat všechny značky a varování, aby nezanechávali odpadky nebo nekupovali předměty v přírodním parku, které mohou mít negativní dopad na životní prostředí.

Vyhledávání nových a zajímavých turistických míst je důležitou součástí cestování, a Modré oko Albánie určitě patří k těm nejvýjimečnějším. Cesta k Modrému oku sice může být náročná, ale pohled na jezírko s křišťálově čistou vodou a okolí obklopené horami a přírodou určitě stojí za to. Navíc, pro cestovatele a dobrodruhy je Albánie stále jedním z nejčistších a nejbezpečnějších míst k návštěvě v Evropě, takže tam můžete jet bez obav.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky