Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Rumunsko Peleș Castle

Letenka Rumunsko Peleș Castle


Pokud hledáte nádherné místo pro svou další cestu, Peleș Castle v Rumunsku by mohlo být tou správnou volbou. Tento zámek se nachází v městečku Sinaia a je to nejvýznamnější královský zámek v zemi. Pokud si zamluvíte letenku do Rumunska, nezapomeňte navštívit toto krásné místo.

Historie Peleș Castle

Peleș Castle byl postaven v 19. století pro královskou rodinu Hohenzollern-Sigmaringen. O jeho nádhernou architekturu se postaral německý architekt Johannes Schultz. Byl to král Carol I., který si tento zámek zamiloval a rozhodl se jej koupit. V roce 1883 se začalo se stavbou podle Schultzeho návrhu. Zámek byl dokončen o 10 let později a náklady na jeho výstavbu byly obrovské – více než 120 milionů dolarů v dnešní měně.

Architektura a design

Peleș Castle zdobí několik různých architektonických stylů, včetně renesančního, gotického, barokního a byzantského. Je postaven z kamene a cihel a na jeho fasádě najdete mnoho věží, štítů a římsoví. Interiéry jsou ještě nádhernější než jeho exteriér – plné luxusu, se zlatými detaily, drahým nábytkem a uměleckými díly.

Pokud navštívíte Peleș Castle, nemůžete si nevšimnout největšího sálu s nádherným kašnou a mozaikovou podlahou. Kromě toho uvidíte také jídelnu s nádhernými křesly a stoly a královskou ložnici s pohádkovými postelemi. Vše vám připomene, jak haštěřivé a bohaté bylo panování královské rodiny v Rumunsku.

Navštívíte i park?

Zahrada Peleș Castle je také velmi působivá. Je rozlehlá a zdobená mnoha květinami, sochami a fontánami. Pokud se vydáte do zahrady na severovýchodní straně hradu, uvidíte malý zámek, který se používá jako muzeum. Můžete si prohlédnout muzejní sbírku zboží, které bylo vyrobeno v Rumunsku od neolitických dob až po současnost.

Navštěvování Peleș Castle

Pokud si plánujete návštěvu Peles Castle, musíte si koupit vstupenky dopředu. Pokud čekáte s nákupem, může se stát, že nebude žádný dostupný termín a budete muset svou návštěvu odložit.

Můžete navštívit různé prohlídky Peles Castle, záleží na tom, jak dlouho si chcete prohlédnout celý zámek. Existují krátké prohlídky trvající 45 minut a také delší prohlídky trvající 1,5 hodiny. Po skončení prohlídky se můžete projít zahradou a podívat se na krásné sochy, fontány a další zajímavosti.

Nezapomeňte si rezervovat letenky do Rumunska, abyste si mohli prohlédnout tohle nádherné místo. Peleș Castle vás zcela jistě uchvátí svou krásou a luxusem, který z něj vyzařuje.


Dovolená Rumunsko Peleș Castle


Rumunsko je země s nádhernou přírodou a bohatou historií. Nachází se zde mnoho památek, zámky a hradů, které turisty lákají každý rok. Jedním z těchto velkolepých staveb je Peleș Castle.

Peleș Castle se nachází v horském městečku Sinaia, které se nachází na jih od Brašova v okrese Prahova. Tento goticko-románský zámek byl postaven v roce 1873 na vyšší nadmořské výšce než ostatní zámky a hradby v Rumunsku. Byl to první elektrifikovaný zámek v Evropě.

Peleș Castle byl postaven pro krále Karla I. jako letní sídlo rumunské královské rodiny. Části zámku jsou otevřené pro veřejnost a můžete nahmatat opravdovou atmosféru života rumunských králů. Pojďme si tedy projít Peleș Castle a poznat historii a unikátnost tohoto zámku.

Zámek Peleș

Peleș Castle je největší zámek v Rumunsku. Stavba byla navržena rakouským architektem Johannem Schultzem a bylo potřeba celkem 10 let na jeho dokončení. Zámek je ohromující svou architekturou a uvnitř se nachází více než 170 místností.

Vchod do zámku se nachází pod dvěma čarokrásnými věžemi. Vchodové dveře jsou zdobené řezbami a jsou velmi velké. Po vstupu do zámku uvidíte velkou schodišťovou halu, která je zdobená nádhernými vitrážovými okny. Na schodišti je mramorová socha rumunského krále Karla I. a jeho manželky.

V prvním patře je síň trofejí, ve které jsou vystaveny ceny, které rumunský král Karla I. získal během lovu. Další místností je královská jídelna, která je vybavena jídelním stolkem, který je dlouhý téměř 50 metrů. V seminární místnosti, která je zdobená dřevem, je umístěna sbírka porcelánu a stříbra.

Další místností, kterou byste neměli minout, je tzv. modrá místnost, kterou zdobí malba s názvem "Zlatá mýtina" a velký krb. Najdete zde také velký gong, který byl používán k oznámení královských hostů o příchodu oběda.

Ve druhém patře se nachází knihovna, která obsahuje více než 20 tisíc knih. Je zde také eduardovská dílna, umělecká galerie a dokonce vinný sklípek. Ve třetím patře se nacházejí ložnice rumunských králů a královen a dalších významných osob.

Celý zámek je obklopen krásnou zahradou, ve které naleznete jezírka, fontány a různé sochy.

Návštěva Peleș Castle

Peleș Castle je otevřený pro veřejnost a turisté si mohou zamluvit prohlídku zámku. Prohlídky se obvykle konají v malých skupinách a trvají asi hodinu. Cena vstupného je 50 lei (asi 300 Kč) za osobu.

Při návštěvě Peleș Castle si musíte pamatovat, že je to stále královské sídlo, a proto se musíte chovat s respektem. Nenoste žádné kabelky, velké tašky nebo jídlo, protože to může poškodit historické materiály. Fotografování je povoleno pouze v určitých oblastech zámku.

Peleș Castle je jednou z nejkrásnějších památek v Rumunsku a stojí za to ji navštívit. Zámek a jeho hladký vzhled napomohou úžasnému a neopakovatelnému zážitku. Navštivte Peleș Castle a uvidíte historii a glamour rumunských králů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Peleș Castle


1. Jak se dostanu do Peleș Castle?

Peleș Castle se nachází v malém městě Sinaia, asi 125 km od Bukurešti. Nejlepší způsob, jak se dostat do Sinaia, je vlakem z Bukurešti, který trvá asi 2 hodiny. Z vlakového nádraží v Sinaia se můžete dostat do Peleș Castle autobusem nebo taxíkem.

2. Kolik stojí vstupné do Peleș Castle?

Vstupné do Peleș Castle závisí na ročním období a typu vstupu, ale zpravidla se pohybuje mezi 30 a 50 lei (5-8 eur) za osobu. Děti do 7 let mají vstup zdarma.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Peleș Castle?

Peleș Castle je otevřen pro návštěvníky každý den kromě pondělí. Otevírací hodiny se mohou lišit v různých měsících. Obvykle je otevřen od 9:00 do 17:00.

4. Je nutné si vstupenky do Peleș Castle předem rezervovat?

I když není nutné si vstupenky předem rezervovat, doporučuje se to pro návštěvy v hlavní turistické sezóně, aby se zajistila vaše místa.

5. Musím se řídit určitými pravidly, když navštívím Peleș Castle?

Ano, existují některá pravidla, na která byste měli při návštěvě Peleș Castle myslet, jako je například zákaz fotografování uvnitř hradu. Dále je zakázáno jíst, pít a kouřit uvnitř hradu.

6. Existují nějaké možnosti ubytování v blízkosti Peleș Castle?

Ano, v Sinaia najdete několik hotelů a penzionů. V případě, že plánujete návštěvu Peleș Castle jako součást delšího výletu, doporučuje se objednat si ubytování předem, zejména v hlavní sezóně.


Ubytování Rumunsko Peleș Castle


Peleș Castle je krásný zámek, který se nachází v rumunských Karpatech, v městečku Sinaia. Tento zámek byl postaven v 19. století pro krále Karla I. a sloužil jako letní rezidence. Dnes je Peleș Castle jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Rumunska a nabízí také možnost ubytování.

Peleș Castle je navržen v neorenesančním stylu a je skvělým příkladem luxusního životního stylu v 19. století. V zámku najdete řadu luxusních pokojů, z nichž každý je jedinečný a krásně zdoben. Pokud chcete zažít opravdový luxus, můžete si vybrat jednu z královských apartmánů, které jsou vybaveny řadou luxusních zařízení.

Ubytování v Peleș Castle není levné, ale stojí za to zaplatit více za jedinečný zážitek. Pokoje jsou krásné a velmi prostorné, což vám umožní relaxovat a užívat si krásné výhledy na okolní údolí.

Kromě ubytování v Peleș Castle, můžete také si pronajmout samostatné pokoje v zámku Pelișor nebo v sousední restauraci Casa Ferdinand. Tyto možnosti jsou ekonomičtější, ale stále zahrnují luxusní služby a krásné pokoje.

Jestliže zůstanete v Peleș Castle, budete mít možnost vstoupit do zámku v exkluzivních hodinách a užívat si klidu a ticha, když zámek uzavře pro veřejnost. Můžete si také objednat privátní prohlídku zámku, která vám poskytne ještě hlubší pohled do historie a architektury tohoto úžasného místa.

V případě, že hledáte krásný a romantický pobyt, je Peleș Castle tou správnou volbou. Ubytování v tomto zámku vám poskytne nezapomenutelný zážitek a krásné vzpomínky, které si budete pamatovat celý život.


Počasí Rumunsko Peleș Castle


V Rumunsku je mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejatraktivnějších je zámek Peleș (Peleș Castle) z 19. století, který se nachází v malebné oblasti Karpat v blízkosti města Sinaia.

Peleș Castle je architektonickou památkou secese, která kladla důraz na detaily, uměleckou preciznost a cařihradské motivy. Jeho krásné fasády a interiér zdobí řada klenotů z přelomu 19. a 20. století, včetně více než 160 000 suvenýrů a uměleckých předmětů.

Když se rozhodnete navštívit Peleș Castle, doporučujeme zkontrolovat předpověď počasí, než si naplánujete svou cestu. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje mezi 20°C a 25°C, což je ideální počasí k návštěvě této atrakce. V zimě zůstávají teploty mezi -5°C a 5°C, což znamená, že byste měli být opatrní při vycházení na ledových silnicích.

Většina turistů si Peleș Castle vybere v letních měsících, protože v té době se zvyšuje dostupnost turistických atrakcí a mnoho dalších kulturálních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a výstavy. Pokud se rozhodnete cestovat v horkých měsících, doporučuje se zvolit lehčí oblečení a vzít si sluneční brýle, krém na opalování a klobouk.

V zimě byste měli být vybaveni teplými oblečeními a obuví, které vám pomohou překonat sněhové a ledové podmínky. Pokud se zrovna nacházíte v oblasti a máte štěstí, můžete zažít krásné zimní krajiny a sněžné kouzlo, které Peleș Castle nabízí.

Peleș Castle je celoročně velkou turistickou atrakcí v Rumunsku, kterou byste neměli vynechat. Nechte se okouzlit krásou této secesní budovy vnějších a vnitřních prostor a užijte si kouzlo Rumunska v jakémkoliv ročním období.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky