Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Thajsko Doi Suthep

Dovolená Thajsko Doi Suthep


Thajsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, a to díky svým nekonečným plážím, krásným ostrovům a pestré kultuře. Mezi nejdůležitější turistické atrakce Thajska patří Doi Suthep, národní park ve stejnojmenné provincii v severní části země.

Dovolená na Doi Suthep je oblíbená u turistů, nejen díky nádherné přírodě a scenérii, ale i díky historickým památkám. Hlavní památkou Doi Suthepu je Wat Phra That Doi Suthep, buddhistický chrám, který je jedním z nejvýznamnějších v celé zemi. Tento chrám byl postaven v roce 1383 a od té doby přilákává spoustu návštěvníků. Chram je situován na kopci a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. K chrámu vede 309 schodů, které jsou lemovány hady a draky.

Dalším zajímavým prvkem Doi Suthepu je národní park, který se rozprostírá na ploše více než 260 kilometrů čtverečních. Park je plný horských řek, vodopádů a jeskyní, kde se ukrývají desítky druhů exotických rostlin a živočichů. Mezi nejznámější druhy patří Thajský slon a tygr.

Vzhledem k tomu, že Doi Suthep se nachází v kopcovité krajině, jsou tu k dispozici mnohé turistické trasy, které vedou přes nádhernou přírodu. Turisté mohou podniknout pěší výlety, jízdu na kole, horskou turistiku nebo si jen užívat krásné scenérie.

Závěrem lze říci, že Doi Suthep patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické atrakce Thajska. Návštěvníci se zde mohou těšit na bohatou historii a krásnou přírodu. Doi Suthep je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí pobýt v přírodě, užít si nějakou tu aktivitu a poznat místní kulturu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Doi Suthep


1) Co je Doi Suthep?
Doi Suthep je posvátná hora a buddhistické svatyně nacházející se severně od thajského města Chiang Mai.

2) Jak se dostanu na Doi Suthep?
Nejsnazší způsob, jak se dostat na Doi Suthep, je najmout si taxi nebo motorku, která vás vysadí u vstupu do chrámu. Další možností je použít městskou dopravu z Chiang Mai a poté nasednout na lanovku.

3) Kolik stojí vstup na Doi Suthep?
Vstup do chrámu na Doi Suthep je zcela zdarma. Pokud ale využijete lanovku, cena se pohybuje okolo 40-50 bahtů za jednu jízdu.

4) Kdy je nejlepší čas navštívit Doi Suthep?
Nejlepším obdobím k návštěvě Doi Suthep je období sucha (listopad až únor). Během této doby je obvykle slunečno a teploty jsou mírné. V létě mohou být teploty až 40 stupňů Celsia a v období dešťů může být cesta na horu mnohem náročnější.

5) Jak se chovat v chrámu na Doi Suthep?
Při návštěvě chrámu na Doi Suthep by se turisté měli chovat respektujícím způsobem. Je nutné si stáhnout boty před vstupem do chrámového prostoru a uvnitř se řídit pravidly chování (tichost, nepřinášet jídlo a pití, nekouřit apod.).

6) Co si vzít s sebou na Doi Suthep?
Na Doi Suthep je dobré si vzít dostatek vody, opalovací krém, klobouk nebo šátek na hlavu a přiměřené oblečení (s zakrytými rameny a koleny).

7) Co dalšího mohu na Doi Suthep vidět?
Kromě chrámu se na Doi Suthep nachází také nádherné výhledy na okolní krajinu, muzeum, několik tržnic s lokálními produkty a mnoho restaurací nabízejících tradiční thajskou kuchyni.

8) Je Doi Suthep otevřený celý den?
Ano, Doi Suthep je otevřený celý den, ale většina turistů se sem vypravuje v dopoledních hodinách. Pokud tedy chcete mít na Doi Suthep klidněji, je lepší přijít brzy ráno nebo pozdě odpoledne.


Ubytování Thajsko Doi Suthep


Thajská oblast Doi Suthep je jednou z nejkrásnějších lokalit v celé zemi. Její krásná příroda, exotická kultura a pohostinní lidé přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, nabízí se zde několik možností.

1. Hotel
V oblasti Doi Suthep najdete mnoho hotelů různých cenových kategorií. Od levnějších, které nabízejí základní služby po luxusní hotely s bazény a spa centry. Pokud si chcete užít pohodlí a kvalitní služby, zvolte si luxusní hotel.

2. Hostel
Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ideální hostely. V Doi Suthep je několik hostelů, kde můžete najít společné pokoje a koupelnu za velmi rozumné ceny. Pokud hledáte něco úspornějšího, určitě se podívejte na seznam dostupných hostlů.

3. Apartmány
Kromě hotelů a hostelů, najdete v oblasti Doi Suthep i apartmány k pronájmu. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít nějaké soukromí a prostor, který jim hotel nemůže nabídnout. Apartmány se zpravidla nacházejí v blízkosti centra města a nabízejí kompletní vybavení.

4. Bungalovy
Pokud hledáte něco autentického, zvolte si ubytování v bungalovech. V Doi Suthep je mnoho bungalovů k pronájmu, umístěných v přírodě a obklopených tropickou zelení. Tato ubytování nabízejí přímý kontakt s okolním prostředím, což ocení zejména milovníci přírody.

5. AirBnB
Další alternativou je pronajmout si ubytování prostřednictvím služby AirBnB. Nabízí se zde apartmány, bungalovy a domy všech možných kategorií. Pronajatému ubytování se navíc můžete přiblížit do místního života, což může být velice zajímavé a autentické.

Kde se tedy ubytovat v oblasti Doi Suthep? To záleží především na vašich představách, požadavcích a rozpočtu. Není žádným tajemstvím, že některé z nabízených možností jsou dražší, zatímco jiné nabízejí lepší poměr cena/výkon. Proto si dobře promyslete, co od svého ubytování očekáváte, a vyberte si to správné pro vaši cestu do Doi Suthep.


Letenka Thajsko Doi Suthep


Pokud plánujete cestu do Thajska, rozhodně nevynechejte návštěvu chrámu Doi Suthep, který se nachází několik kilometrů od města Chiang Mai. Chrám je jednou z nejvýznamnějších památek této oblasti a přiláká řadu turistů z celého světa.

Pro cestu do Chiang Mai můžete využít letenky, kterou zajistí společnost Thai Airways. Ta nabízí pravidelné lety z Prahy do hlavního města Thajska – Bangkoku. Z Bangkoku se pak můžete dostat do Chiang Mai pomocí vnitrostátního letu nebo autobusem.

Doi Suthep má velký význam pro thajskou kulturu a historii. Kromě samotného chrámu je tu také nádherný výhled na město Chiang Mai a okolní krajinu. Při návštěvě můžete obdivovat mnoho krásných soch a památek, které jsou součástí chrámu. Zajímavou atrakcí je také krematorium, kde se konají tradiční pohřby.

Pokud máte zájem o hlouběji seznámení s thajskou kulturou, můžete využít službu místního průvodce, který Vám poskytne cenné informace o historii a kulturních tradicích této oblasti. To Vám umožní lépe si užít návštěvu a prohlédnout si všechny památky s větším pochopením.

Pokud rádi procházíte přírodou, neměli byste si nechat ujít návštěvu Národního parku Doi Suthep, který se rozkládá v okolí chrámu. Tento park je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně slona a tygra. Pro milovníky trekkingu jsou zde k dispozici krásné trasy, kde si můžete užít přírodu v plné kráse.

V současné době je Doi Suthep uzavřen kvůli pandemii koronaviru, ale pokud se situace zlepší a Vaše plány na cestování se naplní, rozhodně si tuto atraktivitu nenechte ujít. Letenka na Thajsko Vám umožní zažít nezapomenutelnou dovolenou a poznejte jedinečnou kulturu a krásy této země.


Počasí Thajsko Doi Suthep


Thajsko je krásná země plná života a nádherných přírodních scenérií. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst je Doi Suthep, hora v blízkosti města Chiang Mai. Toto místo se rozprostírá na výšce zhruba 1 676 m nad mořem a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Počasí v Doi Suthep se může v průběhu roku lišit. Zpravidla zde panuje tropické monzunové podnebí s vysokou vlhkostí. Období dešťů v této oblasti trvá od června do října s vysokými srážkami. Nicméně, nejlepší čas na návštěvu Doi Suthep je v období od prosince do února, kdy zde panuje chladnější počasí a menší množství srážek.

V zimním období, od listopadu do února, teploty klesají na 10-15°C v noci a dosahují přibližně 25°C během dne. V tomto ročním období je množství srážek menší a slunce svítí téměř celý den.

V období od března do května, teploty se zvyšují a dosahují přibližně 30°C během dne, a v noci se pohybují kolem 20°C. Toto období může být velmi horké a suché, ale stále nabízí krásné výhledy a možnost podívat se na místní rostlinná a živočišná společenství.

V období dešťů, od června do října, srážky jsou časté a občas mohou být velmi silné. Teploty se v tomto období pohybují kolem 25°C během dne a 20°C v noci. Nicméně, pokud máte rádi zelenou krajinu a méně turistů, toto období může být pro vás ideální.

Navštívit Doi Suthep vám může poskytnout nezapomenutelný zážitek během celého roku. Nicméně, pokud si přejete užít si nejkrásnější počasí a nezapomenutelnou panoramatickou krajinu, doporučujeme navštívit Doi Suthep v období od prosince do února. Udělejte si čas a získejte nezapomenutelné zážitky z návštěvy tohoto kouzelného místa a užijte si neuvěřitelnou a překrásnou thajskou krajinu.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky