Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Arménie Alaverdi

Ubytování Arménie Alaverdi


Alaverdi je malé město nacházející se v severní části Arménie. Mimo svou historii a kulturní dědictví nabízí také ubytovací možnosti pro turisty, kteří se chtějí lépe seznámit s místní atmosférou.

V Alaverdi se nachází několik menších hotelů a ubytoven, které poskytují základní a cenově dostupné ubytování. Pokoje jsou utkány v tradiční arménské stylu a jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt, jako jsou například televize, klimatizace a koupelna s teplou vodou. Mezi nejznámější patří Hotel Kirovakan a Hotel Lalayan.

Pokud hledáte něco více luxusního a s vyšší kvalitou, v nedalekém městě Dilidžan se nachází několik rezortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí širokou škálu služeb, včetně wellness centra, bazénů a tělocvičen. Mezi nejlepší patří Hotel Dilijan Resort, kde si můžete užít krásné výhledy na okolní svahy.

Další nabídkou ubytování pro turisty v Alaverdi jsou penziony a soukromé pokoje. Ty nejsou sice tak luxusní jako hotely, ale jsou velice cenově dostupné a poskytují vám větší prostor a soukromí. Navíc mnoho z nich je v blízkosti místních atrakcí, jako jsou například kláštery Kobayr a Sanahin.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete zkusit také kempování. V Arménii se nachází mnoho krásných kempů, umístěných ve skalnatých a zalesněných oblastech, které vám umožní být přímo v přírodě.

V Alaverdi máte tedy mnoho možností, jak si zvolit ubytování, které splní vaše potřeby a požadavky. Ať už preferujete luxusní hotely nebo kempování pod širým nebem, můžete si být jistí, že v Alaverdi najdete ubytování, které vám umožní vychutnat si krásy severní Arménie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Alaverdi


1. Jak se dostat do Alaverdi?

Do Alaverdi se dá dostat autobusem z jiných měst Arménie nebo také taxíkem. Nejbližší letiště se nachází v Jerevanu, odkud lze do Alaverdi jet autobusem.

2. Co je nejzajímavější v okolí Alaverdi?

V okolí Alaverdi je nejzajímavější místem klášter Haghpat, který je součástí památek UNESCO. Dále se zde nachází také klášter Sanahin a Arakelots klášter.

3. Kde se ubytovat v Alaverdi?

V Alaverdi lze najít několik hotelů a penzionů, například hotel Armenuhi nebo guesthouse Qarvansara.

4. Jakou měnu používají v Arménii?

V Arménii se používá měna dram.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Alaverdi?

Nejlepší čas na návštěvu Alaverdi je od května do září, kdy jsou příjemné teploty a méně srážek.

6. Co je tradiční arménské jídlo?

Tradiční arménské jídlo je například khorovats (grilované maso), dolma (plněné listy vinné révy), lavash (tenký chléb) nebo sarma (plněné zelné listy).

7. Kterým jazykem se mluví v Arménii?

V Arménii se mluví arménsky, ale většina lidí zde také umí anglicky.


Dovolená Arménie Alaverdi


Arménie je země s bohatou historií a kulturou, kterou mnoho cestovatelů stále objevuje. Pokud plánujete návštěvu této kouzelné země, neměli byste vynechat město Alaverdi, které se nachází v severní části země.

Alaverdi je historické město, které je proslulé svým klášterem, který byl postaven v 10. století. V klášteře jsou jedny z největších varhan na světě a je zde uloženo mnoho cenných uměleckých děl. Pokud jste milovníkem historie, určitě byste neměli vynechat návštěvu tohoto kláštera.

Dalším důvodem, proč navštívit Alaverdi, je jeho okolí. Město se nachází v krásné krajině plné hor, jezer a řek. Pokud rádi turistiku, najdete zde mnoho tras, které vedou skrz krásné krajiny. Nejznámější z nich je cesta z Alaverdi do Debed Canyon, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Kromě turistiky si můžete také užít místní kuchyni. Arménská kuchyně je velmi chutná a zdravá. V Alaverdi najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční arménská jídla, jako jsou například khachapuri, lavash a khorovats.

Pokud hledáte ubytování v Alaverdi, máte na výběr několik hotelů a pensionů. Mnoho z nich se nachází v centru města a nabízí komfortní ubytování za přijatelnou cenu.

Co se týče dopravy, Alaverdi je dobře spojeno s ostatními městy v Arménii. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat v centru města nebo na parkovišti u kláštera. Pokud preferujete vlak, je zde železniční stanice, která spojuje Alaverdi s dalšími městy v severní části země.

Věříme, že jsme vám přinesli dostatek důvodů, proč návštěva Alaverdi by měla být na vašem seznamu, a doufáme, že si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Arménie Alaverdi


Letenka do Arménie Alaverdi - jedinečné zážitky v malém městečku v srdci Kavkazu

Pokud hledáte místo, kde se můžete ubytovat mimo rušné město, objevovat nezvyklá místa a poznávat autentickou kuchyni – může být Alaverdi bezpočtu místem pro vás.

Alaverdi se nachází v provincii Lori, která leží na severu Arménie. Toto malé město je často opomíjeno v turistických průvodcích, ale nabízí jedinečné zážitky jen pro vás.

Co vidět v Alaverdi

Klášter Haghpat – UNESCO světového dědictví

Haghpat je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších arménských klášterů. Byl postaven v 10. století a v 13. století se stal centrem učení a umění. Jeho architektura je úžasná a klášter kombinuje arménský styl s prvky byzantského a gruzínského umění. Klášter leží na kopci nad údolím řeky Debed a nabízí nádherný výhled na okolní hory a krajiny. Toto místo se stalo oblíbeným mezi turisty, kteří chtějí poznat bohatou historii Arménie.

Město Alaverdi

Ve městě Alaverdi se nachází spousta menších památek, jako jsou chrámy, muzea a stará městská část. Zajímavou památkou je chrám Surp Grigor, který byl postaven v 11. století. Chrám je umístěn v historické části města a nabízí nádherný pohled na panorama okolních hor.

Nedaleko města Alaverdi se nachází i další památky, například klášter Sanahin - UNESCO světové dědictví - a další méně známé turistické atrakce. Mnoho turistů se přesto rozhoduje chodit na výlety v blízkých horách a procházet se po kulisách Arménska, což vede do mnoha krásných vesniček a dalších klášterů.

Kde se ubytovat v Alaverdi

V Alaverdi je k dispozici pouze omezený počet možností ubytování. Nicméně, pokud hledáte poklidné místo pro přespání, penziony a malé hotely nabízejí velmi příjemné ubytování. Tyto domy se často vyznačují původní architekturou a vytváří skutečně unikátní zážitek.

Jak se dostat do města Alaverdi

Nejbližší letiště se nachází v městě Jerewan a cesta do Alaverdi trvá přibližně 2 – 3 hodiny, včetně přestupů. Většina cestuje do Alaverdi autobusem, protože je to nejlevnější a nejjednodušší transport. Navíc, cesta busem nabízí zajímavý výhled na zemi, což je další bonus pro turisty.

Výlet do Alaverdi a okolí

Navštivte město Alaverdi a objevte bohatou historii Arménie, kterou nabízí kláštery a kostely. Procestujte krásnou krajinu, navštivte malé vesničky a pochutnejte si na místních specialitách. To vše v blízkosti kjótu Kavkazu. Arménska kultura a podnebí jsou perfektním doplňkem této cesty.

Pokud tedy hledáte místo plné unikátních zážitků a máte rád nádhernou krajinu, město Alaverdi je tedy skvělou volbou. S letenkou do Arménie a arménskou platbou budete můcvy poznat krásnou a unikátní krajinu s bohatou historií, skvělými jídly a klidem s neuvěřitelnou pohostinností.


Počasí Arménie Alaverdi


Arménie je horská země s oceánem vysokých vrcholů, což ovlivňuje i její klima. Mezi významné města Arménie, které zaznamenávají své specifické mikroklima, patří i Alaverdi. Město Alaverdi se nachází v provincii Lori, poblíž hranic s Gruzií.

V létě se v Alaverdi teploty dostávají k průměru 25-30 stupňů Celsia, a to převážně ve dne a slunce vystupuje vysoko na obloze. Nocní teploty často klesají na 15-18 ° C. V létě má také vysoký stupeň vlhkosti, což znamená, že je často pocitově tepleji než ukazuje teploměr. období od června do srpna je nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Alaverdi.

V zimě Alaverdi trpí vysokou mírou sněhových srážek. Průměrná teplota je zhruba -5 až -12 stupňů Celsia. Teploty v zimě klesají k -15 nebo -20 ° C. Sníh napadá téměř pravidelně v listopadu a neustoupí až do března. Pro turisty je období od prosince do února nejpříhodnější, vzhledem k tomu, že mohou využít zimních sportů.

Jaro a podzim představují klidnější období, kdy je průměrná teplota kolem 10-15 stupňů Celsia. V tuto dobu je krajina plná zeleně a kvetoucích květin, což je důvod, proč se někteří turisté rozhodnou navštívit Alaverdi a jeho okolí právě v této roční době.

Alaverdi je obklopena nádhernou přírodou a tato lokalita nabízí mnoho aktivit, jako jsou horská turistika, jízda na kole, rybaření, pozorování ptáků a zimní sporty. Důležitou věcí, kterou turisté musí vzít v úvahu, je aktuální počasí, aby mohli tuto krásnou lokalitu co nejlépe využít.

Kromě jara, které je poměrně vlhké, má Alaverdi také nízkou úroveň srážek v letním období. I když jsou letní teploty poměrně vysoké, není to takový problém, protože krajina nabízí stíny a příjemné chladné větry, které pomáhají udržet vysoké teploty v reZimu.

Celkově lze říci, že Alaverdi nabízí zájemcům mnoho aktivit a možností, které by mohly být zajímavé i pro turisty, kteří hledají alternativy ze svého každodenního života. Ať už se rozhodnete navštívit toto město v létě, zimě, na jaře nebo na podzim, připravte se na určitou variabilitu počasí.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky