Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Kilimandžáro

Letenka Tanzanie Kilimandžáro


Pokud sníte o dobrodružství v jedné z nejkrásnějších oblastí Afriky, cesta do Tanzanie je tou správnou volbou. Ať už se rozhodnete pro safari, prozkoumání místní kultury nebo zdolání jednoho z nejvyšších hor světa, Kilimandžára, letenka do Tanzanie vám otevře mnoho možností.

Letenku do Tanzanie můžete zakoupit jak přímo od leteckých společnosti, tak i prostřednictvím cestovních kanceláří. Pokud máte představu o vašem cestovním plánu, hledání letenky sami může být pro vás výhodou. Pokud však hledáte větší pohodlí, cestovní kanceláře vám nabídnou možnost sjednání celkového balíčku včetně ubytování a transferů na místě.

Nejpohodlnější cestou do Tanzanie je letecky. Mezinárodní letiště se nachází v Dar es Salaam a Arushi, které jsou dopravním uzlem pro celou zemi. Většina letů z Evropy však míří právě do Dar es Salaam. Z Prahy se k letům do Tanzanie můžete vydat z Václava Havla nebo jiných velkých letišť v Evropě.

Pokud se rozhodnete pro výstup na Kilimandžáro, na letišti vítá cestovatele mnoho turistických agentur, které vám nabídnou služby průvodce při výstupe. Průvodci vás provedou všemi kroky – organizují ubytování, stravování, zajišťují potřebné vstupné doklady a pomáhají s výběrem správného vybavení.

Kilimandžáro se nachází v Tanzanii severně od města Moshi a je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Výstup na vrchol je náročná výzva pro každého horolezce, ale nabízí i neopakovatelné zážitky z průzkumu afrických hor a zároveň možnost prozkoumat Tanzanii a její obyvatele.

Pokud se rozhodnete pro safari, většina turistických cest vedou do známých národních parků, jako je Serengeti nebo Ngorongoro. Tento druh zážitku vám umožní vidět slavné africké zvířata v přirozeném prostředí a objevovat nejkrásnější oblasti Tanzanie.

Výlet do Tanzanie je nevšední dobrodružství, které stojí za to. S nádhernými plážemi, horami, safari a kulturou nabízí pro každého něco. Pokud plánujete navštívit tuto africkou zemi, neváhejte a pořiďte si letenku do Tanzanie již dnes a zažijte nevšední dobrodružství.


Počasí Tanzanie Kilimandžáro


Tanzanie se nachází na východním pobřeží Afriky a je proslulá svým neuvěřitelným množstvím přírodních krás a divoké zvěře. Nejvýraznější z nich je Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky, která leží na území Tanzanie. Vzhledem k tomu, že Kilimandžáro je osmnáctým nejvyšším vrcholem na světě, může počasí na něj mít podstatný vliv.

V Tanzanii vládne tropické podnebí, což znamená, že zde bývá poměrně vysoká vlhkost a teploty, které nepanují v jiných částech světa. V místech, která leží v nížinách, je průměrná teplota většinou asi 30 stupňů Celsia, zatímco na Kilimandžáru bývá mráz a led.

Na Kilimandžáru může být počasí obzvláště nevyzpytatelné. V zimě bývá zde velmi chladno a často se objevují bouřky sněhu a silný vítr. V létě naopak bývá horko a suché. Nejlepší období pro výstup na Kilimandžáro je od prosince do března a od června do října, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou příliš časté.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při stanovení počasí na Kilimandžáru je nadmořská výška. Nejlepší je, když je počasí na horu příznivé, ale i když se výstup na vrchol zdá být nemožný, existuje mnoho dalších možností prozkoumat tuto oblast.

Přestože počasí na Kilimandžáru může být značně proměnlivé, rozhodně se jedná o jedno z nejkrásnějších míst v Tanzanii a na celém africkém kontinentu. Bez ohledu na počasí se vám zde naskytne neúnavně krásný výhled na neuvěřitelné divoké území a horu Kilimandžáro v celé své velkoleposti.


Ubytování Tanzanie Kilimandžáro


Tanzanie se nachází nejvyšší hora Afriky – Kilimandžáro. Pokud se rozhodnete vydat na dobrodružství a vystoupit na tento korunu Afriky, budete potřebovat kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností, jak se v Kilimandžáru ubytovat.

1. Ubytování v Moshi

Moshi, město ležící hned u úpatí Kilimandžára, nabízí mnoho možností ubytování. Najít tu můžete od tradičních afrických chatiček až po luxusní hotely. V Moshi se rovněž nachází mnoho cestovních kanceláří, které organizují výlety na Kilimandžáro, takže si můžete zvolit celý balíček služeb, které zahrnují i ubytování.

2. Ubytování v přírodě

Pokud hledáte zážitkovější opci, můžete se ubytovat přímo v přírodě. V okolí Kilimandžára se nacházejí kempy a bungalovy, které nabízejí úchvatné výhledy na pohoří. Toto ubytování vám také umožní prozkoumat okolní krajinu a vidět zvířata, která zde žijí.

3. Ubytování na výletu

Pokud se rozhodnete pro výlet na Kilimandžáro, můžete se ubytovat přímo na trase. Výlet trvá několik dní a během něj vás doprovází průvodce. Budete spát ve stanech, které si průvodce s sebou vezme. Toto ubytování je určeno pouze pro zkušené turisty, kteří jsou vybaveni potřebnou výbavou a mají dobré fyzické zdraví.

4. Ubytování v luxusním hotelu

Pokud jste připraveni utratit více peněz za ubytování, můžete si zvolit luxusní hotel. V okolí Kilimandžára se nacházejí hotely, které nabízejí veškeré pohodlí a luxus, který si můžete přát. Tyto hotely nabízejí také balíčky služeb, které zahrnují výlety po okolí.

Kilimandžáro nabízí nádherné prostředí, a proto si zaslouží kvalitní ubytování. Ať už se rozhodnete pro romantický pobyt v přírodě, nebo luxusní hotel, budete mít nepochybně úžasný výhled na jednu z nejkrásnějších hor světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Kilimandžáro


1. Jaké jsou nejlepší měsíce pro výstup na Kilimandžáro?
Nejlepší měsíce jsou od července do října a od ledna do února, kdy jsou suché podmínky a lépe se dá chodit.

2. Jak dlouho trvá výstup na Kilimandžáro?
Výstup obvykle trvá 5 až 9 dní, v závislosti na zvolené trase.

3. Jak vybavit výpravu na Kilimandžáro?
Je důležité si vzít kvalitní oblečení na trekking, spacák, dobré boty pro horolezectví, batoh a další potřebné vybavení.

4. Jak potřebujeme být fyzicky připraveni na výstup na Kilimandžáro?
Je třeba být v dobré fyzické kondici a vytrvalosti, protože výstup na Kilimandžáro je náročný. Doporučuje se předem procvičovat a připravovat se na vysokohorskou turistiku.

5. Je nutné mít průvodce při výstupu na Kilimandžáro?
Ano, je povinné mít průvodce s licencí při výstupu na Kilimandžáro. Průvodce je nutný pro zabezpečení vaší bezpečnosti a také pro dodržování pravidel národního parku.

6. Jaké jsou rizika výstupu na Kilimandžáro?
Mezi největší rizika patří vysokohorská nemoc, pád z výšky, podchlazení nebo přehřátí. Proto je důležité mít kvalitní výstroj a vybavení, a také dbát na doporučený postup výstupu.

7. Jak je možné zajistit potravu a vodu během výstupu na Kilimandžáro?
Voda a jídlo jsou zajišťovány průvodcem a nosiči, ale turisté si mohou také vzít vlastní zásoby potravin a pití.

8. Jaké jsou nejlepší trasy pro výstup na Kilimandžáro?
Nejznámější a nejčastěji využívané trasy jsou Marangu, Machame, Lemosho a Rongai.

9. Jaký je nejvyšší bod na Kilimandžáru a jaký je národní park?
Nejvyšší bod na Kilimandžáru se nazývá Uhuru Peak a nachází se ve výšce 5 895 metrů. Kilimandžáro patří do národního parku Kilimandžáro.

10. Jaká je nadmořská výška základny Kilimandžára?
Základní tábor na Kilimandžáro se nachází ve výšce asi 1 830 metrů nad mořem.


Dovolená Tanzanie Kilimandžáro


Tanzanie Kilimandžáro patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Africe. Tuto oblast obklopují krásné přírodní krajiny, národní parky a samozřejmě nechybí ani nejvyšší hora Afriky – Kilimandžáro. Pro mnoho turistů je již jen výstup na vrchol této bájné hory naplněním dětského snu a skvělým zážitkem na celý život.

Kilimandžáro je tvořen třemi sopkami: Kibo, Mawenzi a Shira. Výstup na vrchol Kibo je nejoblíbenější a zároveň nejvyšší. Kibo se nachází ve výšce 5 895 metrů nad mořem. Celkově pak Kilimandžáro měří 5 895 metrů a jeho vrchol se nazývá Uhuru Peak. Výstup na vrchol je velmi náročný a vyžaduje určitou kondici a fyzickou zdatnost. Je však možné absolvovat výstup v několika variantách – od turistického, který trvá několik dní a je poměrně snadný, až po těžký trek, kdy se na vrchol vystoupí během jednoho dne.

Kromě výstupu na Kilimandžáro se ale v Tanzanii nachází i další krásné přírodní památky a národní parky. Mezi nejoblíbenější patří:

- Národní park Serengeti – známý národní park pro množství volně žijících zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi apod. Nejlepší dobu pro návštěvu parku je od června do září, kdy probíhá tzv. velká migrace zvířat.

- Ngorongoro Crater – obrovský kaldera vulkanického původu, ve kterém se nachází velké množství zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi, hyeny apod.

- Národní park Tarangire – výjimečný národní park, který se nachází v suché savaně. Park je proslulý velkým množstvím slonů a baobabů.

- Jezero Manyara – krásné sladkovodní jezero, které je domovem mnoha druhů ptáků a velkých zvířat.

Turistickou sezonou v Tanzanii je období od června do září. V této době jsou podmínky pro výstup na Kilimandžáro nejlepší a návštěvy národních parků jsou také nejkrásnější. Doporučuje se však vždy odborného průvodce.

V Tanzanii existuje velké množství turistických agentur, které organizují výstupy na Kilimandžáro a také další zájezdy do národních parků. Je důležité vybrat si spolehlivou agenturu a zajistit si veškeré potřebné očkování a pojištění.

Tanzanie Kilimandžáro je krásnou a nezapomenutelnou destinací. Nabízí mnoho přírodních krás a možnost výstupu na nejvyšší horu Afriky. Navštivení této oblasti rozhodně stojí za to a mnoho turistů si ji zamilovalo natolik, že se sem vracejí opakovaně.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky