Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Srí Lanka Udawalawe National Park

Počasí Srí Lanka Udawalawe National Park


Srí Lanka je krásnou zemí, která je známa svým exotickým klimatem a nádhernou přírodou. Jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v zemi je Udawalawe, který se nachází na jihu Srí Lanky. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, leopardů, medvědů a vodních ptáků. Pokud plánujete návštěvu Udawalawe National Park, musíte počítat s několika faktory, které ovlivňují počasí v této oblasti.

Srí Lanka se nachází v tropické oblasti, což znamená, že počasí zde bývá horké a vlhké. Udawalawe National Park se nachází v oblasti s nízkou nadmořskou výškou, která je známá svými vysokými teplotami. Nejteplejším měsícem v této oblasti je duben, kdy teploty mohou stoupat až na 40 °C. Pokud plánujete návštěvu Udawalawe National Park v této době, musíte se připravit na velmi horké počasí.

V létě v Srí Lance, tj. od května do srpna, můžete očekávat deštivé počasí. V Udawalawe National Parku mohou být deště velmi silné a tuto dobou mohou být některé části parku uzavřeny kvůli povodním. Pokud se chystáte do parku v této době, nezapomeňte si přibalit deštník a pláštěnku.

Nejlepší dobou pro návštěvu Udawalawe National Parku je od prosince do března, kdy je počasí mírnější a nehrozí tolik dešťových srážek. V tuto dobu je také nižší pravděpodobnost, že se zvířata ukryjí před příliš vysokými teplotami nebo pořádným deštěm.

V každém případě, ať už se chystáte kdykoliv, měli byste si vzít teplé oblečení, protože v noci se může ochladit. Také nezapomeňte na dostatečné množství vody, abyste hydratovali, protože horké počasí může způsobit dehydrataci.

Udawalawe National Park je krásné místo, které stojí za návštěvu. Pokud chcete poznat úžasnou přírodu Srí Lanky v celé její rozmanitosti, musíte se ale přizpůsobit výkyvům počasí. Spojte návštěvu s pobyt v některém z přilehlých měst, jako je např. Hambantota, a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v exotické zemi.


Ubytování Srí Lanka Udawalawe National Park


Srí Lanka je ostrovní země, která se nachází v Indickém oceánu. Je to oblíbená turistická destinace pro své nádherné pláže, historické památky a půvabnou faunu a flóru. Mezi jednu nejlepších atrakcí Srí Lanky patří národní park Udawalawe National Park. Národní park Udawalawe je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, krokodýlů a mnoho dalších. A pokud hledáte místo k pobytu během vaší návštěvy, máte na výběr řadu možností.

Kemping v Udawalawe

Pro dobrodružné duchy je kempování v Udawalawe nádhernou možností užít si přírodu a zvířata. V kempu budete moci pozorovat zvířata přímo z vašeho stanu, v ranních hodinách se probudíte k zvukům ptáků a zvířat v okolí. Kempy se skládají ze základních věcí, jako jsou stanové stany a sprchy. Kempy jsou obvykle velmi jednoduché, ale pro dobrodružné turisty to může být ideální.

Vodní chatky v Udawalawe

Další možností je ubytovat se v takzvaných "vodních chatkách". Tyto chatky jsou postaveny přímo na vodě a nabízejí úžasnou možnost užít si okolí národního parku a zároveň mít pocit, že jste úplně spolu s přírodou. Vodní chatky nabízejí pohodlné vnitřní prostory s dobře zařízenými koupelnami a ložnicemi. Navíc si můžete užít fantastické panoramy okolní přírody.

Hotely v Udawalawe

Pokud hledáte pohodlnější ubytování, existuje řada hotelů v blízkosti národního parku Udawalawe, které nabízejí různé způsoby, jak si užít svou dovolenou. Tyto hotely nabízejí vybavené pokoje, hygienické zázemí a jednoduchou dostupnost na všechny atrakce v okolí. Vyberte si hotel podle svých osobních preferencí a zájmů. Určitě se najde něco pro každého.

Ubytování je velmi důležitou součástí každé dovolené. Když chcete prozkoumat Národní park Udawalawe na Srí Lance, máte na výběr řadu možností - od jednoduchých kempů až po luxusní hotely. Záleží jen na vás, jaký typ ubytování si vyberete pro vaší dovolenou. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte si užít úžasné krásy národního parku Udawalawe.


Dovolená Srí Lanka Udawalawe National Park


Udawalawe National Park je jeden z nejvýznamnějších parků Srí Lanky. Nachází se v provincii Sabaragamuwa na jihovýchodě země a patří k nejlepším místům pro pozorování divoké zvěře. Park je také známý svými slony, kteří zde mají své domovské území.

Pro milovníky přírody a divoké zvěře je Udawalawe National Park neodolatelnou destinací. Je to ideální místo pro safari, při kterém můžete vidět mnoho druhů divokých zvířat, včetně slonů, levhartů, buvolů, krokodýlů, vzácných ptáků a mnohých dalších. V parku roste také mnoho druhů rostlin, včetně orchidejí a bromélií.

Park je velmi rozsáhlý, rozprostírá se na více než 31 000 hektarech. Můžete si zvolit buď prohlídku parku vlastním vozidlem, nebo si pronajmout vůz s řidičem, který vám ukáže ta nejlepší místa pro pozorování zvířat. Během prohlídky se můžete zastavit na různých místech, abyste si prohlédli jednotlivé druhy zvířat a pozorovali je v jejich přirozeném prostředí.

Pro ty, kdo chtějí strávit více času v parku, jsou k dispozici i různé druhy ubytování, včetně luxusních resortů a kempů. Ve většině hotelů a kempů se nabízí také bufetové menu, aby hosté měli možnost ochutnat místní speciality a tradiční srílanskou kuchyni.

Park je otevřený pro návštěvníky po celý rok, ale nejlepší časy pro návštěvu jsou od června do září a od prosince do března. Během těchto měsíců je zde méně deštivých dní a zvířata jsou aktivnější.

Udawalawe National Park je opravdu jedinečným místem na Srí Lance, které stojí za návštěvu. Přináší nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na setkání s divokou zvěří a krásou srílanské přírody.


Letenka Srí Lanka Udawalawe National Park


Srí Lanka je krásná země, plná různorodých kultur, krásné přírody a fascinující historie. Jediným způsobem, jak tyto krásy objevit, je cestování a prozkoumávání nových oblastí, které země nabízí. Jedním z nejkrásnějších parků je Udawalawe National Park, který se nachází na jihu Srí Lanky.

Kolem parku se nachází kopcovitá oblast, která je plná rýžových polí, čajových plantáží a obytných oblastí. Samotný park je rozlehlý a pokrývá plochu přibližně 308 km². Udawalawe National Park se stal domovem pro mnoho zvířat a ptáků, ale hlavním důvodem jeho existence je ochrana srílanského slona. Udawalawe National Park je domovem více než 400 slonů a je tak jedním z největších parků na světě, kde sloni žijí v přirozeném prostředí.

Dalšími zvířaty, která se mohou v parku nalézt, jsou leopardi, krokodýli, srnky, křečci, sršni, divoké prasata a mnoho dalších. Udawalawe National Park je také známý pro své bohaté ptactvo. Nachází se zde více než 200 druhů ptáků, včetně ibisů, poláků, kormoránů a orlů.

Nejlepší dobou na návštěvu parku je během období sucha, které trvá od prosince do března. Během tohoto období je množství zvířat zvyklých na zásobování vodou velmi aktivní, protože se musí živit z posledních skvrn suché půdy.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé druhy aktivit. Mezi nejpopulárnější patří safari, krátké a dlouhé treky po parku, jízda na slonovi, kajak a malé lodě na jezeře na břehu parku. Navíc se v centru parku nachází i malé muzeum věnované slonům.

Letenky do Srí Lanky se pohybují ve střední cenové kategorii, protože let od Evropy do Colombo trvá zhruba 11 hodin. Od Colombo následně můžete pokračovat na jih Srí Lanky, kde se park nachází. Mezi nejoblíbenějšími letovisky v této oblasti jsou Unawatuna, Mirissa a Tangalle.

Výlet do Udawalawe National Park je fantastickým zážitkem pro milovníky přírody a pro všechny, kdo chtějí vidět, jak zvířata žijí v přirozeném prostředí. Letenky do Srí Lanky se snadno objednají na internetu, a tak nemusíte nic jiného, než se vydat na cestu a objevovat krásy parku a celé země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Udawalawe National Park


1) Kdy je nejlepší návštěva Udawalawe národního parku?
Nejlepší čas na návštěvu je během suchého období od prosince do března.

2) Jaká zvířata mohu spatřit v parku?
Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, leopardi, medvědi, krokodýli, prasata a mnoho dalších.

3) Jak dlouho trvá safari v parku?
Safari trvá obvykle tři až čtyři hodiny.

4) Mohu si přinést vlastní jídlo a pití na safari?
Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití, ale je důležité si ho dobře zabalit a neponechat ve vozidle, aby nedošlo k úniku vůně, k níž by mohla zvířata zareagovat.

5) Je vhodné si pronajmout vodiče pro safari?
Ano, pronajmutí kvalifikovaného a zkušeného průvodce je vysoce doporučeno, aby zabezpečil bezpečnost a omnoho lepší zážitek z návštěvy parku.

6) Jak se dostanu do parku?
Park se nachází asi 200km od hlavního města Colombo a dostanete se sem pomocí veřejné dopravy nebo soukromého automobilu.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky