Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Selous Game Reserve

Letenka Tanzanie Selous Game Reserve


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek ze safari v Africe, neměli byste minout Tanzanii a zejména její největší loveckou rezervaci Selous Game Reserve.

Tato oblast o rozloze více než 50 tisíc kilometrů čtverečních se rozkládá na jihu Tanzanie a patří k nejrozmanitějším oblastem nejenom v Tanzanii, ale i celé Africe. Tato oblast je málo navštěvovaná a tak je ideální pro ty, kteří chtějí zažít pravou divočinu.

Pro cesty do Tanzanie je nejlepší využít letecké spojení mezi Evropou a Temebo, hlavním městem Tanzanie. Odtud je potřeba vyrazit letadlem nebo autem do oblasti Selous Game Reserve. Pokud plánujete safari, můžete si zarezervovat pobyt v místních kempingových zařízeních nebo hotelích. V okolí si můžete vyzkoušet různé aktivity jako pěší túry, jízdu na koni, rybaření, či pozorování zvířat.

Selous Game Reserve je domovem mnoha druhů zvířat, mezi nimiž jsou tuleni, krokodýli, samozřejmě sloni, žirafy a antilopy, ale i kočkovití dravci jako levhart, lev a gepard. Nejlepší dobu pro safari zde je od června do října, kdy je suché období a zvířata jsou soustředěna kolem řeky Rufiji.

Pokud plánujete cestu do Tanzanie, návštěva Selous Game Reserve je skvělou volbou. Tato oblast nabízí jedinečný zážitek z safari a není tolik navštěvovaná jako jiné oblasti Tanzanie, díky čemuž budete moci zažít pravou divočinu. Při plánování cesty vezměte v úvahu, že je lepší si zarezervovat zájezd s místními organizacemi, které respektují ochranu fauny a flóry.


Ubytování Tanzanie Selous Game Reserve


Tanzanie Selous Game Reserve je přírodní rezervace v Tanzanii, která je domovem mnoha divokých zvířat a nabízí nezapomenutelné safari zážitky. Pokud plánujete navštívit Tanzanii a chtěli byste být blízko přírody, potřebujete kvalitní a pohodlné ubytování, které vám poskytne relaxaci a odpočinek po celodenním pozorování zvířat.

Existuje mnoho druhů ubytování v Selous Game Reserve, záleží jen na vás, kam se rozhodnete ubytovat. Můžete se rozhodnout pro kemping, stanování pod plachtami nebo luxusní ubytování v některém z lodge, které jsou k dispozici v této oblasti.

Chcete-li zažít přírodu úplně, určitě byste si měli vybrat kemping nebo stanování pod plachtami. Tyto možnosti vám umožní vychutnat si Afriku krásně pestrými způsoby. Kempování v Selous Game Reserve vám umožní vidět zvířata přímo ze svého stanu, což je úžasný zážitek. Stejně tak můžete slyšet hukot řeky Rufiji a vychutnávat si přírodní zvuky, o kterých jste možná nikdy dříve neslyšeli.

Pro ty, kteří si chtějí užít high life, jsou v Selous Game Reserve k dispozici luxusní safari lodgy. Tyto lodge nabízejí nejlepší pohodlí, jídlo a služby, které najdete v Tanzanii. Pokud si přejete užít si pohodlí, relaxaci a pohodlí, tato možnost je pro vás tou pravou volbou.

Nevýhodou kempingu a stanování pod plachtami je však fakt, že nemají vlastní koupelnu. Pokud tedy hledáte více soukromí a luxusu, můžete se rozhodnout pro některou z luxusních lodgí nebo táborů. Tyto možnosti vám nabídnou nejen špičkovou kvalitu ubytování, ale také mají vlastní koupelny, zahrady a krásné výhledy.

V každém případě je důležité zkontrolovat si, jaké možnosti ubytování jsou k dispozici, jaké jsou ceny a jaké služby vám jsou nabízeny. Každý záchvat, každá cesta a každá zvířata vám nabídnou jiný pohled na Afriku, takže si je užijte naplno.

Každé ubytování má své vlastní výhody a nevýhody, takže zvažte, co je pro vás nejlepší. Jestliže si chcete užít nezapomenutelný safari pobyt v Tanzanii Selous Game Reserve, potřebujete správné ubytování, které vám poskytne dostatek pohodlí, a zároveň vám umožní být blízko přírody. Vyberte si tu možnost, která vám bude nejvíc vyhovovat, a užijte si nezapomenutelné zážitky v jedné z nejkrásnějších oblastí Tanzanie.


Dovolená Tanzanie Selous Game Reserve


Selous Game Reserve je jeden z největších chráněných oblastí v Tanzanii. Tato rozsáhlá rezervace se rozprostírá na ploše více než 50 000 kilometrů čtverečních a je bohatá na faunu a flóru.

Tato oblast má bohatou historii. Byla pojmenována po britském lovcovi Fredericku Selousovi, který zemřel při průzkumu této oblasti v roce 1917. Selous Game Reserve byla založena v roce 1922 a v roce 1982 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Rezervace se nachází na jihu Tanzanie, nedaleko od města Morogoro. Selous Game Reserve je velmi rozmanitá a zahrnuje savany, lesy, močály a řeky. Domorodí Masajové a Rufiji jsou hlavními obyvateli této oblasti.

V Selous Game Reserve se lze setkat s množstvím druhů zvířat. K nejznámějším patří sloni, buvoli, gepardi, hyeny, krokodýli, hroši, až do 2000 druhů rostlin, více než 350 druhů ptáků a stovky druhů savců. Rezervace je také známá svou populací divokých psů.

Nejlepší čas pro návštěvu Selous Game Reserve je v období od června do října, kdy je sucho a živočichové se snaží najít vodu u řeky Rufiji. V tomto období je také možné pozorovat mnoho druhů ptáků, kteří přilétají z Evropy do této oblasti.

Dovolená v Selous Game Reserve nabízí možnost safari, kde lze pozorovat neuvěřitelné zvířecí skupiny. Ke sledování zvířat jsou k dispozici odborní průvodci a dobrodružství může začít.

Ubytování v Selous Game Reserve je snadné sehnat a zájezdy jsou nabízeny z různých míst v Tanzanii. Možnosti ubytování zahrnují rozmanité chaty, stanové tábory a luxusní hotely. Během pobytu lze také objevovat okolí a plánovat výlety do blízkých měst a vesnic.

Selous Game Reserve je jedním z nejkrásnějších míst v Tanzanii, kde lze zažít dobrodružství plné vzrušení a objevování krás a divů přírody. Zážitky zde jsou nezapomenutelné, každý, kdo se sem podívá, bude mít pocit, že se vrací do světa, kde příroda a zvířata mají vždycky první místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Selous Game Reserve


O: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Tanzanie Selous Game Reserve?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Tanzanie Selous Game Reserve je od června do října.

O: Jak se dostat do Tanzanie Selous Game Reserve?
Odpověď: K nejlepšímu přístupu lze použít automobil, leteckou dopravu nebo vodní cestu.

O: Jaké jsou nejlepší aktivity v Tanzanie Selous Game Reserve?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v Tanzanie Selous Game Reserve patří: noční safari, pěší turistika, kanoe a prohlídka zvířat.

O: Jaké druhy zvířat lze vidět v Tanzanie Selous Game Reserve?
Odpověď: Na území Tanzanie Selous Game Reserve můžete vidět: slony, antilopy, žirafy, hyeny, lví, geparda, zebry, opice a mnoho dalších.

O: Potřebuji k návštěvě Tanzanie Selous Game Reserve očkování?
Odpověď: Ano, před návštěvou Tanzanie Selous Game Reserve je vhodné se nechat očkovat proti žluté zimnici a jiným nemocem. Je vhodné se poradit se svým lékařem nebo cestovní klinikou.

O: Jaký je rozpočet na safari v Tanzanie Selous Game Reserve?
Odpověď: Cena závisí na prodejci a na druhu safari. Rozpočet na safari v Tanzanie Selous Game Reserve se obvykle pohybuje od 500 $ do 1500 $ na osobu za noc.

O: Může být Tanzanie Selous Game Reserve nebezpečná pro turisty?
Odpověď: Pokud dodržujete pravidla bezpečnosti a chováte se odpovědně, Tanzanie Selous Game Reserve je bezpečným místem pro turisty. Nicméně je stále důležité být opatrný a dbát na varování průvodců.

O: Kde si mohu rezervovat safari v Tanzanie Selous Game Reserve?
Odpověď: Safari lze rezervovat u místních cestovních kanceláří nebo prostřednictvím internetových stránek specializujících se na safari. Doporučujeme si vybírat renomované organizace, a to včetně průvodců.


Počasí Tanzanie Selous Game Reserve


Selous Game Reserve se nachází v jihovýchodní Tanzanii a je jedním z největších chráněných území v Africe s rozlohou přes 50 000 km². Tento rezervát je proslulý svou neuvěřitelnou divokou přírodou, bohatstvím zvířat a jedinečnou flórou. Je také domovem mnoha původních afrických kmenů.

Pokud se chystáte na návštěvu Selous Game Reserve, je důležité zvážit počasí v této oblasti.

Selous má tropické klima, což znamená, že teploty jsou během celého roku vysoké. Průměrná teplota v Selousu se pohybuje kolem 30 °C. V období od října do března jsou teploty nejvyšší, dosahují až 35-40 °C. Toto období je také známé jako období dešťů, kdy padá intenzivní déšť a někdy dochází k povodním. Naopak v období od června do září jsou teploty trochu nižší a je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm, což dělá toto období vhodnější pro safari.

Během období dešťů se však zvýší množství oblastí, které je možné navštívit. Během suchého období jsou řeky a jezera často mělčí, což omezuje množství zvířat, které můžete vidět. Na druhou stranu během období dešťů jsou řeky a jezera plná vody, což znamená, že se zvířata nebudou muset shromažďovat okolo menších vodních zdrojů, takže můžete vidět větší množství zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, hipopoti, hyeny, lišky, gepardi, lvi a mnoho dalších.

Celkově si je třeba uvědomit, že Selous Game Reserve má tropické klima a že během návštěvy se můžete setkat s vysokými teplotami a obdobími dešťů. Vyberte si proto období návštěvy, které odpovídá Vašim preferencím a zájmům – vždy však zvažujte, že počasí je nepředvídatelné a může se měnit během dne. Doporučuje se také pobyt v opalovacím krému s vysokým faktorem a pití velkého množství tekutin, abyste se předešli dehydrataci.


Největší online nabídka letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Nejvýhodnější lety po celém světě

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Najít letenky