Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Albánie Uji i Ftohtë

Ubytování Albánie Uji i Ftohtë


V posledních letech se Albánie stává stále populárnějším turistickým cílem a tím pádem se zvyšuje poptávka po kvalitním ubytování. Jednou z možností pro návštěvníky Albánie jsou apartmány Uji i Ftohtë v obci Dhërmi.

Apartmány Uji i Ftohtë se nacházejí v malebné oblasti albánské riviéry, kde se stýkají písečné pláže a vysoké hory. Zde si mohou hosté užít klid a soukromí, které dobrá lokalita poskytuje.

Apartmány jsou vybavené veškerým potřebným zařízením pro pohodlný pobyt včetně klimatizace, plně vybavené kuchyně, koupelny, pračky a vysoušeče vlasů. Díky tomu se hosté můžou cítit jako doma.

V apartmánech jsou k dispozici různé velikosti pokojů, od menších až po prostornější. Prostornější apartmány mají samostatnou terasu s výhledem na moře nebo hory, kde si můžou hosté vychutnat svůj čas u snídaně nebo večeři.

V celém resortu je dostatek prostoru pro relaxaci a spokojenost. Hosté si mohou užít slunce na pláži, když zrovna nenavštěvují některý z blízkých turistických atrakcí, jako jsou například křišťálově čisté řeky a vodopády, historické památky či stezky pro turistiku a horská kola.

Pro rodiny s dětmi je k dispozici dětské hřiště a bazén. Pro návštěvníky, kteří si potřebují odpočinout a dobít energii, je zde také dvůr a zahrada, které nabízejí pohodové a klidné prostředí, kde si lze odpočinout.

Apartmány Uji i Ftohtë poskytují svým hostům kvalitní a přátelské služby, které přinášejí pohodlí a komfort. Pokud hledáte klidné a příjemné místo pro strávení své dovolené v Albánii, apartmány Uji i Ftohtë jsou výbornou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Uji i Ftohtë


1. Jaké je Albánie Uji i Ftohtë?
Albánie Uji i Ftohtë je albánské slovní spojení, které ve volném překladu znamená "Albánie studené vody". Jedná se o přezdívku, kterou získala Albánie kvůli řadě horských řek a pramenů, které v zemi pramení.

2. Jaká je klimatická situace v Albánii?
V Albánii panuje středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty. Teploty v létě se mohou v regionech u pobřeží pohybovat až kolem 40 °C, zatímco v zimě mohou venkovní teploty klesnout téměř k bodu mrazu.

3. Jakým jazykem mluví Albánci?
Majoritním jazykem Albánců je albánština, což je jedním z dvanácti oficiálních jazyků přijatých Evropskou unií.

4. Jaká je Albánie turistická destinace?
Albánie je stále relativně neobjevenou turistickou destinací, která nabízí krásné pláže, malebné horské vesnice, historická města a bohatou kulturní a historickou minulost.

5. Jak se dostat do Albánie?
Nejlepší možností je cestovat letadlem z větších evropských letišť jako jsou Vídeň, Praha, Frankfurt nebo Istanbul. V Albánii jsou také k dispozici přístavy především v Durres a Valonii, kam připlouvají trajekty z Itálie a Řecka.

6. Je Albánie bezpečnou zemí?
Albánie je obecně bezpečnou zemí a turisté se zde mohou cítit relativně bezpečně. Nicméně, jako v každé zemi, jsou zde určitá rizika a turisté by měli být obezřetní při cestování a mít na paměti veškeré bezpečnostní opatření.

7. Jaký je místní plat v Albánii?
Místní plat v Albánii se pohybuje kolem 500-600 eur měsíčně, ovšem mnoho lidí si vydělává ještě více prostřednictvím příležitostných prací nebo podnikání v rámci tzv. šedé ekonomiky. Cena zboží a služeb v Albánii závisí na místě, kde se člověk nachází.

8. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Albánii?
Mezi hlavní turistické atrakce v Albánii patří například starověké město Butrint, horská vesnice Theth, historické město Berat, národní park Divjaka a národní park Valbona.

9. Co bych si měl přinést ze své cesty po Albánii?
Albánie je známá svým výroba mnoha druhů olivového oleje, řady druhů ovocných likérů a kvalitních vínců. Turisté si také mohou zakoupit tradiční ručně vyrobené suvenýry jako jsou látky, koberce, hračky a keramiku.

10. Jaké jsou místní zvyky a tradice v Albánii?
V Albánii jsou stále udržovány některé tradiční zvyky, jako jsou například svátky a oslavy spojené s náboženstvím. Mnoho lidí zde také udržuje staré řemesla, jako například tkalcovství, šperkařství nebo výrobu ručníker. V zemi je také populární tradiční tanec známý jako valle, který se tančí při různých slavnostních příležitostech.


Dovolená Albánie Uji i Ftohtë


Albánie se stává stále populárnější turistickou destinací pro Evropany, kteří hledají exotiku a pravou autenticitu. Albánie nabízí úžasné přírodní zajímavosti, revoluční historii, bohatou kulturu a čisté pobřeží. Mezi nejkrásnější pláže Albánie patří pláž Uji i Ftohtë.

Pláž Uji i Ftohtë se nachází na jihozápadě Albánie, poblíž města Saranda, asi 5 kilometrů od centra města. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších a nejčistších pláží v Albánii s křišťálově čistou vodou a bílým pískem.

Oblast jihovýchodní Albánie, kde se pláž Uji i Ftohtë nachází, nabízí nádherné výhledy na Ionické moře a dochází sem jen velmi málo turistů. Pláž je velmi tichá a klidná, což ji činí dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek.

Na pláži Uji i Ftohtë se nachází několik plážových barů a restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality a vychutnat si skvělou atmosféru. Pokud však hledáte klid a samotu, můžete si vybrat místo na pláži a užívat si slunce a relaxaci.

Na pláži najdete mnoho atrakcí, včetně potápěčských center, vodních sportů a turistických výletů. Můžete si pronajmout kajak, šnorchlovací vybavení nebo si zarezervovat potápěčský výlet.

Kromě pláže Uji i Ftohtë zde najdete řadu dalších zajímavostí, jako jsou archeologické naleziště, historické památky a přírodní krásy, které můžete navštívit. V těsné blízkosti pláže se nachází i národní park Butrint, který je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO.

Cestování do Albánie není náročné, Albánie má velmi dobrou dopravní infrastrukturu a jsou zde také mezinárodní letiště v Tirani a Vlorë. Pokud plánujete cestovat do Albánie, doporučujeme si vyřídit vízum předem a zajistit si cestovní pojištění.

Pláž Uji i Ftohtë je perfektním místem pro turisty, kteří hledají klidné a krásné místo pro svoje letní dovolené. Albánie je ještě stále relativně nedotčenou a neobjevenou turistickou destinací, takže pokud plánujete navštívit tuto zemi, určitě neprohloupíte. Pláž Uji i Ftohtë je rozhodně jednou z nejkrásnějších pláží v Albánii a stojí za to ji navštívit.


Počasí Albánie Uji i Ftohtë


Albánie je země, která má různé klimatické zóny. Tyto zóny se liší v závislosti na nadmořské výšce a umístění. V článku se zaměříme na počasí v regionu Uji i Ftohtë.

Uji i Ftohtë je horská oblast v jižní Albánii. Klima v této oblasti je kontinentální s charakteristickými chladnými zimami a mírnými léty. V zimě může být velmi studeně a teploty klesají pod bod mrazu. V létě jsou teploty mírné a hory nabízejí příjemné prostředí pro odpočinek a turistiku.

V období jaro a podzim se počasí může stát poměrně nestabilním a deštivým. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, doporučuje se sbalit si dostatek vrstev oblečení, protože teploty se mohou rychle měnit a může být chladno.

V letních měsících je oblast Uji i Ftohtë oázou klidu a míru. Místní řeky, jezera a prameny nabízejí skvělé možnosti k odpočinku a koupání. V zimě, na druhé straně, se oblast může stát bojovou arénou za náročnými podmínkami pro lyžování.

V každém případě se v této oblasti můžete těšit na krásné horské krajiny, malebné vesnice, a jedinečnou kulturu lidí, kteří zde žijí. Pokud máte rádi přírodu a hory, nebojte se objevovat této malebné oblasti v Albánii, což slibuje, že překvapí v každém ročním období.


Letenka Albánie Uji i Ftohtë


Letenka do Albánie - Uji i Ftohtë

Albánie je malá země ležící v jihovýchodní Evropě, která se rozprostírá mezi Řeckem a Černou Horou na jihu a kosovské a severovýchodní hranice na severu. I přes to, že Albánie je malá, má mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud se chystáte do Albánie, určitě byste si neměli nechat ujít krásné město Uji i Ftohtë.

Uji i Ftohtë, což znamená "studená voda" v albánštině, leží v oblasti Devoll nedaleko Korçë. Toto krásné malé městečko se nachází ve výšce 800 metrů nad mořem a je obklopené zelenými kopcemi. Uji i Ftohtë nabízí prostředí klidu a relaxace daleko od ruchu velkých měst.

Mnoho turistů přijíždí do Uji i Ftohtë kvůli krásnému přírodě v okolí. V této oblasti se nachází národní park Shebenik-Jabllanica, ve kterém je možnost procházkových túr i horských výšlapů. Odtud můžeme pozorovat nejen krásné výhledy na okolní krajinu, ale také mnoho zvířat a rostlin, které zde obývají. Uji i Ftohtë leží také poblíž jezera Prespa, které je známé svými krásnými modrými vodami.

Další zajímavostí města Uji i Ftohtë je jeho historie a kultura. Zdejší kostel Sv. Jana Křtitele a starý dům v centru města jsou oba vynikajícími příklady albánského stavebního stylu. V centru města se nachází také muzeum, které ukazuje historii tohoto krásného města.

Pokud se chystáte do Albánie, nezapomeňte si v plánu návštěvy zahrnout i tuto krásnou část země. Lze sem cestovat letecky z různých evropských destinací a návštěva této oblasti je skvělou příležitostí pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody. Pokud hledáte relaxaci a odpočinek, Uji i Ftohtë je to pravé místo pro vás.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky