Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Dominikánská republika Las Terrenas

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Las Terrenas


Dotazy:

1. Jak se dostanu z letiště do Las Terrenas?
2. Jaké jsou nejlepší pláže v Las Terrenas?
3. Je bezpečné cestovat do Dominikánské republiky?
4. Co je dobré jíst a pít v Dominikánské republice?
5. Jaký je nejlepší způsob, jak si pronajmout auto v Las Terrenas?

Odpovědi:

1. Z letiště se dostanete do Las Terrenas buď taxíkem, což je asi nejrychlejší způsob, nebo autobusem, který však může trvat déle.
2. Mezi nejlepší pláže v Las Terrenas patří Playa Bonita, Las Terrenas Beach a Playa Coson.
3. Z hlediska bezpečnosti je dobré být ostražitý a dávat pozor na své cennosti. Vyzkoušejte navštívit oficiální turistické oblasti a být obezřetný při pobytu v místech mimo turistické oblasti.
4. Dominikánská republika je známá svou vynikající kuchyní. Doporučujeme vyzkoušet tradiční pokrmy, jako jsou mangu, sancocho nebo arroz con pollo. Co se týče pití, jsou zde populární rum, pivo a čerstvé ovocné džusy.
5. Nejlepší způsob, jak si pronajmout auto v Las Terrenas, je vyhledat ověřenou autopůjčovnu s dobrými recenzemi. Mnoho autopůjčoven nabízí také online rezervaci, což je pohodlné.

Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat místních obyvatel nebo turistických informačních center.


Dovolená Dominikánská republika Las Terrenas


Las Terrenas je úžasnou destinací, kterou nelze vynechat při plánování dovolené v Dominikánské republice. Tento malebný rybářský přístav se nachází na nejvýchodnějším cípu ostrova Hispaniola a nabízí návštěvníkům krásné pláže, jasně modrou vodu a romantické malebné uličky s koloniálními domy. Kromě toho má mnoho aktivit čemuž se věnuje následující článek.

Pláže

Jediný důvod, proč byste měli navštívit Las Terrenas, jsou jeho úchvatné pláže. Hlavní pláž, Playa Bonita, patří k nejkrásnějším plážím na světě s bílým pískem, palmami a čistou vodou. Kromě toho můžete navštívit Playa El Portillo, která je ideální pro rodiny s dětmi, nebo Playa Rincon, která se nachází v přírodní rezervaci a nabízí úžasné výhledy na okolní kopců.

Vodní sporty

Pokud rádi plavete, potápíte se nebo surfuje, bude v Las Terrenas spousta příležitostí pro splnění vašich snů. Díky krásnému moři si můžete přivlastnit nějaký čas a podpořit vaše dobrodružné stránky. Mnoho místních hotelů nabízí různé typy vodních sportů, jako jsou kajaky, šnorchlování, hloubkové potápění a windsurfing.

Výlety

Pokud se vám podaří odolat kráse pláží a vody, můžete podniknout několik výletů do okolí. Navštivte například horu Redonda, odkud se nabízí krásný výhled na celou oblast, nebo Sevillu, vesnici, kde se můžete seznámit s místními zvyky a tradicemi. Nedaleko Las Terrenas se také nacházejí přírodní rezervace s vodopády a přírodním jezerem.

Gastronomie

Kromě krásy krajiny nabízí Las Terrenas i typickou dominikánskou kuchyni. Nabídka sahá od čerstvých ryb a mořských plodů až po pomerančové a marakuja nápoje. Navštivte některou z místních restaurací a ochutnejte několik specialit, jako jsou "Mangu" (připravuje se z banánů, cibule a olivového oleje) nebo "Sancocho" (tradiční dominikánská polévka).

Kultura

Střet dvou kultur - karibské a koloniální - ovlivnil Las Terrenas a vytvořil specifickou atmosféru. Mnoho koloniálních a kreolských domů bylo restaurováno a přeměněno na zajímavé galerie, kavárny a hotel. V rezervaci El Limón můžete na koni navštívit nádherné vodopády až do výšky 50 metrů a poté se společně s místními divokými zvířaty projet po via ferrata lanovce přes drsný terén.

Závěrem, Las Terrenas je ideální destinace pro ty, kteří chtějí zažít tropickou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst Karibiku. S mnoha aktivitami, krásnou přírodou, kulturou a hospodářskou činnosti se nebudete nikdy nudit. Zaručeně si zde odpočinete a vezmete si s sebou mnoho nezapomenutelných zážitků.


Letenka Dominikánská republika Las Terrenas


Las Terrenas je malebné rybářské městečko na severovýchodě Dominikánské republiky, které se stává stále populárnějším turistickým cílem. Letenka do Las Terrenas se stává oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají tropický ráj na zemi.

Las Terrenas se nachází na poloostrově Samaná, kde se nachází některé z nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. Divoká a průzračná voda Karibiku, pláže s jemným pískem a palem, tvoří krajinu plnou kontrastů. Městečko je obklopeno exotickou vegetací a nabízí turistům bohatou kulturu a tradice této oblasti.

Letenky do Las Terrenas jsou běžně dostupné z různých destinací po celém světě. Místní letiště je El Catey International Airport s přímými spojeními z USA, Kanady, Evropy, Karibiku a Jižní Ameriky.

Hlavní turistické aktivity v Las Terrenas jsou spojené s plážovým životem a vodními sporty. Většina lidí se rozhodne strávit čas opalováním na slunci a užitkem z průzračné vody Karibiku. Nejpopulárnější pláže jsou Playa Bonita, Portillo a Coson Beach.

Ale nejen pláže jsou atrakcí Las Terrenas. V této oblasti se nachází mnoho zajímavých turistických míst, jako je například vodopád Salto El Limón, přístav Samaná, historický El Limón, kde si můžete prohlédnout staré sušárny kávy, nebo obchodní ulice Pueblo de los Pescadores.

Pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, doporučujeme projížďky na koni nebo krásné tůry na člunech do přírodního parku Los Haitises.

Pohostinnost místních lidí přidává k celkovému šarmu města. Kromě snadného přístupu k letenky a úžasného tropického klimatu, turisté se zde setkávají s přátelskou atmosférou a jedinečným karibským stylem života.

Las Terrenas nabízí bezkonkurenční zážitky, které jsou plné krásné přírody, úžasných zážitků a nevšedních zážitků. Letenka do této exotické destinace vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou, kterou určitě budete chtít zopakovat.


Počasí Dominikánská republika Las Terrenas


Dominikánská republika je jedna z nejkrásnějších destinací pro turisty na Karibiku. Pro turisty, kteří hledají klid a pohodu, přitahuje zvláště oblíbené letovisko Las Terrenas. Počasí v Las Terrenas je ideální pro osoby, které milují horké počasí, opalování a relax.

Las Terrenas je suché a horké letovisko, které nabízí průměrnou teplotu vzduchu mezi 25 °C až 30 °C po celý rok. V létě (duben až září), je nejtepleji, kdy průměrná teplota je okolo 32°C. V zimě (listopad až březen), je nejchladněji, kdy průměrná teplota klesne na 24°C.

V noci je většinou bezvětří a teplota klesne asi o 5 - 7 stupňů. Může to být trochu chladnější, ale stále příjemné. Vzhledem k tomu, že letovisko je lemováno na severním pobřeží, teplota je navíc mírnější než po vnitrozemí.

Během roku je sezóna hurikánů, ale Las Terrenas není na přímé trase, kterou s sebou přináší. Navzdory tomu se však mohou objevit deště, ale většinou to jsou krátké přeháňky, před kterými stačí schovat se pod střechu.

Nejlepší období pro návštěvu Las Terrenas je od ledna do května, kdy nejsou deště, teplota je příjemná a nepřeháněně teplá. Turisté se mohou těšit na volnou pláž od vatrušek až po honosné plážové hotely. Las Terrenas je ideální pro turisty, kteří hledají klid, soukromí a odpočinek.

Kdyby vás téma počasí Dominikánské republiky zajímalo více, doporučujeme se podívat na webové stránky meteorologických úřadů, kde by vám mohly být poskytnuty více odborné informace a zprávy o počasí.


Ubytování Dominikánská republika Las Terrenas


Las Terrenas je přímořské městečko na poloostrově Samaná v Dominikánské republice. Je známé svou krásnou písčitou pláží, pestrou kuchyní, vodními aktivitami a příjemným klimatem. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, zde je několik možností ubytování pro váš pobyt.

1. Hotel Alisei

Tento hotel nabízí soukromé pláže, které jsou jen pár kroků od hotelu. Pokoje jsou velké a prostorné, s moderním vybavením, klimatizací a Wi-Fi připojením. Můžete si také užít prázdninovou atmosféru u hotelového bazénu nebo si vychutnat chutné jídlo v restauraci.

2. Puerto Plaza Samaná

Puerto Plaza Samaná je krásný hotel, který se nachází v blízkosti centra Las Terrenas. Nabízí velké pokoje s výhledem na oceán, takže si můžete užít úžasnou scenérii. Hotel má také bazén a bar u bazénu, kde si můžete dát osvěžující nápoj.

3. Hotel Casa Grande

Tento hotel se nachází na malém kopci, což znamená, že nabízí nádherný výhled na oceán. Pokoje jsou velké a prostorné, s vlastní terasou, kde si můžete vychutnat své jídlo nebo si dát pití. Hotel je také vybaven bazénem a Wi-Fi připojením.

4. El Bohío Residences

El Bohío Residences je ideální pro ty, kteří hledají ubytování s soukromím. Tyto vilky jsou nádherně zařízené, s velkými plochami, plně vybavenou kuchyní a soukromým bazénem. Kromě toho máte přístup k krásné pláži, která se nachází jen pár kroků od domů.

5. Residence La Cortesana

Residence La Cortesana je stylový komplex apartmánů, který se nachází v centru Las Terrenas. Apartmány jsou prostorné, s moderním nábytkem a klimatizací. Můžete si také vychutnat krásný výhled na oceán a bazén.

Ubytování v Las Terrenas je velmi rozmanité, což znamená, že můžete najít to, co nejlépe odpovídá vašim požadavkům a rozpočtu. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete mít na své dovolené v Dominikánské republice nezapomenutelný zážitek.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky