Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie Guatapé

Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Guatapé


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Guatapé v Kolumbii?
Nejlepší období na návštěvu Guatapé je od prosince do února a od června do srpna, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

2. Kolik stojí vstupné do El Peñón v Guatapé?
Vstupné do El Peñón v Guatapé stojí kolem 18 000 COP (asi 100 Kč) na osobu.

3. Jak dlouho trvá výstup na vrchol El Peñón v Guatapé?
Výstup na vrchol El Peñón v Guatapé trvá asi 740 schodů a trvá přibližně 1-2 hodiny.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Guatapé v Kolumbii?
Mezi nejlepší aktivity v Guatapé patří výstup na El Peñón, prohlídka města a jeho malebných uliček, plavba po jezeře a rybolov.

5. Může se v Guatapé platit kartou, nebo je lepší mít s sebou hotovost?
V Guatapé se dá platit kartou, zejména v hotelech a restauracích. Nicméně, je vždy dobré mít s sebou také hotovost na menší nákupy a v místech, která akceptují pouze hotovost.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Guatapé?
Mezi nejlepší restaurace v Guatapé patří restaurace Bar La Fogata, La Yola a Restaurante La Langosta.

7. Jaké jsou nejbližší letiště k Guatapé?
Nejbližší letiště k Guatapé je letiště José María Córdova v Medellínu, asi 62 km vzdálené od Guatapé.

8. Je v Guatapé bezpečno?
Ano, Guatapé je všeobecně považován za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně, stejně jako v jakémkoliv jiném městě nebo kraji, je vždy dobré být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Letenka Kolumbie Guatapé


Guatapé se nachází v centrální Kolumbii a je to malebné město, které se pyšní mnoha zajímavými památkami a přírodními krásami. Pokud se chystáte navštívit tuto krajinu, je nejlepší si zajistit letenku do Kolumbie a poté již objevovat všechny skvosty, které Guatapé nabízí. V následujícím článku se podíváme, co všechno na turisty v Guatapé čeká a jak si zvolit ten nejvhodnější způsob dopravy.

Zajímavosti Guatapé

Když přijedete do Guatapé, jednoznačně nevynechejte místní přehrady, které jsou impozantní dílem úsilí a práce místních obyvatel. Stejně tak nevynechejte ani malebnou náměstí s katedrálou či faraonické skalní bloky, vysoké až 200 metrů, které budou dominovat krajině. Pokud máte chuť do většího dobrodružství, poté si zajistěte prohlídku kanyonu Santuario de la Piedra, který se rozprostírá na celé tři hektary. Zajímavou atrakcí je také skalní stěna, na kterou se můžete vystoupat a jasně vidět celé město Guatapé, ale i přilehlé jezero s přehradou.

Co ještě si v Guatapé nenechat ujít

Další zajímavostí města Guatapé jsou barevné nástěnné malby, vytvořené místními umělci. Můžete se projít starou částí města a pozorovat, jaké krásné malby na vás čekají. Většina z nich popisuje historii města a její významné události.

Jak si zajistit co nejlevnější letenku

Pokud plánujete návštěvu do Guatapé, je nejlepší si předem zajistit letenku. Při výběru letenky kupte si letenku co nejdříve, aby vám neutekla výhodná cena, přidávejte do hledání veřejné svátky a týdny, které mohou nabídnout nižší ceny letenek. Další tip je využít srovnávače, které na jednom místě shluknou celou nabídku a umožní vám najít nejlevnější let, zcela bez vašeho vkladu. Při plánování vaší cesty do Kolumbie si tedy dejte záležet na výběru letu, abyste ušetřili co nejvíce peněz.

V závěru lze říci, že v Guatapé si určitě každý najde to svoje. Stejně tak si můžete užít i místní kuchyni, která je výjimečná a plná místních surovin. Celkově je toto město jedním z nejzajímavějších míst v Kolumbii a stojí za to si sem zajet alespoň na pár dní. Díky široké nabídce letenek a dopravním spojením se sem můžete dostat snadno a rychle.


Ubytování Kolumbie Guatapé


Když si naplánujete cestu do Kolumbie, určitě byste neměli vynechat pobyt v Guatapé. Toto městečko ležící na břehu přehrady Embalse Guatapé je obklopeno nádhernou krajinnou scenérií, a také je známé svými barevnými domy a především jedním z největších monolitů na světě – El Peñón de Guatapé. Pokud chcete na vlastní oči vidět tyto krásy a užít si klid a relaxaci, potřebujete také kvalitní a pohodlné ubytování.

V Guatapé najdete mnoho různých hostelů, penzionů a hotelů, které nabízejí ubytování pro každý rozpočet a každého cestovatele. Výběr je velký, a tak si určitě každý najde to své. Pokud ale hledáte trochu luxusu a rádi si užíváte rodinnou atmosféru, měli byste zvážit návštěvu těchto hotelů:

1. Hotel Zocalo Campestre
Tento hotel poskytuje ubytování v klidné a malebné oblasti, kde se můžete těšit na příjemnou atmosféru a bezproblémový pobyt. Každá z pokojů je vybavena kvalitním zařízením a pohodlnými postelemi, takže se určitě budete cítit jako doma. Hotel také nabízí skvělou snídani a řadu dalších služeb, jako je například bazén, solárium, výrobu domácího vína a mnoho dalšího.

2. Hotel Mi Monaco
Pokud hledáte pro vaši cestu do Guatapé kousek Francie, určitě byste si měli zarezervovat pobyt v tomto hotelu. Hotel Mi Monaco poskytuje luxusní a pohodlné ubytování v romantickém a historickém prostředí. Každý z pokojů je zařízen ve francouzském stylu a nabízí nebývalý komfort a pohodlí. Hotel také nabízí obyčejné pokoje i apartmány, takže si můžete zvolit, co bude pro vás nejlepší. Navíc, hotel Mi Monaco má krásnou zahradu a bazén, takže si můžete užívat klidnou dovolenou včetně krásného výhledu.

3. Hotel Los Recuerdos
Tento hotel se nachází v klidné části Kolumbie a nabízí skvělé ubytování pro každého cestovatele. Nabízí 27 pohodlných pokojů s klimatizací a terasou, stejně jako různorodé služby, jako je bazén, vířivka, sauna a mnoho dalšího. Pokud se rádi procházíte v přírodě, také si užijete procházky v okolí hotelu, kde se můžete těšit na nádhernou křišťálově čistou vodu obklopenou velkolepou scenérií.

Všechny tyto hotely nabízejí luxusní a pohodlné ubytování, a tak si na vaší cestě do Kolumbie můžete zvolit ten nejlepší pro vaše potřeby. Ani samotné město Guatapé vás jistě nezklame. Můžete si užívat pohodových procházek a vychutnávat místní kulinářské speciality, stejně jako nádhernou přírodu, kterou toto místo nabízí. Všechno to spolu s luxusním ubytováním vám umožní tu nejkrásnější dovolenou, jakou jste si kdy mohli přát.


Počasí Kolumbie Guatapé


Guatapé, Kolumbie: Místo s nádherným jezerem a nevypočitatelným počasím

Guatapé je charakteristické městečko nacházející se v kolumbijské Antioquia, které se pyšní mimořádnou přírodou, krásným jezerem a nepředvídatelným počasím. Pro turisty a místní obyvatele může být toto místo stále velkou neznámou, co se týče klimatických podmínek. Protože vzhledem k nadmořské výšce 2010 metrů a jeho poloze v povodí tří řek, je klima v Guatapé mnohem chladnější a vlhčí než v jiných oblastech Kolumbie.

Během roku se teploty v Guatapé pohybují od 16 do 20 stupňů Celsia, pokud se nejedná o období sucha, které nastává mezi prosincem a únorcem. V tomto období se teploty mohou zvýšit až na 25 stupňů, ale zároveň bývají krátkodobé silné deště.

V období od května do listopadu se můžeme setkat s velkým množstvím dešťů, což je daleko více, než průměr v jiných kolumbijských oblastech. Tyto srážky jsou typické pro dešťovou sezónu, kdy prší každý den odpoledne. Proto je důležité, aby turisté v této oblasti měli s sebou vhodné oblečení pro chladnější počasí a dešťovou obdobu.

Nicméně, i když Guatapé může být období dešťů docela deštivé, mnoho turistů si vychutnává jeho překrásnou přírodu za každého počasí. Jedná se o malé a přátelské město, které své návštěvníky přivítá svými různými atrakcemi, jako jsou jeskyně, vodopády a samozřejmě nádherné jezero. V rámci těchto atrakcí může turista vychutnat přírodu za slunečného i deštivého počasí, ale zároveň je důležité mít s sebou správnou obuv a oblečení pro každé počasí.

V závěru lze říci, že Guatapé je místo plné krásy, které zahrnuje různé a mnohostranné klimatické podmínky, jež mohou být měnící a nepředvídatelné v různých časech. Pokud se chystáte navštívit toto místo, zvyklé si na každé počasí, aby vaše zážitky zde dosáhly svého maxima.


Dovolená Kolumbie Guatapé


Kolumbie je země plná překvapení a krás. Není proto divu, že se stala oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Mezi nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu, patří bezesporu malé městečko Guatapé. Toto kouzelné místo se nachází v departementu Antioquia asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Kolumbie - Bogoty.

Guatapé je skutečně jedinečnou přírodní oázou, která nabízí návštěvníkům to nejlepší z kolumbijské krajiny. Oázou, která jakoby k nebi volala. A to díky svým nezapomenutelným výhledům, které zaručeně vaše srdce okouzlí. Guatapé a jeho okolí skýtají řadu příležitostí k turistickým aktivitám, jako jsou horské túry, vodní sporty nebo návštěvy historických památek.

Pokud hledáte příjemné a klidné místo na odpočinek a relaxaci, Guatapé je tím pravým místem pro vás. Nabízí totiž řadu luxusních resortů a hotelů, kde si můžete užít pohodlné spaní a výhled do nádherné krajiny.

Největší atrakcí v Guatapé je bezesporu obří kámen, známý jako Peñol. Tento mohutný kámen se tyčí až do výšky 200 metrů a na jeho vrcholu vás čekají neopakovatelné výhledy na celou okolní krajinu. Úchvatné panorama snadno očaruje každého návštěvníka.

Ačkoliv se Guatapé může zdát malým a tichým městem, nabízí zde řadu zajímavých aktivit. Mohou zde být překvapivě nečekané možnosti, o kterých mnozí ani nevědí. Například zde můžete navštívit tradiční trh, na kterém se prodávají místní speciality a suvenýry. Nebo se projít po starobylých uličkách, kde můžete cítit kouzlo minulosti.

Pokud se zajímáte o kulinární speciality, Guatapé nabízí řadu skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční jídla z této oblasti Kolumbie. Pokud jste ale spíše milovníky snackingu, nenechte si ujít místní lahůdky jako jsou arepas (placky ze žluté kukuřice) nebo kachapy (jídlo z kukuřičné mouky podobné plackám, plněné sýrem).

V Guatapé se rovněž nachází mnoho lákadel pro návštěvníky, kteří hledají adrenalinovou zábavu. Můžete si pronajmout kajak, jet na vodní skútru, zaskákat si na padáku ze skály nebo se projíždět na člunu. Nudit se v tomto malebném městečku opravdu nebudete.

Guatapé je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst v Kolumbii a stojí za to ho navštívit. Toto kouzelné místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás, historických památek a adrenalinových zážitků. Jestliže tedy plánujete dovolenou v Kolumbii, neváhejte a zamiřte do Guatapé!


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky