Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Etiopie Aksum (včetně Stélu)

Letenka Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Etiopie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi nejvýznamnější místa, která Etiopie nabízí, patří město Aksum. Toto město se nachází na severu země, v regionu Tigray, a je zařazeno mezi světové kulturní dědictví UNESCO. Jednou z největších turistických atrakcí v Aksumu je Stéla, která je považována za největší kamennou konstrukci v Africe.

Aksum bylo v minulosti důležitým obchodním centrem, které hrálo klíčovou roli v obchodování mezi Egyptem, Arabskou polovinou a sub-saharskou Afrikou. Město má bohatou historii, která sahá až do 8. století př. n. l. V té době bylo město hlavním centrem starověkého království Aksum, jednoho z nejvýznamnějších království na březích Rudého moře.

Stéla je umístěna v Aksumském oblastním parku a je vysoká přes 24 metrů. Jedná se o jednu ze stél, které byly postaveny v dobách, kdy se království Aksumu nacházelo na vrcholu své moci. Stélou bylo možné ukázat sílu a význam království, a také sloužila jako pamětník významných historických událostí.

Stéla Aksum je zakončena křížem, což mnoho lidí interpretuje jako důkaz Kristova vlády nad městem. Nicméně, v době, kdy byla stéla postavena, byla Aksum hluboce zakořeněna v tradiční africké náboženské víře. Kříž může spíše označovat sluneční kotouč.

Zvláštností této stély je, že ji údajně nechal postavit král Ezana, který se v počátcích své vlády snažil o to, aby se jeho obyvatelstvo obrátilo k křesťanské víře. Ezana a jeho následovníci byli následně jedněmi z prvních křesťanských vládců v historii.

Lidé, kteří navštíví Stélu Aksum, se mohou pokochat skutečnou historickou památkou, která připomíná slavnou minulost Etiopie. Letenky do Etiopie jsou k dispozici z různých měst, včetně Addis Abeby.

Celkově lze tedy říci, že návštěva Aksumu s jeho historickou památkou Stélou je zážitek, který nelze opomenout. Cestovatelé, kteří se zajímají o historii a kulturu, by si tuto destinaci neměli nechat ujít.


Ubytování Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Aksum je historické město v Etiopii, které se nachází v blízkosti hranic se Súdánem a Eritreou. Toto město je známo jako centrum starověké etiopské civilizace a v současné době je pro turisty neuvěřitelně zajímavou atrakcí.

Jedním z nejvýznamnějších míst, které turisté musí navštívit, jsou stély. Tyto symbolické kamenné sloupy jsou obří a nezvykle propracované, přičemž některé z nich jsou staré až tisíce let. Mezi nimi patří největší stéla na světě, která je vytesaná z jednoho kusu kamene a měří 33 metrů.

Mnoho turistů si při návštěvě Aksumu vybírá ubytování přímo v centru města, kde se nacházejí mnohé hotely a penziony. Ty jsou zpravidla velmi pohodlné a čisté a jejich ceny jsou obvykle přijatelné.

Na druhou stranu, pokud cestovatelé hledají jedinečnější zážitek, mohou se rozhodnout pro ubytování v tradičních etiopských domech tj. tzv. tukuls. Tyto domy jsou většinou postaveny z místních materiálů, jako jsou kámen a dřevo, s typickými kónickými střechami. Ubytování v takových domech poskytuje skvělou příležitost pro turisty, kteří se chtějí blíže seznámit s tradiční etiopskou kulturou.

Většina z těchto domů se nachází v blízkosti centra města a většinou jsou cenově dostupné. Navíc, turisté získají jedinečný zážitek a zároveň budou podpořovat místní ekonomiku.

V Aksumu se rovněž nacházejí tradiční etiopské restaurace, které nabízejí úžasné jídlo jako injera (tradiční etiopská palačinky), waty (různé omáčky s masem nebo zeleninou) a etiopskou kávu. V městě je také mnoho obchodů s místními suvenýry, jako jsou například stély z kamene, šperky a keramika.

Celkově lze říct, že Aksum je místem, kde by měl každý turista zavítat, ať už se zajímá o historii, kulturu nebo užívá si přírodní krásy. Ubytování v historickém centru města nebo v tukulu jsou skvělým způsobem, jak se ponořit do místní atmosféry a zároveň si užít pohodlí. A navíc, stély jsou prostě neuvěřitelné.


Počasí Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Etiopie Aksum je oblast v severní části země, která se pyšní bohatou historií a kulturou. Zdejší klima se vyznačuje horkými a suchými léty a chladnými a deštivými zimami. Počasí může být velmi proměnlivé a lokálně se může lišit.

V létě, které zde trvá od května do září, jsou teploty velmi vysoké. Denní maxima se mohou vyšplhat až na 30-35 °C a teploty v noci zůstávají kolem 15-20 °C. V této době je v oblasti velmi suchá a srážky jsou téměř nulové. V západní části oblasti mohou být teploty ještě vyšší.

Naopak v zimě, která se zde koná od října do dubna, jsou teploty nižší a značně kolísají v závislosti na nadmořské výšce. V hornatých oblastech se mohou teploty pohybovat kolem 5-10 °C a v nižších polohách až k 20 °C. V zimě je v oblasti mnohem vyšší srážková aktivita než v létě, přičemž nejvíce srážek se očekávají v období od listopadu do února.

Aksum je také známý díky Stéle. Jedná se o obří kámen, který byl vytesán z jednoho kusu žuly a vysoký je 23 metrů. Je to nejvyšší obelisk, který byl vytesán z jednoho kamene. Stéla byla postavena pravděpodobně v období od 4. do 5. století a dodnes zůstává v Aksumu jako svědkem historických událostí této oblasti.

I když je Aksum teplým a slunným místem, je důležité se připravit na výkyvy počasí. Dbejte na to, aby jste měli dostatek vody a chránili se před přímým sluncem i před deštěm. Pokud se chystáte navštívit Stélu, nezapomeňte na kvalitní obuv, protože je potřeba vystoupat na kopec, na kterém se nachází.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Aksum (včetně Stélu)


1) Co je to Aksum a kde se nachází?
Aksum je starověké město v Etiopii, které se nachází na severovýchodě země poblíž hranic s Eritreou.

2) Co je Stéla a proč je tak důležitá?
Stéla je obeliskový památník vyrobený z jednoho kamene, který se nachází v Aksumu. Je považován za jeden z nejdůležitějších historických artefaktů Etiopie a je důležitým symbolem etiopské národní identity a církve.

3) Kdy byla Stéla vytvořena?
Stéla byla vytvořena někdy v 3. nebo 4. století, ačkoliv přesné datum není známo.

4) Jaký je význam Stély?
Stéla zobrazuje vyobrazení etiopských králů a královen a popisuje historii Etiopie a jejího království. Tento artefakt je považován za symbol etiopského bohatství a kulturního dědictví.

5) Co je to Tigrayská válka a jak ovlivnila Aksum a Stélu?
Tigrayská válka byla konfliktem mezi Etiopskou vládou a Tigrayskou lidovou osvobozeneckou frontou v letech 2020-2021. Válka způsobila vážné škody na kulturním dědictví Etiopie, včetně Aksumu a Stély. Stéla byla poškozena a zdroje uvádějí, že mohl být ukraden nebo poničen během konfliktu.

6) Jak je Aksum spojeno s křesťanstvím?
Aksum byl centrem křesťanské víry v Etiopii a je považován za jedno z nejstarších křesťanských center na světě. Do Etiopie dorazilo křesťanství v 4. století a bylo přijato většinou obyvatel Aksumu.

7) Co je Simienský národní park a proč je to významné místo v Etiopii?
Simienský národní park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších národních parků v Etiopii. Nachází se v horách Simien a je domovem mnoha zvířat, včetně kozorožců, hyen, levhartů a dalších endemických druhů. Park je považován za světové dědictví UNESCO a je populárním turistickým cílem v Etiopii.


Dovolená Etiopie Aksum (včetně Stélu)


Etiopie je země plná kontrastů a neuvěřitelných zážitků. Pokud hledáte dovolenou na místě, které vám nabídne bohatou historii, nádhernou přírodu a opravdový zážitek, pak byste měli určitě zvažovat návštěvu města Aksum.

Aksum je město ležící na severu Etiopie, v oblasti Tigray. Jedná se o jedno z nejdůležitějších historických míst v Etiopii a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Aksum bylo v minulosti centrem starověkého Aksumského království a až do 10. století našeho letopočtu bylo jedním z nejvýznamnějších obchodních center na světě.

Jedním z hlavních turistických lákadel města je tzv. "Stéla". Stély jsou monumentální kamenné sloupy, které byly postaveny v období mezi 2. a 3. stoletím našeho letopočtu. Tyto monumenty jsou ozdobou města a představují historické a náboženské symboly. Stély jsou zdobeny různými motivy a symboly, a jsou významným svědectvím o původní africké architektuře.

Dalším turistickým lákadlem v Aksumu je hrobka krále Bazena, který vládl na konci 4. století. Jeho hrobka se nachází v podzemí a je jedním z nejproslulejších hrobů v Etiopii.

V Aksumu se nachází také Katedrála Svaté Marie Tsion, která je jedním z nejdůležitějších náboženských míst v Etiopii. Podle místní tradice se zde nachází schránka obsahující původní zápisy o Archou úmluvy, kterou lidé uctívají, jako by obsahovala autentické zápisy 10 Božích přikázání.

Kromě historických památek nabízí město Aksum také nádhernou přírodu a tipy na turistické výlety. V okolí města se nachází vodopády, hory, řeky a národní parky, které nabízí turistům možnost prozkoumat krásy země.

Celkově lze říci, že návštěva Aksumu je zážitkem, který se těžko zapomíná. Toto historické město skýtá krásu a tajemství z pohledu minulosti, což nabízí cestovatelům nepopsatelně krásné zážitky a příležitost objevit co nejvíce skrytých klenotů a tajemství. Pokud hledáte dovolenou s pestrou paletou zážitků, pak by město Aksum mohlo být to pravé místo pro vás.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky