Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Rumunsko Sovata

Ubytování Rumunsko Sovata


Sovata je krásné městečko v Transylvánii, které je známé svými minerálními prameny a solným jezerem. Je oblíbeným turistickým cílem a nabízí mnoho možností ubytování.

V Sovatě najdete hotely, penziony, apartmány a kempy. Všechny varianty ubytování jsou oblíbené mezi turisty, ale nejvíce se preferují hotely a penziony. Pokud chcete pobyt strávit v luxusním prostředí, můžete zvolit některý z místních hotelů, kde si můžete užít krásné pokoje s výhledem na jezero a kvalitní služby. Mezi nejznámější hotely v Sovatě patří Hotel Bradul, Hotel Pacsirta a Hotel Regina.

Pokud preferujete menší a přátelská ubytování, penziony jsou pro vás tou správnou volbou. Penziony v Sovatě nabízí vkusně zařízené pokoje s příjemnou atmosférou, a to vše v cenové relaci pro každého. Mezi nejoblíbenější penziony patří Penzion Zuzana, Penzion Elisabeta a Penzion Alexandra.

Pro rodiny s dětmi jsou ideální apartmány, které nabízejí vlastní kuchyňku a samostatný přístup. V Sovatě najdete řadu apartmánů, které poskytují vybavenou kuchyň, televizi a bezplatné Wi-Fi. Mezi nejpopulárnější apartmány patří Apartmány Sovata, Apartmány Park a Apartmány Bucovina.

Pokud rádi kempujete, v Sovatě je pro vás kempování na čerstvém vzduchu skvělou volbou. Kemp je vybaven základním vybavením, jako jsou sprchy a záchody. Mezi nejlepší kempy patří Kemp Sovata, Kemp Corvin a Kemp Sovata Resort.

Všechny typy ubytování v Sovatě nabízejí výborné služby a kvalitní pokoje za rozumné ceny. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, doporučujeme vám rezervovat si ubytování s dostatečným předstihem, protože Sovata je velmi oblíbeným turistickým cílem, zejména v letních měsících.


Letenka Rumunsko Sovata


Rumunsko je zajímavá destinace pro dovolenou, která stále více láká turisty z celého světa. Jedno z míst, které byste neměli při návštěvě Rumunska vynechat, je městečko Sovata.

Městečko Sovata se nachází v župě Mureș a je známé svými léčivými minerálními prameny. Tyto prameny jsou velmi populární u turistů, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu a odpočinout si v klidu a míru.

Pokud byste měli zájem o návštěvu Sovaty, měli byste si zajistit letenku na letiště Cluj-Napoca, které je od Sovaty vzdáleno přibližně 156 km. Let s přestupem z Prahy trvá zhruba 3 hodiny.

Cesta z letiště Cluj-Napoca do Sovaty může být například autobusem, ale doporučuji si pronajmout auto, aby bylo možné si prohlédnout okolní krajinu. Cesta z letiště trvá přibližně 2 hodiny.

V Sovatě můžete navštívit slané jezero, které je ideální pro koupání a relaxaci. Jezero je známé svými léčivými účinky na dermatologické problémy. Turisté si zde mohou pronajmout lehátka a slunečníky a užít si sluneční paprsky.

Další zajímavou atrakcí Sovaty je Unikátní muzeum šperků a bižuterie, které se nachází v bývalé synagoze. V muzeu můžete obdivovat jedinečné klenoty a šperky, které byly vytvořeny v 20. století krémskými židy.

Nezapomeňte si také prohlédnout okolní krajinu. Sovata se nachází v horách, což znamená, že se zde nachází mnoho turistických tras. Turisté zde mohou absolvovat výlety na kole, pěšky nebo na koni.

V městečku se také konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou festivaly, výstavy či koncerty.

Pokud hledáte krásné místo, kde si můžete odpočinout a prozkoumat nová místa, určitě byste měli zvážit návštěvu Sovaty v Rumunsku. Letenku na letiště Cluj-Napoca si můžete vybrat z mnoha různých možností a to za různé ceny, snadno si ji můžete objednat přes internet a jet se tam podívat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Sovata


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Sovaty?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Sovaty, je letecky do letiště v klidném městečku Targu Mures, odkud se dá do Sovaty přejet autobusem nebo taxíkem (cca 1h 30min jízdy).

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Sovatu?

Nejlepší čas na návštěvu Sovaty je od května do září, kdy je počasí teplejší a slunečnější.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce v Sovatě?

Mezi nejpopulárnější atrakce v Sovatě patří slaná jezera (Salt Lakes), Hluboký kanál (Deep Well), Jeskyně s korály (Coral Cave) a Aqua Park Sovata.

4. Kde se nejlépe ubytovat v Sovatě?

V Sovatě se nachází mnoho hotelů a ubytování, jako například Hotel Danubius Health Spa Resort Sovata, Hotel Szeifert nebo La Mesteceni Pension.

5. Jak se dostat do slaných jezer v Sovatě?

Slaná jezera se nacházejí nedaleko od centra Sovaty a je možné se k nim dostat pěšky, na kole nebo autem. Vstup na pláže stojí kolem 10 lei na den.

6. Co je to Aqua Park Sovata?

Aqua Park Sovata je moderní aquapark s bazény, tobogány, relaxačními místy a restaurací. Vstupenka na celý den stojí kolem 50 lei.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Sovatě?

Mezi nejlepší restaurace v Sovatě patří Restaurant Casa Romaneasca, Gorunul, La Ponton nebo Restaurant Cristal.

8. Kde si mohu půjčit kolo v Sovatě?

Kola si můžete půjčit v mnoha místech v Sovatě, jako například u půjčoven, v hotelích nebo na recepcích penzionů.

9. Jak se dostat do jeskyně s korály v Sovatě?

Jeskyně s korály se nachází asi 15 minut chůze od centra Sovaty. Vstupenka stojí kolem 20 lei a prohlídka trvá asi 30 minut.

10. Jak se dostat do Hlubokého kanálu v Sovatě?

Hluboký kanál se nachází asi 2 km od centra Sovaty a je možné se k němu dostat pěšky, na kole nebo autem. Vstupenka stojí kolem 5 lei a prohlídka je na vlastní pěst.


Dovolená Rumunsko Sovata


Rumunsko je země plná překvapení a krásných míst k návštěvě. Jedním z nezvykle krásných míst je Sovata. Toto městečko se nachází v oblasti Harghita v srdci Transylvánie a přestože je relativně malé, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých turistických atrakcí.

Jediným negativem této oblasti je skutečnost, že se v nejvyšším letním období může stát velmi přeplněným, když se tam sjíždí turisté z celé Evropy, aby si užili klidné letní dny. Proto je ideální navštívit Sovata v jiné části roku, kdy je klidnější a méně turistů.

Sovata je hlavně známá pro své termální prameny. Ty jsou na vrcholu jezera Ursu, kde se nalézá termální bazén. Je ideální pro odpočinek a uvolnění po náročném dni plném aktivit. Voda v bazénu má teplotu 35 °C a stal se oblíbeným místem, kde si mohou turisté užít vlahé prodloužení leta i s nenapodobitelnými výhledy do okolí.

V této oblasti naleznete také mnoho dalších turistických atrakcí. Můžete navštívit Cítadela de Alvahis, hrad z 15. století, který se nachází v blízkosti Sovata, s velmi zajímavou historií a s neuvěřitelnou architekturou.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Kostel sv. Mikuláše v Sovatě, který byl postaven v roce 1816. Je to nejvýznamnější památka v kraji a stojí za to, aby si ho turisté prohlédli.

Pokud máte rádi přírodu, musíte se vydat na trek v těchto kopcích a navštívit jeho nejkrásnější místa, jako např. Národní park Harghita, kde je mnoho planetárních cestiček pro turisty.

Dalším zajímavým místem jsou zimní střediska v okolí Sovaty. Tyto střediska jsou ideálním místem pro lyžování, snowboarding, sáňkování a další zimní sporty.

Sovata je skutečně jedinečným místem, které nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Toto krásné městečko vás fascinuje svou přírodou, kulturou a historií, což vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou v rámci Rumunska.


Počasí Rumunsko Sovata


Rumunsko Sovata je velmi krásné a zajímavé místo, které navštěvuje mnoho turistů z celého světa. Toto město se nachází v jižní části Transylvánie a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Nicméně, stejně jako v jiných oblastech na světě, i v Sovata je počasí něco, co je třeba mít na paměti, pokud plánujete návštěvu.

Rozmanitost Sovaty

Sovata má velmi různorodé klimatické podmínky během roku. V zimě se zde ochladí a může sněžit a v létě může přijít značná veder. Proto je třeba si zkontrolovat předpověď počasí, aby bylo možné přizpůsobit se podmínkám a přizpůsobit své aktivity podle toho.

Průměrné teploty v Sovatě

Průměrná teplota v Sovatě v zimě bývá kolem -2°C. Nicméně, často mohou teploty klesat i pod -10°C. V létě jsou průměrné teploty kolem 25°C a na konci léta mohou být i kolem 30°C. Proto je důležité si vzít s sebou vhodné oblečení pro ochranu proti chladu i horku.

Srpnová předpověď počasí v Sovatě

Pokud plánujete návštěvu Sovaty v srpnu, bude pro vás užitečné vědět, že průměrná teplota se pohybuje mezi 13°C a 23°C. Toto období bývá nejteplejší ze všech měsíců v Sovatě, ale stále je zde pravděpodobnost deště. Nicméně, celkově se očekává slunečné počasí a teplé dny, což umožní turistům užít si venkovní aktivity a prozkoumat krásy tohoto místa.

Závěr

Sovata je skvělým místem pro turisty, kteří hledají odpočinek a relaxaci v blízkosti přírody. Je třeba si uvědomit, že počasí je velmi důležitý faktor při plánování vaší návštěvy. Doporučuje se sledovat předpověď počasí a přizpůsobit své zážitky podle podmínek. Nicméně, přijetí správného oblečení, bude klíčem k úspěšnému plánování.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky