Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Trinidad a Tobago Caroni Swamp

Počasí Trinidad a Tobago Caroni Swamp


Trinidad a Tobago jsou dvě malé ostrovy v Karibiku s celkovou rozlohou pouhých 5 131 kilometrů čtverečních. Tyto ostrovy se nacházejí jihozápadně od Barbadosu a na východ od Venezuely. Když uvažujeme o počasí, Trinidad a Tobago jsou klíčovými destinacemi pro milovníky slunce a tepla.

Ostrov Trinidad je mnohem větší než Tobago a je domovem pro mnoho přírodních krás. Jednou z nich je Caroni Swamp, která se nachází na západním pobřeží ostrova a je známa svými širokými bažinami, mangrovníky a mnoha dalšími druhy zvířat a rostlin.

Vzhledem k poloze ostrova Trinidad v blízkosti rovníku má celkově tropické podnebí s rovnoměrnými teplotami po celý rok. Nejvyšší teploty jsou obvykle v březnu a dubnu, kdy teploty proudí k 34 stupňům Celsia. Nejchladnější období jsou měsíce listopad a prosinec s teplotami kolem 27 stupňů Celsia. Celoroční srážkový průměr se pohybuje okolo 2000 mm a množství srážek se zvyšuje během období hurikánové sezóny, která běží od června do listopadu.

Pokud hledáme konkrétní počasí pro Caroni Swamp, je nejlepší návštěva během období sucha od ledna do května. V tomto období se počasí zlepšuje a srážky jsou minimální, což umožňuje množství živočichů, včetně mangrovníků, aby prosperovali.

Caroni Swamp je rájem pro milovníky přírody a nabízí mnoho příležitosti pro pozorování zvířat v divočině. Mezi tzv. „Big Five“ jsou ibis červenohlavý, moták velký, kočkodan tygrovaný, volavka divoká a hliňák šedý. Můžete vidět také veverky, hmyz, plazy a mnoho dalšího.

Vzhledem k poloze Trinidad a Tobago jsou tyto ostrovy oblíbenými turistickými destinacemi a nabízejí mnoho aktivit pro návštěvníky. Pamětihodnosti, jako je Caroni Swamp, jsou nejlepší navštívit v suchém období, kdy počasí je nejlepší a živočichové jsou nejaktivnější. Pokud plánujete návštěvu, ujistěte se, že si zkontrolujete předpověď počasí pro dané datum a připravte se na teplé a vlhké počasí.


Dovolená Trinidad a Tobago Caroni Swamp


Trinidad a Tobago jsou dvě malé karibské ostrovy, které jsou ještě stále velmi málo známé turisty z celého světa. Pokud plánujete cestu na tyto ostrovy, nemůžete vynechat návštěvu Caroni Swamp, což je národní přírodní rezervace, která se nachází na jihu ostrova Trinidad.

Caroni Swamp je jedinečnou přírodní oblastí, kterou si zamilují především milovníci ptáků. Tato oblast představuje jeden z největších pobřežních močálů v Karibiku a domovem je zde více než 200 druhů ptáků. Navštívit můžete také několik jeskyní nebo si vychutnat místní pohostinnost v jedné z mnoha restaurací v okolí.

Pokud navštívíte Caroni Swamp v poledne nebo odpoledne, můžete shlédnout jedinečný přírodní zážitek – spouštění ptáků do noci. Toto je jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších přírodních divadel na světě. Přestože jsou ptáci v této době v noci většinou pasivní, po setmění se ptáci začnou chovat velmi aktivně a začnou plachtit po močálech.

Obecně je Trinidad a Tobago turistický ráj pro milovníky přírody. Celý ostrov nabízí úchvatné krajiny, nádherné pláže a neuvěřitelnou bohatost zvířat. Navštivte Trinidad a Tobago, a nechte se unést krásou přírody a neuvěřitelné pohostinností místních obyvatel!


Nejčastější dotazy a odpovědi Trinidad a Tobago Caroni Swamp


1. Co je Caroni Swamp?
Caroni Swamp je bažinatá oblast na Trinidadu a Tobagu, která se nachází na západním pobřeží. Je to jedno z posledních přírodně chráněných území v regionu a domovem mnoha ohrožených druhů.

2. Jak se dostanu do Caroni Swamp?
Nejlépe se do Caroni Swamp dostanete autem. Z hlavního města Port of Spain to trvá asi 30 minut. Existují také organizované výlety po řece Caroni, které začínají v blízkosti bažiny.

3. Co mohu vidět v Caroni Swamp?
V Caroni Swamp můžete vidět rozmanitou faunu, včetně volavek, pelikánů, krokodýlů a trubkonosých opic. Největší atrakcí jsou však ohromující západy slunce, kdy se tisíce ptačích druhů začnou stahovat do bažin a vytvářet velkolepou přehlídku.

4. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Caroni Swamp?
Nejlepší časy pro návštěvu jsou v odpoledních hodinách, kdy se ptáci stahují do bažin na nocování. Doporučuje se také návštěva v období sucha, kdy je snadnější vidět zvířata.

5. Je nutné si vzít s sebou průvodce?
Pro návštěvu Caroni Swamp není nutné si najímat průvodce, ale doporučuje se. Průvodci vás provedou oblastí a pomohou vám identifikovat druhy a ukážou vám nejlepší místa pro pozorování ptáků.

6. Jaká je cena vstupenky do Caroni Swamp?
Cena vstupenky se liší podle typu výletu. Organizované výlety po řece jsou obvykle dražší než samostatná návštěva bažiny. Vstupné do bažiny se pohybuje kolem 20 TT dolarů.

7. Jaké jsou další přírodní atrakce v Trinidadu a Tobagu?
Trinidad a Tobago jsou plné přírodních atrakcí, včetně Tobago Main Ridge Forest Reserve, Argyle Waterfall, Asa Wright Nature Centre a Queen's Park Savannah.


Letenka Trinidad a Tobago Caroni Swamp


Letenka Trinidad a Tobago Caroni Swamp

Trinidad a Tobago jsou dvě karibské ostrovní země, které nabízejí turistům nejen krásné pláže a bohatou kulturní historii, ale také příležitost k pozorování původní přírody. Mezi ty nejpopulárnější atrakce patří rezervace Caroni Swamp, která je domovem tisíců druhů ptáků. Pokud se chystáte na Trinidad a Tobago a chcete navštívit Caroni Swamp, je letenka výbornou volbou.

Caroni Swamp se nachází na západním pobřeží Trinidadu a je největší přírodní rezervací na ostrově. Jedná se o oblast tvořenou mangrovovým pralesem, který je často zaplavován slanou vodou. Díky tomu se v něm daří řadě zvířat, jako jsou krokodýli, opice a především ptáci.

V Caroni Swamp žije neuvěřitelných 179 druhů ptáků, což z něj dělá jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků. Mezi nejvýznamnější druhy patří čáp hnědý, pěvce, kolpík černý a pelikáni hnědí. Východoindická červenopáska, která se kdysi považovala za vyhynulou, byla v rezervaci objevena před několika lety.

Hlavní atrakcí pro turisty je ale západ slunce nad Caroni Swamp. Každý den se lodě vydávají z města Port of Spain na západní pobřeží, aby turistům umožnily sledovat tisíce ptáků, jak se připravují na noc, a krásné barvy západu slunce nad mangrovy.

Aby bylo vaše pozorování co nejpříjemnější, je dobré vybavit se vhodným oblečením a obuví, protože mokřad není úplně suchým místem. Musíte být také připraveni na horké a vlhké počasí, protože Trinidad a Tobago jsou tropické ostrovy.

Letenka na Trinidad a Tobago není zrovna levná, ale za pozorování ptáků v Caroni Swamp se rozhodně vyplatí si zaplatit letenku. Je to jedinečná zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Pokud plánujete výlet na Trinidad a Tobago a chcete si užít nejen krásné pláže a kulturní zážitky, ale také pozorování původní přírody, neváhejte a kupte si letenku na toto krásné karibské duo. A nezapomeňte navštívit Caroni Swamp, jedno z nejkrásnějších míst na světě pro pozorování ptáků.


Ubytování Trinidad a Tobago Caroni Swamp


Trinidad a Tobago jsou dvě ostrovy ležící v Karibiku, které nabízejí skvělé možnosti pro turisty, kteří chtějí zažít nejen krásné pláže a vodu, ale také zvířata a přírodu. Jedním z míst, které by stálo za to navštívit, je Caroni Swamp.

Caroni Swamp se nachází na západním pobřeží ostrova Trinidad a je to největší močál na celém ostrově. Tento přírodní park je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin, které se na jiných místech světa nevyskytují. Můžete zde vidět ptáky, jako jsou pelikáni, královské volavky a kakadu, ale také sladkovodní krokodýly, oceloty a mnoho dalších exotických druhů živočichů.

Pokud chcete navštívit Caroni Swamp, můžete si zvolit několik možností. Nejlépe se sem dostanete lodí, což je možné organizovat s místními operátory. Prohlídka lodí je většinou v podvečer, když se setmí a ptáci se začínají vracet na nocleh. Můžete si buď pronajmout lodku jen pro sebe a svou rodinu nebo se přidat k dalším turistům a navštívit močál větší skupinou.

Kromě prohlídek lodí se zde dá také pěšky procházet přes přírodní stezky. Ty se však nacházejí na poměrně vyšších hřbetech, takže zde není takový výzkum jako při plavbě lodí. Při procházení stezek si budete moci prohlédnout mnoho druhů rostlin, například mangrovové lesy, palmy a bambusy.

Pokud hledáte ubytování poblíž Caroni Swamp, není to problém. V nejbližším městě, které se jmenuje Chaguaramas, jsou k dispozici některé hotely, které vám nabídnou pohodlné a cenově dostupné ubytování. Pokud si ale chcete dopřát něco více luxusního, můžete se podívat do blízkých měst Port of Spain nebo San Fernando, kde jsou nabízeny luxusní hotely.

Caroni Swamp je skvělým místem pro turisty, kteří chtějí zažít něco víc než jen pláže a vodu. Je to ideální místo pro lidi, kteří mají rádi exotickou přírodu a zvířata. Pokud plánujete návštěvu Trinidadu a Tobaga, určitě neváhejte navštívit Caroni Swamp a zažít nezapomenutelnou přírodu a zvířata, které zde najdete.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky