Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Tchaj-wan Jiufen

Ubytování Tchaj-wan Jiufen


Jiufen je malé město na severovýchodě Tchaj-wanu a je velmi oblíbené jak u místních, tak u turistů. Jeho malebné uličky a tradiční japonské stavby jsou úchvatné a historie města je fascinující. Pokud hledáte ubytování v Jiufenu, máte několik možností.

Jiufen má mnoho tradičních bed and breakfastů a hotelů, které jsou obvykle umístěny v historických japonských domech. Tyto zařízení jsou často luxusní a nabízejí krásný výhled na Jiufen a okolní krajiny. Mnoho z nich má také venkovní terasy nebo balkony, kde si můžete vychutnat kávu nebo čaj a užít si pohled na krásné panorama.

Další možností ubytování v Jiufenu jsou hostely a budovy s více pokoji, které jsou cenově přístupnější. Tyto možnosti ubytování jsou obvykle umístěny v novějších budovách a nabízejí základní vybavení.

Jiufen má také stále více nabídek pro Airbnb, což je pro cestovatele skvělá volba, pokud hledáte něco cenově dostupnějšího a užíváte si svobodu a soukromí. Tyto byty a pokoje jsou obvykle moderní a pohodlné, což je skvělé pro ty, kteří chtějí mít své vlastní prostředí, stejné jako doma.

Bez ohledu na to, jakého typu ubytování v Jiufenu hledáte, můžete si být jisti, že najdete něco, co bude odpovídat vašim potřebám a rozpočtu. V Jiufenu je mnoho možností, takže si můžete vybrat ubytování, které se nejlépe hodí k vašemu stylu cestování a plánům na dovolenou. Budete mít mnoho míst, kde si vychutnáte pierogi, tradiční čaj a místní kulturu.


Počasí Tchaj-wan Jiufen


Tchaj-wan je ostrovová země v jihovýchodní Asii a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v regionu. Oblasti jako je Jiufen jsou oblíbené turisty kvůli svému krásnému historickému centru a vyhlášenému trhu s jídlem a suvenýry. Vzhledem k poloze Tchaj-wanu v Pacifiku, je místní klima poměrně vlhké, horké a deštivé, s občasnými cyklónami, které mohou způsobit záplavy a sesuvy půdy.

V Jiufenu jsou nejteplejší měsíce červenec a srpen, kdy průměrná teplota dosahuje 29 stupňů Celsia, ale teploty mohou být mnohem vyšší, až 35 stupňů Celsia. Tyto měsíce jsou také nejvlhčí, což značně ztěžuje pohyb a turistické aktivity. Pokud tedy plánujete návštěvu Jiufenu v létě, měli byste se připravit na extrémní horko a vybavit se dostatečným množstvím vody a sluneční ochranou.

Začátek podzimu na Tchaj-wanu přichází obvykle v září a říjnu a s ním přicházejí nižší teploty. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje od 23 do 27 stupňů Celsia, což umožňuje návštěvníkům lépe si vychutnat své cestování a prozkoumávat okolní krajiny s menším rizikem přehřátí. Na Tchaj-wanu v této době také dochází k menšímu množství srážek než v letních měsících, takže se turisté mohou těšit na slunečné dny a příjemné převážně suché počasí.

V zimě, která trvá od prosince do února, dochází na Tchaj-wanu k poklesu teplot. V této oblasti jsou zimy relativně mírné, ale stále je nutné si obléknout teplejší oblečení a nezapomenout si s sebou vzít nějaký lehčí plášť na výlety, protože může být chladno nejen na horách, ale také v níže položených oblastech. V této době se také vyskytuje větší množství srážek, což může způsobit některé zpoždění nebo omezení turistických aktivit.

Celkově lze říci, že počasí v Jiufenu se nejvíce liší v létě (nejsou žádné mrazy, ale extrémní horko), ale to neznamená, že není možné sem cestovat v zimě. Při návštěvě Jiufenu je důležité brát v úvahu nejen počasí, ale také množství turistů, kteří se sem sjíždějí ze všech koutů světa. Pokud tedy hledáte nádherný historický klenot na Tchaj-wanu, měli byste zvážit návštěvu Jiufenu a vybrat si vhodné období pro vaši cestu.


Dovolená Tchaj-wan Jiufen


Jiufen je kouzelné historické městečko na severovýchodě Tchaj-wanu, které nabízí nádherné výhledy na oceán a horské vrcholky, spoustu místních specialit, trh s řemeslnými výrobky a mnoho dalších zajímavostí. Pokud hledáte dovolenou s nádechem tajemství a romantiky, Jiufen je pro vás to pravé místo.

Město Jiufen bylo založeno během 19. století jako hornické město, když zde byly objeveny zlato a stříbro. V současné době se turisté mohou projít klikatými uličkami plnými čajoven, restaurací a stánků se suvenýry a řemeslnými výrobky. K nejvýznamnějším památkám patří trh s nočními trhy, starověké chrámy a vyhlídka na horách, která nabízí úchvatné výhledy na celé okolí.

Jiufen není jen krásné prostředí, ale také slouží jako zdroj inspirace pro umělce a filmaře. Oblíbený japonský animovaný film Spirited Away byl natočen na základě inspirace Jiufenem. Pro turisty, któří chtějí prozkoumat všechny kulturní a historické zajímavosti tohoto místa, se doporučuje si pronajmout místní průvodce, kteří vás provedou všemi památkami a vysvětlí vám zajímavosti a historii města.

Pokud je vaším cílem odpočinout si, během pobytu v Jiufen můžete navštívit některé z místních termálních lázní. Voda z těchto lázní je bohatá na minerály a má léčivé účinky. Navštívením termálních lázní si můžete vychutnat relaxaci a zároveň užít si krásné výhledy na přírodní krásy v okolí.

Jiufen, to kouzelné městečko na severovýchodě Tchaj-wanu nabízí nekonečnou řadu zajímavostí a památek, které přitahují turisty z celého světa. Ať už jste milovník historie, kultury nebo jen hledáte relaxaci, Jiufen je pro vás ideální místo na dovolenou. Ponořte se do atmosféry starobylého městečka, ochutnejte místní speciality a užijte si výhledy na oceán a vrcholky hor. Nechte se unášet na vlnách romantiky a tajemství tohoto kouzelného místa na Tchaj-wanu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Jiufen


Dotaz: Jak se dostanu do Jiufen z Tchaj-peje?

Odpověď: Nejjednodušší způsob je jet autobusem číslo 1062 z MRT stanice Zhongxiao Fuxing nebo MRT stanice Songshan, který vás doveze na autobusové nádraží Riufang. Odtud můžete pokračovat do Jiufen pěšky, taxíkem nebo autobusem číslo 788.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Jiufen?

Odpověď: Nejpopulárnějšími atrakcemi Jiufen jsou Staré uličky s tradičním street foodem a obchůdky, Čajový dům A-Mei, Budečská hora a Templové památky Štěstí a Štěstí ve zlaté ráně. Také doporučujeme vydat se na procházku po okolních horách, kde můžete vidět krásné výhledy na město a okolní krajinu.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Jiufenu?

Odpověď: Nejlepší časy na návštěvu Jiufenu jsou mimo sezónu, kdy se turistický ruch snižuje. V období jarních a podzimních prázdnin nebo během víkendů bývá větší nával turistů a město může být přeplněné. Doporučujeme také vyhnout se návštěvě v době deště, který v této oblasti bývá častý.

Dotaz: Kde mohu najít tradiční tchajwanské jídlo v Jiufenu?

Odpověď: V Jiufenu najdete mnoho stánků s tradičním tchajwanským jídlem, jako jsou žemlové knedlíky, rýžové knedlíky, ohřáté zákusky a mnoho dalších. Doporučujeme také zkusit místní specialitu, kterou je zelený čaj s taro kuli.

Dotaz: Kde v Jiufenu mohu nakoupit suvenýry?

Odpověď: V Jiufenu najdete mnoho obchůdků s různými suvenýry, jako jsou tradiční keramické výrobky, čajové nádobí, Šťastné papírové lampy, hračky a mnoho dalších památek. Doporučujeme si přinést jako suvenýr něco tradičně tchajwanského, jako např. čaj nebo osvětlení papírové lampy.


Letenka Tchaj-wan Jiufen


Jiufen je malé město v severovýchodním Tchaj-wanu, které se stalo populárním turistickým cílem díky své krásné architektuře, úzkým ulicím a malebným výhledům na Tchajwanové moře. Letenka do Jiufenu je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a únik od ruchu velkoměsta.

Kromě krásné architektury má Jiufen také bohatou historii sběru zlata v 19. století, která se zde stala velmi populární během japonské okupace v první polovině 20. století. Tuto historii lze stále vidět v klasickém japonském stylu architektury, který dodává městu romantický pocit.

Nejlepší roční doba pro návštěvu města Jiufen je od září do listopadu, kdy je počasí příjemné a je zde menší počet turistů. Turisté sem obvykle přijíždějí na jednodenní výlet z Tchaj-peje, ale pro skutečné návštěvníky města je nejlepší zůstat alespoň jednu noc, aby si užili atmosféru noci v Jiufenu.

Pokud se rozhodnete zůstat v Jiufenu, nabízí se vám mnoho možností ubytování v malých penzionech a hostelech, které se nacházejí v starých domech z 20. a 30. let minulého století. Tyto penziony vám umožní prožít Tchaj-wanskou kulturu z první ruky, a to bez ohledu na roční období.

V Jiufenu se nacházejí mnoho krásných kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tchajwanskou kávu a čaj. Město se také pyšní několika tradičními obchodními domy, které prodávají rozličné suvenýry a umělecké předměty, takže si můžete odnést mnoho nezapomenutelných zážitků a suvenýrů.

Letenka do Jiufenu může být velkým zážitkem a pokud se rozhodnete navštívit toto středověké město, je to určitě jedna z nejlepších turistických destinací v Tchaj-wanu. Pocit, který získáte, když se procházíte barevnými ulicemi a obdivujete krásné scenérie je nezpochybnitelně úžasný a stojí za to to zkusit a zažít.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky