Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Nijmegen

Dovolená Nizozemsko Nijmegen


Pokud hledáte jako turista nevyvážené místo pro dovolenou v Nizozemsku, Nijmegen by vám mohlo nabídnout vše, co si můžete přát. Nachází se na východě Nizozemska a je čtvrtým největším městem Gelderlandu, jedné ze 12 provincií země. Má víc než 170000 obyvatel a je od starověku palmovou krajinnou oblastí, která dělí řeku Waal na dvě části.

Nijmegen má dlouhou historii, kterou můžete objevovat při návštěvě místních muzeí nebo navštívení zajímavých míst v samotném městě. Mnoho z nich se nachází v centru města, jako je například gotická katedrála svatého Štěpána, která byla postavena v 13. století a je jedním z nejvýznamnějších dědictví města. Nijmegen také má řada unikátních parků, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Jedním z nejpopulárnějších je Hunnerpark, který se nachází v samém centru města.

Pokud máte rádi historii a kulturu, nevynechejte návštěvu muzeí v Nijmegen. Zde najdete Muzeum Het Valkhof, kde jsou některé z nejlepších uměleckých děl z období římských dob až po moderní dobu, jako například díla od Vincenta van Gogha. Dalším zajímavým místem je Afrika Museum, kde se můžete dozvědět více o africké kultuře a životě a dokonce se naučit tradičnímu tanci či kulinářským krokům.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Nijmegan, prozkoumejte také okolní oblasti. Můžete navštívit bývalou starobylou římskou osadu ve městě Bemmel a několik dalších starověkých památek v okolí Gelderlandu. Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do Národního parku De Hoge Veluwe, který se rozkládá na ploše 5500 hektarů a nabízí pestré zážitky od procházek v lesích až po cyklovýlety a pozorování zvířat.

Dovolená v Nizozemsku Nijmegen je ideální pro ty, kteří hledají něco trochu méně turistického a tradičního. Můžete se těšit na jedinečnou kulturu, historii a místní kuchyni a zároveň si odpočinout v krásném dosud nedotčeném prostředí. Rozhodně stojí za návštěvu a pokud hledáte méně známé místo pro dovolenou, Nijmegen se může ukázat jako skvělá volba.


Letenka Nizozemsko Nijmegen


Nijmegen, někdy nazýván Starými Nizozemskými městy, je živou a kreativní univerzitní město v Nizozemsku, ležící na řece Waal. Město se nachází asi 120 km jihovýchodně od Amsterdamu a lze jej velmi snadno navštívit díky mnoha možnostem dopravy, včetně letů z různých míst po celé Evropě.

Jednou z nejlepších možností pro nákup letenky do Nijmegenu je vyhledávač nízkonákladových letů, přičemž Ryanair nabízí lety z různých míst v Evropě. Například z Londýna let trvá pouze 1 hodinu a 15 minut a cena letenky se pohybuje kolem 15 liber. Z Berlína pak můžete letět s easyJet za cenu kolem 25 eur.

Jakmile přistanete na letišti v Amsterdamu, můžete dorazit do Nijmegenu vlakem nebo autobusem. Cesta trvá asi 1,5 hodiny a ceny se pohybují od 10 do 15 eur.

Nijmegen je městem s bohatou historií, proto jej můžete poznat pomocí procházek ulicemi se starobylými domy, návštěvou místního muzea muzea, které nabízí pestrou škálu výstav, nebo se účastněním na místních festivalech a akcích, jako je například červnový čtyřdenní festival nazvaný Four Days Marches.

Nijmegen také nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou a sportovní aktivity. Můžete zde například půjčit kolo a projet se po cyklostezkách podél řeky, vyrazit na túru nebo vyzkoušet místní skvělé kávové a cukrářské speciality.

Pokud tedy hledáte zajímavé místo pro návštěvu a chcete zároveň zažít něco nového, Nijmegen je skvělou volbou. Díky dostupnosti levných letů z různých míst po celé Evropě a různorodým aktivitám pro každého bude nepochybně vaše cesta do Nijmegenu nezapomenutelná.


Ubytování Nizozemsko Nijmegen


Nijmegen se nachází v jižní části Nizozemska a je nejstarším městem v zemi. Je známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím, a také díky svým vysokým školám a univerzitě patří k oblíbeným destinacím studentů. Pokud hledáte ubytování v Nijmegenu, máte na výběr několik možností.

Hotely

V Nijmegenu je dostatek hotelů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. Mezi nejluxusnější hotely patří pozoruhodný Hotel-Restaurant Erica, který se nachází v obklopení lesů a parků mimo centrum města. Hotel má moderní pokoje a apartmány, restauraci, bar a tři venkovní terasy. Hotel-Café-Restaurant De Prince v historickém centru města nabízí pokojovou službu, bezplatné Wi-Fi, sluneční terasu a výbornou kuchyni.

Hostely

Pokud hledáte méně nákladné ubytování, můžete si vybrat z mnoha hostelu v Nijmegenu. Hostel Nimma se nachází pět minut chůze od centra města a nabízí ubytování v pokojích s vlastní koupelnou nebo sdílenou koupelnou. Hostel má společnou kuchyni a hernu. Hostel Barbarossa je další levnou možností v centru města, který nabízí prostorné pokoje s výhledem na řeku Waal a bezplatné Wi-Fi.

Apartmány

Pokud hledáte více soukromí a pohodlí, můžete si pronajmout apartmán v Nijmegenu. Pokoje Zin in Nijmegen se nachází v centru města a nabízejí elegantní apartmány s kuchyňským koutem a bezplatným Wi-Fi. Apartmány jsou vybaveny moderním nábytkem a mají balkon s výhledem na město. Apartmány Katoen se nacházejí v blízkosti historické části města a nabízejí prostorné apartmány s vybaveným kuchyňským koutem a bezplatným Wi-Fi. Apartmány mají také vlastní terasu a sluneční zahradu.

Všechna ubytování v Nijmegenu mají jedno společné: nabízejí návštěvníkům velkou spoustu zábavy a aktivit. Můžete si užít krásné procházky v přírodě, navštívit historické památky a muzea, ochutnat místní kuchyni a vychutnat si místní kulturu. Pokud hledáte místo pro relaxaci a zábavu, Nijmegen je pro vás tou správnou destinací.


Počasí Nizozemsko Nijmegen


Nijmegen se nachází v Gelderlandu, jedné z provincií Nizozemska, a je to město s velmi příjemným klimatem. Zima v Nijmegenu bývá mírná a vlhká, s průměrnými teplotami kolem 3°C. Sníh může napadnout, ale obvykle se rychle roztaje. Většinou je to ale období deště a mlhy.

Jar a podzim v Nijmegenu jsou velmi pestré, s teplotami kolem 15-20°C a proměnlivým počasím. V těchto obdobích může být slunečno a suché, ale také může pršet nebo foukat vítr. Pokud budete chtít Nijmegen navštívit v těchto obdobích, můžete se těšit na krásné procházky po městě a krásné výhledy na řeku Waal.

Leto v Nijmegen bývá teplé a slunečné, s teplotami kolem 25-30°C. V letním období se můžou vyskytnout bouřky, když vlhkost vzduchu stoupá. Zároveň je ale letní období velmi osvěžující a poskytuje příležitost k vodním sportům na řece Waal.

Celkově je počasí v Nijmegenu celkem hezké, může být ale dost proměnlivé. Je tedy vhodné s sebou mít i něco teplejšího a nepromokavého, aby vás nepřekvapil déšť nebo vítr. Pokud se chystáte do Nijmegenu, nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí a připravit se na to nejlepší.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Nijmegen


Jak se dostanu do Nijmegenu?
Nijmegen má výborné spojení vlakem a autobusem s ostatními městy v Holandsku i Evropě. Z Amsterdamu trvá cesta vlakem zhruba 1,5 hodiny, z Rotterdamu 1 hodinu a z Utrechtu 45 minut.

Kde mohu najít ubytování v Nijmegenu?
V Nijmegenu je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, Airbnb apod. Doporučujeme rezervovat si ubytování předem.

Jaký je nejlepší způsob, jak se ve městě pohybovat?
Nijmegen je relativně malé město, takže se dá procházet pěšky. Také je zde velmi dobrá síť cyklostezek a můžete si pronajmout kolo. Maximální rychlost aut v centru je omezena na 30 km/h.

Jaké atrakce mohu navštívit v Nijmegenu?
V Nijmegenu lze navštívit historické památky, jako je např. muzeum Valkhof nebo St. Stevenskerk, a také moderní atrakce, jako je např. most Waalbrug nebo park Kronenburgerpark.

Kde si mohu vychutnat místní kuchyni?
V Nijmegenu najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí místní speciality, jako jsou bitterballen (kuličky z masa), poffertjes (malé palačinky), nebo kroketten (masové krokety). Doporučujeme navštívit restaurace v historickém centru města.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky