Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid

Letenka Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jedním z nejoblíbenějších cestovních cílů pro turisty z celého světa. A proč taky ne? Egypt nabízí úžasné zážitky a památky, které byly vybudovány již před tisíci lety. V tomto článku se podíváme na Sharm El Sheikh, což je jedno z nejpopulárnějších letovisek v Egyptě.

Sharm El Sheikh je městem ležícím na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je obklopeno nádherně tyrkysovou vodou Rudého moře. Hlavním lákadlem tohoto města jsou jeho pláže a zátoky s báječně křišťálově čistou vodou, které tuto oblast dělají ideálním místem pro potápění a šnorchlování.

Ras Om El Sid je lokalita nedaleko Sharm El Sheikh, která je známa pro své úžasné korálové útesy a tropické ryby. Proto není divu, že je to nejlepší místo v Egyptě pro šnorchlování a potápění, kde se můžete těšit na vidění krokodýlích ryb, mnoho barevných rybích druhů a dokonce i delfínů.

Další oblast, kterou byste neměli minout, je tzv. Tiran Island, malý ostrůvek, který se nachází v Rudém moři. Tento ostrov je znám pro své úžasné pláže, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci, ale také pro své skvělé mořské korály a zahrady.

Pokud se dostanete do Sharm El Sheikh, určitě navštivte jeho tradiční staré město. Toto město je plné středomořských úzkých uliček a arabské architektury, což dodává městu jedinečný kouzelný nádech.

A protože Sharm El Sheikh je oblíbeným cílem turistů ze všech končin světa, je snadné najít zde mnoho restaurací, barů a butiků. V oblasti se nachází také mnoho luxusních hotelů, které nabízejí výborné služby, soukromé pláže a exkluzivní restaurace.

Pokud se chystáte do Sharm El Sheikh, vězte, že nejlepší čas na návštěvu je od října do dubna, kdy je klima na pobřeží Sinaje příjemné a teploty kolem 30 stupňů. Když už máte vybráno, neváhejte a vydejte se na cestu k úchvatnému Ras Om El Sid, nejkrásnějšímu potápěčskému a šnorchlovacímu místu v Egyptě!


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egyptské letovisko Sharm El Sheikh je velmi oblíbené pro své úchvatné podvodní scenérie a luxusní hotely. Jednou z nejlepších čtvrtí v Sharm El Sheikh je Ras Om El Sid, oblast, která je proslavena svým klidným okolím a pohledem na uklidňující korálové útesy.

Pokud hledáte ideální dovolenou na pláži, Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh je pro vás tím pravým místem. Zde se nachází několik pláží s čistým bílým pískem, které vypadají jako malé ostrovy v moři. Místní hotely nabízejí také několik bazénů a vodních parků pro děti i dospělé.

Ale Sharm El Sheikh není jen o plážích. Námořní pěškyňky jsou tím, co Sharm El Sheikh dělá zvláštním a Ras Om El Sid je jednou z nejlepších oblastí pro šnorchlování a potápění. Toto je domov některých nejúchvatnějších podmořských scenérií, kdy korálové útesy a pestrá řada ryb tvoří jedno v nejmalebnějších podvodních ekosystémů na světě.

Pokud si přejete prozkoumat město, můžete se vydat na těsnější procházku po promenádě. Zde najdete spoustu obchodů, restaurací a kaváren, které slouží mezinárodní a místní kuchyni. Pokud se chcete podívat na něco vzdálenějšího, můžete navštívit staré město Sharm El Sheikh, kde máte možnost seznámit se s místní kulturou a nákupovými možnostmi.

Nezáleží na tom, zda hledáte dovolenou na pláži nebo dobrodružnou dovolenou, Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid nabízí skvělé možnosti pro oba typy cestování. Můžete si zde užít slunce a krásy podvodních scenérií, ale také ochutnat nejlepší místní kuchyni a prozkoumat místní kulturu. Pokud hledáte nové místo pro dovolenou, Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid určitě stojí za zvážení.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě, a to především díky svým krásným plážím a kulturním památkám. Mezi oblíbené destinace v Egyptě patří i město Sharm El Sheikh a jeho oblast Ras Om El Sid. Pokud plánujete do Egypta cestu, neváhejte zvolit ubytování v této oblíbené lokalitě.

Sharm El Sheikh se nachází na jižním cípu Sinajského poloostrova a díky svému úchvatnému pobřeží Rudého moře si získalo velkou popularitu. Oblast Ras Om El Sid, která se nachází na jih od města, nabízí klidnější prostředí než samotné centrum a zároveň vám umožní vychutnat si krásy korálových útesů.

V této oblasti najdete řadu hotelů a resortů, které se pyšní nejen skvělým ubytováním, ale také první třídou služeb a atrakcí pro celou rodinu. Mezi oblíbené hotely v této oblasti patří například Sunrise Diamond Beach Resort, Renaissance Sharm El Sheikh Golden View Beach Resort nebo Grand Rotana Resort & Spa. Tyto hotely disponují pláží s bílým pískem, bazény, restauracemi, bary a dalšími službami, které vám zajistí dokonalý pobyt v Egyptě.

Pokud vás zajímá aktivní dovolená, v oblasti Ras Om El Sid máte možnost vyzkoušet různé vodní sporty, jako jsou potápění a šnorchlování. Korálové útesy v této oblasti jsou fascinující a plné života, takže neváhejte a zajeďte se podívat do podmořského světa.

V okolí Ras Om El Sid najdete také zajímavé kulturní památky, jako je například město Dahab, které leží na severovýchod od Sharm El Sheikh. Je to malebné město s barevnými domečky a příjemnou atmosférou. Zajímavá je pro své množství tradičních suvenýrů, ale také pro své krásné pláže a možnosti windsurfingu.

Celkově lze konstatovat, že ubytování v oblasti Ras Om El Sid je nejenom krásné, ale také praktické, protože je blíže národnímu parku Ras Mohammed a městu Dahab. Pokud plánujete cestu do Egypta a hledáte klidnější lokalitu s krásnými možnostmi koupání a potápění, neváhejte a vyrazte do této oblíbené části města Sharm El Sheikh. Určitě nebudete litovat a vrátíte se domů s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


1) Jaké jsou nejlepší pláže v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Pláže Naama Bay, Shark's Bay, Ras Um El-Sid a Ras Mohammed jsou nejlepšími místy pro koupání a potápění.

2) Jaká aktivita je nejoblíbenější v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Potápění je v této oblasti nejoblíbenější aktivitou, protože nabízí úchvatné korálové útesy a dlouhé řady ryb.

3) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh v Egyptě?
- Nejlepší doba na návštěvu této oblasti je od října do května, kdy jsou teploty mírnější a méně horké. V létě jsou teploty velmi vysoké.

4) Jaké jsou nejlepší hotely v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Mezi nejlépe hodnocené hotely v této oblasti patří Royal Savoy Sharm El Sheikh, Rixos Premium Seagate a Baron Resort Sharm El Sheikh.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Mezi nejlepší restaurace v této oblasti patří El Masrien, Fares Seafood Restaurant a Onions Restaurant.

6) Jaký je nejbližší letiště k Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Nejbližší letiště je Letiště Sharm El Sheikh, které je vzdálené přibližně 15 km.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je země slunce a tepla, ale ne vždy jsou podmínky na pláži ideální. V létě může být horko a vlhko, ale v zimě a na jaře jsou teploty příjemné a vhodné pro dovolenou. Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid patří mezi nejpopulárnější letoviska v Egyptě a mají mnoho slunečných dnů a teplého moře.

V létě (červen až srpen) mohou být teploty kolem 38 stupňů Celsia a slunce vysoko na obloze. Pokud se chystáte v této době do Egypta, nezapomeňte na krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci a hydrataci. Voda v moři je teplá až horká a příjemná na koupání. Ale mohou být i horké větry z pouště, které zhoršují pocit z vedra.

Na podzim (září a říjen) teploty klesají na příjemných 25-30 stupňů Celsia. Je to klidnější doba než v létě a méně turistů, takže je ideální pro ty, kteří nechtějí v rušném letovisku. Voda v moři je stále dost teplá na koupání.

V zimě (listopad až únor) je teplota kolem 20-25 stupňů Celsia a moře je chladnější, ale stále vhodné na koupání. Může být však větrno a občas dochází k bouřím. V této době návštěvníci mohou také využít možností výletů do vnitrozemí, jako jsou pyramidy v Gíze nebo starověké město Luxor.

V jarních měsících (březen a duben) teploty stoupají zpět na 25-30 stupňů Celsia a voda v moři začíná být opět teplejší. Tento čas je vhodný pro rodiny s dětmi, kteří chtějí jet na dovolenou mimo hlavní letní sezónu.

Celkově je počasí v Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid příjemné po celý rok a ideální pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře a zároveň objevit krásy Egypta a jeho historii. Nezapomeňte přivézt s sebou dostatek hydratace a krémů na ochranu proti slunci, a také se poraďte s místními obyvateli ohledně vhodného oblečení pro danou roční dobu.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky